Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Iako nisam gledao noćašnje mečeve, za mene potpuno  očekivana kvalitetna reakcija od strane Bostona. @NikadProtivKalineveć je prokomentirao broj uzetih šuteva, znači ista taktika Bucksa samo je krajnji rezultat dijametralno suprotan zahvaljuci 'Lights out' večeri Bostoniansa. drugi duel me umnogome podsjeća na duel između PHO i NOLE, znači umjetnici loptanja ( Green excluded) protiv jedne atletski vrlo potentne ekipe uz to kako vidim i vrlo nabrijane. Velika šteta za povredu GP2. nisam vidio taj trenutak i bolje da ga ne gledam jer se sav naježim samo pri pomisli. Napisah prije par dana da je možda nastupilo vrijeme da i NBA uvede nešto slično što ima dobro uređeno NHL. Pokušaj me povrediti i bit ćeš primjereno sankcioniran. očito je došlo do kritične mase jer sve su češći takvi grubi faulovi. košarkaški tereni nisu Termopil nego su samo mjesta gdje bi se ekipe trebale sportski nadmetati.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Generalno mi nikad nije bilo jasno tolerisanje namernih faulova u NBA ligi. Sećam se nekih scena kada su Lebrona povlačili sa dve ruke sa leđa, pa ga kao pridrže da ne padne i to bude običan faul. Nekada čak ne budu bi bacanja. Treba značajno više faulova da bude flagrant 1, i da se zaista svaka nesposrtska odbrana tako i karakteriše. Ne mislim da bude baletanski kriterijum kao u EL, pa da svaka naznaka clear patha bude nesportska, ali treba stati na put divljanju, sekirama, povlačenju sa leđa i sl. 

 

Što se tiče generalnog kriterijuma, ok mi je da se pusti grublja igra. Ali postavljanje/izbacivanje kolena, hand checking konstantni.. to su sve faulovi i smešno je to ne svirati. Što neko jače ide u kost, treba da bude i teže da se dobije faul (Embid, Janis..), ali ne mogu baš da se eliminišu osnovna pravila košarke da bi odbrane bile čvršće.

Edited by medobrundo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

To što je Draymond najveći smećar u ligi uz Allena i slične, ne znači da ovo Brooksovo ne treba da bude kažnjeno sa nekoliko mečeva hlađenja. 

 

U ostalim vestima, imali smo prilike da vidimo u prva 2 meča kakve amplitude može da ima Jaylen Brown, u prvom meču kriminalan, u drugom odigrao kao legit superstar.

 

Te amplitude su i dalje najveca prepreka u tome da postane superstar. Jeste da vuce povredu lože celu sezonu i verovatno i ovaj PO igra pod inekcijama i nekim posebnim tretmanom, ali sta god da je, ne sme sebi dopustiti da odigra kao u prvoj utakmici. 

 

Defanziva kod njega uopste nije upitna ali ja da sam GM pokusao bih da ga zavaljam za nekog Beala ako ovaj hoce da izadje iz Wizardsa ili nekog drugog beka koji konstantno moze da isporucuje brojke u POu. 

 

Za Tatuma mi malo slabije prve dve partije i nisu neko iznenadjenje, posto se prilicno istrosio protiv Duranta, a ovde ima drugih problema, na koje kontma da ce se privici. Odigrace on dobre partije u gostima sad, ali da bi uzeli brejk, mora Brown da bljesne sa makar jednom 30+ partijom. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, medobrundo said:

Generalno mi nikad nije bilo jasno tolerisanje namernih faulova u NBA ligi. Sećam se nekih scena kada su Lebrona povlačili sa dve ruke sa leđa, pa ga kao pridrže da ne padne i to bude običan faul. Nekada čak ne budu bi bacanja. Treba značajno više faulova da bude flagrant 1, i da se zaista svaka nesposrtska odbrana tako i karakteriše. Ne mislim da bude baletanski kriterijum kao u EL, pa da svaka naznaka clear patha bude nesportska, ali treba stati na put divljanju, sekirama, povlačenju sa leđa i sl. 

 

Što se tiče generalnog kriterijuma, ok mi je da se pusti grublja igra. Ali postavljanje/izbacivanje kolena, hand checking konstantni.. to su sve faulovi i smešno je to ne svirati. Što neko jače ide u kost, treba da bude i teže da se dobije faul (Embid, Janis..), ali ne mogu baš da se eliminišu osnovna pravila košarke da bi odbrane bile čvršće.

 

 

b1:  naravno... to je njihovo loženje na toughness, a onda se prema nekim likovima sviraju mrki pogledi...

