Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Gledam juce zavrsnicu Memfis-Fila, jako dobra kosarka, produzetak i Dramond lupa 2 banane u klachu, Meksi resava mec. Btw, odavno se nije pojavio bolji backcourt duo od Morant-Bane ubitacne kombinacije. I juce su momci apsolutno iskidali i zamalo odneli pobedu. Jos jedan veoma los potez uprave Lakersa, pustili su Dr. Drea da ode za minimalac u Filu i vratili Dvajta odatle (umesto da su ga zadrzali sezonu ranije!) a bilo je jasno da u Dreu ima znatno vise kosarka, mladji je, napadacki znatno bolji, on je i u plejofu nesto odigrao...  Pokrio bi lakse Dejvisovo odsustvo, poboljsao bi defanzivni skok i zastitu obruca...

 

 Boston se neopisivo lako usro u Majami, onaj dan kad Spoova masinerija zakaze i te iskopine deluju kao mediokriteti, ovog puta nedostajali Butler, Lowry, Tucker od bitnijih.  Uspavao sam se uz OKC-PTB i vidim da su ih dokrajcili. Odlicno, bravo mladi Thundersi, za Lakerse ste igrali. Sve nam se otvara za 9to mesto i ciljamo Clipperse u 1.kolu plejina  i nadamo se da se PG i Kawhi nece vracati. 

 

 

Beonegro, welcome back, klub hejtera Lebrona je dobio 1 jos dobrog clana 😄  

Link to comment
Share on other sites

Quote

According to sources close to Simmons, he's upset that Embiid seemed to blame him for last season's playoff loss, when Simmons did not blame Embiid for Embiid's poor showing in the playoffs against the Toronto Raptors in 2019. He's frustrated that Rivers didn't come to see him while he was training in Los Angeles last summer.

Simmons doesn't dispute that he didn't reply when Rivers texted and called him several times over the summer asking to see him. But in hindsight, Simmons feels Rivers and the Sixers could've done more, like show up at a well-known gym in the San Fernando Valley where he was training.

He's also skeptical, sources close to him say, of Sixers president of basketball operations Daryl Morey's willingness to trade him because of his previous pursuit of Harden -- who can become a free agent this summer. Simmons would be the best player the Sixers would send in any theoretical trade. And he's upset that the organization is fining him so heavily after he raised mental health as an issue upon his return.

SIMMONS HAS LOST over $19 million in fines since the season began (each missed game costs him $360,000). He hasn't cleared a paycheck since the $8.25 million (25% of his $33 million salary) that was due to him Oct. 1. Every two weeks the team sends a notice with an explanation of all the fines he has accumulated for failing to render services, instead of a $1.375 million paycheck. By the end of the season, if he does not play for the Sixers or any other team, Simmons could lose another $12 million.

EVERY NIGHT AROUND 10 p.m., Simmons receives the team schedule for the next day. He shows up to shootarounds and film sessions when and where he's required to, according to a source close to him, to avoid getting fined for missing the team activity. But he rarely stays long or engages with anyone

The COVID-related protocols that created an artificial boundary between Simmons and the team are no longer an issue. As an unvaccinated player, he had to take a daily COVID-19 test in order to enter the facility. But that requirement was dropped after sources say Simmons chose to get vaccinated.

 

interesantan clanak...

 

ipak je vakcinisan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Marko said:

Again: Ne ide poređenje konkurencije i situacije koju su ameri imali tokom '80-tih, sa onim iz '00-ih. Dupe i oko. MJ je ugledao svet 17.2.1963, dakle imao je 20 '83, '82 je bilo ono Europe vs USA, znam još za ono u Zadru isto '82, no nebitno.  

