Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ja da sam opozicioni političar savetovao bih svojim pristalicama da idu na taj "najveći" miting masovno pa kad se pojavi AV svi u glas zagrme sa raznih pozicija "Av šečeru" Ne bi prisiljeni znali šta ih je snašlo a AV bi odsekao sam sebi onu stvar od muke.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Čoveče, nama ove hiljadugodišnje kiše svakih par meseci. 

 

Pročitah danas da su se poljoprivrednici uputili ka Partizanskoj i Temerinskoj ulici, da blokiraju saobraćaj, a kad sam video oblake pomislih da i nema potrebe jer će tamo svakako biti sranje. Kad ono međutim... 😄

 

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/332036/VIDEO-UZIVO-Partizanska-ulica-se-konacno-otvara-za-saobracaj.html

 

Quote

Novosađani znaju kako je to izgledalo i znaju koliko je ova ulica važna za saobraćaj. Morali smo da budemo strpljivi, ranije i sa Kisačkom ulicom, ali više nećemo imati neke probleme koje smo imali.

Gradonačelnik NS, nakon što je Partizanska ulica otvorena nakon meseci radova i kašnjenja. 

 

A evo i rezultata od večeras:

6465311d1a023-IMG-391bba2d21045eaf748f9a

 

 

Edited by uvrnuto
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Ne prizivaj đavola da ne poludi Nišava
Neće Nišava, ali zato podvožnjak kod pivare i medicinske škole, identičan slučaj. Svake druge godine ga prave, grdne pare potroše i opet, kad padne kiša, jezero, i po neki tikvan utopi svoj auto. 


c64fda52dcf2814f8b0eab2816d12d28.jpg
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Neće Nišava, ali zato podvožnjak kod pivare i medicinske škole, identičan slučaj. Svake druge godine ga prave, grdne pare potroše i opet, kad padne kiša, jezero, i po neki tikvan utopi svoj auto. 

 

Ista priča sa ovim nadvožnjakom u NS. Ne znam ni šta se pravila tolika halabuka oko kašnjenja radova, kad je svake godine ta ulica u radovima. Bukvalno nisam imao osećaj da su radovi ikad prestajali tamo. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

To da odeš u BG sa njima a ne budeš na mitingu ne može više. Raspoređuju sve ljude u grupe od po 15-20 ljudi i čovek koji je zadužen za grupu vam ne da da se udaljavate. To je bio problem na onim mitinzima pre 5 godina ali su ga još tada rešili.

 

Tako sam i pretpostavljao, mada sam ja mislio na koristenje tehnologije i tracking lokacija telefona. Zaboravio da nijedan "kapo" nije dosegao taj nivo razmisljanja.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Constantin said:

Ispred Skupštine valjda...

Ja bih voleo i mislim da treba da ih skupi na tom platou BGH2O. Ipak mu je to čedo..a i motivaciono je:da vidi narod gde žive naprednjaci koji ne aplaudiraju za crvenu i sendvič,gde oni mogu da završe ako budu dovoljno beskrupulozni i poslušni.

To je jedino pošteno. Ta ga tamo održe.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

 

Patrijarh Porfirije izjavio je da on i arhijereji Srpske pravoslavne crkve osećaju Predsedništvo Republike Srbije kao svoju kuću i da podržavaju sve što se radi u toj instituciji za dobro naroda i Srbije.

„Za nas je radost što možemo da budemo zajedno sa vama u Predsedništvu Republike Srbije, koje osećamo zaista ne kao svoju kuću, nego osećamo da jeste naša kuća. Osećamo sa jedne strane potrebu da iskažemo da sve ono što se ovde čini za dobro našeg naroda gde god da on živi, za dobro Srbije, ima našu podršku“, rekao je patrijarh Porfirije u besedi tokom današnje posete predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Generalnom sekretarijatu na Andrićevom vencu.

„Gde god želimo dobro našem narodu to podrazumeva dobro i svima onima koji su sa njim“, naveo je patrijarh, čiji je govor za trpezom sa predsednikom Srbije, u celini, prosleđen medijima, a objavljen je i na sajtu SPC uz fotografije sa svečanog ručka.

Obraćajući se Vučiću sa „uvaženi gospodine Predsedniče, Blaženjejši“, patrijarh srpski je istakao da „Crkva zna šta je vera u Boga, ali i da je čovek, pored svih ostalih potreba koje ima, pre svega biće koje ima potrebu za metafizičkim utemeljenjem svoga postojanja“.

Porfirije je, parafrazirajući fizičara Alberta Ajnštajna, rekao da je „bez pitanja vere, bez Boga, čoveku ne samo teško da živi, nego je i nemoguće“

„Svi mi iz Crkve, javno smo iznosili ne jedanput, ono što smatramo da je važno. Činjenica je da je veoma važno da se borimo na svakom polju života jednog naroda i države, kao što su ekonomija, bezbednost… da tražimo rešenja za razne izazove sa kojima se suočavamo na polju društvenih, psiholoških, političkih i svih drugih izazova“, rekao je Porfirije.