 

b2: na ovo se Ameri baš lože, slušao sam onog indijanca Radžu Bela u podkastu, isto je bio u fazonu da je kod onog povlačenja Grina on dobro postupio što ga je pridržao na kraju. Čak i da ga je pridržao stvarno, nije nikakva olakšavajuća okolnost, a kamo li što se to "pridržavanje" desilo kada je sve bilo gotovo.

 

b3. isti moj komentar posle prve tekme Bruklin Boston. Nema to veze sa košarkom.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, bodo said:

Iako nisam gledao noćašnje mečeve, za mene potpuno  očekivana kvalitetna reakcija od strane Bostona. @NikadProtivKalineveć je prokomentirao broj uzetih šuteva, znači ista taktika Bucksa samo je krajnji rezultat dijametralno suprotan zahvaljuci 'Lights out' večeri Bostoniansa. drugi duel me umnogome podsjeća na duel između PHO i NOLE, znači umjetnici loptanja ( Green excluded) protiv jedne atletski vrlo potentne ekipe uz to kako vidim i vrlo nabrijane. Velika šteta za povredu GP2. nisam vidio taj trenutak i bolje da ga ne gledam jer se sav naježim samo pri pomisli. Napisah prije par dana da je možda nastupilo vrijeme da i NBA uvede nešto slično što ima dobro uređeno NHL. Pokušaj me povrediti i bit ćeš primjereno sankcioniran. očito je došlo do kritične mase jer sve su češći takvi grubi faulovi. košarkaški tereni nisu Termopil nego su samo mjesta gdje bi se ekipe trebale sportski nadmetati.

 

igrom slucaja uhvatih juce na tv-u espn-ov 30 for 30 dokumentarac od detroit pistonsima. koje je ono tuca bila 80-ih. brutalis.

 

u mlacenju protivnika su prednjacili naravno bill laimbeer i rick mahorn i sad ide scena, finale istoka protiv celticsa u boston gardenu, laimbeer hvata loptu u skoku i robert parish ga brutalno namerno odvali po faci, strovali se po parketu, uleti lekar na teren, a laimbeer ga pita: je l` iskljucen?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stoudemire said:

 

igrom slucaja uhvatih juce na tv-u espn-ov 30 for 30 dokumentarac od detroit pistonsima. koje je ono tuca bila 80-ih. brutalis.

 

u mlacenju protivnika su prednjacili naravno bill laimbeer i rick mahorn i sad ide scena, finale istoka protiv celticsa u boston gardenu, laimbeer hvata loptu u skoku i robert parish ga brutalno namerno odvali po faci, strovali se po parketu, uleti lekar na teren, a laimbeer ga pita: je l` iskljucen?

gledah i ja to ali prije jedno cca mesec dana . bilo je na Areni. u to vreme nisam pratio NBA ali ono isto mora da je strava bila sudeći po tom dokumentarcu.

Link to comment
Share on other sites

meni je generalno solidno razocarenje sudjenje

kao da se i ono samo podredilo tom nekom cirkusu, medijskoj promociji odredjenih zvezda, novcu na kraju dana

tako imamo razlicite bele medvede u odnosu na to koga liga zeli da brendira kao next big thing

pa u nekim situacijama i potpuno ignorisanje odredjenih kosarkaskih pravila

a nesto novo, sto nisam vidjao ranije, je ovo alibi sudjenje, kao pre neki dan, poslednjih minut ipo, aut, game changing odluka, ali necemo da sviramo nista, neka skacu za loptu

bas wtf odluka

 

edit: jasno mi je da je sve ovo postojalo i ranije u odredjenoj meri, ali sad mi nekako dodatno bode oci

 

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

Nepopularno mišljenje, ali šta ću. Po meni, a pogledao sam usporeni snimak par puta, Bruks je išao na loptu. Istina, promašio je i zamalo otkinuo glavu Pejtonu. Flagrant 2 je opravdan zbog posledica faula, ne zbog same namere, koja mislim da nije postojala. Takođe se slažem da bi trebalo makar jedan ili najbolje dva meča da odmori, mislim da bi to bila prava mera.

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Usput, apsolutno sam protiv predloga da se košarka pretvori u balet čak i tokom plej-ofa. Ionako su zvezde već prilično zaštićene, a realno samo njih bi i mogao neko iz protivničkog tima da pokuša namerno da povredi. Pored toga, 90% ozbiljnih povreda nastaje ili tako što igrača niko nije ni pipnuo, već sam doskoči loše, ili tako što doskoči na nogu drugog igrača. Ove stvari se nikako ne mogu iskoreniti, a publika ipak više voli da vidi i odbranu i napad na najvišem nivou, umesto da npr. odbrambeni igrač razmišlja ovako u plejofu: "Ako sad skočim i probam da blokiram layup/dunk, postoji mogućnost da promašim loptu. U tom slučaju, ako zveknem čoveka po ramenu ili glavi slučajno, dobiću milion mečeva suspenzije. Ako se to desi, odmažem svom timu. Ma ko ga jebe, nek zakuca onda, to su samo 2 poJena." 

