Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ozbiljan je fail ovo sa Ajtonom em je jedan od značajnijih igrača za timsku odbranu em je izgleda narušena atmosfera.

Za Lejkerse je sreća pa imaju tripl dabl mašinu da povuče u regularnoj sezoni inače bi bio raspad

Majami kratko ćebe bogami + oni sigurno nekog dodaju kroz trade

 

Da je samo to fejl. Ali shvaćam tvoju poantu. Povela se ovde priča o platama igrača i opravdanosti istih. Iskreno po meni je sve to otišlo u PM. Pa tako imamo sa jedne strane pijane i razmazene milijunaše koji iz obijesti ne znaju šta da rade i sa druge strane one sa duboko povrijeđenim egom. Naravno ni jedna ni druga strana medalje nisu dobra za imidž NBA-a. A da ne govorimo o tome koliko ljudi ima na ovom svijetu koji zavređuju prije taj novac. No to je već tema koja prelazi ove okvire.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, oubrevo. said:

 

u ovim aktuelnim uslovima, gde se vodi računa o odmoru i raspoređivanju snaga - a povrede svejedno dolaze u buljucima, jer stil igre koji se danas fura neminovno vodi ka većem habanju materijala, najbolji igrači biraju svoje defanzivne bitke. durant, leonard, lebron, giannis i ostali često mogu na autopilotu da odigraju napad na zadovoljavajućem nivou i da to izgleda sjajno. odbrana je ipak druga vrsta životinje, svako štekanje se vidi i oseća. 

 

navodim ove igrače zato što svi oni uključe odbranu ne samo u određenim periodima sezone ili plej ofa, već u određenim delovima utakmice.

s'druge strane, igrači kao što su jrue ili ben simmons, koliko god bili korisni za ekipu u napadu, su bez odbrane ništa i cepaju je u kontinuitetu.

 

hoću da kažem kako retko viđam vrhunske igrače da su u kontinuitetu vrhunski defanzivci ovih dana, ukoliko nisu centri, čiji je opseg kretanja i promene pravca ipak nešto svedeniji.

Sve se ja to slažem, samo kažem da nije ok da se nekome na osnovu reputacije daje titula DPOY-a dok je ma tom autopilotu... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Budha said:

Sve se ja to slažem, samo kažem da nije ok da se nekome na osnovu reputacije daje titula DPOY-a dok je ma tom autopilotu... 

 

što kažu, to je van diskusije tako. zato svake sezone dobija gobert a glavni konkurenti su mu manje-više ista ekipa.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

Je li gledao neko Klivlend? Ovako gledajući rezultate deluju zanimljivo, mali broj poena, pobede protiv jakih timova

Jesam ja protiv Denvera i skoro dve 4. protiv Clippersa. Jako interesantna  ekipa i trenutno izgledaju ko nagazna mina. Glavni igrači Sexton, Garland i Mobley. Tu je još Allen i Markanen. Love koji je izdominirao protiv Nuggetsa. Rubio i Osman. Pangos koji nije skupio dve minute u oba meča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Broj neporaženih ekipa se sve smanjuje. Za sada su ostali još na istoku Bulsi koji imaju 4-0 i na zapadu Džezeri 3-0 i Voriorsi 4-0.

 

Nisam očekivao da će Voriorsi jako da uđu u sezonu bez Kleja, deluje kao da ne moraju baš po svaku cenu da požuruju Kleja na parket, jer će svakako igrati plej of.

Imaju šanse da i da niz bez poraza produže, jer večeras su utakmice MEM-GSW i UTA-HOU. Bulsima će već biti teže protiv Niksa i to bi moglo biti zanimljiva utakmica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo čitajući Sunsov forum dobijam potvrdu onoga što se pojavilo kao sumnja u meni odgledavši ove četri utakmice. Kao da postoji namjera da se Ayton namjerno ignorira i preskače u napadačkim akcijama dok se Book, CP3 i onaj ciglar Crowder za kojeg iskreno ne znam koji će nam qurac(niti je u stanju nekoga zaustaviti,niti zaslužuje mjesto u startnoj a ciglari za sve pare) do besvijesti ispucavaju i pripaljuju sa trojke. Kad se njima još pridoda i Kal koji je isto počeo iskakat iz opanaka dolazimo do toga da je Ayton tek 4,5 napadačka opcija. Ovo ide isključivo Montyju na dušu i s tim treba prestati u roku odmah inače nam se ne piše dobro.

A sad idem odgledati Lakerse da vidim šta je tu pošlo po zlu.

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

Jesam ja protiv Denvera i skoro dve 4. protiv Clippersa. Jako interesantna  ekipa i trenutno izgledaju ko nagazna mina. Glavni igrači Sexton, Garland i Mobley. Tu je još Allen i Markanen. Love koji je izdominirao protiv Nuggetsa. Rubio i Osman. Pangos koji nije skupio dve minute u oba meča.

 

Da deluju zanimljivo i što je najbitnije peglaju odbranu izgleda.

Bold Kam tu red star bro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

Da deluju zanimljivo i što je najbitnije peglaju odbranu izgleda.

