Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

Meni je zanimljiv ovaj nas roster bez obzira na to koga ce centra klub izabrati. Kojeg tipa centra. Mislim i da nije mnogo novca ostalo za centra ali najbitnije je da bude radnik, da ne staje u kretnjama, pravi dobre blokove...

Svakako vec se zna koji su to igraci planirani kao nosioci i najveći potrošači. Volio bih da Djole Jovanovic napravi iskorak, jer je momak izgubio dvije-tri godine u kkp-u, bukvalno bacio ih u vodu, bez minuta. I sad je npr Slavkovic za njega igrac jer vec ima 3 sezone seniorske kosarke u aba ligi. 

Ocekujem nesto slicno kao i prošle godine i jedino tako vidim nasu sansu, kroz jaku odbranu i brzu igru. Brzu kosarku. Mislim da imamo igrace za to. Ocekujem od Wrighta da ubije sezonu, njegovu drugu u evropi. Od Ferela da bude pravi kad najvise treba. Mislim da smo generalno lijepo popunjeni na svakoj poziciji osim petica naravno jer taj centar se jos trazi. Dosta je igraca koji rade na terenu i to je dobro. Nadam se dobrom početku kako bi ekipa bila mirnija dok ne prodje period uigravanja. 

Edited by Nemam_ti_kad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nista od Echeniquea, ode on za Petkimspor. Mislim da je uzbegnut metak sa njim, prosecan centar koji nece imati neku karijeru. Cak i Jones bi bio resenje od njega. Naravno, T. Jones bi se savrseno uklopio ali je previse skup. 

 

Makondou potpisao za Turk Telekom. Bas cu da pratim njegov ucinak tamo, strasan potencijal, ali kao muva bez glave na terenu. 

 

Ostaje da sacekamo potpise kapitena i Dreznjaka i taj centar da dodje pa da se napokon ljudski pocne sezona. 

Link to comment
Share on other sites

Inace, igraci koji su se do sada jurili u reketu i nisu potpisali:

 

Tyrique Jones

Jasiel Rivero

John Shurna

Conor Morgan

Jaime Echenique 

 

Pitanje je sta je plan sa Grbovicem. Ilic verovatno ostaje kao peti visoki i treci centar. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Rivero je pominjan i u medijima, kao i Jones. 

 

Ostalo su nagadjanja, kao i Dreznjak koji nikako da potpise. :classic_unsure:

 

Kad ste vec tu, dajte predloge za centra. 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Popovic je nakon sto je pokazivao talenat pre 5-6 godina potpuno digao ruke od svog napretka i umislio da moze da takav doceka penziju u Budućnosti. Sut katastrofalan (ne moze da dobaci do kosa sa vise od 7 metara), kontrola lopte kao kod krilnog centra, ima tu energiju na terenu i pravolinijski prodor. Dreznjak takodje mema neki sut, ali je mnogo bolji igrac. 

 

Trebalo bi da dodju jos 2 igraca, Grbovic i Ilic da budu van 12 kao domaci igraci. 

 

Yogi, Wright

Sulaimon, Magee,?

Dreznjak, Slavkovic, Jovanovic 

Morgan, Tanaskovic 

?, Kamenjas 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Nemamo mladih igraca na poziciji 2 , s obzirom da nam tu sad treba neko od mladih za 11-12 opciju. 

Zar nije Jovanović 2-3, koji sa svojih 197 u patikama mora da se razvija kao dvojka ako hoće da igra ozbiljnu košarku?

Link to comment
Share on other sites

Mediji pisu kako je Kamenjas pred odlaskom iz ekipe. Takodje se prica o dolasku Dereka Ogbeidea, centra Pistoie.

 

Opet ce u timu biti premalo ex-yu igraca i to mi se uopste ne svidja. Vec sad je odnos 5-5, ako se ove promene ozvanice to ce biti 6-4 (Slavkovic, Tanaskovic, Dreznjak, Jovanovic). I novi centar ce 99% biti stranac, sto znaci da ce od 10 igraca sa najvise minuta njih 7 biti stranci. Previse. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
35 minutes ago, Sector said:

No offense, ne znam na koju foru ste ga dovukli u Podgoricu. 😄

 

Vidjećemo, zanimljivo pojačanje svakako. 

