Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

5 minutes ago, delgado said:

@freethrow Si video kako je prvo Drejmond izjavio pred kamerama da Morant nije MIP jer je lik u MVP konverzaciji vec da je to Poole, a onda King baca tvit o tome. Drejmond prakticno najavio Kingovo misljenje, kao njegov PR, Agent, sta li vec. Mozda na kraju sledece sezone i budemo navijali za isti tim ;D 

Znam da je to na rumorima, ali ja pojma nemam zašto bi LeBron napuštao Lejkerse, a ima boljeg saigrača (Karija su udarile godine, a AD još u prajmu), samo treba da se istresu pikovi i Vestbruk za nekog ol stara.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, displejnejm said:

Dozvolićeš da imamo različite poglede na ovaj faul, a ja na mojoj strani imam i jednog Šekila, Barklija i Kenija Smita. Već sam rekao da zbog posledica faula treba da bude kažnjen, bez obzira što mi deluje da nije hteo čoveka da povredi. U svakom slučaju, ovo nije bio faul a la Zaza Pačulija ili poput ovog Drejmondovog specijala, gde je očigledno da bukvalno hoće da iščupa čoveku ruku samo da ne primi koš: 

 

Sta ti pricas druze...

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bas uporedivo.

 

Green kao i Cp3 su govnari ali vise kao  neki stil, home da te sutnu u skoku, isprovociraju, opsuju, naprave neku glupost ali nikad nisam video da idu kao Beverly ili neki slicni da te povrede na kvarno.

 

Ovaj covek ga je pesnicom u glavu vratio na fabricka podesavanja. Znaci niti je video niti je omasio loptu a pri tom ga zavario u najgorem i najopasnijem polozaju.

 

Mislim da je ovo ipak kategorija faula za sebe zajedno.

 

Sto naravno ne opravdava Drejmonda.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

po meni su ova dva faula greena (nad clarkeom i leonardom) mnogo opasnija nego ova udaranja u glavu brooksa i allena.

 

cela stvar je preuvelicavana jer su se caruso i payton povredili. da je clarke razbio zube ili vilicu pri udarcu u parket cisto sumnjam da bi green isao sa podcasta na podcast da dokaze kako nije bilo sve to tako strasno. usput, ako i zanemarimo povlacenje i green je na kraju krajeva dobrano lupio clarkea po glavi....ono povlacenje je samo dzukacki bonus.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gggggggg said:

po meni su ova dva faula greena (nad clarkeom i leonardom) mnogo opasnija nego ova udaranja u glavu brooksa i allena.

 

cela stvar je preuvelicavana jer su se caruso i payton povredili. da je clarke razbio zube ili vilicu pri udarcu u parket cisto sumnjam da bi green isao sa podcasta na podcast da dokaze kako nije bilo sve to tako strasno. usput, ako i zanemarimo povlacenje i green je na kraju krajeva dobrano lupio clarkea po glavi....ono povlacenje je samo dzukacki bonus.

Lupio ga po glavi i povukao za dres pri tom ga je i pridrzao, covek ni u jednom trenutku nije bio beziznalnoj situaciju dok je ovaj verovatno izgubio svest na 2 metra u vazduhu???

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, delgado said:

@freethrow Si video kako je prvo Drejmond izjavio pred kamerama da Morant nije MIP jer je lik u MVP konverzaciji vec da je to Poole, a onda King baca tvit o tome. Drejmond prakticno najavio Kingovo misljenje, kao njegov PR, Agent, sta li vec. Mozda na kraju sledece sezone i budemo navijali za isti tim ;D 

Mozete sti se mene tice i mnogo ranije, cim se otvori mogucnost trejdovanja.

Link to comment
Share on other sites

Problem je što se ovde sve gleda kroz prizmu tima za koji neko navija. Tako faulovi Grina ili Zaze uvek manje smrde navijačima GS nego Bruksovi. Isto važi i za većinu drugih timova odnosno njihove navijače. Ja nemam NBA tim čiji sam zagrižen navijač, imam samo neke igrače ili timove koji su mi dragi ili koje ne mirišem, pa ne razmišljam tako. Trenutno bi mi bilo drago da titulu uzmu pre svega Finiks (red je da majstor uzme barem jednu titulu), pa Memfis, Boston, Milvoki, Golden Stejt, Majami, Dalas, pa čak i Filadelfija. Tako da ja samo uživam i ne nerviram se, šta god da se desi. Naravno, krivo mi je kad se neko povredi, uvek, ali povreda Pejtona po značaju za tim nije ni blizu kao povreda Embida npr. Neigranje Embida = siguran poraz protiv Majamija u seriji. 

Neigranje Pejtona = biće nešto teže, potencijalno bitan šraf fali.

Link to comment
Share on other sites

@gggggggg mogao je ovde treće oko da mu otvori realno. Nema veze, kapiram da ovde animoziteti prema određenim igračima (koji su opravdani i koje mogu da razumem) pomalo pomućuju kriterijume koji bi trebalo da budu univerzalni. Ko god je barem poneku utakmicu odigrao, zna odlično razliku između grube igre sa namerom čvrste odbrane, grube igre sa namerom zastrašivanja i grube igre sa namerom povređivanja i to su tri suštinski različite i to dosta razdvojene stvari, iako tako ne deluje.