On je ocenio da „ako prostor vere ostane prazan kao fundamentalni, onda i svi ovi drugi prostori, ma koliko bili uspešni ili ma koliko sa više uspeha ili manje uspeha pokrivali naše potrebe, ostaju ipak u najmanju ruku ili u najboljem slučaju kratkoročni“.

„Ovih dana smo se suočili sa velikom tragedijom u našem narodu. Posle ovog našega sastanka i ove trpeze ljubavi ići ću na sahranu Angeline, koja se upokojila kao deseta žrtva masakra koji je počinio jedan dečak“, rekao je Porfirije, navodeći kako „svi ovaj problem pokušavaju da razumeju: zašto se desilo to što se desilo?“

„Naravno, mnogi u tom pokušaju, po svaku cenu traže odgovornog izvan sebe, optužujući drugoga, ko god da je taj drugi, da je on odgovoran za to što se desilo. Kao da nismo jedan organizam“, naveo je patrijarh.

Podsetivši na svoju izjavu da su „svi odgovorni“, rekao je da je on prvi odgovoran, ali da neće da analizira šta to znači, zato što razmišlja „o svetu, o čoveku i o sebi u duhu Jevanđelja“.

Patrijarh je rekao kako mu je bilo „interesantno da su i psiholozi i sociolozi i stručnjaci raznih profila, pozivani na sve moguće medije da kažu šta misle o tome, zašto, kako i ko je kriv, izuzev, u samo nekoliko slučajeva na manjim medijima gde su pozvana dva sveštenika“.

POVEZANE VESTI

Vučić ugostio na ručku patrijarha i episkope: Jedinstvo stub očuvanja države

 

Svi ti „sociološki, psihološki, filozofski i razni drugi pokušaji“ su mu, kako je rekao, na malim ekranima ličili „kao da neko gledajući uzburkano more vidi talase i pokušavajući da definiše talase hoće da objasni dubinu mora“.

„I zato je veoma važno, a razgovarali smo već i ranije, da pitanje veronauke vratimo samo u početni položaj, onako kako je to bilo u najmanju ruku kada je uvedena i vraćena u škole, kako se ne bi desilo da nam zbog velikih iskušenja i izazova sa kojima smo suočeni promakne briga o suštini onoga što jesmo“, rekao je Porfirije.

On je Vučiću zahvalio za angažman kojim pokazuje da razume „potrebe svog naroda, a to jesu i potrebe naše Crkve“.

„Hvala vam na ovom pozivu i oprostite što sam možda zadržao neki minut više vašu pažnju. Pitanje svih pitanja ili najvažnije pitanje u ovom trenutku za naš pravoslavni narod jeste tema Kosova i Metohije, a najviše smo vremena do sada u održavanju ovoga Sabora posvetili tom pitanju“, rekao je Porfirije na ručku koji je za njega i arhijereje priredio predsednik Srbije.

Izvor N1

Ja sam još pod utiskom današnjeg dana a Porfirije BRE radi uveliko...

On zove Vučića Blaženjejši...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ma nema ovoj zemlji pomoci.

 

Ljudima ovaj teror i nasilje nad bukvalno svim i svacim (pocev od zdravog razuma pa do svakog ko kaze nesto protiv Oca nacije) ili ne smeta ili nalaze nesto gore od toga ili im je to i simpaticno zato sto bi i oni tako da mogu u svojoj porodici, zgradi, radnom mestu.

 

Evo, deset godina kasnije i dalje se cere i smeju svima u facu, jaci nego ikada, porucuju svima da ih nece oterati ni rat u Evropi, kao sto ih nije oterala ni korona, ni ova ili ona kriza. Skupili su se iz bukvalno svih stranaka u Srbiji i jedini cilj im je da vecno jasu na vlasti.

 

Mi ovde pricamo o nekoj pobuni dok se ulice glavnog grada opusteno saraju sa "Milica lazljivica", "Milos Francuz", citata protiv Marije Lukic, dok veliki vozd i ovi oko njega urlicu kako samo oni mogu da spasu Srbiju od bandi neljudi i lopova koji bi da je uniste. I tako jedno 11 godina i tako tek svrseni srednjoskolac sada ima 30 godina, neko u punoj snazi tgada sada ima jos malo do penzije, a sve ce biti jos gore i jezivije.