Evo zašto ide poređenje: najbolji američki univerzitetski igrači osamdesetih su bili u stanju da deliveruju protiv NBA kvaliteta u SSSR i SFRJ (Sabonis, Volkov, Marčulionis, Dražen, Divac, Rađa, Kukoč, Danilović, znači ne likova koji su okrznuli NBA, nego koji su pokazali da imaju mjesto tamo), dok je Lebron imao 5.8 ppg na OI u Atini, pa je onda dvije godine kasnije na SP 2006. (sa famoznih 21 godinu, dakle stariji nego Robinson na SP u Madridu ili Mourning na SP u Argentini) bio predvodnik ekipe koja je izgubila polufinale of Grčke koja do tada nije imala nijednog talenta NBA nivoa (nakon tog takmičenja Spanoulis jeste otišao na sezonu u Houston i tamo se sa 2.7ppg proveo otprilike kao Paspalj u San Antoniu ili Đorđević u Portlandu).

Znači nemojmo se zajebavati, premalo za nekog ko je tih godina promovisan kao the second coming.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ima smisla ovo što Beo veli, ali jeste sve užasno individualno i suštinski su to sve prilično različiti sportovi - NBA 80tih i 90tih i NBA danas, FIBA 90tih, FIBA danas... Stvarno ih vidim kao skroz drugačije sportove u kojima se neko jebiga bolje snađe, a neko slabije.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Dracarys said:

Pa ako ćemo da se vodimo time što navodi Beonegro, onda se moramo zapitati koliko je zapravo Jokić veliki, ako ga je Skola školovao na poslednjem SP-u? Da li je Janis zaista teška sirovina?

Polomiću mozak razmišljanjem kako si izvukao analogiju.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Dracarys said:

Pa ako ćemo da se vodimo time što navodi Beonegro, onda se moramo zapitati koliko je zapravo Jokić veliki, ako ga je Skola školovao na poslednjem SP-u? Da li je Janis zaista teška sirovina?

 

 

Zašto se usput ne bismo zapitali i ima li života u univerzumu? :cigar:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Zašto se usput ne bismo zapitali i ima li života u univerzumu? :cigar:

Ja na to pitanje znam.

 

10 minutes ago, Barkley#34 said:

Polomiću mozak razmišljanjem kako si izvukao analogiju.

Vrlo lako, hoću da kažem da je preglupo uzimati uzorak ranije mladosti kako je neko igrao na par utakmica. Nema veze s vezom.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Beonegro said:

 

 

To da, premalo je Lebron pružio, nije bio prirodni trpač kakav je amerima trebao na fiba takmičenju, sa fiba pravilima i na fiba terenima. A nije još ni postao Swiss Army Knife kakav će biti u budućnosti. Nije mu bio stav na nivou, ali nije ni hendlovanje repke od strane USA Basketballa briljiralo, perfect storm, neko bi rekao shitstorm.

 

Ono što mislim je da se potcenjuje momenat, tajming u reprezentativnim takmičenjima onda: Sve najbolje Evropske selekcije+Argentina su mogle da računaju na svoje najbolje igrače, dok su ameri imali duplo golo - Većina (super)zvezda nije htela da igra, pa su spali na klince i kojekoga, tj uvalili su vruć krompir mladima, i sve to u periodu kad su pomenute selekcije ili već bile tu godinama ili dostigle svoj istorijski maksimum. U tom smislu se možda nećemo složiti, jer su '80-tih najbolji izdanci Jugo i SSSR škole tek trebali da se otisnu preko, dok je '00-tih konkurencija bila takva da je amerima radio posao samo Dream Team, ako ne u full sastavu, onda na nekih 80%. Zabrljali su debelo sa sastavom za Atinu, i gaučosi imaše savršen tajming, SP ih već mnogo manje svrbi mada im nije bilo prijatno. Na kraju decenije je stigao nov gen sa KD i Stephom, a stariji su im se još dobro držali, pa je tokom prošle decenije samo još Španija ličila na nešto protiv amera u najbitnijem meču, tj ponovili su u Londonu utisak iz Pekinga, tako ispada i na to se negde svede cela priča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Barkley#34 said:

Polomiću mozak razmišljanjem kako si izvukao analogiju.

 

Šta ti nije jasno? 

 

Spoiler

 

 

1 hour ago, Dracarys said:

Pa ako ćemo da se vodimo time što navodi Beonegro, onda se moramo zapitati koliko je zapravo Jokić veliki, ako ga je Skola školovao na poslednjem SP-u? Da li je Janis zaista teška sirovina?

