Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

Quote

PRVI POVICI I ZVIŽDUCI SA TRIBINA

Jeste da je Budućnosti nedostajao Alfa Kaba, koji ima virus, ali je sjedio pored klupe (?!), da Džej Džej O'Brajen dolazi krajem mjeseca, ali iz meča u meč postaje više nego jasno da je Budućnosti neophodan bar još jedan bek.

Jednostavno, Bel-Hejns i But ne mogu da prave razliku na velikim utakmicama i krajnje je vrijeme da Jovanović reaguje i mane se priče o tome da ne želi da dovede nekoga ko bi mogao da pokvari hemiju u timu.

Mora da shvati da i njemu vrijeme curi, da se već sa tribine iza klupe čuo povik da ide kući, a dobro se zna da ni uprava Budućnosti baš nema strpljenja sa trenerima...

Uostalom, i navijači su na kraju meča rekli svoje, jer su se prvi put glasno čuli zvižduci kada su ih igrači pozdravljali.

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/21/2022 at 9:22 PM, necke said:

Nije ni Turk Telekom bilo ko ove sezone, kad se vrati Buducnosti Kaba i dodje JJ, a mozda i dovedu jos jednog beka bice to fina ekipa.

 

Turk Telekom je ekipa koja ima samo pet igraca - sve ostalo su domaci igraci koji ne bi bili pojacanje ni za Igokeu ili Mornar i koji su u PG zajedno dali 2 poena.

 

Opet, ovde nije problem u porazu (mislim, jeste jer KKB sad mora da dobije 4 ili 5 od narednih 5 kola ako zele da se nadju na makar trecem mestu), ovde je problem u cinjenici da se resursi koje klub ima slabo koriste - ne mogu dvojica od petorice stranaca da budu ovoliki promasaji i ne mogu Drobnjak i Popovic da imaju ovoliku ulogu kada je ocigledno da su tu samo da podignu energiju i da odmore strance na bekovskim pozicijama.

 

Dalje, klub ima para za cetvorku - ako ima i za jakog beka onda je sve u redu, ali ako nema, ne samo da je O'Brien nepotreban nego i Kabu treba negde uvaljati (i igrati sa Kamenjasem i Ilicem) jer je potpuno svejedno koje ce mesto da se zauzme na kraju ako nije prvo ili drugo (eventualno trece) i ako se ne planira napad na najmanje polufinale. ABA je lakrdija ove sezone, tu je tek svejedno sta god da se uradi.

 

Pritom, treba imati u vidu da u EC vise nema Lokomotive, Valencie, Virtusa i Partizana koji su bili evroligaski sastavi (skoro), pa je ovogodisnje polufinale jednako proslogodisnjem 1/4 finalu. A ako KKB nema ambicije da bude bar u 8 standardnog EC, onda o cemu dalje da pricamo? To je onda klub kao Cluj ili Prometey, svratio malo iz LS da odigra tih 20 meceva i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Dobro de, to je jedan cikličan proces nekad si malo bolji, nekad malo gori...nemamo kvalitet kao prethodnih godina to je bilo jasno i na početku sezone. Stranci koje smo birali nisu igraci koji cine neku prevagu i imaju dosta problema da se naviknu a nije da nisu dobili sansu. Mislim tre bela i buta. Mekani,kulturni, nenamazani...dobri momci ali nisu "psi". Sad se cobs cini kao sami dzordan u odnosu na njih ali za  cobsovih 350-400 iljada mi sad placamo 2 skoro 3 igraca.

Cuh da nam za godišnje plate bez Vajta ide manje od 2 mil jura, tako da dodje otprilike kao polugodišnja plata za Fakua brata.

Ono sto mene nervira je ponasanje publike koja je potpuno izgubila razum posljednjih godina i dosta se fino uljuljkala u dobrim rezultatima pa ne umije da osjeti da ovo nije tim kao posljednjih godina i da bas zato treba da daju podršku. Lako je davati podršku kada je dobro i lijepo...

