Jump to content

DUNE - Dina


Drug Crni

Recommended Posts

13 hours ago, Prijatelj Mitar said:

 

Ili si Dinu odgledao po drugi put, ili si odgledao Seng Cija / Vecne/ Venoma, pa si ovako puk'o 🙂 

 

Nista posebno, samo sam fed up vec duze vreme ovim stanjem u holivudskoj produkciji. Kad se vec pominju Eternals, za nedelju dana su vec znatno prebacili zaradu Dine u USA. Ok, to valjda jeste iskljucivo bioskopska varijanta, ali je svejedno tuzno i pretuzno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

inace onomad sarlota rempling je zamalo prihvatila ponudu hodorovskog da igra dzesiku ali avaj... :roflmao:

Quote

Jodorowsky was going to shoot part of the film in Algeria. They spoke to the Algerian government, and the Algerian army was going to play extras. Jodorowsky was looking for who was going to play Jessica, and he wanted a strong, beautiful woman, not a weak dainty woman. Someone with a real spiritual strength. He saw a movie with Charlotte Rampling, and thought she would be perfect. They sent Charlotte Rampling the script, and she agreed to meet with Jodo before she had read the script, and in the script, there is a scene where a character named Rabban the Beast, part of the Harkonnen army. In order to insult Duke Leto, David Carradine, Rabban the Beast gets his army, the Algerian army, to pull down their pants in front of the palace and shit. So there’s going to be a scene of 2,000 extras defecating at once. So here’s Charlotte Rampling, she agrees to meet with Jodo, she gets the script, she reads the script, and she says, “I can’t be in a movie where there’s 2,000 extras defecating on screen! I need to be in a movie that people are actually going to see! Who the hell is going to see this movie?” Jodo said, “It was a great disappointment for me. A great disappointment.” It’s kind of fantastic.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobila dobru kopiju na USB, prebacila na TV, bez prevoda, pustila ton do daske hat, medjutim, pola glumaca frflja, srecom, obnovila celokupno gradivo proletos nakon najave premijere i sad mogu da kazem: srce mi je na mestu, moja generacija ovo ceka vec nekoliko decenija, odlicno uradjen posao. Ko hoce vise "mesa", cinjenica, emocija - izvol te - citajte Herberta. 

Elem, od muzickog fona je srce htelo da mi stane u nekoliko scena, ako kompozitor ne dobije Oskara, treba ukinuti tu kategoriju. Ko ne veruje, neka pogleda neku scenu bez tona, sve ce mu biti jasno. I fotografija je maestralna, bas onako "herbertovski", u polutonovima, skoro pa crno&belo sa nijansama.....

Mislim da se vise i bolje od ovoga ne moze, jedno je literatura, drugo je film kao medijum, ako i nastavci budu na ovom nivou, bice to veliki pomak u ekranizaciji klasika literature bilo kog zanra. 

Koliko je F. Herbert bio vidovit: obnova planete Arakis i borba za ocuvanje prirode a ne borba za vlast, moc, bogatstvo - tako aktuelno i tako mocna poruka generacijama koje dolaze......nadam se da ce biti dovoljno pametni da takvu poruku posalju u nastavcima.....

Jedna napomena: ako film gledate kod kuce, nahranite macku pre filma, ovu moju boli cosak sto je tamo neko spucao 160 miliona dolara, ona hoce da jede i tacka, 2 puta sam morala da zaustavljam film jer ona hoce jos!

Srecna sam, docekala sam lepu i pametnu ekranizaciju literature koja je ostala upamcena sve ove decenije i koja je mojoj generaciji toliko znacila.

 

 

  • Like 5
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

U istom danu sam pogledao stari film, nakon što sam pogledao ovaj novi. To kao da sam prvo vozio novi Porsche Cayenne, a onda sjeo u polovnog fiću. Auuu. U starom brdo poznatih glumaca, u to vrijeme je bio mega spektakl, čak su i Stinga stavili da glumi. A novi film, šta reći, nikad nisam bio neki fan ovih Dina, ali ovo je alal vjera. U pustinji ne žive arijevci blijede puti već tamnoputi ljudi nalik arapima (poredim dva filma), specijalni efekti, već sam se izrazio poređenjem auta. Toliko vjerno je novi film urađen da je to za svako divljenje. Koliko je filmska tehnika uznapredovala za nepunih 40 godina. Onaj stari film je smijurija, kao da su ga djeca od 7 godina pravila. Jedino su mi u starom filmu ljepše glumice i kostimografija aristokratije mi se više sviđa, sve ostalo već sam rekao...

E sad, nikad nisam čitao knjige, niti imam namjeru, pa ne znam koliko je ekranizacija vijerna u odnosu na knjige, ali to nije ni bitno. Htio sam samo da prenesem utiske poredivši dva filma.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

^

 

Ne mogu reći da se ne slažem jer sam i ja imao isti osećaj kada sam pogledao novi uradak. Stari sam gledao još onomadtm pa posle još bar 10x u decenijama koje prohujaše. Dugo sam se pitao kada će konačno da se desi rimejk i to ne bilo kakav, jer za tako nešto bi trebalo imati cojones kao u bufala. Već sam napisao i ponoviću, oduševio sam se u svakom smislu i jedva čekam drugi deo. :smiley53:

 

No, nova kći pustinje ne može biti ni blizu kao što beše tamotm:

 

1f233ba08b23e13c66b4a7f6d6fcd6c4.thumb.jpg.62cc6edb8ba10c0f3a00cf0b9155038d.jpg

 

:classic_love:

 

A i ova odela su vrhunska, kao da su pravljena pre godinu dana jbt. :23:

Edited by Neme
  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 10/22/2021 at 3:41 PM, Sreten Žujkić, penzioner said:

Kakva podvala od naslova.

 

Zanatski odlično urađen film.

Bez ikakve iskre. Jedino gdje je ravna linija malo narušena je priča njegove majke i one babavještice.

Sa kukavnim Timotijem u ulozi ratnika i vođe je neće ni biti.

Maluspojinc: pored previđenih i legitimnih sequela, već vidim čitav wanabe Star Wars univerzum u narednih 20 - 30 godina, sa između 14 i 160 prequela, spin-offa i reboota, a.k.a. iskopaće i zadnju paru iz ove teme, ne zvao se ja Bili.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...