Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

8 hours ago, Horium said:

Sezona od 58 tekmi zvuci kul, one and done plejof i ne bas. Sto se mene tice, ne mora da se igra na 4 dobijene svaka runda, ali nisam za to da jedna tekma odlucuje sve.

Слажем се. Сезону треба скратити, а плеј оф не треба мењати. Евентуално да скрате на 3 добијене. Мада било би занимљиво и да се игра на 1, могло би бити разних изненађења

Link to comment
Share on other sites

Ja sam inače protiv ovakvog plej-ofa kao koncepta, a posebno mi smeta kada jedna utakmica odlučuje. Ok mi je to kad se igra kup, pa je ceo sistem takav, ali bi igranje lige moralo da uzme u obzir rezultate tokom cele sezone. Ne znam koliko bi u NBA bilo izvodljivo primeniti sistem iz belgijskog fudbala - igra se kraća liga, pa se najbolji timovi odvajaju u plej-of mini ligu uz prenošenje rezultata. Taj drugi krug bi se npr. igrao po konferencijama a na kraju bi mogli šampioni istoka i zapada da odigraju seriju na četiri pobede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mr clutch said:

Pisao sam ovde o mom ideal nom modelu regularne sezone. Slozio bih se są skracenjem broją tekmi na 58, i są tim brojem bi svak sa svakim igrao dve utakmice. Takodje bih ukinuo konferencije. PO na 4 dobijene bi' zadrzao, volem kada ima vise tekmi u post sezoni.

 

to je jedino razumno i sa aspekta boljeg zdravlja igrača i na temu značaja tekmi u regularnoj sezoni.

 

ali onda se obračuna koliko taj potez utiče na zarade tv kompanija, lige, vlasnika a na koncu i igrača - i onda to niko ne uzima za ozbiljno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Smanjenje regular sezone, ukidanje geografskih konferencija (besmislene su, svi se sada telepromptuju kao Željko Mitrović, a ne kao pre Bill Russel klaj klaj u rasističkom busu), da se uvede stari plejof bez plejina, prva runda na 3 pobede, kao u zlatno doba lige, ostale na četiri i toeto. Eventualno da ne bude 58 utakmica nego malo više, tipa 64, ali da se dodaju random i to za ove kul ekipe - Lakerse, Warriorse, Knickse, Celticse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

to je jedino razumno i sa aspekta boljeg zdravlja igrača i na temu značaja tekmi u regularnoj sezoni.

 

ali onda se obračuna koliko taj potez utiče na zarade tv kompanija, lige, vlasnika a na koncu i igrača - i onda to niko ne uzima za ozbiljno.

 Slažem se, ali verujem i da će se pojaviti neki ćata sa analizom gubitaka prihoda kada i ukoliko se nedajbože ponovo desi neki Derik Rouz, odnosno igrač u prajmu koji se gadno povredi. Sada u analizu ulaze i utakmice u kojima se odmaraju glavni igrači, a onda je tu i ovaj poslednji deo sezone u kojem će ekipe postepeno kapirati da su ili predobre, pa da treba malo da smanje gas i da daju odmora glavnim igračima (poput Finiksa) ili da krenu da redom isključuju igrače... Dok god se ligi isplate utakmice u kojima ljudi dođu da gledaju Janisa ili Embida u Juti, a Janis ili Embid ne igraju i to tolerišu, dotle ćemo gledati 82 utakmice i možda i još poneku.

 

Poenta: nije Silver kriv, mi smo govna.

Edited by freethrow
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

Ja sam inače protiv ovakvog plej-ofa kao koncepta, a posebno mi smeta kada jedna utakmica odlučuje. Ok mi je to kad se igra kup, pa je ceo sistem takav, ali bi igranje lige moralo da uzme u obzir rezultate tokom cele sezone. Ne znam koliko bi u NBA bilo izvodljivo primeniti sistem iz belgijskog fudbala - igra se kraća liga, pa se najbolji timovi odvajaju u plej-of mini ligu uz prenošenje rezultata. Taj drugi krug bi se npr. igrao po konferencijama a na kraju bi mogli šampioni istoka i zapada da odigraju seriju na četiri pobede.

