Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

9 minutes ago, berti said:

Prijateljica predaje istoriju umetnosti i dok nesto prica o Mojsiju, ucenici se klibere i kazu ""moj si je, tvoj si je". Nije ih spc ucila tim debilanama, vec kursadzijski humor i poplava treša sa vecine medija. Juzni vetar i ostali prikriveniji ili otvoreniji glorifikatori nasilja su inspiracija generacijama nekih novih Kosta.

 

A kursadzijski humor i tres sa vecine medija se emituje uz aminovanje RRA i REM, cuj mene SPC...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DJ_Vasa said:

Ma pusti to, korisnici Тњитера sve bolje znaju

 

Slika koju sam okačio je sa sajta proizvođača, e sad ako on ne zna kako treba da stoji kad se ne koristi, onda u redu.

 

Neki tvrdi da se transportuje u tom položaju s naopakim natpisom koji je Vučić okačio na svoj Instagram.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, berti said:

Prijateljica predaje istoriju umetnosti i dok nesto prica o Mojsiju, ucenici se klibere i kazu ""moj si je, tvoj si je". Nije ih spc ucila tim debilanama, vec kursadzijski humor i poplava treša sa vecine medija. Juzni vetar i ostali prikriveniji ili otvoreniji glorifikatori nasilja su inspiracija generacijama nekih novih Kosta.

Nije ih ucila, ali i sama ucestvuje u tom ludilu titrajuci yayca i Kurti i Murti iz politickog, javnog i zivota estrade.

I sama kreira kitch i obesmisljuje hriscanstvo.

 

Edited by Selina
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, erwin said:

Slika koju sam okačio je sa sajta proizvođača, e sad ako on ne zna kako treba da stoji u mirovanju, onda u redu.

 

Neki tvrdi da se transportuje u tom položaju s naopakim natpisom koji je Vučić okačio na svoj Instagram.

 

Nema to veze sa tobom, ti si samo preneo vest i nisi kriv što je ta DPmIlena sa Тњитера idiotkinja.

 

Za razliku od dotične, Eddard je ipak lekar, pa računam da malo bolje zna od neke Milene, pa još i DP, da se mamograf može rotirati.

Link to comment
Share on other sites

Strip o Nemanjićima postao deo školske literature: U ovoj knjizi deca uče i o značaju Kosova


 

Quote

 

...

"U ovoj knjizi je mnogo važno to što se Kosovo pominje prvi put kao sastavni deo Srbije. Tako ljudi mogu da shvate zašto je nama i dan-danas Kosovo toliko važno i zašto je ono srce našeg bića i svega ostalog."

 

 

Mislim da je samo ovaj citat dovoljan da ilustruje koja je bljuvotina u pitanju, a oni koji imaju jak stomak mogu da putem linka pročitaju celu vest na B92. Žao mi je što linkujem vest odande, ali nažalost je tačna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Počela su da pristizu predizborna "pisma" AV penzionerima (uobicajeno bulaznjene o privrednim i drugim uspesima, "zahvalnost za podršku u teškim vremenima" i naravno najava da ce biti isplacena pomoc od 20.000din svim penzionerima). U  mom sandučetu sam našao dve koverte sa identičnim pismom. 

Fora je što kod mene živi samo jedan penzioner a to je moja majka. Prva koverta  je adresirana na moju majku. Druga je adresirana na mene. Niko drugi na adresi stana nije dobio to pismo. Jedini problem je sto ja NISAM penzioner, ali jesam korisnik naknade za tudju negu i pomoć, kao bubrezni bolesnik na hemodijalizi, koju isplacuje PIO fond (i nije uslovljena penzionisanjem i/ili prihodima). Izgleda da je PIO fond ustupio svoje baze podataka SNS-u a "SNS bazadzija" nije bio u stanju da napise SQL upit koji izlistava samo penzionere,  a izbacuje korisnike raznih naknada koji nisu penziji (istina 99% osoba sa mojom dijagnozom jeste u penziji pa se mozda nisu ni trudili da isfiltriraju bazu). Inace koverte su numerisane (imaju upisan redni broj) i te dve imaju uzastopne redne brojeve. Iz toga zaključujem da je upit koristio sort po adresi, prezimenu i imenu. Još da je dodao "WHERE penzioner= true", ali to je verovatno mnogo slozeno za njih 😉

 

Edit: evo fotografije av pisma:

20231025_222652.th.jpeg 20231025_222614.th.jpeg

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 1
  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

"Kostadin Terzic i Luka Kurtovic imali nelegalno oruzje"

 

Divna prilika da se evaluira uspesnost akcije predaje oruzja posle tragedija u Ribnikaru i Mladenovcu, a zatim i kaznena politika koja je vise puta najavljivana kao mnogo stroza.