 

 

 

Sa ovim se potpuno slažem. Janisa su nacrnili, Jokiću se tražila opravdanja (SaLe Je KriV), a koliko vidim i Lebrona će ocrniti zbog FIBA takmičenja. 

 

20 minutes ago, Beonegro said:

Na ovome svetu što se dešava, mogu da kažem, to nije istina.

 

Zapodenuo si diskusiju, nema sad ne odgovara mi u kom pravcu je odlutal... otišla 🙃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DameTime said:

 

Zapodenuo si diskusiju, nema sad ne odgovara mi u kom pravcu je odlutal... otišla

Pa ima, stvarno nema potrebe da komentarišem previše pojednostavljene, irelevantne i netačne tvrdnje.

 

ARli pošto ste izričito tražili, evo kratkog recapa za vas koji ste prebacivali na Palmu tokom druge četvrtine.

 

1) Moja tvrdnja je samo da Lebronov učinak u kompetitivnoj košarci u prvih 5-6 sezona njegove profesionalne karijere (a evo da budem potpuno pošten, iz toga treba izuzeti sezonu 2006/2007, kada je dogurao onaj totalni skrndelj od Klivlenda do finala, to jeste mudato) nije proporcionalan hypeu koji je Nike napravio oko njega. Ja ne kažem da je Lebron tada bio nikakav igrač, kažem da je npr. insistiranje na nadimku King James bilo neukusno i da mi je on od tada više Nikeov proizvod nego košarkaš, iako sam na samom startu napisao da sa ove distance mora da se kaže da je primjer posvećenosti svom poslu za sve sportiste.

 

2) Na kontra-argument da je tada bio previše mlad sam odgovorio primjerima američkih top talenata koji su bili u stanju da u istim ili sličnim godinama protiv sovjetskih i jugoslovenskih igrača NBA nivoa proizvedu na terenu znatno više od Lebrona u tim godinama (a da pritom nisu imali ni približan iskačem iz frižidera marketing). Nisam poredio Lebrona ni sa jednim od tih igrača, niti sam poredio generalni kvalitet reprezentativne košarke osamdesetih i danas, dao sam samo konkretne primjere Robinsona i Mourninga koji su i u tim godinama isporučivali protiv legit NBA konkurencije.

 

3) Zbog prethodno rečenog, poređenje sa Jokićevom situacijom 2019. ne stoji. Tada njega niko (van Srbije) nije doživljavao ni kao top 10 igrača lige, a ne kao najboljeg svih vremena, a ni tada ni danas - kao trenutni MVP - nema ni djelić medijske promocije koju je Lebron imao prije nego što je odigrao ijednu NBA utakmicu.

 

4) Šta god rekli o Jokiću na tom SP 2019., to da ga je Scola školovao jednostavno nije tačno, i to da:

- zanemarimo da je Scola dokazan NBA igrač sa 750 odigranih utakmica i sezonama od preko 15 ppg, da je bez obzira na godine za ovo prvenstvo bio spreman kao na vrhuncu karijere i da je, nadasve, jedan od najčvršćih, najnamazanijih i najbezobraznijih centara u istoriji košarke;

- zanemarimo da je ovo poređenje trebalo da odgovori na moj komentar da je Lebron kao predvodnik američke reprezentacije 2006. ispao u polufinalu od Grčke sa nula NBA talenta, pa se tako podmeće izjednačavanje Scole sa nekakvim dlakavim Grcima tipa Demosten Dikudis;

 

opet ne može da se kaže da ga je Scola Školovao, jer je Jokić na toj utakmici imao 16+10+5 i nije Scola tu napravio razliku, nego Campazzo nad Jovićem, Deck nad Bjelicom, i tako dalje.

 

Eto ukratko zašto nije bilo smisla da se ove tvrdnje komentarišu.

41 minutes ago, uini said:

ako su dubsi, dabovaće;

Stvarno koga god da stavi na teren on uradi posao.

Odoh da kupim GSW dres i da probam da li ću automatski imati 40% za 3.

Nikad se ne zna.

 

P.S. Koliko su Spursi čemerni 😭

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...