Jump to content

DUNE - Dina


Drug Crni

Recommended Posts

  • 2 months later...
1 hour ago, Drug Crni said:

Nikako više dočekati drugi deo..redak slučaj je da imam snažan osećaj da će nastavak da nadmaši prvi deo.
Dina 2 će biti bruka dobar film..100% sam ubeđen :smiley53:

Pa tesko da ga ne nadmasi jer je 1 dio barem za mene bas razocarenje. Ocekivao sam vise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad sam napisao prethodni post,nisam imao na umu prve kritike..časna pionirska :innocent: Film je pred-pemijerno emitovan u Londonu filmskim kritičarima i novinarima.
Ok,znamo da tu obično budu pozitivne kritike..često se i preteruje. Međutim, ovde su prve reakcije odmah odletele u stratosferu. Bukvalno utrka u hvalospevima kvaliteta filma.. Komparacije idu do Povratka kralja ili Imperija uzvraća udarac.

To su za sada one prve,kratke kritike. Treba sačekati i pune,kompletne..ali..i kod prvog dela su prve kritike bile odlične,a ni one koje su dolazile iza njih se nisu razlikovale. Tako da bih ja rekao da neće ni ovde..

 

6 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Pa tesko da ga ne nadmasi jer je 1 dio barem za mene bas razocarenje. Ocekivao sam vise.

Ja sam bio jako zadovoljan. Doduše,ja nisam čitao knjigu pa je možda i to razlog.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja idem sledeći utorak u IMAX, ušao sam na sajt i naleteo sam tačno kako su stavili projekcije za prvu nedelju marta i uzeo mesta tačno u sredini sale - inače skoro svaka projekcija u narednih 10ak dana izgleda ovako, što se ne sećam kad sam skoro video 😄 

 

https://imgur.com/knqPdGI

https://imgur.com/qYf28Ce

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vratio se malo pre sa premijere, vrhunski film. Ima nekih delova gde je jako spora radnja, ipak je 2 sata i 40 minuta baš dugačko, ali drži pažnju, obično kod takvih filmova osetiš umor u jednom trenutku, ovde mi se to nije desilo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najjednostavnije - veće platno. Slika može biti i do 40% veća nego na običnom. Takođe,tehnika kod projektora ja drugačija,ali tebi kao gledaocu to ne znači previše. Ono što ti možda znači su skuplje ulaznice za takvu projekciju...

Link to comment
Share on other sites

Holivudu, filmu uopste i svima nama je ocajnicki potrebno da drugi deo pokida. Ukoliko se to desi, mislim da je izvesno da ce doci do shifta u produkciji blokbastera, a to znaci i novi zivot u ovom danasnjem hladnom truplu od filmske mas produkcije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Göbekli Tepe said:

Pre par dana sam gledao prvi deo, i sad kontam da odem u bioskop posle duuuuugo vremena. ( mislim da sam neki od ovih Hobita gledao kad sam poslednji put išao u bioskop ). E sad ključno pitanje. Gde u Bg ima taj IMAX. i šta je to uopšte :lol_2:

 

Ima IMAX u Galeriji, kreću da prikazuju Dinu 2 od danas tamo. Imaju i IMAX i običnu projekciju, pa naglasi kad uzimaš karte.

 

Prijateljski savet: pre nego što kreneš da kupiš kartu, opljačkaj neku banku prvo, da izvadiš fleku 😄

Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam gledao prvi deo bio sam prilicno razocaran, sad cujem slicne reviewe, spora radnja, nepotrebno razvlacenje, tako da ne znam da li cu ici. Svakako ovakav film treba gledati u bioskopu, vizuali su najjaci deo i prvog filma, ne sumnjam da ce tako biti i sa drugim.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, McLeod said:

Ja kad sam gledao prvi deo bio sam prilicno razocaran, sad cujem slicne reviewe, spora radnja, nepotrebno razvlacenje, tako da ne znam da li cu ici. Svakako ovakav film treba gledati u bioskopu, vizuali su najjaci deo i prvog filma, ne sumnjam da ce tako biti i sa drugim.

Gde čuješ kad ima 96% na RT, 80 na metacritic i (trenutno na uzorku od 15k glasova) 9.1 na imdb?

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo tamo. Ima dosta njih koji su dali visoke ocene a pominju pacing issues i da su neke stvari razvucene nepotrebno, a druge zbrzane takodje nepotrebno.

 

Sto se samih ocena tice, to ce pasti kako vreme bude odmicalo, jer prvo u bioskop hrle najveci fanovi.

 

Secam se odusevljenja oko Hobita, ja sam bio jedini "hejter" koji je rekao da je od pocetka film koji besramno milkuje LOTR fransizu, pa eto danas dodjosmo do toga da je to manje vise prihvaceno misljenje vecine.

Edited by McLeod
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Prva Dina nije prošla (skroz) dobro u bioskopu i važila je za blago razočarenje, film je dobio dobre ali ne vrhunske kritike i natezali su se oko drugog dela i da li će ga biti uopšte. Tek kako je vreme prolazilo je dobila veći hajp koji je trenutno na vrhuncu, skroz suprotno od Hobita

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da taj deo nema veze s Hobitom, samo kazem da kada citam kritike novog filma, pogotovo potencijalnog blokbastera, gledam malo dublje jer bilo da su prve kritike predominantno pozitivne ili negativne to se nivelise kasnije, jer oba slucaja stvaraju nerealna ocekivanja od filma.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, DameTime said:

Mislim da si promašio najvažniji deo Mekovog upisa, a on glasi da je on bio jedini hejter ali su posle svi shvatili da je u pravu :lol_2:

Rahmetli tast dosao iz Satornje u Beograd, ozenio se, izrodio kcerke - dodje mu neki daleki predak Atreida, jel`te....

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...