Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

15 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ali meni je fascinantna da ovde ljudi 30+ ne razumeju ili ne žele da su SVE desno orijentisane stranke u Srb projekat DB isključivo i da oni nisu tu da donesu napredak po volji ljudi koji bi da imaju ekonomski i moralni napredak u zemlji gde žive, ali ok, ako posle 35god to ne ubijaju, pa hej, ko sam ja da držim slovo onda?)

Samo napred sa zamisli da će u Lala lendu Djiki, Boskic i Comi da donesu bilo kakvu slobodu.

 

Oh, pa zasto mislis da samo tvoja opcija moze da donese Slobodu....tvoja opcija donosi tebi tvoju Slobodu, a njihova njihovu ....Sloboda nije ruza koja pod bilo kojim imenom isto mirise.

 

Sloboda je ogranicena zamisao i zbog toga je pogodna da je politicari tumace onako kako su izdresirani. Kao svi smo rodjeni slobodni, a posle se borimo za slobodu ili cekamo da nam je neko donese. I kad donesu slobodu, neko dodje i uzme je. E tu lezi poenta politike u Srb. Stalno dodju i uzmu. Pa ispocetka. Secas se onog hrcka na tocku? Eto to. Puno je hrcaka uzivaju da vrte jer za bolje ne znaju i imaju fenomenalan osecaj da rade nesto bitno.

Edited by Mama_mia
bitno
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Mama_mia said:

 

to je bas super

 

a sa druge strane nije super....kome li ces dati glas, zbog toga kazem. :lol_2:

 

Pa podrzavam Pletilju, na istoj smo strani!

 

Moj muz je, sa svojim kumom, 2004. vozio s Floride za Washington da glasa u nasoj ambasadi! 

 

Sreca, pa za US izbore imamo opciju za absentee ballot, pa ne moramo da putujemo... ne znam koliko bi ta opcija bila pametna za Srbiju.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nemam opciju, jer ne živim u Srbiji, moja opcija su prijatelji i obitelj koji su ostali tu u Srbiji.

Moja opcija je trebala bit vikendica u Srb gde bih uživao i osećao se lepo i bezbedno,  ali ja se ne osećam bezbrižno i bezbedno u Srbiji, jer te lako može neko zgaziti, pretuci ili nesto jos gore i nikome ništa,  zbog ažurnosti "institucija".

I ne verujem da će promene doneti ljudi koji nisu želeli da ih donesu kad su svi imali po deceniju prilike.

A ova klapa koja je ja vlasti već koliko,10,15 godina može samo jos dalje da vuče na dole celo to očajno društvo,  jer dna tu rekao bih nema.

Uvek može dublje.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Porazavajuce je da stariji, tj mnogi petooktobarski veterani imaju vise energije, volje i zelje da ove desperadose smaknu sa vlasti. Kako je moguce da mladje generacije nista ne zanima. Razumem da oni koji uzurbano privode skolivanje kraju i teze da klisnu odavde budu nezainteresovani oz ogorcenja, ali da oni mladi koji nece imati za leba budu ovoliki lelemudi... Vrhunac njihove "borbe" je da nesto u vezi sa danasnjim stanjem lajkuju ili eventualno šeruju. Da je pre dvadesetak godina bilo ovoliko drustvenih mreza, tog petog oktobra bi se skupilo desetak hiljada ljudi cije okupljanje bi tviterasi i ostali pazljivo pratili. A ona mrcina bi ostala neokrnjena tada.

Jbg, tada je prosecan stanovnik Srbije voleo Čolu, iznad prosečan je slusao sta pevaju i govore Cane i Milan. Danas prosečan, ispod prosecan i izmad prosecan puni hale na Prijinim koncertima.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ali meni je fascinantna da ovde ljudi 30+ ne razumeju ili ne žele da su SVE desno orijentisane stranke u Srb projekat DB isključivo i da oni nisu tu da donesu napredak po volji ljudi koji bi da imaju ekonomski i moralni napredak u zemlji gde žive, ali ok, ako posle 35god to ne razumeju, pa hej, ko sam ja da držim slovo onda?)

Samo napred sa zamisli da će u Lala lendu Djiki, Boskic i Comi da donesu bilo kakvu slobodu.

 

Polako s tu slobodu Ćirko, imamo mi još mnogo da giljamo do slobode.

