Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

atraktivan je lamela od automobila & kapiram da hornetsima sad to ide u prilog ali mogli bi i njemu i sebi da naprave medveđu uslugu, baš igra neobavezan basket, ono, nivo harlem globetrottersa. 

 

sinoć sam gledao veći deo tekme protiv clippersa i sve vreme mi je to bilo na umu.

 

malko sam gledao i bulls-trailblazers pa mi se prispavalo.

kad god dobije loptu, coby white ima taj govor tela kao klinci u dvorištu iza kuće koji glume da uzimaju odlučujući šut, ulaz, štagod 🙃

 

Gledao sam celu Bulse i Portland, kladio se live, pa da ispratim 😄

Uglavnom, bez Bola, pa i Karuza, sasvim to fino izgleda. I da, Vajt baš konkretan igrač, nema tu previše dvoumljena. Juče dobar i organizaciono, za njegove standarde.

Vučević baš dobar, videh podatak da je ubedljivo prvi u ligi iz roll-man poena.

 

Malo prebacivao na Šarlot i Kliperse i sve se slažemo. Lepo izgledaju hajlajtsi Lemala, ali kada vidiš da su pukli od ovakvih Klipersa 30 razlike kući, onda to malko pokvari utisak.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

 

Malo prebacivao na Šarlot i Kliperse i sve se slažemo. Lepo izgledaju hajlajtsi Lemala, ali kada vidiš da su pukli od ovakvih Klipersa 30 razlike kući, onda to malko pokvari utisak.

 

 

ne bi meni lično rezultat kvario sreću da on donosi dobre odluke, nego je pola njegovih pokušaja "hail mary", pa mu nešto uspe i bude usput atraktivno a nešto jednostavno stvori negativnu razliku za tvoj tim

 

dovoljno je pogledati hajlajce cade cunninghama a kamo tekmu, koji je inače šutirao 6-21 iz igre, pa videti da je to namera da se igra pobednička košarka (a često bude i atraktivna usput)

Link to comment
Share on other sites

Elem, pogledao sam drugo pol ATL LAL.

 

Bogdan previše pasivan celu tekmu, a onda jako lepa rola u četvrtoj četvrtini, par lepih asistencija, neki šutevi, tu su ih okrenuli. Čak sam u tom trenutku mislio da može da ih dovrši sam, ali onda se vraća Tre j završava tekmu sam.

E sad, Tre je bio odličan i gotovo sve je pogodio na kraju, ali ne mogu da na primetim da je Atlanta pre toga baš uspostavila igru, imali su kucanje svaki drugi napad maltene, a na kraju se to sve svelo na njegovo junačenje.

 

Baš onaj hero ball u najgorem obliku, kada kao da ne želi da se desi nešto pozitivno do samog kraja napada, da bi onda bio primoran da rešava sa nekim suludim šutem.

 

 

 

13 minutes ago, DameTime said:

 

Imam utisak da će on biti odličan trener, samo ako bude želeo time da se bavi.

 

 

Meni se čini da će taj, kad se povuče, da se povuče na neki ogromni ranč/salaš i da je jedino mesto gde ćemo moći da ga vidimo, biti hipodrom.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, realno *w said:

Elem, pogledao sam drugo pol ATL LAL.

 

Bogdan previše pasivan celu tekmu, a onda jako lepa rola u četvrtoj četvrtini, par lepih asistencija, neki šutevi, tu su ih okrenuli. Čak sam u tom trenutku mislio da može da ih dovrši sam, ali onda se vraća Tre j završava tekmu sam.

E sad, Tre je bio odličan i gotovo sve je pogodio na kraju, ali ne mogu da na primetim da je Atlanta pre toga baš uspostavila igru, imali su kucanje svaki drugi napad maltene, a na kraju se to sve svelo na njegovo junačenje.

 

Baš onaj hero ball u najgorem obliku, kada kao da ne želi da se desi nešto pozitivno do samog kraja napada, da bi onda bio primoran da rešava sa nekim suludim šutem.

 

 

 

 

Meni se čini da će taj, kad se povuče, da se povuče na neki ogromni ranč/salaš i da je jedino mesto gde ćemo moći da ga vidimo, biti hipodrom.

 

Pa da, i meni se čini, zato kažem ako bi hteo time da se bavi. 🙃

 

Apropo Atlante i Bogdana, oni imaju možda i najbolje sklopljen roster u celoj ligi. Kada su zdravi imaju 10 top igrača i odličnu hemiju. Mekmilan se malo pogubio u ovoj sezoni ali se čini da je uspeo da ih zauzda i podsećaju na tim koji je igrao finale konferencije.

