Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ja bi ih terao i kompletnu porodicu da dovedu na miting i da sami placaju sendvice i vodu.

Da svi imaju Vucicevu sliku sa sobom.

Da dobiju momentalni otkaz ako ne dodju na miting. 

Ove sa sega mega fakultetima koji su kao neki rukovodioci u državnim preduzećima bih posebno kaznio ako ne dovedu po 100 mitingaša svaki.

   

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

danas.rs

 

Srbi sa Kosova i Metohije, iz Kosovskog Pomoravlja, Leposavića i Severne Mitrovice, uputili su se danas pešice na miting Srpske napredne stranke koji je za 26. maj u Beogradu zakazao predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

  • Love 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, djura.net said:

danas.rs

 

Srbi sa Kosova i Metohije, iz Kosovskog Pomoravlja, Leposavića i Severne Mitrovice, uputili su se danas pešice na miting Srpske napredne stranke koji je za 26. maj u Beogradu zakazao predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Što kaže brat Milenko, samo Jaši, mamuzaj stoku, nikad dosta! 😁

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

 

Ja sam svestan, ali ljudi nisu svesni da je nemoguce da se to desi. Ako odbije 1 od 10 u proseku po kolektivu, tog jednog mogu da sikaniraju i cak otpuste.

 

Ako odbije 9 od 10, sta ce da rade? Zaista, da li neko misli da mogu da otpuste 100 hiljada ljudi ako im odbiju poslusnost?

 

To je ta dilema zatvorenika...

S druge strane, nije mi jasno ako su protiv ali ne smeju da ne odu, zasto se masovno ne ponistavaju listici. Ok slikas, ali pre ubacivanja izvrljas...oh, well.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, djura.net said:

danas.rs

 

Srbi sa Kosova i Metohije, iz Kosovskog Pomoravlja, Leposavića i Severne Mitrovice, uputili su se danas pešice na miting Srpske napredne stranke koji je za 26. maj u Beogradu zakazao predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

To je presudna brojka koja će prevagnuti, jebeš 200000 građana Srbije koji će klicati AV presudno je što dolazi desetak njih pešaka sa Kosova

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DJORDJE said:

Dobro de, posli ljudi na slet.:classic_biggrin:

 

Ta "hodocasca" jasno pokazuju prirodu idolopoklonstva hodocasnika. Uvijek isti profil ljudi klepne pjeske za Beograd - bilo u Kucu Cvijeca bilo za miting podrske Vucicu.

7 minutes ago, Green23 said:

Ne može da se kupi vozna karta Novi Sad - Beograd za 26.05. Ladno će dovoditi iz Vojvodine vozovima ljude...

 

Ovima koje dovode vise pristaju kamioni.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites


Istina je da država šalje decu na lečenje. Preko 630 miliona dinara je do sada uloženo u lečenje pacijenata u inostranstvu. Fond se trudi da svoj deci i njihovim roditeljima pruži najbolje uslove lečenja i odgovarajuću ustanovu kako bi se svako dete vratilo srećno, bezbrižno i bez trauma. Sam proces je pravilnikom propisan da svako dete čija se bolest ne može lečiti u Srbiji, može se lečiti u inostranstvu i za to postoje jasna pravila. Postoji i protokol za hitne slučajeve, koji najugroženijoj deci ubrzava proces za prevoz u inostranstvo i na raspolaganju je avion Vlade Srbije.


Ne znam čija je ona majka, da li nekog deteta za koje su prikupljana sredstva sms-om ili nekog deteta koje je imalo sreću u nesreći da za njega ima protokol kako otići napolje.
Samo me zanima kako ovu ženu nije sramota da izjavi ovako nesto jer su deca sa određenim bolestima i pre 2012. godine mogla da odu na lečenje u inostranstvo o trošku države. Problem je što država pokriva samo one relativno jeftinije procedure.
Kad govori o konkretnim ciframa, građani i firme su donacijama prikupili mnogo više od tih 5 miliona eur i poslali mnogo više dece nego rfzo.
Kad priča o ovoj temi neka se osvrne na ono što država i rfzo radi sa pacijentima koje može i ovde da leči ali ih zavlači, komplikuje procedure i na kraju ne leči jer deca prosto ili umru ili izdaju iz okvira protokola.
Pre nego što ode 26. na taj jbni miting, nek pogleda emisiju sa linka: https://insajder.net/emisije/malevelikeprice/male-velike-price-borba-za-svaki-korak-nngrqss4


Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo hoću da podvučem za ove forumaše koji prate ekonomske pokazatelje, business climate i ostalo, kako se u ovim situacijama lepo vidi koliko je recimo čuveni Vulinov zakon o radu zapravo sam služio za olakšavanje manipulacije botovima, a veze nema sa EU normama. Kao i većina "investitorskih" uredbi i zakona.

Edited by freethrow
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Basically teraš ljude da se skinu goli i da pred prolaznicima viču Jebite se svi, ja imam najbolji posao na svetu!

 

Priča se da se ljudi masovno upisuju u SNS spiskove ali da planiraju još masovnije da ispale 27. Maja...

 

A možda samo ložim ove što lurkuju po dužnosti po forumu... Mada se stvarno tako priča.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neverovatan pritisak se trenutno vrši na javni sektor. Od ljudi koji rade preko agencija kao kuriri preko ugovoraca i ppp radnika do direktora sektora. Sa svih strana čujem, napada se od Dunav osiguranja preko domova zdravlja do ustanova kulture. Ne radi se tu samo o otkazima kao takvima, već o mogućnosti da se ne napreduje, prebaci u drugo odeljenje, ne piše prekovremeno i sl. Mnogi ljudi ne žele jednostavno bilo kakav dodatni stres u životu i na poslu, naročito oni sredovečni.

 

I pored svega toga, ne vidim razlog da se ne smisli neku kreativan izgovor i ostane dosledan. Kvote su megalomanske, teško će se bilo šta i kontrolisati.

 

 

Sa druge strane, vidi se koliki je psihopata u pitanju - koliko energije i sredstava troši da bi napravio skup uplašenih i ucenjenih, za koje cela Srbija zna da su tu jer moraju. Taj skup je ustvari dodatna promocija nasilja i straha, i ništa drugo. I nadam se da će se to intenzivno tako i komunicirati.

  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Basically teraš ljude da se skinu goli i da pred prolaznicima viču Jebite se svi, ja imam najbolji posao na svetu!
 
Priča se da se ljudi masovno upisuju u SNS spiskove ali da planiraju još masovnije da ispale 27. Maja...
 
A možda samo ložim ove što lurkuju po dužnosti po forumu... Mada se stvarno tako priča.
Nije mi jasno koga će da ispale 27. maja?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni to nije jasno za 27. maj.

 

Inače oko paora/seljaka... Kao neko ko dolazi iz te grupe/sloja ljudi, mogu da kazem da se ne treba zanositi da ce paori nesto promeniti, istrajati, jer seljak je uglavnom "kvarljiva roba"... Nego, ipak ima jedna specificnost... Vucic dobro zna da paori nisu tip osobe Dobrica Veselinovic i Pavle Grbovic (koji su okay momci), da moze da salje batinase da prete, zastrasuju, biju... Ako pošalje šipkaše dok ovi budu protestvovali, ima "ovi što dižu trupce"  da ih ugaze ko džukele...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

To da odeš u BG sa njima a ne budeš na mitingu ne može više. Raspoređuju sve ljude u grupe od po 15-20 ljudi i čovek koji je zadužen za grupu vam ne da da se udaljavate. To je bio problem na onim mitinzima pre 5 godina ali su ga još tada rešili.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...