 

Hajde prvo da uspostavimo načelo smenljivosti vlasti za početak. Normalno, pošteno, na izborima, ne revolucijama kakav je običaj na ovim prostorima. Pa sa tog temelja da zidamo dalje.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, JohnnyDragon said:

ali ja se ne osećam bezbrižno i bezbedno u Srbiji, jer te lako može neko zgaziti, pretuci ili nesto jos gore i nikome ništa,  zbog ažurnosti "institucija".

Ma slobodno Džoni dodji...ako imaš kakvih problema, samo kaži da poznaješ mene....to ti je rešeno. :wink2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poenta izlaska na izbore nije da bude nesto posebno bolje nego sto je sad. Poenta izlaska na izbore je da se napravi atmosfera smjenjivosti. U ovim vasim raspravama mnogo bre idete u neke nemoguce situacije. To sto vi zelite od opozicije se gradi decenijama ,generacijama. Ne moze se dobiti u ovako sludjenoj zemlji ovo sto vi ocekujete. Neka dodje bilo ko na vlast pa i gori od ovih sadasnjih ali dobitak je da se mogu smijeniti. Pa opet izbori. Pa hovnari nece moci da budu kabadahije, nego ce morati da malo razmisljaju sta pricaju, sta rade itd. Nisam ja neki pametnjakovic ali ja sam za to da se ide postepeno. I jos nesto Srbija je dio Evrope, mnogo ljudi iz Srbije zivi u toj istoj Evropi i zato ne razumijem  ( apsolutno nikako) sta ljudi u Srbiji imaju protiv EU. Pa samo da se uvedu zakoni iz EU u Srbiju obican narod bi mnogo bolje i lakse zivio. Na kraju da dodam nisam neki propagator EU ili izlaska na izbore. Sa tim stvarima nemam bas nista ali nekako mislim da jos uvijek ima mnogo ljudi u tim krajevima koji zasluzuju da zive kao civilizovani ljudi.Jbmt kakva je to drzava gdje se bacaju stotine miliona eura na  stadione, Air Srbija itd,itd.... a sa druge strane skupljaju se donacije za oboljele....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Hajde prvo da uspostavimo načelo smenljivosti vlasti za početak. Normalno, pošteno, na izborima, ne revolucijama kakav je običaj na ovim prostorima. Pa sa tog temelja da zidamo dalje.

Pa to načelo smenjivosti vlasti je uspostavljeno davno i demonstrirano 2012. Nije stvar samo u smeni vlasti, već da bolji smene gore, a ne obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Pa to načelo smenjivosti vlasti je uspostavljeno davno i demonstrirano 2012. Nije stvar samo u smeni vlasti, već da bolji smene gore, a ne obrnuto.

 

Dešava se i po Evropi i SAD da ponekad na izborima gori smene bolje, ali ti gori obično izgube sledeće izbore i mirno siđu s vlasti. Možeš li da zamisliš da će Firer iz našeg sokaka mirno sići s vlasti, sve i da izgubi izbore? Ja ne mogu.

 

Kratka istorija srpskih vladara modernog doba:

 

Karađorđe - poražen od Turaka, kasnije ubijen

Miloš Obrenović - smenjen na silu

Aleksandar Karađorđević - smenjen na silu

Mihajlo Obrenović - ubijen

Milan Obrenović - smenjen na silu

Aleksandar Obrenović - ubijen

Petar I Karađorđević - umro prirodnom smrću

Aleksandar I Karađorđević - ubijen

Pavle Karađorđević - smenjen na silu

Petar II Karađorđević - ajde de, bio je bar po tituli "kralj", ali bez ikakve vlasti

Josip Broz - umro prirodnom smrću

Slobodan Milošević - smenjen na izborima, nije priznao poraz, smenjen na silu

Vojislav Koštunica - smenjen na izborima, mirno predao vlast

Boris Tadić - smenjen na izborima, mirno predao vlast

Aleksandar Vučić - živi bili pa videli

 

Nisam računao nekoliko njih "između" koji su ili vladali isuviše kratko u 19. veku, ili u godinama između Broza i Miloševića (Nikola Ljubičić, Draža Marković...) koji se i nisu mogli nazvati "vladar". A da se ne lažemo ni Koštunica nije bio "vladar", ali ajde de još jednom.

