Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

8 hours ago, gggggggg said:

58 utakmica izgleda idealno. dve utakmice sa svima, dve utakmice nedeljno, svaki dan po 7-8 utakmica (ne kao sada utorkom i petkom 12 utakmica a sledeci dan 3), gotovo da ne bi bilo injury managmenta i slicnih proseravanja. utakmice bi bile od veceg znacaja a i bilo bi manje povreda, jer ne bi bilo umora od utakmica i putovanja.

ovo za pare su naravno najveci problem. 29 umesto 41 utakmica je velika razlika, ali bi valjda onda dvorane bile punije kada ne bi bilo toliko utakmica.

 

play-in je odlicna stvar i ne bih ga izbacio. divizije bi bile nepotrebne i nek bude samo konferencija.

 

 

 

Fantasy bi izgubio svoju draž i smisao postojanja :default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lavine 14 poena u sutiranju trojki, mislim da prosecan forumas ne bi bio puno gori...

 

Edit: KAT osvojio sutiranje trojki sto mozda zvuci smesno ali kako je sutirao ... Da je pogodio nesto u zadnjoj seriji mozda bi i Curry-a dobio kako je surio...

Edited by LordOfTerror
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Marko said:

 

Not gonna happen. Full tour tokom regularne sezone je njima jako bitan, a ne po konferencijama i divizijama ovo ili ono. Money aside ili ne, pitanje je kako bi tu ko kako reagovao na najave nekih takvih promena. Ja bi svakako uveo da prva i druga runda budu bo5 a ne bo7. Play-in mi je svakako sranje ideja sve u svemu, dodatna i nepotrebna komplikacija playoffa  

 

A shto. ovo donekle relaksira najjace ekipe i ostavlja im vise prostora tokom sezone, sto mozda nije pozitivno,

ali sa druge strane drasticno smanjuje broj tenkovskih jedinica u NBA. Nekada je ligom paradiralo 10tak tenkova,

a sada ih nema ni 5. Dobro, radi se na pacifikaciji i na druge nacine,

lutrija za pika, uz eliminisanje efekta najjaceg tenka,

ali ovaj play in od nekakvih Vasingtona Sakramenta i N. orleansa pravi ekipe koje veruju u danas, a ne samo u sutra,

kako tankaton nalaze. 

Ako play in potraje videcemo i nove nacine da se vodi NBA tim, tj timove koji logikom plutaju negde izmedju totalnog pregrupisanja

u vidu rebuilda, i onih koji 'napadaju titulu'

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LordOfTerror said:

Lavine 14 poena u sutiranju trojki, mislim da prosecan forumas ne bi bio puno gori...

 

Edit: KAT osvojio sutiranje trojki sto mozda zvuci smesno ali kako je sutirao ... Da je pogodio nesto u zadnjoj seriji mozda bi i Curry-a dobio kako je surio...

 

lavine je povredjen, ne znam ni zasto se pojavio uopste

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, LordOfTerror said:

Lavine 14 poena u sutiranju trojki, mislim da prosecan forumas ne bi bio puno gori...

 

Edit: KAT osvojio sutiranje trojki sto mozda zvuci smesno ali kako je sutirao ... Da je pogodio nesto u zadnjoj seriji mozda bi i Curry-a dobio kako je surio...

 

lavina išao po domovima zdravlja, visio u redovima cele nedelje, nosio kafu doktroima, pokaži malo poštovanja.

baneta smo provalili da radi dodatno kao izbacivač po klubovima, nije lahko dva posla giljati.kennard je tu možda bio u najboljoj poziciji jer ima mindset prosečnog labrador retrivera, daš mu lopte i on je srećan, sve vreme se blesavo kezio.

 

trajče kao da je opsednut onom fluo-loptom, samo mu je ta bila bitna da ubaci. 

towns vežbao na nba2k ili kako se zove ta igrica, pretty fwd thinkin imo.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Devil In My Pants said:

Najvecu gresku u istoriji kosarke je napravio Durant kad je otisao iz GSW-a u Bruklin. Psiicki je labilan da nesto dokazuje, fura se na taj Lebron fazon. Mogli su biti nezaboravna dinastija..

 

pele se još više zajeb'o kada je otišao iz ny cosmosa

 

jesil' razmišljao nekada o mogućnosti da ga jednostavno ne ispunjava da delje sve protivnike sa pola snage?

bio tamo, ljuštio sve dve sezone, treće se izpovređivali i eto.