Sviđa mi se ideja za kraću ligu, ali šta bi radili ovi tenkisti kad ispadnu iz takmičenja već tamo oko Nove godine? Šta sa stotinak igrača koji bi se našli besposleni? Kako bi se rasporedile pare od prihoda lige i da li bi franšize koje igraju više tekmi pristale da dijele sa ovima koji su već ispali?

 

Inače samo sa sportskog stanovišta bi bilo jako zanimljivo tako nešto, npr:

- prva faza po konferencijama dvokružno = svako po 28 tekmi (što dođe dijelom preseason, dijelom kao kvalifikacije)

- druga faza 20 timova (po 10 iz svake konferencije) dvokružno = svako po 38 tekmi (kao klupska sezona u Evropi)

- PO 8 timova, po 4 po konferenciji, na 4 pobjede, conference semis, conference finals i NBA finals.

 

Zapravo, imam jednu ludu ideju za ove franšize i igrače koji bi ispali nakon prvog kruga:

- organizuje se mini-draft gdje ekipe koje su se kvalifikovale mogu da biraju 2 ili 3 igrača među ovima koji ispadaju kao pojačanje za ostatak te sezone, da se tako još skoncentriše kvalitet za ostatak sezone, na taj način neki small market tim ima šansu da zabode superstara bar na sezonu, naravno tog igrača ne mogu da trejduju ni produže;

- ovo što ostane u 10 bottom franšiza da se pridruži G League za ostatak sezone.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Beonegro said:

 

 

Not gonna happen. Full tour tokom regularne sezone je njima jako bitan, a ne po konferencijama i divizijama ovo ili ono. Money aside ili ne, pitanje je kako bi tu ko kako reagovao na najave nekih takvih promena. Ja bi svakako uveo da prva i druga runda budu bo5 a ne bo7. Play-in mi je svakako sranje ideja sve u svemu, dodatna i nepotrebna komplikacija playoffa  

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Урош19 said:

Слажем се. Сезону треба скратити, а плеј оф не треба мењати. Евентуално да скрате на 3 добијене. Мада било би занимљиво и да се игра на 1, могло би бити разних изненађења

 

Manja sezona = manje para za igrace i owner-e

 

To se nece desiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 utakmica izgleda idealno. dve utakmice sa svima, dve utakmice nedeljno, svaki dan po 7-8 utakmica (ne kao sada utorkom i petkom 12 utakmica a sledeci dan 3), gotovo da ne bi bilo injury managmenta i slicnih proseravanja. utakmice bi bile od veceg znacaja a i bilo bi manje povreda, jer ne bi bilo umora od utakmica i putovanja.

ovo za pare su naravno najveci problem. 29 umesto 41 utakmica je velika razlika, ali bi valjda onda dvorane bile punije kada ne bi bilo toliko utakmica.

 

play-in je odlicna stvar i ne bih ga izbacio. divizije bi bile nepotrebne i nek bude samo konferencija.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jedina stvar nakaradnija od All Stara je ova utakmica podižućih talenata. Antikošarka i mučenje koje ima toliku popularnost da o skraćenju sezone ne vredi ni pričati. Pošto kapiram da pričamo o oprečnim zahtevima: ljudi i liga žele da okupe najpopularnije igrače na jednom mestu i da ih gleda sa jedne strane, a igrači realno nemaju nikakvog motiva niti želje da igraju, sa druge strane, imam nekoliko ideja za [email protected].

 

- igrači se skupe i igraju 2 dana, 48h poker turnir. Mlađi igrači koji još nisu overili maksimalne ugovore mogu da se zadužuju kod Silvera i vlasnika kluba onoliko koliko im vlasnik kluba veruje.

- igrači se skupe i organizuju tribine u dvorani, dobijaju ograđeni deo sa mikrofonom i ozvučenjem i malenom binom u stilu 60tih godina. Neko će da peva, neko će da bude standup, neko će da gura ozbiljnu priču političku ili društvenu, Enes Kanter i Bogdanović će da pričaju o savremenim diktaturama, Kris Pol o ekonomiji, Harden o različitim modelima stolica... slobodna tema

- igrači se skupe i podele u ekipe domaći i stranci, ionako smo tu negde na 50-50. Prvog dana igraju bejzbol, a drugog dana igraju fudbal / soker.