Vidim i da ima onih koji su nezadovoljni skorom u EK , ok jasno je da smo imali kikseva...ali i ovaj skor nije tragičan kada se sve uzme u obzir. 

Sto se igre tice ima nekih pomaka kako vrijeme prolazi. Trener reče na pressu da je prezadovoljan koliko i kako treniraju ali smo skup pojedinaca koji su dosta limitirani u mnogim elementima igre i pitanje je koliko se to moze ispratiti treningom. Kada bi nabrajali pojedinacne mane i limite igraca bilo bi mnogo toga. 

I pored svega toga vjerujem da možemo u finale aba i ek ove sezone 😄 

Iskreno, bas me dosta toga nervira u vezi ove sezone ponekad odigramo iznad i bljesnemo ali je to sve kratkog daha. 

Nadam se doselekciji obaveznoj. Na pozicijama 2 i 1. Mislim da imamo prostora s obzirom da imamo samo 12 igraca. I taj neko ko dodje , mora da bude covjek sa poenima u rukama, neka bude divalj...Inače ako nije tako, nema svrhe

 

Edited by Nemam_ti_kad
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve si u pravu sto se tice publike ali tako je bukvalno svuda. Prosle sezone se ekipa raspala cim je krenula 2022. godina, ono je bilo horor na sta su licile utakmice u PG.

 

E sad, sto se tice EC, niko tu nema nekakav posebno veliki budzet. Buducnost je trenutno sedma po sansama da osvoji EC i koliko god to smesno izgledalo ko to ima toliko bolji sastav i vise novca za igrace? TT i Bursa bukvalno cele sezone igraju sa 6-7 igraca (ostalo su losiji igraci od Sehovica), Paris je ekipa sa slabom rotacijom, London ima nekoliko profi igraca. Odskacu penzioneri iz Venezie (mislim, ne odskacu po rezultatu, nego imaju vise para od ostalih) i dve ekipa iz Spanije.

 

Kljuc je da se se dovede dobar bek + da se izbori makar trece mesto + da se vrate navijaci. Mislim da je i uprava mogla vise novca sada da ulozi nego prethodne sezone jer je EC zaista slab. Treba i navijaci da shvate da je EC sansa, u ABA je ionako samo statiranje dok Vucica ne pocne da interesuje industrija letecih automobila. Mislim, trece ili sedmo mesto, 1/2 finale ili 1/4 finale ABA, to je za trecu ekipu lige sve isto.

Link to comment
Share on other sites

Evo smo se malo osvjezili. Igrom slučaja cuo sam prije neki dan da postoji sansa za Greena , da ima sa Holonom do prije neki dan ugovor i neku otvorenu poziciju....

Nisam nezadovoljan dosadašnjim rezultatima ali se vidjelo iz aviona dje smo tanki. U ovo doba sezone nudi se sve i svašta tako da je Green sigurno jedna od boljih opcija. Umije da šutne iz dosta pozicija, pa i preko ruke, unosi malo divljine ali opet je igrac koji je prošao jake sisteme dosta trenera, i vjerovatno ima ambiciju da se vrati u EL i misli da moze to uraditi preko EK. 

 

Vjerovatno se traži klub za Bootha a da Pop nastavi sa moze se reći solidnim igrama ali bez kontinuiteta.

 

Sa potpisom JJ Obriena, biće mogućnosti da se unese malo širine a i unutrasnje igre, mislim o napadu...nisu to nikakva vau pojačanja, Green jeste zvučno ime ali ga svi isuviše dobro poznajemo. 

 

 

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Sa potpisom JJ Obriena, biće mogućnosti da se unese malo širine a i unutrasnje igre, mislim o napadu...nisu to nikakva vau pojačanja, Green jeste zvučno ime ali ga svi isuviše dobro poznajemo. 

