Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

“I love Phoenix, but I’m really disappointed that we haven’t really gotten a deal done yet. I mean we were two games away from a championship, and I just wanted to be respected to be honest. Just be respected like my peers are being respected by their teams.”

 

Kakvi retardi jebote, nece ogrejati nikad dok prokleti imbecil od bankarcica ne bude nasutiran u dupe dzindzersko

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Da li igrac na isteku rookie ugovore moze da potpise za bilo koju ekipu na godinu dana za 30 miliona na primer? 

 

Recimo, ako Ejton bude nezadovoljan, i ne ostaje mu se u Finiksu, da li moze da se dogovori sa fransizom na 1 godinu jak ugovor, koji Finiks moze da matchuje sledece godine? Koliko ja razumem, posle toga bi bio UFA

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Masala Westbrook u prva 3 meca ukupno 20 poena i 20 izgubljenih lopti. Zivo me zanima koji je idiot prvi nadosao na ideju da se potpisuje mahnita i istrosena kornjaca. Caruso je igracina za ovog morona. 

Sudeći po @Miki28 u pitanju je Pelinkovac. Verovatno su mu Srbi dopremali koks i mešali sa ko zna čim

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Da li igrac na isteku rookie ugovore moze da potpise za bilo koju ekipu na godinu dana za 30 miliona na primer? 

 

Recimo, ako Ejton bude nezadovoljan, i ne ostaje mu se u Finiksu, da li moze da se dogovori sa fransizom na 1 godinu jak ugovor, koji Finiks moze da matchuje sledece godine? Koliko ja razumem, posle toga bi bio UFA

 

 

 

ne vidim zasto ne bi mogao. isto tako ne vidim zasto bi potpisao ugovor na samo jednu godinu. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Masala Westbrook u prva 3 meca ukupno 20 poena i 20 izgubljenih lopti. Zivo me zanima koji je idiot prvi nadosao na ideju da se potpisuje mahnita i istrosena kornjaca. Caruso je igracina za ovog morona. 

 

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

Sudeći po @Miki28 u pitanju je Pelinkovac. Verovatno su mu Srbi dopremali koks i mešali sa ko zna čim

 

možda je pelinka došao na ideju ali nema šaje da ta ideja ne ide prvo kod lebrona na odobrenje ili veto - pa tek onda kreću neki ozbiljniji razgovori unutar franšize.

tako bar zamišljam lebronov status.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, gggggggg said:

 

ne vidim zasto ne bi mogao. isto tako ne vidim zasto bi potpisao ugovor na samo jednu godinu. 

Pa ako hoce da ode iz Finiksa, oni mogu da izjednace svaku ponudu i da ga vezu na vise godina.

 

Cesto se spominje da ce neki igrac mozda uzeti QO umesto ponude i da postane UFA posle... ovo mi deluje kao bolja varijanta

Link to comment
Share on other sites

Po meni Ayton  ostaje u Phoenixu i dobit će skoro sigurno max.  Pa nisu ludi da ga puste kad su ga birali prije Luke a on još i pokazuje konstantni napredak u igri, osim ako se nešto neplanirano ne  desi. Mišljenja sam da se ni njemu ne ide baš iz Arizone. Dok se za Mikala to ne može reći( što se tiče visine ugovora, vjerojatno tu negdje oko 10-12).  A tu je i ugovor  Cam Johnsona koji isto tako dolazi na naplatu. Ne znam kako će Sarver hendlati to.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Wesley Sneijder said:

Pa ako hoce da ode iz Finiksa, oni mogu da izjednace svaku ponudu i da ga vezu na vise godina.

 

Cesto se spominje da ce neki igrac mozda uzeti QO umesto ponude i da postane UFA posle... ovo mi deluje kao bolja varijanta

 

aha da ostane samo godinu dana u phx.  moguce je to valjda, samo nisam siguran da bi igrac rizikovao toliko. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Wesley Sneijder said:

Da li igrac na isteku rookie ugovore moze da potpise za bilo koju ekipu na godinu dana za 30 miliona na primer? 

 

Recimo, ako Ejton bude nezadovoljan, i ne ostaje mu se u Finiksu, da li moze da se dogovori sa fransizom na 1 godinu jak ugovor, koji Finiks moze da matchuje sledece godine? Koliko ja razumem, posle toga bi bio UFA

 

 

Postoji skala za plate u NBA.

Recimo imas plate za igrace sa 6 i manje godina iskustva igranja u ligi, zatim 7-9 godina igranja i onda veterani sa 10+ iskustva.