 

verujem da bi i stephu & kompaniji to vrlo brzo dosadilo.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, freethrow said:

Jedina stvar nakaradnija od All Stara je ova utakmica podižućih talenata. Antikošarka i mučenje koje ima toliku popularnost da o skraćenju sezone ne vredi ni pričati. Pošto kapiram da pričamo o oprečnim zahtevima: ljudi i liga žele da okupe najpopularnije igrače na jednom mestu i da ih gleda sa jedne strane, a igrači realno nemaju nikakvog motiva niti želje da igraju, sa druge strane, imam nekoliko ideja za [email protected].

 

- igrači se skupe i igraju 2 dana, 48h poker turnir. Mlađi igrači koji još nisu overili maksimalne ugovore mogu da se zadužuju kod Silvera i vlasnika kluba onoliko koliko im vlasnik kluba veruje.

- igrači se skupe i organizuju tribine u dvorani, dobijaju ograđeni deo sa mikrofonom i ozvučenjem i malenom binom u stilu 60tih godina. Neko će da peva, neko će da bude standup, neko će da gura ozbiljnu priču političku ili društvenu, Enes Kanter i Bogdanović će da pričaju o savremenim diktaturama, Kris Pol o ekonomiji, Harden o različitim modelima stolica... slobodna tema

- igrači se skupe i podele u ekipe domaći i stranci, ionako smo tu negde na 50-50. Prvog dana igraju bejzbol, a drugog dana igraju fudbal / soker.

- igrači se skupe i naterani su da provedu 6 sati oba dana vikenda u dvorani dok ih snimaju kamere, a sve se prikazuje na maksiskrinovima. Ne moraju ništa da rade, slobodna tema. Samo su prisutni i svi ih vide. Time se zadovoljava forma, potreba lige i fanova, a izbegavaju povrede. 

 

 

Da znaš da bi neki NBA Comic Con bio interesantniji od ovoga. Jedino se bojim poruka sa Kyrieve bine... ili MPJ-ove... 😬

Ali sve u svemu, ideja da nema nikakvog cimanja, nego su igrači tu prosto da se podruže sa fanovima, to mi se sviđa. Još ako bi postojala opcija da izazoveš Janisa u sto doloresa ko će da pogodi više od 10 šutnutih bacanja i tako neke forice, to bi bilo extra.

I da ostane takmičenje za 3, samo da se proširi na sledeći način:

- prvi krug kvalifikacija: ko god hoće, evo ja kupim kartu, dođem tamo, uplatim recimo 20 dolara za ljude koji vraćaju lopte, ošuri me neki klinac srednjoškoljac iz Nebraske, nema veze, srećan - zadovoljan - probao sam.

- drugi krug kvalifikacija: najbolji iz prvog kruga protiv bivših NBA igrača i staffa koji bi se prijavljivali na dobrovoljnoj bazi (što ne bi npr. Larry Legend imao šansu da još jednom treštokuje nekoga?).

- treći krug kvalifikacija: najbolji iz prva dva kruga protiv aktivnih NBA igrača (dobrovoljno, prijavljuje se ko hoće).

Onda ide recimo 16 najboljih u četvrtfinalnu rundu, 8 u polufinalnu rundu i 2 najbolja finale. Nema ukrštanja i zajebancija, svi šutiraju samo po jednom po rundi, ko ima više pogodaka ide dalje, samo finale ostaje man to man zbogdabise taj neki maksimalni saspens napravio.

Za televiziju idealno, prve dvije runde se ne prenose uživo, nego se probere u snimku ko ispogađa i plus još ima neki lični stori koji je zanimljiv, ili ispromašuje ali ima zanimljiv stori, kad se priključe aktivni igrači to već kreće uživo ali onako kao neki polukabaretski popodnevni program u kojem Boban tradicionalno pravi majmuna od sebe, taman da se dremne ispred televizora, i onda uveče već ide da real deal, prave se tiketi, otvara se pivo.

