Jump to content

DUNE - Dina


Drug Crni

Recommended Posts

3 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Holivudu, filmu uopste i svima nama je ocajnicki potrebno da drugi deo pokida. Ukoliko se to desi, mislim da je izvesno da ce doci do shifta u produkciji blokbastera, a to znaci i novi zivot u ovom danasnjem hladnom truplu od filmske mas produkcije. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, DameTime said:

Mislim da si promašio najvažniji deo Mekovog upisa, a on glasi da je on bio jedini hejter ali su posle svi shvatili da je u pravu :lol_2:

 

Koja god da je stvar u pitanju, ishod je na kraju uvek isti :classic_smile:

 

Spoiler

GwU4o3s.jpeg

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Rahmetli tast dosao iz Satornje u Beograd, ozenio se, izrodio kcerke - dodje mu neki daleki predak Atreida, jel`te....

:classic_biggrin:

 

Ne znam kako si povezao tasta sa celom ovom pricom, ali meni je keva iz Satornje. 😄

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Drug Crni said:

Nisam prepoznao da je to ona :ajme:

 

Ne znam vala koja mi je ljepsa, dal Alija, dal Irulan, dal Margo Fenring... Bez sale, kasting je odlican, samo bi se po meni dalo diskutovati o Kristoferu Vokenu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Pa,prilično je jasno zašto je Walken dobio ulogu..
 


Walk without rhythm, it won't attract the worm
Walk without rhythm, and it won't attract the worm
Walk without rhythm, and it won't attract the worm
If you walk without rhythm (uh), you never learn

:smiley50:
:lol_2:

Edited by Drug Crni
  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drug Crni said:

Pa,prilično je jasno zašto je Walken dobio ulogu..
 


Walk without rhythm, it won't attract the worm
Walk without rhythm, and it won't attract the worm
Walk without rhythm, and it won't attract the worm
If you walk without rhythm (uh), you never learn

:smiley50:
:lol_2:

 

Ahahah znam za to, slusao sam nekog na jutjubu koji je pricao o tome :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

reklo bi se po kraju da je vilnev prilicno samouveren da ce mu dati pare za jos jedan film :classic_biggrin:

 

kao ljubitelj sveta dine jos od kad sam kao jako mali omadjijan gledao lincov film (i ne razumeo nista) pa posle igrao legendarnu rts igru Dune II, i na kraju bio razvaljen knjigom, danas nisam sposoban da apstrahujem film od knjige (e da - i drustvena igra Dune Imperium je fenomenalna)

 

u realnom svetu verovatno nije moguce dobiti bolju ekranizaciju ove knjige tako da ja biram da budem zadovoljan

film ne da nije spor nego je previse brz kako bi se spakovao u 160min
to sto je ljudima danas previse tesko da se koncentrisu toliko dugo je problem ljudi a ne umetnosti, od 50ak ljudi u sali jedno bar 15 je ulazilo/izlazilo sve vreme tokom projekcije a ja u fazonu kako bi dobro leglo jedno satantango trajanje


prvi deo je pratio knjigu laganih 99%, ne znam zasto nije tako i nastavio, samo je sebi zakomplikovao eventualni nastavak

Spoiler

potpuno nepotrebno dovodi ranije fejda na arakis i daje mu vlast, mnogo bi bolje bilo da je to vreme iskoristio za druge zanimljive detalje npr da prikaze fejdov neuspesni atentat na barona

 

ovo sa alijom ne znam sta mu je trebalo
sam je sebi poremetio timeline cinjenicom da nije rodjena a i time nas lisio i jednog od najkul momenata - alijinog dedomorstva

 

momenta gde margo fenring "uzorkuje" fejdov dnk se uopste nisam secao, naknadno sam video da to stvarno postoji u knjizi ali samo onako uzgred kao ilustracija koliko su bene geserit posvecene i uvek imaju spremne alternativne planove, nadam se da nece na tome graditi radnju nadalje

 

moderno osnazen zenski lik cani se duri i gubi veru u svog dragog zato sto pokrece/dozvoljava da krene dzihad dok u knjizi jedini problem koji ona ima je da li ce dragi da je sutne kad se ozeni princezom - ne cepidlacim, nego vilnev time uvodi jos jedan podzaplet na cije resavanje ce da gubi vreme u nastavku, opet potpuno nepotrebno