Bogomi zakelj je birao. znam koliko je tesko dovesti u pg igraca ako nije poznat u evropi ali uspjelo mu je. Znam i da je odbio dosta petica koje su nudjenu a zvucnija su imena. Neki bili van dometa zbog para.

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

Yogi, Wright

Sulaimon, Magee, Minic (omladinac)

Dreznjak, Slavkovic, Jovanovic 

Morgan, Tanaskovic 

Judoka, Kamenjas, Ilic

 

Ne znam kakva su mišljenja na forumu vezana za ovaj roster, ne znam ni ja sto mislim, ono sto mi prvo pada na pamet je da bi trebalo da moze da igra odbrana, da su tijela tu kao i visina, sa izuzetkom Ferela koji ipak donosi neke druge kvalitete. Ce da vidimo

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Yogi, Wright

Sulaimon, Magee, Minic (omladinac)

Dreznjak, Slavkovic, Jovanovic 

Morgan, Tanaskovic 

Judoka, Kamenjas, Ilic

 

Ne znam kakva su mišljenja na forumu vezana za ovaj roster, ne znam ni ja sto mislim, ono sto mi prvo pada na pamet je da bi trebalo da moze da igra odbrana, da su tijela tu kao i visina, sa izuzetkom Ferela koji ipak donosi neke druge kvalitete. Ce da vidimo

 

Ko je ovaj boldirani?

 

Elem, za Evrokup koji igrate sasvim dobro složena ekipa. Malo tanka na poziciji 3, ali dobro, ne može se bog zna šta sa 3-4 miliona budžeta, kako kažete (ja stvarno ne znam kojim novcem se raspolaže).

Link to comment
Share on other sites

Kakva je bre ovo rotacija na 2 i 3, ovo je sigurno u top 5 najlosijih u EC. 

 

Pretpostavljam da je Sulaimon ovde projetkovan za nosioca na 2/3, a moje misljenje je da ce medju prvima da bude katovan. Blago receno jedan prosecan igrac, koji voli da igra sa loptom u ruka, a to im je najmanje potrebno pored Yogia i Wrighta.

 

Morgan takodje prosek, mada tu ostavljam mogucnost da sam ga pogresno procenio u onih 10-ak utakmica koje sam ga gledao u Zenitu, jer ipak nije mogao toliko da dodje do izrazaja kao doselekcija.

 

Ovo je u najmanju ruku ravnopravan tim onom proslosezonskom, osim ako se ovaj Azubuki ne pretvori u prajm Ben Wallace

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Sector said:

No offense, ne znam na koju foru ste ga dovukli u Podgoricu. 😄

 

Vidjećemo, zanimljivo pojačanje svakako. 

 

To je ono kad se na forumu stvori atmosfera kako granični NBA igrači ne dolaze ispod milion i u ozbiljne EL klubove.

 

A realno, ima ih gomila, baš gomila, i nisu svi spremni da igraju za 3000 dolara mesečno u razvojnoj.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, MrTripleDouble said:

 

Pretpostavljam da je Sulaimon ovde projetkovan za nosioca na 2/3, a moje misljenje je da ce medju prvima da bude katovan. Blago receno jedan prosecan igrac, koji voli da igra sa loptom u ruka, a to im je najmanje potrebno pored Yogia i Wrighta

 

Rasid je odlican igrac za nivo Evrokupa, ni blizu prosecan za to takmicenje. Cak u par najboljih na svojoj poziciji u tom takmicenju sa vrhunskih 18.2 poena po mecu uz 38% za 3 i imao je 4.1 asistenciju a primarno je sg. Odlicno pojacanje za Buducnost. Jedino sto se postavlja pitanje je to poslednje sto si napisao kako ce se uklopiti na terenu sa Jogijem/Vrajtom posto ce uvek igrati u paru sa jednim od njih. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...