 

Posebno da nabrojim Zorana Đinđića, koji se takođe ne bi mogao ubrojati među "vladare" ali bi se verovatno uvrstio u njih da nije ubijen.

 

Primećujete prilično nasilan šablon smene vlasti u Srbiji, tek u 21. veku je počela neka da kažemo "demokratska" smena. Nije se dugo održala. A da li će opet biti uspostavljena, od nas zavisi.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Sunshine State said:

 

Stize dijaspora 10. decembra, natempiran dolazak da se stigne na izbore!

 

 


Ja ipak necu moci da glasam, a stvarno sam zelela ☹️.

Proletos sam htela da pokrenem postupak za dobijanja srpskog pasosa ovde u ambasadi, da bih mogla da glasam. Poslednji koji sam imala, onaj plavi, odavno je istekao i nisam ga produzavala. Zapelo je vec na prvom koraku, uverenju o drzavljanstvu. Zamolila sam rodjaku u gradu iz kojeg sam otisla u swe, da ode da mi to izvadi i posalje. Javlja se ona iz opstine preko vibera i kaze da ne mogu da me nadju. Srecom me sluzbenici koji tamo rade poznaju jer sam u vreme DOSa bila odbornica i jos kojesta u toj opstini. Obraduju mi se oni i pitaju jesam li sigurna da sam uopste upisana u knjigu drzavljana. Podsetim ih da mora da jesam jer inace ne bih mogla da budem birana. Lupe se oni po glavi, pa naravno, upisu me u tu knjigu i izdaju mi uverenje, koje mi onda rodjaka posalje.

Odem ja u ambasadu u Stockholmu, srecom mi je na par stanica metroa od kuce. Tamo saznam da pasos mogu da dobijem. Trajace i kostace, ali moze. Ali s upisivanjem u biracki spisak nece ici tako lako jer za to ipak treba da odem u Srbiju i licno prijavim prebivaliste. I da uradim sve to, opet ne mogu da mi garantuju da ce u sthlm biti otvoreno biracko mesto, jer za to treba da bude prijavljeno najmanje 100 biraca, sto na ranijim izborima nije bio slucaj. Pretpostavljam da ce sada jos manje jer su izbori blizu bozicnih praznika, pa ko hoce, isto ovako ce tempirati odlazak.

Na kraju sam morala da odustanem od projekta i stvarno mi je zao.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, vilhelmina said:


Ja ipak necu moci da glasam, a stvarno sam zelela ☹️.

Proletos sam htela da pokrenem postupak za dobijanja srpskog pasosa ovde u ambasadi, da bih mogla da glasam. Poslednji koji sam imala, onaj plavi, odavno je istekao i nisam ga produzavala. Zapelo je vec na prvom koraku, uverenju o drzavljanstvu. Zamolila sam rodjaku u gradu iz kojeg sam otisla u swe, da ode da mi to izvadi i posalje. Javlja se ona iz opstine preko vibera i kaze da ne mogu da me nadju. Srecom me sluzbenici koji tamo rade poznaju jer sam u vreme DOSa bila odbornica i jos kojesta u toj opstini. Obraduju mi se oni i pitaju jesam li sigurna da sam uopste upisana u knjigu drzavljana. Podsetim ih da mora da jesam jer inace ne bih mogla da budem birana. Lupe se oni po glavi, pa naravno, upisu me u tu knjigu i izdaju mi uverenje, koje mi onda rodjaka posalje.

Odem ja u ambasadu u Stockholmu, srecom mi je na par stanica metroa od kuce. Tamo saznam da pasos mogu da dobijem. Trajace i kostace, ali moze. Ali s upisivanjem u biracki spisak nece ici tako lako jer za to ipak treba da odem u Srbiju i licno prijavim prebivaliste. I da uradim sve to, opet ne mogu da mi garantuju da ce u sthlm biti otvoreno biracko mesto, jer za to treba da bude prijavljeno najmanje 100 biraca, sto na ranijim izborima nije bio slucaj. Pretpostavljam da ce sada jos manje jer su izbori blizu bozicnih praznika, pa ko hoce, isto ovako ce tempirati odlazak.

Na kraju sam morala da odustanem od projekta i stvarno mi je zao.