 

generalno mi je diskutabilan odabir dijaloga iz knjige, mnogo bolje je mogao da probere a da ne produzava trajanje filma

 

 

On 3/2/2024 at 8:59 AM, Jataganac said:

 

Ne znam vala koja mi je ljepsa, dal Alija, dal Irulan, dal Margo Fenring... Bez sale, kasting je odlican, samo bi se po meni dalo diskutovati o Kristoferu Vokenu. 

florence pugh je los izbor, bezlicna je, neharizmaticna za bene geseritkinju i nedovoljno lepa, herbert eksplicitno naglasava da je princeza prava lepotica, bitnije je bilo da ona bude prelepa nego npr cani

 

 

da vidimo sta ce dalje biti
i dalje tinja neka mizerna nada da ce dozvoliti da se vidi sav nasnimljeni materijal, da mesiju i decu nece nabiti u jedan film i da ce ostati dovoljno interesa da neko solidno poremecen ekranizuje bozanskog cara

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, woolgatherer said:

florence pugh je los izbor, bezlicna je, neharizmaticna za bene geseritkinju i nedovoljno lepa, herbert eksplicitno naglasava da je princeza prava lepotica, bitnije je bilo da ona bude prelepa nego npr cani

 

Mislim da je njoj bas sugerisana ta uzdrzanost i bezlicnost. Princeza citavog univerzuma koja bi mogla da ima sve sto pozeli, samo da joj citav zivot nije unapred odredjen pripadnoscu sestrinstvu u cijoj se (ne) milosti nalazi i njen otac. Ima jedan trenutak kad razgovara sa RM kad kaze (parafraziracu) - "Citav zivot se spremam za ovo", gde se tacno u glasu oseti jedna tanka nit ozlojedjenosti, bespomocnosti, vapaja i bunta, ali to traje samo jednu milisekundu, jer ona je BG i ona mora da se drzi Plana. S druge strane, mozda bas zbog svega sto dalje bude sa njom i njenog buduceg odnosa sa Polom ona mora da bude neko ko je drugaciji i neprilagodjen. Mislim da je tu jasno da svi treba da navijaju za Chani a protiv Irulan. 

 

Spoiler

To sto Alija jos nije rodjena verovatno je uzrokovano time sto je tesko naci dete-glumicu koja bi uverljivo iznelo to sto bi se zahtevalo od nje. A moras priznati da prekul izgledaju oni dijalozi Dzesike i Pola sa fetusom. Meni je to jedan od hajlajta filma. 

 

Da ne idemo u bespotreban nitpicking, meni raniji dolazak Fejda na Arakis nije zasmetao jer je nesposobni Raban nekako morao biti sklonjen, a i trebalo je napraviti neki leverage izmedju slobodnjaka i snaga Harkonena. Ono sa njim i Margo je samo nagovesteno u knjizi, cini mi se u jednom monologu, lepo je to izvukao Vilnev. 

 

Situacija sa Chani ce se ocigledno resavati drugacije u odnosu na knjigu, vidim sta je na kratke staze Vilnev zeleo da postigne (Chani kao pravi heroj/glas razuma i ljubav prekinuta visim ciljevima) ali se slazem da je sebi zakomplikovao situaciju za treci film. 

 

Meni je na primer zasmetalo to sto je Polov trans nakon ispijanja Vode zivota bio prekratak i nekako traljav, samo ona vizija sa Alijom, moglo je to i bolje. Falili su i navigatori, ali to sve ionako nije vazno za 90 posto filmske publike. 

 

Par zanimljivih crtica - pre jahanja crva Pol oko lica nosi maramu koja izgledom i oblikom neodoljivo podseca na Sai Huluda i buduceg Bozanskog cara. Irulan nosi srebrnu kapuljacu koja takodje lici na crva. Na kraju baronovo telo u pustinji grickaju mravi koji su mali omaz njegovom ljubimcu ne Giedi Prime. 