 

ja sam gledao samo za vikend protiv hawksa, jer je bila prva tekma na repertoaru:

za ekipu-autsajdera imaju puno solidnih opcija u napadu; tu tekmu je promašio garland zbog povrede a sejo sexton igrao (šutirao) loše ali je porobio rubio vožnjom ekipe i šutevima za tri iz ćoškova. takođe, iako su mladi, na centru su već vrlo dobri a u budućnosti bi mogli biti cement-jaki. allen radi svoje centar-stvari a mobli impresionira u smislu gomile stvari koje je u stanju da uradi ovako rano u karijeri - ball handling odličan, ne sme se pustiti ni na midrangeu ni na trici a ima i solidne post-moves. u odbrani je sposoban da preuzima, help and recovery isto super, lupa bandže i radi ostale centarske stvari. love sa klupe ili devastira protivnika kao protiv nuggetsa ili bude najbolji rezervista na terenu jer i bez šuta koji ulazi igra tarme pametno. krila su im dobra u tranziciji a jedini koji trenutno ne radi posao je markkanen, koji će već biti okej kada malo podigne procente šuta (a i igra van svoje logične pozicije). okoro šljakeriše..

 

..sve u svemu, nezgodna ekipa, neće biti puno protivnika koji će ih rutinski dobiti, svi će morati da se ozbiljno fokusiraju protiv njih

 

inače, svi smo predviđali cavsima neki tier na istoku sa pistonsima. kako sada stoje stvari daleko su oni od toga, što istok čini za još malo jačim nego što se smatralo.

Edited by oubrevo.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bodo said:

Evo čitajući Sunsov forum dobijam potvrdu onoga što se pojavilo kao sumnja u meni odgledavši ove četri utakmice. Kao da postoji namjera da se Ayton namjerno ignorira i preskače u napadačkim akcijama dok se Book, CP3 i onaj ciglar Crowder za kojeg iskreno ne znam koji će nam qurac(niti je u stanju nekoga zaustaviti,niti zaslužuje mjesto u startnoj a ciglari za sve pare) do besvijesti ispucavaju i pripaljuju sa trojke. Kad se njima još pridoda i Kal koji je isto počeo iskakat iz opanaka dolazimo do toga da je Ayton tek 4,5 napadačka opcija. Ovo ide isključivo Montyju na dušu i s tim treba prestati u roku odmah inače nam se ne piše dobro.

A sad idem odgledati Lakerse da vidim šta je tu pošlo po zlu.

 

poslednji nas napad na tekmi i booker dribla i dribla i pripali uzasan sut preko coveka. tipicno. mislim da je u karijeri imao jedan buzzer beater, onaj protiv clippersa u bablu i 25 promasaja.

 

mogao bi monty da izvadi glavu iz dupeta i da nacrta neku akciju za aytona u takvoj situaciji. u stvari, ne bi, posto to ne radi nikad za njega ni u toku tekme, a kamoli na kraju.

Edited by stoudemire
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, stoudemire said:

 

poslednji nas napad na tekmi i booker dribla i dribla i pripali uzasan sut preko coveka. tipicno. mislim da je u karijeri imao jedan buzzer beater, onaj protiv clippersa u bablu i 25 promasaja.

 

mogao bi monty da izvadi glavu iz dupeta i da nacrta neku akciju za aytona u takvoj situaciji. u stvari, ne bi, posto to ne radi nikad za njega ni u toku tekme, a kamoli na kraju.

Tačno treba da Ayton lijepo zapali u neku drugu sredinu gdje će dobrano znati iskoristiti ono što ono dobro radi i šta donosi timu a Book , CP, Crowder a može im se pridružiti i Kal neka slobodno organiziraju All Sun 3 point contest. Bruka neviđena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Iz ovoga citam da vlada uverenje da se Ayton smisljeno ignorise da ne bi pokazao da zapravo jeste superstar i da bi ga dobili po diskontnoj ceni, a da u tome ucestvuju i trener i vodeci igraci..? Pratim li..?

To je neki konsenzus na našem, hoću reći Suns  forumu. E sad za ovo o diskontnoj ceni to ne znam ali zanimljivo razmišljanje.

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, oubrevo. said:

 

ja sam gledao samo za vikend protiv hawksa, jer je bila prva tekma na repertoaru:

za ekipu-autsajdera imaju puno solidnih opcija u napadu; tu tekmu je promašio garland zbog povrede a sejo sexton igrao (šutirao) loše ali je porobio rubio vožnjom ekipe i šutevima za tri iz ćoškova. takođe, iako su mladi, na centru su već vrlo dobri a u budućnosti bi mogli biti cement-jaki. allen radi svoje centar-stvari a mobli impresionira u smislu gomile stvari koje je u stanju da uradi ovako rano u karijeri - ball handling odličan, ne sme se pustiti ni na midrangeu ni na trici a ima i solidne post-moves. u odbrani je sposoban da preuzima, help and recovery isto super, lupa bandže i radi ostale centarske stvari. love sa klupe ili devastira protivnika kao protiv nuggetsa ili bude najbolji rezervista na terenu jer i bez šuta koji ulazi igra tarme pametno. krila su im dobra u tranziciji a jedini koji trenutno ne radi posao je markkanen, koji će već biti okej kada malo podigne procente šuta (a i igra van svoje logične pozicije). okoro šljakeriše..

 

..sve u svemu, nezgodna ekipa, neće biti puno protivnika koji će ih rutinski dobiti, svi će morati da se ozbiljno fokusiraju protiv njih

 

inače, svi smo predviđali cavsima neki tier na istoku sa pistonsima. kako sada stoje stvari daleko su oni od toga, što istok čini za još malo jačim nego što se smatralo.

Da istok je realno jači, tu je jedino Detroit bezveze ekipa, a i za njih je pitanje kako će to izgledati kad zaigra prvi pik. Čak i Orlando pokušava nešto da dobije. Baš je malo ekipa koje otvoreno tankuju, mada još je rano.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...