 

 Opozicija stalno potencira ambasade,  a to su mesta gde rade SNSovci.  Ne znam koja je procedura u ambasadama , kontrolori itd... Ali mi to lici gde se najvise moze muvati.   A generalno ogromna vecina onih koji bi glasali u ambasadama bi glasala PROTIV Vucica jer su i proterani zahvaljujuci njemu.  Ali kako sacuvati te glasove to je pitanje ?

Edited by analiticar pripravnik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, JohnnyDragon said:

Ja nemam opciju, jer ne živim u Srbiji, moja opcija su prijatelji i obitelj koji su ostali tu u Srbiji.

Moja opcija je trebala bit vikendica u Srb gde bih uživao i osećao se lepo i bezbedno,  ali ja se ne osećam bezbrižno i bezbedno u Srbiji, jer te lako može neko zgaziti, pretuci ili nesto jos gore i nikome ništa,  zbog ažurnosti "institucija".

I ne verujem da će promene doneti ljudi koji nisu želeli da ih donesu kad su svi imali po deceniju prilike.

A ova klapa koja je ja vlasti već koliko,10,15 godina može samo jos dalje da vuče na dole celo to očajno društvo,  jer dna tu rekao bih nema.

Uvek može dublje.

 

 

Nije bitno ni da li može dublje, niti kakva su ekipa Djilas, Boskic i ostali. Ako imamo neku ideju o tome sta su vrednosti demokratije, demokratskih normi, ili prosto zdravog razuma, možemo da razmišljamo i ne-utilitarno. Drugim rečima, nije samo stvar u tome što je neki političar iz opozicije loš i glup, niti da li je koalicija neprirodna. U bolesnom društvu, gde je korupcija u svim porama, i gde predstavnici vlasti jesu kakvi jesu, postoji moralna obaveza glasati protiv njih. Ako ništa drugo, bar da bi se izrazio stav da oni, sa svime što se dešavalo, i gde su direktno ili indirektno odgovorni, ne smeju da ostanu na vlasti, ma ko došao posle njih. Ako ne bude valjao, smenićemo i njega glasanjem. Glasanje uvek treba da počiva na ideji smenjivosti, moralne i političke odgovornosti, i da to bude važnije čak i od toga kakvi bismo voleli da budu novi političari na vlasti. To je slučaj posebno u kontekstu u kom neko misli da bira između samo loših opcija.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, analiticar pripravnik said:

 

 Opozicija stalno potencira ambasade,  a to su mesta gde rade SNSovci.  Ne znam koja je procedura u ambasadama , kontrolori itd... Ali mi to lici gde se najvise moze muvati.   A generalno ogromna vecina onih koji bi glasali u ambasadama bi glasala PROTIV Vucica jer su i proterani zahvaljujuci njemu.  Ali kako sacuvati te glasove to je pitanje ?


Pogledala sam za Svedsku i Hrvatsku, dalje nisam isla. Obe zemlje omogucavaju ljudima s drzavljanstvom da glasaju na parlamentarnim i EU izborima (u Hrvatskoj i na predsednickim) cak i ako nemaju prebivaliste u tim zemljama. U Srbiji je ocigledno potrebna adresa prebivalista u  samoj Srbiji, a ona se moze prijaviti samo licno, u opstini gde se to prebivaliste nalazi. 
Sad kapiram da je odatle i onoliko prijavljivanje ljudi iz Republike Srpske na vracarskim adresama; nisam o tome ranije razmisljala. Za sledece izbore bih mogla i ja to da izvedem, prijavim se npr kod Djordja Miketica kad iseli Radicu 😁, ali za ove ne stizem, nazalost.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, analiticar pripravnik said:

 

 Opozicija stalno potencira ambasade,  a to su mesta gde rade SNSovci.  Ne znam koja je procedura u ambasadama , kontrolori itd... Ali mi to lici gde se najvise moze muvati.   A generalno ogromna vecina onih koji bi glasali u ambasadama bi glasala PROTIV Vucica jer su i proterani zahvaljujuci njemu.  Ali kako sacuvati te glasove to je pitanje ?