 

16 hours ago, SteveFrancis#3 said:

O 58 utakmica se dakako moze raspravljati - zapravo ima daleko vise argumenata za nego protiv, ali sto se tice doigravanja, igranje na jednu tekmu je epska glupost i obesmisljava uopste koncept 'lige' u kojoj se preko citave godine igra veliki broj utakmica. Takodje, ne vidim nikakvo racionalno objasnjenje zasto bi se ta prva runda igrala na 3 dobijene, a naredne na 4. Podsetio bih da se ne ukrstaju samo #1 i #8, kod kojih bi na papiru trebalo kao da postoji neka osetnija razlika pa da se kaze da je suvisno igrati toliki broj utakmica, povecavati potrosnju i rizikovati povrede, nego i #4 i #5 kod kojih su te razlike mizerne. Ili se odlucis za bestof5 ili bestof7 i to pravilo treba da vazi za ceo PO. 

 

Divizije u NBA postoje samo zbog rasporeda po sadasnjem sistemu od 82 tekme i nemaju nikakav praktican znacaj. Konferencije realno treba ukinuti, tj. ovaj 8+8 princip koji pravi vestacku 'ravnotezu' po sasvim irelevantnom i proizvoljnom geografskom kljucu koji ni na koji nacin ne adresira glavni problem, a to je small vs big market prica. Cak bi suprotna, sever-jug podela imala daleko vise logike i osnova, iako bi i ona bila isprazna i neadekvatna.

Jeste vještački, ali ima za posledicu da je često neizvjesnije nego da se igra bez toga, zamisli na šta bi ličila prva runda da se igra bez te geografske podjele, po principu 1 vs 16, 2 vs 15 itd.

 

12 hours ago, Barkley#34 said:

Moja logika je drugačija.

 

U prvoj fazi igraju četvorokružno - svako po 56 mečeva, po četiri sa ostalim timovima iz lige.

U drugoj se konferencije dele na gornji i donji deo (liga A i liga B). Rezultati iz prvog dela se prenose. U svakoj konf. prvih osam igra još četiri kruga - trokružno sa timovima iz lige A iz svoje konf. i još po jedan sa timovima iz lige A iz suprotne konf. To je 28 utakmica, ukupno timovi igraju 84 meča.

Prvaci liga A iz obe konf. igraju finale NBA do četiri pobede. Ili možda da se prvo igra polufinale - prvi iz jedne konf. sa drugim iz druge.

 

Slično je i sa lošije plasiranim timovima, s tim da oni igraju za bolje mesto na draftu, u konkurenciji sa sebi sličnima, s tim da su i tu moguće neke modifikacije.

 

Dakle, svi timovi bi igrali 84 meča, slično kao sada (ali manje u odnosu na ono što odigraju učesnici PO), s tim da bi se to igralo u dužem periodu, tipa do početka juna. Samo šampioni (i možda vicešampioni) konferencija igraju još nekoliko dodatnih utakmica. Igre tokom cele sezone su bitne za uspeh, a ne samo PO, tj. PO igraju samo najbolji iz cele sezone da odrede prvaka.

Ja ne volim tu šemu sa prenošenjem rezultata, mislim da bi bilo nemoguće napraviti raspored u kojem bi svi imali istu frekvenciju utakmica.

Osim toga, volim PO, volim da vidim ekipe kad su pod pritiskom, pod imperativom pobjede, serije u kojima tim kemistri možda može da bude i bitniji od objektivnog kvaliteta, kao i to kakav je ko kome matchup. Zato sam definitivno više za smanjenje broja utakmica u regularnoj sezoni, a PO da se ne dira, eventualno da se skrati sa 16 na 8 ekipa, tu bi bilo manje utakmica za gledanje, ali bi možda bile bolje, jer bi finalisti bili malo manje potrošeni nego sad.

 

11 minutes ago, Ne sam Safete said:

 

Rispek

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Zabavan je bio skills challenge u ovom formatu ali jasno je bilo da će pobediti ekipa koja ima najveštijeg beka u sastavu a to je Garland bez ikakve konkurencije. 

 

KAT izdominirao na trojkama, ima taj šut sa zemlje gde samo zglob radi, manje vremena troši na doskok i nameštanje. 

 

Kucanja očaj uglavnom ali tu je stvarno najteže izvesti nešto do sad neviđeno. 

Link to comment
Share on other sites

Kako god barem da dodje, zakuca svako sta je spremio i da se razilaze.

 

Ali ovaj majmun Green prvo dosao sa nekim telefonom, pravi NFT kao i daje ga Ajzei. 

 

I nakon celog peformansa ne uspe ne da zakuca nego ne shvatis ni sta je hteo da izvede i to iz 10 pokusaja, totalni transfer blama.

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...