 

Dok bi primeri prvog tipa grublje odbrane bili guranje, reakcija malo jača na svaku akciju pokušaja probijanja, uguživanja pod koš, na lakat odgovaranje laktom pa malo jače, na ruku napadača spuštanje ruke i tako dalje, primeri za zastrašivanje bi bili sekire po rukama pri ulazu, neretko i sa spuštenim dlanom (karate) ili čak pesnicom, sevanje laktovima u napadu pri ulazu ili u odbrani, čačkanje prstima (i tu je Drejmond kriv 100% i meni je to odvratno i smatram i da mu je to glupo jer je imao reputaciju inteligentnog igrača, asistenta, nekoga kome to suštinski nije potrebno), zatim uletanje celim telom u jumpshootera sa namerom da se ceo odnese telom uz sopstveni pad preko njega i želju za iniciranjem tuče, vučenja i kačenja sa leđa.

 

Faulovi koji služe i za cilj imaju da povrede su, po meni, odvojena kategorija od prethodno nabrojanih. Bruce Bowen, koji svesno i namerno spušta nogu tamo gde će šuter da doskoči i uspeva da unesreći Kartera, Iversona, Kobija, TMaca. Kevin McHale koji sa leđa lomi Kurta Rambisa, Laimbeer koji je (verovali ili ne) po meni upadao više u drugu grupu, koji se podvlači pod Ewinga, tada već bolesni Ron Artest koji udara Hardena, Varejao koji lomi glavu Zizisa. Faulovi Patricka Beverleya koji ide na kolena i uspeva da povredi Westbooka i još par igrača, sada ne mogu da se setim tačno kojih. Specijalista kotrljanja u kolena, osobiti imbecil Metju Delavedova koji je kotrljanjem o koleno pokušao da pokida kolena Horfordu, uspeo da povredi Korvera i još nekoliko igrača. Bacanje u kolena sa strane uz kotrljanje je poseban vid štroke koji vole i poznaju i mnogi trećeligaški igrači i zbog kojeg sam video i doživeo jednu od najupečatljivijih scena na jednoj košarci ranih 90tih: momak se dva puta zaletao u kolena glavom i telom "u loptu" mom saigraču beku, momku koji je igrao nekih 10 godina niže lige, i onda ga je ovaj na treći pokušaj hladno degažirao savršeno mirno u glavu, razbio mu nos i isto tako mirno izašao u svlačionicu da zapali pljugu. Na kraju, najbolji indikator je možda kada igrači padaju zajedno (i tu ne mislim na ova pičkasta fol pridržavanja kada je šteta već napravljena koja su popularna danas). Postoje igrači koji pri padu jednostavno idu na to da povrede, primer bi bio Dwyane Wade, jedan od najprljavijih igrača, koji pada sa Rondom i uspeva da mu slomi lakat. Svako ko je igrao basket zna da postoji desetine načina da padnete zajedno sa protivnikom i da se niko ne povredi ukoliko ne postoji namera za povređivanjem, odnosno da šansa tu pada skoro na 0%.

 

Ponavljam, boli me uvo i za seriju i za GSW i sve, neka pobedi bolja ekipa, Memfis je talentovan, imaju dobre igrače i Ja je mlad i spektakularan križanjac Iversona i D Rose-a, nije to problem. Problem je što me iritira puštanje ovakvih džukela da igraju organizovanu košarku 2022ge godine. Sledeći put će pući Bukerov lakat ili CP3eva zadnja loža, pa valjda neće moći ljudi da govore da je zbog Drejmondovih oftalmoloških radova zasluženo.

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

 

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se mora stati na put nepromisljenim potezima dok je igrac u vazduhu, bez obzira da li su namerni ili nenamerni. Bukvalno moze vrat da se polomi i nijedan drugi potez u toku kosarkaske utakmice, pa ni pesnica u glavu nije potencijalno opasan kao ovi potezi.

Nema opravdanja za Brooksa, bez obzira da li vazi za prljavog igraca ili ne, dovoljno dugo igras kosarku da mozes da procenis situaciju. Ovo je kao da je izasao da pretice i nije se vratio na vreme i zakucao se u coveka iz suprotnog smera. Ako ne umes da procenis, odmori 2 utakmice pa sledeci put ce valjda biti bolje, ako ne onda 8 utakmica.

 

pricam ovo kao neko ko je igrao kosarku dugo (svakako losije i manje nego Brooks). Kosarkasi dobro znaju sta mogu a sta ne. Ako ne znaju, tu su kazne da ih nauce

Edited by bosMan_jr
  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo tako, Brooks je odlično znao da niti može da stigne Pejtona niti može da skoči kao i znao je i da je veliki no no udarati igrača sa leđa na ulazu, a ne na kucanju.

Kapiram da je bio nervozan jer ga ne služi šut i da je hteo da se istakne odbranom, ali za ovo bar 2 tekme.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ova serija je ultranezanimljiva i ovo malo što sam gledao me tera da samo ugasim strim i ne pogledam nijednu utakmicu serije, sem ako se čudesno ne oporavi Embid. Verujem da bi ekipa Majamija dobila i bez Batlera, jer ovo što igra Fila je negledljivo, na kraju nije ni čudo što su imali toliko problema protiv limitirane ekipe poput Toronta.

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...