To je promil glasaca, jako je komplikovao glasati po ambasadama. Ambasade postoje samo u glavnim gradovima

( konzulata ima 2-3x vise), a ljudi zive kojekuda i ne bi da se cimaju putujuci po nekoliko stotina kilometra u 

jednom pravcu, a i pre samog glasanja moraju da se prijave ( sada navodno i online) pa ako su uneti u spisak onda mogu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Selina said:

To je promil glasaca, jako je komplikovao glasati po ambasadama. Ambasade postoje samo u glavnim gradovima

( konzulata ima 2-3x vise), a ljudi zive kojekuda i ne bi da se cimaju putujuci po nekoliko stotina kilometra u 

jednom pravcu, a i pre samog glasanja moraju da se prijave ( sada navodno i online) pa ako su uneti u spisak onda mogu.

 
 Ne znam dali je bas promil.  Stotine hiljada nasih ima svuda po svetu.  Mnoge je ovaj rezim oterao na ovaj ili onaj nacin.  neki bi mozda i glasali ukoliko iole imaju nade da se mogu vratiti.
 
   Druga stvar je koliko je nacin sprovodjenje izbora po tim ambasadama i konzulatima regularna i koliko je moguca njegova kontrola.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, analiticar pripravnik said:

 
 Ne znam dali je bas promil.  Stotine hiljada nasih ima svuda po svetu.  Mnoge je ovaj rezim oterao na ovaj ili onaj nacin.  neki bi mozda i glasali ukoliko iole imaju nade da se mogu vratiti.
 
   Druga stvar je koliko je nacin sprovodjenje izbora po tim ambasadama i konzulatima regularna i koliko je moguca njegova kontrola.

Dobar deo od tih stotina hiljada "nasih" nema nameru da glasa jer im je svejedno ko je na vlasti ovde, a i dosta njih ce glasati za ovu vlast zato su isto tako novokomponovane patriote i vernici.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, analiticar pripravnik said:

 
 Ne znam dali je bas promil.  Stotine hiljada nasih ima svuda po svetu.  Mnoge je ovaj rezim oterao na ovaj ili onaj nacin.  neki bi mozda i glasali ukoliko iole imaju nade da se mogu vratiti.
 
   Druga stvar je koliko je nacin sprovodjenje izbora po tim ambasadama i konzulatima regularna i koliko je moguca njegova kontrola.

Ja verujem da je kontrola regularna, ali ziv covek ne zalazi tu na glasanje jer je mnogo komplikovana procedura.

Prvo moras da se prijavis ( sada i online, ali ranije si morao da sipcis 300-400 km, radnog dana) da se prijavis, pa onda

u neku nedelju jos toliko da bi glasao. Velika vecina ljudi i pojma nema da su izbori, a i ne zanima ih.

 

 

 

Edited by Selina
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, JohnnyDragon said:

Ja nemam opciju, jer ne živim u Srbiji, moja opcija su prijatelji i obitelj koji su ostali tu u Srbiji.

Moja opcija je trebala bit vikendica u Srb gde bih uživao i osećao se lepo i bezbedno,  ali ja se ne osećam bezbrižno i bezbedno u Srbiji, jer te lako može neko zgaziti, pretuci ili nesto jos gore i nikome ništa,  zbog ažurnosti "institucija".

I ne verujem da će promene doneti ljudi koji nisu želeli da ih donesu kad su svi imali po deceniju prilike.

A ova klapa koja je ja vlasti već koliko,10,15 godina može samo jos dalje da vuče na dole celo to očajno društvo,  jer dna tu rekao bih nema.

Uvek može dublje.

 

 

Pa upravo zbog toga sto ne zivis u srb, mozes slobodno da se vracas u nju, posebno je uzivanje ako si pusac....Srbija je zemlja slobodnih Pushacha svega i svacega. Kad ja na primer dodjem k srbiji, imam osecaj, mozda lazan, da mi  niko nista ne moze. Zato montiraj neki preteci pogled i smisli neku ubitacnu parolu kojom ces da seces kao britvom, pa ces da vidis kako ce da te se klone i distanciraju se prepadnuto od neobicnosti tvog nepripadanja. Mozda te ovi tzv. slobodni pusaci slobodni radikali, razni navijaci i prvosrbijci, nece voleti, ali ce se praviti da ne postojis, jer to su ljudi nojevi. Kad zarone glave u pesak misle da nisi tu, takav bezobrazan i nepripadajuc.