 

Pisao sam vec kada su pre izbora ljudi mastali o vladi stranaka koje su nastale od DS + NDBG da je cak i za Beograd sansa upropastena, a i ta sansa se sastojala u tome da NS+SSP+NDBG+DSS+DS+Dveri+PSG+SDS sa sve zavetnicima nekako dodju do mizerne vecine pa da se zlo nacne makar u BG. Naravno, nista od toga, zato cemo da gledamo jednog coveka koji ne ume normalno da komunicira sa bilo kakvom kritikom sve dok isti sam ne ode sa vlasti zbog bolesti ili zakona prirode. Nesto kao Zimbabve, jelte.

 

E, ali onda nece doci neko normalan nego verovatno ekipa psihijatara koja ce da objavi da je eksperiment zavrsen i da su fascinirani kolicinom zla i gluposti koje ovde mogu da prodju. Nakon toga mogu i da ukinu Srbiju kao drzavu, ionako ce svako normalan ili da poludi ili da ode ili da se potpuno izoluje od svakodnevnice.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Verujem da je ogromna većina ovde saglasna da korumpiranu i lopovsku vlast AV treba ne samo oboriti sa vlasti, vec i potpuno demontirati. Medjutim nije dovoljno samo da se uklone SNS, SPS i sitniji sateliti sa vlasti. Potrebno je promeniti potpuno način funkcionisanja svega u ovoj državi i uspostaviti neke norme ponašanja, istinsku vladavinu prava i "normalnu državu". Meni to deluje kao praktično nemoguć zadatak. Zanemarimo za trenutak Vučićeve trojanske stranke i pokrete i zamislimo hipotetičku situaciju da npr. "leve i građanske" i "desne i konzervativne" stranke nekako u 2 kolone (u jednoj koloni bi osvojile manje nego pojedinačno) skupe dovoljan broj mesta za formiranje skupštinske postizborne većine i vlade. Da bi se to desilo morali bi da se dogovore okp barem osnovnih principa koje će zastupati (npr. borba protiv korupcije, nezavisnost institucija vlasti, sloboda medija, ...). Recimo da u tome uspeju i nekako formiraju vladu. Problemi će nastupiti vrlo brzo cim budu predmet odlucivanja neke teme od strateskog interesa za Srbiju ka što je proces pristupanja u EU, odnos prema Rusiji, odnos sa NATO, pitanje Kosova i slične. Takva vlada će biti vrlo brzo blokirana zbog nepomirljivih razlika i posledično neefikasna. Prosečan glasač u Srbiji to neće videti kao prelazni problem i motivaciju da razmisli o svojim izborima, tipa "zašto sam glasao za desničarske stranke koje se zalažu za nerealne i suštinski pogrešne ideje gde Srbija treba da se kreće" već će se na prvim sledećim izborima okrenuti nekim populistima koji će im obećati kule i gradove i okriviti "novi DOS" za nesposobnost i demokratiju i gradjansko drustvo kao nešto što "nije za Srbe" i ponuditi jakog vođu ovna predvodnika koji će "sve da im reši" i da ih oslobodi potrebe da misle. I prosečan srpski glasač će popasti tu mantru.

Nažalost za istinske političke promene potrebne su društvene promene i promene svesti prosečnog građanina Srbije i prihvatanje činjenica da

1. Kosovo NIJE Srbija

2. Da nam NATO, EU i SAD nisu neprijatelji

3. Da nam Rusija i Kina NISU prijatelji i saveznici

4. Da SPC nije organizacija koja zaslužuje najveće poverenje građana

5. Da nam ne treba ovan predvodnik već jake institicije

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Drug Crni said:

Ja bih voleo i mislim da treba da ih skupi na tom platou BGH2O. Ipak mu je to čedo..a i motivaciono je:da vidi narod gde žive naprednjaci koji ne aplaudiraju za crvenu i sendvič,gde oni mogu da završe ako budu dovoljno beskrupulozni i poslušni.

To je jedino pošteno. Ta ga tamo održe.

 Dal si normalan, pa Zvonkove kocke su se vec nacele, tacno da dodje vise od 50 hiljada ljudi, plato bi se obrusio i svi bi zavrsili u Savi, a onda bi se i neka od zgrada srušila.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 40Wins said:

 Dal si normalan, pa Zvonkove kocke su se vec nacele, tacno da dodje vise od 50 hiljada ljudi, plato bi se obrusio i svi bi zavrsili u Savi, a onda bi se i neka od zgrada srušila.

Pustio bih uz to onu od Zeljka Bebeka - Dabogda te voda odnela.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 40Wins said:

 Dal si normalan, pa Zvonkove kocke su se vec nacele, tacno da dodje vise od 50 hiljada ljudi, plato bi se obrusio i svi bi zavrsili u Savi, a onda bi se i neka od zgrada srušila.

Šteta što sendvičijada nije sutra. Sava buja,samo ih pobacati u nju Jovo Bakić style..milina bi bila.
Šteta.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...