- igrači se skupe i naterani su da provedu 6 sati oba dana vikenda u dvorani dok ih snimaju kamere, a sve se prikazuje na maksiskrinovima. Ne moraju ništa da rade, slobodna tema. Samo su prisutni i svi ih vide. Time se zadovoljava forma, potreba lige i fanova, a izbegavaju povrede. 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

O 58 utakmica se dakako moze raspravljati - zapravo ima daleko vise argumenata za nego protiv, ali sto se tice doigravanja, igranje na jednu tekmu je epska glupost i obesmisljava uopste koncept 'lige' u kojoj se preko citave godine igra veliki broj utakmica. Takodje, ne vidim nikakvo racionalno objasnjenje zasto bi se ta prva runda igrala na 3 dobijene, a naredne na 4. Podsetio bih da se ne ukrstaju samo #1 i #8, kod kojih bi na papiru trebalo kao da postoji neka osetnija razlika pa da se kaze da je suvisno igrati toliki broj utakmica, povecavati potrosnju i rizikovati povrede, nego i #4 i #5 kod kojih su te razlike mizerne. Ili se odlucis za bestof5 ili bestof7 i to pravilo treba da vazi za ceo PO. 

 

Divizije u NBA postoje samo zbog rasporeda po sadasnjem sistemu od 82 tekme i nemaju nikakav praktican znacaj. Konferencije realno treba ukinuti, tj. ovaj 8+8 princip koji pravi vestacku 'ravnotezu' po sasvim irelevantnom i proizvoljnom geografskom kljucu koji ni na koji nacin ne adresira glavni problem, a to je small vs big market prica. Cak bi suprotna, sever-jug podela imala daleko vise logike i osnova, iako bi i ona bila isprazna i neadekvatna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, ali best of 5 je logična i kod 4. i 5. ekipe. Jbg, prva runda je dosta rulet u odnosu na best of 7 i da ste više radili tokom godine a ne hladili testise, mogli ste da budete 2 ili 3 i da igrate protiv slabije ekipe taj rulet. Nekako je samoregulišuće, nije mi nelogično.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Beonegro said:

Sviđa mi se ideja za kraću ligu, ali šta bi radili ovi tenkisti kad ispadnu iz takmičenja već tamo oko Nove godine? Šta sa stotinak igrača koji bi se našli besposleni? Kako bi se rasporedile pare od prihoda lige i da li bi franšize koje igraju više tekmi pristale da dijele sa ovima koji su već ispali?

 

Inače samo sa sportskog stanovišta bi bilo jako zanimljivo tako nešto, npr:

- prva faza po konferencijama dvokružno = svako po 28 tekmi (što dođe dijelom preseason, dijelom kao kvalifikacije)

- druga faza 20 timova (po 10 iz svake konferencije) dvokružno = svako po 38 tekmi (kao klupska sezona u Evropi)

- PO 8 timova, po 4 po konferenciji, na 4 pobjede, conference semis, conference finals i NBA finals.

 

Zapravo, imam jednu ludu ideju za ove franšize i igrače koji bi ispali nakon prvog kruga:

- organizuje se mini-draft gdje ekipe koje su se kvalifikovale mogu da biraju 2 ili 3 igrača među ovima koji ispadaju kao pojačanje za ostatak te sezone, da se tako još skoncentriše kvalitet za ostatak sezone, na taj način neki small market tim ima šansu da zabode superstara bar na sezonu, naravno tog igrača ne mogu da trejduju ni produže;

- ovo što ostane u 10 bottom franšiza da se pridruži G League za ostatak sezone.

Moja logika je drugačija.

 

U prvoj fazi igraju četvorokružno - svako po 56 mečeva, po četiri sa ostalim timovima iz lige.

U drugoj se konferencije dele na gornji i donji deo (liga A i liga B). Rezultati iz prvog dela se prenose. U svakoj konf. prvih osam igra još četiri kruga - trokružno sa timovima iz lige A iz svoje konf. i još po jedan sa timovima iz lige A iz suprotne konf. To je 28 utakmica, ukupno timovi igraju 84 meča.

Prvaci liga A iz obe konf. igraju finale NBA do četiri pobede. Ili možda da se prvo igra polufinale - prvi iz jedne konf. sa drugim iz druge.