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Stiletto said:

 

Dešava se i po Evropi i SAD da ponekad na izborima gori smene bolje, ali ti gori obično izgube sledeće izbore i mirno siđu s vlasti. Možeš li da zamisliš da će Firer iz našeg sokaka mirno sići s vlasti, sve i da izgubi izbore? Ja ne mogu.

 

Kratka istorija srpskih vladara modernog doba:

 

Karađorđe - poražen od Turaka, kasnije ubijen

Miloš Obrenović - smenjen na silu

Aleksandar Karađorđević - smenjen na silu

Mihajlo Obrenović - ubijen

Milan Obrenović - smenjen na silu

Aleksandar Obrenović - ubijen

Petar I Karađorđević - umro prirodnom smrću

Aleksandar I Karađorđević - ubijen

Pavle Karađorđević - smenjen na silu

Petar II Karađorđević - ajde de, bio je bar po tituli "kralj", ali bez ikakve vlasti

Josip Broz - umro prirodnom smrću

Slobodan Milošević - smenjen na izborima, nije priznao poraz, smenjen na silu

Vojislav Koštunica - smenjen na izborima, mirno predao vlast

Boris Tadić - smenjen na izborima, mirno predao vlast

Aleksandar Vučić - živi bili pa videli

 

Nisam računao nekoliko njih "između" koji su ili vladali isuviše kratko u 19. veku, ili u godinama između Broza i Miloševića (Nikola Ljubičić, Draža Marković...) koji se i nisu mogli nazvati "vladar". A da se ne lažemo ni Koštunica nije bio "vladar", ali ajde de još jednom.

 

Posebno da nabrojim Zorana Đinđića, koji se takođe ne bi mogao ubrojati među "vladare" ali bi se verovatno uvrstio u njih da nije ubijen.

 

Primećujete prilično nasilan šablon smene vlasti u Srbiji, tek u 21. veku je počela neka da kažemo "demokratska" smena. Nije se dugo održala. A da li će opet biti uspostavljena, od nas zavisi.

Ali imas pozitivan trend! Od Broza na ovamo nemas nasilne promene vlasti. Mozda pomalo 5. Oktobar ali to je to! 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Selina said:

Ja verujem da je kontrola regularna, ali ziv covek ne zalazi tu na glasanje jer je mnogo komplikovana procedura.

Prvo moras da se prijavis ( sada i online, ali ranije si morao da sipcis 300-400 km, radnog dana) da se prijavis, pa onda

u neku nedelju jos toliko da bi glasao. Velika vecina ljudi i pojma nema da su izbori, a i ne zanima ih.

 

 

 

 

da bi bila regularna, mora da i u ambasadama bude neko iz opozicije. a toga nema.   Ne kazem da je to neka velika brojka ali 100-200-500 ljudi bi glasalo po ambasadi.  Chikago ima nas konzulat recimo, a tamo ima puno nasih.  Ne znam gde sve ima konzulata po Nemackoj.  Mnogo nasih zivi u Becu ili u blizini - mogli bi glasati.
  Ali 100-500 ljudi ( zavisi gde) pa bi se tu skupilo 50-100k glasova sa svih strana.  Ali ponavljam ...  kako sacuvati te glasove ako nema kontrolora??  To nemanje kontrolora po konzulatima je i najveci step back da neko ko zivi recimo u Becu ne glasa.
@Kronostime  slazem se da ima i patriota, verovatno bi dobar deo glasa i otisao na desni deo opozicije,  ali ogromna vecina je tamo otisla zbog ovakve vlasti.

44 minutes ago, Darth Bane said:

Ali imas pozitivan trend! Od Broza na ovamo nemas nasilne promene vlasti.


Jogurt revolucija i dolazak Milosevica i njegovih nacosa na vlast i uz vlast  .

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, analiticar pripravnik said:

@Kronostime  slazem se da ima i patriota, verovatno bi dobar deo glasa i otisao na desni deo opozicije,  ali ogromna vecina je tamo otisla zbog ovakve vlasti.

Oni sto su otisli zbog ovakve i prethodnih vlasti uglavnom ne zele da imaju nista vise sa uredjenjem ovih prostora - zato su i otisli.

Oni sto odose ranije dobrim delom ce glasati za ovu vlast zato sto za tih 15ak dana godisnje sto provedu u domaji im i ne izgleda lose ovde.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...