E sad posto je pitanje za rukije, oni potpadaju pod to 6 i manje i tu onda imas pitanje da li potpisuje za tim za koji igra ( taj tim mu moze dati 25% od salary capa uz 8% povecanja godisnje i ugovor na 5 godina ) ili drugi tim ( taj mu moze dati isto 25%, uz 5% povecanja godisnje ali ugovor na 4 godine ).

Maximum za platu nekog igraca sa tim iskustvom je 25% od salary capa sto znaci da ako je salary cap 100 mil $ recimo, Ayton bi mogao dobiti 25 mil $ po sezoni uz godisnje povecanje 8% ili 5% u zavisnosti ko mu nudi ugovor.

Ukoliko ispuni neke uslove, kao recimo MVP ili All-nba team onda on moze dobiti i veci procenat max ugovora od pomenutih 25%, varira od 25% do 30% ( recimo Rose ili Luka kao primer ). 

 

U konkretnom slucaju Ayton kao rookie ima ugovor na 4 godine tj 2+1+1 koje klub aktivira za 3 i 4 godinu a nakon 3 godine on moze da dobije produzenje, bas da bi se izbjegle situacije koje slijede nakon 4 godine ugovora.

Finiks ima mogucnost ako se ne dogovore oko produzenja, da mu ponudi QO nakon 4 godine i u njegovom slucaju to je 16 miliona $ ( to je rookie scale koje Nba liga postavlja kad odredjuje salary cap i zavisi od salary capa, pozicije igraca na draftu itd itd i to je max koji on moze da dobije od Finiksa za QO ). 

Igrac moze ili ne mora potpisati QO ( to je neka bezbijednost za tim da ne gubi rukije ). To je prevedeno pravo prvenstva. Ukoliko ponude a igrac potpise, njihov je te godine ali sledece je FA. Ako ne potpise on je RFA jer mu je ponudjen QO i moze da dobija ponude (offer sheet ) od drugih timova koje njegova prvobitna ekipa moze da izjednaci ili ne ( imaju rok 2 dana da to urade ). Ukoliko to ne urade onda taj igrac im odlazi ( primjer Bogdana i Sarkamenta-Atlante ).

 

I za kraj, ugovor od nove ekipe mora da bude minimum na 2 godine a maximum na 4.

 

Nadam se da sam uspio makar malo pojasnit.

 

edit e da da dodam nesto sto sam zaboravio kad sam pricao za Portera ( bar mislim da sam zaboravio ). Igrac kome ekipa ponudi rookie extension na 5 godina mora da bude max ( znaci ne moze da bude ispod te neke cifre a sto je u konkretnom slucaju za Aytona recimo 172 miliona+bonusi da bude MVP, All-team nba i onda bude supermax kao Lukin ). Ukoliko tim za koji igra nudi na 4 godine onda moze da se dogovaraju oko cijene i tu je problematika oko Aytona ( on misli da vrijedi max na 5 godina a Finiks valjda hoce 4 i manje love ). Bar sam tako citao mada se nisam nesto udubljivao u to.

Edited by Miki28
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Miki28 hvala na pojasnjenju, znao sam vecinu ovih stvari.

 

Ono sto mene zanima je, da li nesto sprecava igraca da dogovori sa ekipom ugovor na godinu ili 1+1 sa player optionom, gde bi mogao, u slucaju da mu tim izjednaci ponudu, posle godinu dana da ih napusti kao UFA?

 

Ukoliko je ovo moguce, svakako je bolja opcija nego QO za igraca, iako postoji rizik.

 

A i neka fransiza moze da se ispod stola dogovori sa igracem i da mu posle tih godinu dana da max ugovor. Knicks-i mi deluju kao ekipa koja bi mogla odraditi ovo sa Zionom za 2 godine, naravno ukoliko je moguce. 

Link to comment
Share on other sites

Da, jebote, danas situacija na poslu, drugi poziv nakon pocetke smene, pitam za ime kao standardna procedura zapocinjanja, lik kaze Tony Westbrook. 
Pomislim, ma istripovao sam, a i jos se nisam bio razbudio, pogledam dole u logu info-e -> Stvarno pise bas ovako ime i prezime. 

Nakon sto mi je dosla do dvorista, porucila svom burazeru iz tetke koji zivi negde u Britaniji da me zove kao satro terminal se pokvario, sta je sledece, ocekujem video-call na viberu...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...