 

Edited by Jataganac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je film otvorio sa ~$180m vikendom, prvi je otvorio sa oko $100m koliko vidim. Ako ostane isti odnos do kraja završiće na recimo $650m. Nema teorije da ne dobije treći film

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije prvi put da Florence Pugh glumi neku zenu koja bi trebalo da bude lepa, ja stvarno ne znam odakle ideja reziserima da je kastuju tako i ko je gura u te uloge. Nije losa glumica (nije ni nista toliko specijalno) ali lepa i privlacna nije. Debelo ispod proseka obicne zene, a kada uzmemo u obzir da je glumica, mozda je 2/10, ako smo darezljivi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, McLeod said:

Nije prvi put da Florence Pugh glumi neku zenu koja bi trebalo da bude lepa, ja stvarno ne znam odakle ideja reziserima da je kastuju tako i ko je gura u te uloge. Nije losa glumica (nije ni nista toliko specijalno) ali lepa i privlacna nije. Debelo ispod proseka obicne zene, a kada uzmemo u obzir da je glumica, mozda je 2/10, ako smo darezljivi.

 

Za neupucene kolege, ovo bi znacilo da bi je Mek rado zenio 🙂

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

na mekovoj sam strani ovde
vrat joj je sirok koliko i glava, deluje kao da je rabanova cerka

529be984d4c5dd10fcd36162603f8e7e47-floreintro-1688067556.jpg

 

u mojoj cetvorospratnici bilo bar dve bolje ribe od florens, u mekovom soliteru kapiram da bismo im kacili krila i pravili reviju :s_d:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav crni soliter, ne bi mogla da prodje pored istog.

 

Niska, zdepasta, a nema obline, ako je isla u teretanu ikad radila je samo "majmuna" (vrat i kljucna kost su joj srasli) tanke usne, okrugla glava, "bosiljcic", veliko/siroko celo, kosa joj je ocaj, ako bismo bas trazili eventualno nesto lepo/posebno, nos joj je ok i ima plave oci.

Edited by McLeod
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odlicno hvala na pitanju.

 

Sto se tice komentarisanja izgleda javnih licnosti meni to nije neukusno, pogotovo imajuci u vidu da je izgled jedna od bitnih karakteristika zbog kojih glumci zaradjuju milione dolara.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni rekla da je neukusno, već da ne vidim kakve veze tvoje viđenje lepote Florence Pugh ima sa njenom adekvatnošću za ulogu? Fizički izgled jeste bitan, međutim, najbitnije je da li ta vrsta fizičke atraktivnosti koju glumac poseduje odgovara za ulogu.

 

Ni Skarlet O'Hara nije bila lepa, pa to ljudi nisu primećivali kad bi ih zanele njene draži. Isto je i sa Florence.

Link to comment
Share on other sites

Negde je poenta da ona nije tip za ovakav film. Ako je npr njen izgled/atraktivnost/harizma taman negde kako treba da bi igrala onu Oppenheimerovu švalerku (Styling, uglovi njenih scena joj dođu kao bonus) - Logika nalaže da neće baš biti za Dinu. That being said, čini mi se da je to generalno problem Hollywooda već dugo vremena, taj miscast i da se se guraju neke zvezde i zvezdice u sve i svašta. Meni ona dosta varira izgledom kroz razne filmove i faze valjda, šta znam. U jednom mi je kako treba, u drugom ne baš itd

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DameTime said:

Nisam ni rekla da je neukusno, već da ne vidim kakve veze tvoje viđenje lepote Florence Pugh ima sa njenom adekvatnošću za ulogu? Fizički izgled jeste bitan, međutim, najbitnije je da li ta vrsta fizičke atraktivnosti koju glumac poseduje odgovara za ulogu.

 

u tome je problem, pre svega izgledom ne odgovara za ulogu

Quote

Paul's attention came at last to a tall blonde woman, green-eyed, a face of patrician beauty, classic in its hauteur, untouched by tears, completely undefeated.

Quote

Baron Vladimir Harkonnen later notes that Irulan had eyes "that looked past and through him."

Quote

a tall blond beauty ... she carried herself with an aristocrat's hauteur

Quote

See that princess standing there, so haughty and confident.

Quote

That's a real princess down the hall. She was raised in all the nasty intrigues of an Imperial Court. Plotting is as natural to her as writing her stupid histories

 

cani je takodje neadekvatno odabrana, uopste se ne naglasava da je lepa i ima ridju kosu ali ajde, nije nelogicno da pripadnica pustinjskog naroda ima takvu fizionomiju

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...