Hoću da svaki šut bude contested, ako je moguće, svaki pokušaj kucanja da neko proba da lupi blokadu itd. 

Edited by displejnejm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, realno *w said:

A meni je gereralno ovo retardirano suđenje. Cele godine laganica, onda od plejofa drugi sport kolika se tuča pušta. Kakvo veštačko nabijanje tenzije i izazivanje tuče na terenu. Polako ali sigurno počinju da gube konce.

 

ovo nije bas tacno. ne znam da li se jos neko seca pocetka sezone, ali tada je bila ona nova taktika sudjenja (nova pravila lige od letos) da se svira sto manje kontakta i da se sudije ne pecaju na ove iznude falova napadaca. ovo drugo su ispostovali i dalje, dok ovo prvo se vratilo na ono staro. prva dva meseca je bilo oko 40 slobodnih bacanja po utakmici dok je na kraju sezone ta brojka porasla do 46. 

 

meni se uopste ne svidja sto se svira sve i svasta. sudije ponekad totalno ubiju utakmicu i sviraju svakakve gluposti i bude milion prekida za vrlo kratko vreme.

mada generalno, rekao bih da sudije rade dobar posao kada se sve uzme u obzir. ima naravno i retardiranih odluka ali bih rekao da je tu vise do pravila nego do sudija.

 

inace mi je najsmesnije kada navijaci krive sudije za svaki poraz. neki se jave i pre utakmice i unapred zakukaju. 

 

sto se tice greena. covek je sergio ramos nba lige. izuzetno prljav i pametan igrac. nezgodna kombinacija. brooksov faul ne bih rekao da je bio nameran i preterano prljav, samo nespretan. slicno kao allenov faul na carusu.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hand checking je okej kao i sve što je u granici normale a rezultira time da šut bude contested - dakleM bez grebanja, udaranja po glavi, pokušaja nokauta, guranja prsta u oko, povlačenja za dres kao da je fudbal, namernog guranja pri skoku dok je napadač u vazduhu i u mogućnosti da se gadno povredi (pr. Lebron-Embiid) i sličnog a što smo viđali. Takođe u obzir treba uzeti nameru, ali to ne znači da igrač ne treba da bude kažnjen ako nenamerno povredi drugog igrača. Jednostavno se moraju naučiti da uvek budu na oprezu šta rade na terenu, kako je Janis mogao da bude oprezan sa Derožanom i čak mu je pustio koš. 

 

S druge strane, ne može se kukati da je liga premekana i da pojedini glume bele medvede i izvlače slobodna bacanja na kvarno, flopuju - Harden, Embiid, Dončić, Dame, Trae itd. Mora se dopustiti čvršća odbrana i ne svirati baš svaki kontakt inače će oni, naravno, gledati da svaku situaciju obrnu u svoju korist i izvuku faul + bacanja, po mogućstvu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sada sam ( jos jednom) pogledao džukacki faul Bruksa nad Pejtonom... ovakve i slične prekrsaje bi trebalo kažnjavati kao u ozbiljnim fudbalskim ligama , 2-3 meseca uz oduzimanje plate .

 

 

1 hour ago, displejnejm said:

Nepopularno mišljenje, ali šta ću. Po meni, a pogledao sam usporeni snimak par puta, Bruks je išao na loptu. Istina, promašio je i zamalo otkinuo glavu Pejtonu. Flagrant 2 je opravdan zbog posledica faula, ne zbog same namere, koja mislim da nije postojala. Takođe se slažem da bi trebalo makar jedan ili najbolje dva meča da odmori, mislim da bi to bila prava mera.

 

Jeste, isao je na loptu  :wink2:

 

 

Edited by Tri Korne Penal
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DameTime said:

Hand checking je okej

 

 

Ne, nije, no je faul. 

 

Čim sudije krenu u razmišljanje da li će da sviraju ili ne očilgedan faul, igra gubi. I onda počinje da se zakuvava i dešavaju se ovakva sranja.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, displejnejm said:

Nepopularno mišljenje, ali šta ću. Po meni, a pogledao sam usporeni snimak par puta, Bruks je išao na loptu. Istina, promašio je i zamalo otkinuo glavu Pejtonu. Flagrant 2 je opravdan zbog posledica faula, ne zbog same namere, koja mislim da nije postojala. Takođe se slažem da bi trebalo makar jedan ili najbolje dva meča da odmori, mislim da bi to bila prava mera.