 

Green i zvucno ime i vau pojacanje za Buducnost. Ne mislim da je vau ala Kampaco ali za Evrokup i Aba ligu je vrh pojacanje. U oba takmicenja koja ce igrati bi trebao biti u top5 bekova sto znaci da je top pojacanje za vas.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, sad kad se klub resio dvojice od trojice "paklenika" (kako rece @StefanPG) i na njihove pozicije doveo dva kosarkasa koja mogu biti jako korisna, sad je na treneru da pokusa da izbegne ponavljanje 2022. godine koja se moze oceniti razocaravajuce do uzasno. Sta smo imali u prosloj godini? Pet meceva na domacem terenu u EC u prosloj sezoni, od kojih su u tri protivnici vodili ogromnom razlikom i od kojih su tri zavrsena porazima, jedan sa pobedom na jedvite jade i ostvarena je ta jedna pobeda protiv povredama iskasapljenog fenjerasa. U gostima je pobedjen Virtus koji je igrao bez pola tima, Bursa u nebitnom mecu i ostvareno je cetiri ubedljiva poraza. Ova sezona krenula je slicno, 2:3 kod kuce (trebalo je biti 1:4) i eto ta pobeda protiv Hapoela kojem su falila tri bitna igraca.

 

Sad kad je klub ulozio jos novca u ojacavanje tima ostaje da se vidi da li je u treneru problem ili samo u lose sklopljenom timu. Kao sto sam vec pisao, akcenat treba staviti na EC i tu treba dobiti dva od tri naredna gostovanja (minimum) uz pobede protiv Londona i Slaska kod kuce. Onda bez izgovora u vidu prozora u borbu protiv dva glavna rivala u grupi.

 

Sto se tice sastava, najveca ranjivost ekipe je na pozicijama 1 i 5. Kaba ne bi smeo onako da izostaje (u PO bi morao da igra makar na jednoj nozi), a na poziciji 1 fali jos jedan plej koji bi se dopunjavao sa dva stranca, dok bi Popovic i Drobnjak popunjavali sta ostane od minutaze. Idealno bi bilo da se Ivanovic vrati jer KKCZ ima i previse igraca na njegovoj poziciji, ali je on em povredjen, em je i prvi plej povredjen, em milionsko pojacanje nikako da se registruje tako da nista od tog posla.

 

Petorka Bell Haynes - Green - Reynolds - O'Brien - Kaba bar na papiru deluje impozantno za 90% konkurencije, a na klupi je Lazic koji ima 19/29 za tri u ABA ligi (ludacki procenat koji pokazuje da moze da bude koristan kao spot up suter ako ima akcija za njega), pa MJK, Kamenjas i Atic koji moraju da se dovedu u red i da im se pronadje uloga i Popovic kao bek zujalica. Drobnjak i Ilic su tu da igraju u ABA ligi i za par minuta (do deset) u EC, dok Sehovic sluzi samo da nervira svojim prisustvom u 12 (jer je jasno da je neko drugi ispao zbog ko zna koje po redu povrede). 

Link to comment
Share on other sites

Svim navijacima Buducnosti na forumu (svih 3-4) kao i ostalim forumašima zelim srećnu Novu godinu. Da bude "tuče" na terenu, da se lome televizori 😂, i da uzivamo u košarci pa neka pobijedi bolji. 

 

Mi smo doveli dva nova igraca ,umjesto Whitea i Bootha stigli su O brien i Green. Vec su trenirali juče, vec su registrovani za oba takmičenja. Nismo imali dugovanja iz ranijeg perioda tako da nije bilo prepreka da zaigraju odmah. 

 

White i Booth su vec nasli angažmane tako da je sve bilo "glava za glavu".

 

Dobili smo na odredjenoj raznovrsnosti makar bi tako trebalo da bude u teoriji. 

Čačak smo odradili bolje nego sto sam ocekivao. Neki relativni optimizam je prisutan kod svih navijača. Treba uhvatiti zalet u novoj godini , da se odrade dva gostovanja , Split i Hamburg, za početak. 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Greena nema na sajtu ABA lige, na sajtu EC je i dalje stari sastav (White i dalje tu).