 

Uspesnost akcije - probisveti i dalje imaju oruzje koje koriste, znaci uspeh u najboljem slucaju 'nako.

 

Kaznena politika - videcemo, mada svi unapred znamo ishod. Toliko su najavljivali izuzetno ostre kazne za preostalo oruzje... A prilicno je jasno u kom smeru ce prica otici.

 

A za ucesce pripadnika BIA u ovom kah, kah, 'incidentu' necu trositi rec.

 

Dobrodosli u zemlju gde se prebija zbog samara. Devetesete, stizemo. Ovaj, stigli smo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ters said:

Narod koji ima ovakvu omladinu ne treba da brine za svoju buducnost. Djeca na sajmu knjiga.

 

https://x.com/Ivuske/status/1717562638966612460?s=20

Meni je ovo s vremenom (pošto ovo traje godinama) postalo nekako i kul. Nisi bio na sajmu knjiga ukoliko nisi pojeo smrdljivu pljeku u dimnoj zavesi ispred, ukoliko nisi kupio par starih šapirografisanih izdanja, ukoliko se nisi slikao pored Stoleta Piksija ovaj Šešelja. 3d karikatura. Još fale one plastične zezalice što crtaju šare u zupčanicima.

7 hours ago, Marko said:

Tačno sam znao da je Šeške ili možda tako neki Miroljub 😁

Ti se zezaj, ali ja sam najozbiljnije pomislio da je Miroljub postavljen za ambasadora u Izraelu nedavno...

 

https://www.tanjug.rs/srbija/politika/50105/miroljub-petrovic-novi-ambasador-srbije-u-izraelu-vladimir-jovicic-u-kazahstanu/vest

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kada vidim sta je Bosna i Hercegovina uradila Srbiji  direktnim ili indirektnim (u drugom koljenu) izvozom likova kao sto su Vucic, Seselj, Porfirije, Vulin, Darija Kisic, Zorana Mihajlovic, Dragan Petrovic, Sinisa Ljepojevic, Aleksandar Pavic,  Ljiljana Smajlovic, mislim da Srbija ima dobrog osnova da podnese jednu cvrstu optuzbu protiv Bosne nekom medjunarodnom sudu za koristenje posebno okrutnih metoda ratovanja protiv neduznog civilnog stanovnistva Srbije... 

Edited by ters
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, freethrow said:

šešelj je čitan taman koliko i Stole Piksi.

Pa ko je lud da čita hiljade i hiljade strana materijala iz sudnica, a da mu to nije profesija? Ne ide se dalje od komičnih naslova, sa razlogom.

 

Što se slikanja tiče, pa koje bi dete propustilo da se slika sa osobom koja izgleda kao Krangovo novo telo?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RatzenStadt said:

Ne mos udovoljiti ljudima...
Prvo tuga i plac sto ljudi, pre svega mladi, vise ne citaju knjige, a sad naricanje zbog sadrzaja koji se cita.
Seselj je jos i ok s obzirom da vecina omladine danas uglavnom cita Book of Ra 😄 

 

Ne znam da li zapravo uopšte i čitaju njegove izbljuvke ili odlaze tamo da gledaju pajaca kome se dive. Ako je u pitanju ovo drugo, to je još gore, pa makar čitali samo nobelovce.

 

Pre nekoliko godina je obrazovaniji deo javnosti negodovao što je najveću pažnju na sajmu pridobila i najviše knjiga ona Zorannah. Ne znam ništa o kvalitetima njenih knjiga, ali znam da je pisala o modi. Ako poredimo pisanje o modi i Šešeljeve bljuvotine, svakako da je ovo prvo potpuno bezazleno, dok je ovo drugo veliko zlo. Možda i nema neke velike intelektualnosti u pisanju o tome kako kombinovati dva odevna predmeta i šminku, ali to ipak ne nanosi nikakvu štetu. Šešeljevo delovanje, uključujući i pisanje, može se opisati kao otrov.

 

Nekada su na sajmu u centru pažnje bili čuveni pisci, kasnije je došla Zorannah, a Šešelj je došao da simbolično zatvori možda i poslednji sajam knjiga, čime je društvo dotaklo dno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...