Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

10 minutes ago, freethrow said:

Stef je majka basketa.

 

Odakle nam oči?
Rodila ih majka!
Odakle nam uši?
Rodila ih majka!
Odakle nam ruke?
Rodila ih majka!
Sve na svetu rodila je majka!

11 minutes ago, Miki28 said:

Ko su otac, deda i baka?

 

cjale kerr, djed looney i bakuta klay 

Link to comment
Share on other sites

dubsi zasluzeno

realno, dosta su bolja ekipa

pobednik serije - mr. fantasic

gubitnik - tatum

 

kad se podvuce crta, odbrana dubsa reklo bi se nista slabija nego bostana

a napad neuporedivo bolji

i ne bih se slozio da je to iskljucivo pitanje nedostatka nekog boljeg plejmejkera od smarta

kretanje u napadu jedne i druge ekipe je apsolutno neuporedivo

a to je vec stvar trenera, i toga sto su dubsi ciljano stvoreni i selektirani da igraju takvu kosarku...i igraju je godinama unazad

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Carl Johnson said:

Ajmo Dzejsone, ovo je tvoje vece!

 

This did not age well 😄

 

Elem, cestitke slobodnom bacanju i gospodji.

 

Overall interesantna sezona, imalo je dobrog basketa.

 

 

 

Ajd sad nek trejduju Bogija u skorojevicki klub iz predgradja NY pa da se lozimo i na nekog naseg u finalima 🙂

(plus, ziv nisam da vidim kako ce da izgleda Denver kace vrate Dzamal i nepokretni prangijator tm by Peja MPJ)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

On 5/24/2022 at 11:25 AM, UDresuKvinsiMilera said:

Jasan favorit postoji od otprilike polusezone, tad se to moglo videti a u plejofu su valjda otvorili oci svima.Samo je pitanje da li neka jaka odbrana sa istoka moze da ih "prebije" i uspori, napravi brejk pa cuva domaci.Fighting chance u projektovanom duelu su imali i basketasi iz Bruklina ali su oni vrlo brzo pokazali svoje pa sad igraju GTA i rade ono u cemu su ipak najprirodniji,prave dramu.

Boston ce verovatno doci do moje prognoze za njih ali mozda ne na nacin na koji sam ocekivao.Tatum ponovo ne doprinosi konstantno,desavaju mu se stone cold partije i manje vise ga zato jos ne uvrstavam u mega zvezdu ili klasifikujem medju najbolje, kakogod.

 

U globalu za plejof ne znam sta bih rekao,mnogo toga se menja tokom prelaznog roka ali kako sada stvari stoje ni sledeci plejof nece biti znatno bolji,par jakih fransiza bi morali da menjaju stvari iz korena ako hoce napad na titulu tipa Utah a ima ih jos.A ko uradi odmah jak rebuild za napad na titulu svaka cast,s druge strane imamo ove povredjene za koje je uvek pitanje kako ce izgledati tipa Denver,LAC tj koliko ce im plafon zapravo biti veci.Mada valjda moraju biti jaci nego ove,tu liga dobija.Pokazatelj lutanja fransiza i igranja neke druge kosarke u NBA zarad brojki u regularnom delu pokazuju Voriorsi,koji oni bese na kraju regularnog dela a za koplje oybiljniji od pojedinih,verovatno ce osvojiti a ustvari su samo neka bledunjava verzija njih od nekih ranijih godina(ne kazem da igraju lose vec je cisto poredjenje koliko su timovi slabiji poslednje 2 3 sezone).Imamo i slucajeve cistog bacanja talenta u vodu poput igraca iz Bruklina i LAL.Da LAL mogu da kazu povrede ali da jedan Lebron ne stigne do plejofa i KD i Irving budu pometlani u prvoj to je cisto lose vodjenje ekipe i sklapanje iste.A to se desava zbog tih razloga van kosarke da kazem,to sto je Lebron GM i sto Nash kao trener jednog contedera(glavnog favorita) nema nikakvu ulogu sto takticki sto disciplinski na ekipu ili je jednostavno smesno los.

Kazem menja se tokom prelaznog sve naglavacke ali Voriorsi su vec favoriti za sledecu sezonu jer su medju jedinima sa racionalno sklopljenom ekipom i top na talentom na vrhu toga,u ovogodisnjem plejofu diskotovao bih i jedini.

 

 

Nakon ovog mora da sam jinx-ovao GSW,ako ih ni ovo ne spreci dzabe gledate utakmice.

Rani brejk za neko iznenadjenje je napravljen ali su bili miljama daleko da ga brane do kraja,nisu cak ni pobedili GSW u utakmici gde su ovi sutirali 26% za 3...