Ne možeš da ideš na loptu, a da ne budeš ni blizu lopte. On čovek nije ni skočio da proba da je dohvati, već je išao sa namerom da ga obori posle promašene otvorene trojke.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, realno *w said:

 

 

Ne, nije, no je faul. 

 

Čim sudije krenu u razmišljanje da li će da sviraju ili ne očilgedan faul, igra gubi. I onda počinje da se zakuvava i dešavaju se ovakva sranja.

 

A kad se svira sve živo onda imamo 1000 prekida po utakmici, "bele medvede" lige i sl. 

 

Lepo da se pusti hand check i onda da gledamo good defense but better offense.

Edited by DameTime
nepismena
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

A kad se svira sve živo onda imamo 1000 prekida po utakmici, "bele medvede" lige i sl. 

 

Lepo da se pusti hand check i onda da gledamo good defense but better offense.

 

Pa zašto ići iz krajnosti u krajnost? Postoji normalan i ujednačen kriterijum.

 

Ova druga rečenica baš teška glupost, to ne vredi ni komentarisati. Koja je granica tu, kako će sudija da proceni šta je samo naslonjena ruka na napadača, šta guranje. Ne dobije se tu nikakav good defense but better offense, dobije se tuča u kojoj se bolje snađu fizikalci koji biju i eventualno ovi šajberi za tri koji ne ulaze u reket, ako ih krene. To nije košarka.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, realno *w said:

 

Pa zašto ići iz krajnosti u krajnost? Postoji normalan i ujednačen kriterijum.

 

Ova druga rečenica baš teška glupost, to ne vredi ni komentarisati. Koja je granica tu, kako će sudija da proceni šta je samo naslonjena ruka na napadača, šta guranje. Ne dobije se tu nikakav good defense but better offense, dobije se tuča u kojoj se bolje snađu fizikalci koji biju i eventualno ovi šajberi za tri koji ne ulaze u reket, ako ih krene. To nije košarka.

 

Bold: Pre će biti da je tvoje pitanje glupo (mada postoji krilatica da nijedno pitanje nije glupo), sudija tome i služi - da proceni situaciju.

 

Ako je tebi hand check i malo čvršća odbrana "krajnost", nemamo o čemu da pričamo. Samo molim vas ubuduće bez komentara na račun igrača koje smatrate belim medvedima i kako se drugima ne sudi dovoljno slobodnih bacanja. 

Link to comment
Share on other sites

Bruks je govnar, nema veze da li je bilo namerno ili ne, ono se ne radi. Isto kao McGee vece pre toga, kad je zakacio Klebera, koji je srecom prosao bez povrede. Iako je ovo drugo bio mnogo bezazleniji kontakt, nema nikakve poente i potrebe dirati igraca u tom polozaju. 

 

Bukvalno, izgleda da se ceka da neko od igraca polomi vrat i ostane paralizovan za ceo zivot, da bi liga reagovala na ovakve prekrsaje. Posto polomljene ruke nisu dovoljne. Jbt, cak je i NFL ubacio zabranu udaranja wra koji je defenseless

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Green23 said:

Ne možeš da ideš na loptu, a da ne budeš ni blizu lopte. On čovek nije ni skočio da proba da je dohvati, već je išao sa namerom da ga obori posle promašene otvorene trojke.

Dozvolićeš da imamo različite poglede na ovaj faul, a ja na mojoj strani imam i jednog Šekila, Barklija i Kenija Smita. Već sam rekao da zbog posledica faula treba da bude kažnjen, bez obzira što mi deluje da nije hteo čoveka da povredi. U svakom slučaju, ovo nije bio faul a la Zaza Pačulija ili poput ovog Drejmondovog specijala, gde je očigledno da bukvalno hoće da iščupa čoveku ruku samo da ne primi koš: 

 

Link to comment
Share on other sites

Tanak je GSW za obracun sa Finiksom,izgubiti od ove divljine zvane Memfis je no no.

 

Steph opet nestaje u 4 cetvrtini,ajde od Klaya ne ocekujem neki performans,koliko pruzi pruzi,ali od Stepha ocekujem da povuce,ko zna,mozda i on vise ne moze od ovoga,stiglo ga ko Hardena.

 

Link to comment
Share on other sites

@freethrow Si video kako je prvo Drejmond izjavio pred kamerama da Morant nije MIP jer je lik u MVP konverzaciji vec da je to Poole, a onda King baca tvit o tome. Drejmond prakticno najavio Kingovo misljenje, kao njegov PR, Agent, sta li vec. Mozda na kraju sledece sezone i budemo navijali za isti tim ;D 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...