 

Split je ionako nebitan i sluzi samo kao provera za veoma bitno gostovanje Hamburgu. Bilo bi dobro da Green i O'Brien osete ekipu kao i da ih Jovanovic testira u zvanicnom mecu.

 

Valjda se trazi i plej, pominje se Andrews. Licno mi se ne svidja previse stranaca privatnika, ali u pitanju je ofanzivno jako dobar igrac kao i Green. Izgleda da se ide na barem polufinale EC.

Link to comment
Share on other sites

Da u pravu si, Greena nema jer je stigao 31.12. prekasno zbog neradnih dana da bi odmah bio registrovan. Trebalo bi do 05.01. da se to reguliše valjda. 

 

Sto se pleya tice ove tinejdžerske Instagram stranice spekulisu sa ovim Andrewsom ali po meni tesko da ce biti on nakon potpisa Greena. Ako tražimo pleya onda to ovaj Andrews nije. Prelazni rok je 31.01.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Da u pravu si, Greena nema jer je stigao 31.12. prekasno zbog neradnih dana da bi odmah bio registrovan. Trebalo bi do 05.01. da se to reguliše valjda. 

 

Sto se pleya tice ove tinejdžerske Instagram stranice spekulisu sa ovim Andrewsom ali po meni tesko da ce biti on nakon potpisa Greena. Ako tražimo pleya onda to ovaj Andrews nije. Prelazni rok je 31.01.

 

Sta je sa MJK, da li se oporavio od onog udarca u koleno?

 

Andrews jeste volume skorer ali neko na 1/2 je neophodan jer ce klub doci u situaciju da im previse stvari zavise od TBH i Greena u napadu.  Sisko bi bio dobro resenje, pitanje koliko je realan njegov razlaz sa Bayernom.

 

U svakom slucaju bolje i da se ne dovodi niko ako ce ekipa da izgleda kao prosle sezone - Cobbs koji ne ume da igra ako lopta stalno nije kod njega, DJ Seeley koji je previse pasivan, Perry koji je igrao najbolje iako je tek dosao.

 

Sa dolaskom ovog O'Briena mogu se napraviti zanimljive petorke sa njim, Lazicem i Kabom. Dva igraca koji mogu da igraju na dve pozicije i time doprinesu raznovrsnosti i nepredvidivosti u napadu.

Link to comment
Share on other sites

Ovakvi porazi stvarno ubijaju i navijace i ekipu. Kad vidis i znas da si od nekog kvalitetniji ali ne umijes da okolnosti i kvalitet ustrojis u svom pravcu. Nije mi jasno ovoliko minuta za novajlije koje imaju dva treninga sa timom. Bilo je rano za toliko minuta i improvizacija...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako poraz u takmicenju u kojem ne mozes bolje od treceg mesta i polufinala (mislim, neka mala nada postoji, ali ona je jednaka prolasku onih Radonjicevih ekipa KKCZ u TOP8) moze da ubije bilo ciji motiv.

 

Fokus je na EC i samo na EC. Napisao sam vec, Buducnost kako zna i ume mora da dobije cetiri od narednih pet protivnika. Cak i tad ne znaci da je sve po planu, ali prikljucak ce biti tu. Ovako da se nastavlja sa 50% ucinkom i grcevitom borbom za neko 5. mesto - pa nema smisla ulagati ni evro u takvu perspektivu.

 

Ekipa bi ovo lagano dobila da nije bilo uigravanja Greena i O'Briena. Ocekivano je da ne znaju svoju ulogu, da se traze, da prave rupe u odbrani, da jos uvek nisu deo ekipe. Vremena je malo pa vec protiv Hamburga moraju nekako da pomognu da se izbori vazna pobeda.

 

Sire gledano, Buducnost ce moci da se bori za trofej ABA lige kad oni igraju EL, a jedan od KKP/KKCZ bude igrao EC (i to da budu podjednake sanse). Zato i njima i Cedeviti fokus treba da bude EC. ABA se ionako zavrsava porazom u polufinalu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...