Tejtum definitivno u ovom trenutku nije igrac koji moze da bude udarna igla sampiona.Iskreno ne znam ni da li ce biti.

 

Ostatak upisa ostavljam kakav jeste,kao i za finale sto je bio GSW je favorit i za sledecu sezonu,ne treba kriti.Sve dok to nisu,ako padne neka pametna rekontrukcija nekog tima ili GSW izgubi bitne delove tima onda mozemo da pricamo.S tim sto nisam bas tako samouveren u ovo sada kad sagledam stvari,Klej vise nije taj a GSW je u par navrata kroz PO pokazao slabosti.Mozda Klej pronadje ritam u sledecoj sezoni jer krece od starta,videcemo.

Zamolio bih bez replika ukoliko se ne procita prikacen upis od ranije.A ako citate pogledajte datum,pisao sam ovo i pre finala i pre zvanicnog raspada Tejtuma.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

Kod Bostona mi najviše (i jedino zapravo) žao stare kajle Horforda. Jedini igrač u timu sa iznadprosečnim iq-om i pametnim potezima, jebiga gazi već dosta godina, i sinoć je mudaški na blic pokušao nešto da preokrene ali su ga saigrači (a naravno i Ratnici) osujetili u tome.

 

Bez obzira što glavne lovorike idu Stephu, pa i Wigginsu, nema šanse da bi Warriorsi do ovde stigli bez Draymonda (čovek je i dalje najbolji i najversatilniji defanzivac lige when the shit hits the fence) pa ni Klaya sa njegovom problematičnom selekcijom šuta, al uvek moraš da ga se plašiš jer znaš da srama nema. Ostali sastavni delovi su bili kompatibilni, malo stari Looney, malo Payton, a malo i Poole koji je luksuz na poziciji trećeg revolvera ekipe. 

 

Što je najgore, ova ekipa Dubsa je vrlo pobediva igrački, ali u glavi su najjači u ligi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Čestitke navijačima GSW-a pre svega. Ne mogu reći da mi nije drago, ovom titulom stvarno postaju legendarna generacija, a Steph definitivno u hall of fame pričama dolazi tamo gde mu je mesto.

 

Nego, bitnija stvar, ume li neko da mi objasni poreklo i ulogu nošenja naočara za skijanje prilikom proslave titule?

Link to comment
Share on other sites

Čestitke @freethrow i ostalim navijačima Warriors-a, apsolutno zasluženo. Imam utisak da se igralo 10 dana da Boston ne bi stigao, što je serija odmicala, Boston je gore igrao. Odsustvo košarkaškog IQ-a (čast izuzecima, to jest Horfordu) mora doći na naplatu. Naravno, tu je i iskustvo, koje je definitivno bilo na strani ratnika. 

 

Mora se istaći Kerr i stručni štab ratnika, od pete utakmice su provalili Boston. Igra Bostona je bila baš baš dosadna, takmičenje ko je veći sivonja (Brown/Tatum/Smart). Suviše mnogo soliranja i nedovoljno kretanja, nije to dovoljno za titulu. Mada nešto je tu i do ratnika, em su furali sjajnu odbranu em su igrali racionalno u napadu, čak i kada im je šut stao. 

 

Biće zanimljivo šta će biti sledeće sezone, Payton dolazi na naplatu a ratnici već plaćaju 170 miliona luxury tax. Legao bi Denveru ko budali šamar. 

Link to comment
Share on other sites

slušanje bill simmonsa nakon ovakvog raspleta može da se pokaže i kao moj hajlajc današnjeg dana 😐

 

The Ringer’s Bill Simmons is joined by Joe House to discuss the Warriors defeating the Celtics to become the 2022 NBA champions, Steph Curry’s Finals MVP performance, why the Andrew Wiggins trade may have swung the series, Warriors head coach Steve Kerr, takeaways for the Celtics, and more.

 

https://www.theringer.com/the-bill-simmons-podcast/2022/6/17/23171507/an-impressive-warriors-title-currys-pantheon-jump-and-tatums-finals-swoon-with-joe-house

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Horium said:

Drago mi je da je ova verzija Warriorsa osvojila prsten, sto zbog njih samih i igre koju igraju, sto zbog toga sto ovo bas fino ucvrstuje Durantov status kao bus ridera.

Htedoh sad isto da napisem, iako oni i jesu osvojili titulu bez njega pre, sad su stvarno izasli iz njegovih cipela, a on nek vidi sta ce da radi sa Kajrijem i Simonsom. 

 

Kad smo kod Kajrija, da ne bese njegove trojke, sad bi Stef mozda bio na 5 komada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...