 

Slično je i sa lošije plasiranim timovima, s tim da oni igraju za bolje mesto na draftu, u konkurenciji sa sebi sličnima, s tim da su i tu moguće neke modifikacije.

 

Dakle, svi timovi bi igrali 84 meča, slično kao sada (ali manje u odnosu na ono što odigraju učesnici PO), s tim da bi se to igralo u dužem periodu, tipa do početka juna. Samo šampioni (i možda vicešampioni) konferencija igraju još nekoliko dodatnih utakmica. Igre tokom cele sezone su bitne za uspeh, a ne samo PO, tj. PO igraju samo najbolji iz cele sezone da odrede prvaka.

Link to comment
Share on other sites

Ne slažem se da je moguće tako odjednom spustiti broj utakmica sa 82 na 58. Mislim da treba ići fazno. Za početak neka spuste broj utakmica za 10-12 u regularnoj sezoni. Vjerujem da bi i to solidno rasteretilo igrače. Onda bi kroz par sezona vjerovatno bilo moguće tražiti sezonu od nekih 60-ak utakmica godišnje. Ja mislim da je oko 65 utakmica po sezoni neka prava mjera. 

Link to comment
Share on other sites

Pa nije ovo snuker da se graduelno dize broj tekmi iz runde u rundu. Kakve veze ima sto je 1st round? Apsolutno nikakav razlog ne postoji da ona traje krace. Nema ruleta, tu su ekipe koje su se tokom reg. sezone izborile za priliku da probaju da uzmu to prstenje i to je to. Onda bestof5 za ceo PO, nemam nista protiv, mozda bi cak bilo i zanimljivije.

Link to comment
Share on other sites

Kada bi se smanjio broj utakmica u regularnoj sezoni na 58, bila bi uništena tradicija kao i svi rekordi bi otišli u zaborav. Evo recimo najprostiji primer poeni, Karima i Brona niko nikada ne bi stigao sa 58 utakmica u regularnoj sezoni. Što znači da se bukvalno svi individualni rekordi bacaju u đubre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, gggggggg said:

58 utakmica izgleda idealno. dve utakmice sa svima, dve utakmice nedeljno, svaki dan po 7-8 utakmica (ne kao sada utorkom i petkom 12 utakmica a sledeci dan 3), gotovo da ne bi bilo injury managmenta i slicnih proseravanja. utakmice bi bile od veceg znacaja a i bilo bi manje povreda, jer ne bi bilo umora od utakmica i putovanja.

ovo za pare su naravno najveci problem. 29 umesto 41 utakmica je velika razlika, ali bi valjda onda dvorane bile punije kada ne bi bilo toliko utakmica.

 

play-in je odlicna stvar i ne bih ga izbacio. divizije bi bile nepotrebne i nek bude samo konferencija.

 

 

 

Slazem se sa svim, osim ovog na kraju u vezi plej ina. Jer sta u situaciji kada npr. sedmi ima znacajno vise pobeda od osmog i onda treba da se kolje sa ovim donjim timovima koji su celog prvenstva bili bulja i sad ce da iznenade. Nije mi logicno da se od pocetka PO igra na 4 pobede, a ovde se sve u par tekmi resi, kao da su prisutne 2 obrnute filozofije. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, AgroLaki said:

 

Slazem se sa svim, osim ovog na kraju u vezi plej ina. Jer sta u situaciji kada npr. sedmi ima znacajno vise pobeda od osmog i onda treba da se kolje sa ovim donjim timovima koji su celog prvenstva bili bulja i sad ce da iznenade. Nije mi logicno da se od pocetka PO igra na 4 pobede, a ovde se sve u par tekmi resi, kao da su prisutne 2 obrnute filozofije. 

 

pa mozes i drugacije gledati. ako su sedmi toliko bolji bili i ne mogu pobediti ove donje timove onda ni ne zasluzuju playoff.

 

mislim da je playin odlicna stvar, evo imamo pelse i kingse koji prave trejd, cisto da imaju neku sansu za deseto mesto. ranije nikada ne bi pravili takav trejd u sred sezone jer nema sanse da bi stigli do osmog mesta sa ovolikim zaostatkom i njihove utakmice bi se pretvorile u cirkus vec sada. ovako jos imaju za sta da igraju.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...