 

Generalno Trae igra hero ball ali nije kao da je jedini u ligi koji to radi. Ružan je, ali nije kao da su u NBA sve modeli i manekeni. Međutim ima nešto u njemu kao igraču što je meni simpatično. Pritom je dokazano moguće njega "pripitomiti" da više igra za ekipu nego za sebe (inače ne bi došli do ECF), te u tom smislu je mnogo manje hero ball igrač od recimo Dončića, koji među Srbima ima status božanstva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo što Jokić radi više nije fer. On više nije samo vrhunski dodavač i vrhunski napadač, on sad kapira kako odbrana gravitira ka njemu i ima razumijevanje i strpljenje da je pomjeri kako mu treba da bi on ili (još češće) saigrač došao u najizgledniju poziciju da poentira. Sad bukvalno ima svoj circulus virtuosus, što bolje napada koš to pomoć više dolazi ka njemu i onda može bolje da razigrava, a što bolje razigrava, to ima više prostora da napada koš. Užas, ja ne mogu da zamislim kako je tim ljudima koji treba da ga čuvaju, pogotovo ovim "centrima" od po 90 kila, ti se pitaju sa dešavanjima na terenu koliko i ja ispred televizora. Toliko je dominantan da konstantno pretvara igru u 5 na 4, nerijetko i 5 na 3, saigrač u suprotnom korneru mu je konstantno sam, a i to je kad se protivnička ekipa dobro prebroji pa izaberu (teoretski) najmanje loš scenario po sebe. Protiv najboljeg help defendera u istoriji košarke lik baci 15 asistencija, to je da samo sjedneš i plačeš od muke. A da ima neku pravu catch&shoot mašinicu u tom suprotnom ćošku, svaka bi mu tekma bila minimum ovakva. Bukvalno mislim da bi Jaycee Carroll sad sa 40 godina imao u Jokićevoj ekipi 20 ppg.

Edited by Beonegro
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Samo da dodam da mu nije veliki problem ni kad napada a nema puno prostora ispred ili oko sebe zahvaljujući telesini, skilu, prepoznavanju kretnji neposrednih čuvara i mekoj ruci. Stvarno ne znam šta više tražiti od nečije igre u napadu.

 

Pre par večeri ulazi u igru i kreira nekih šest-sedam uzastopnih različitih napada koji su uglavnom prošli kao na treningu. Bukvalno igra kvoterbeka. Što napisa realni pre par dana, kao da gleda teren iz ptičje perspektive.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Ovo što Jokić radi više nije fer. On više nije samo vrhunski dodavač i vrhunski napadač, on sad kapira kako odbrana gravitira ka njemu i ima razumijevanje i strpljenje da je pomjeri kako mu treba da bi on ili (još češće) saigrač došao u najizgledniju poziciju da poentira. Sad bukvalno ima svoj circulus virtuosus, što bolje napada koš to pomoć više dolazi ka njemu i onda može bolje da razigrava, a što bolje razigrava, to ima više prostora da napada koš. Užas, ja ne mogu da zamislim kako je tim ljudima koji treba da ga čuvaju, pogotovo ovim "centrima" od po 90 kila, ti se pitaju sa dešavanjima na terenu koliko i ja ispred televizora. Toliko je dominantan da konstantno pretvara igru u 5 na 4, nerijetko i 5 na 3, saigrač u suprotnom korneru mu je konstantno sam, a i to je kad se protivnička ekipa dobro prebroji pa izaberu (teoretski) najmanje loš scenario po sebe. Protiv najboljeg help defendera u istoriji košarke lik baci 15 asistencija, to je da samo sjedneš i plačeš od muke. A da ima neku pravu catch&shoot mašinicu u tom suprotnom ćošku, svaka bi mu tekma bila minimum ovakva. Bukvalno mislim da bi Jaycee Carroll sad sa 40 godina imao u Jokićevoj ekipi 20 ppg.

 

To je ono što sam ja pričao kada je Gordon dao onu trojku za pobedu.

 

Kao da namerno ide ka aut liniji i sam sebe navlači u situaciju gde je odbrani najbolje mesto za udvajanje, jer zna da će onda izazvati tu reakciju, a takođe zna da to automatski znači višak na drugoj strani i ima dovoljno samopouzdanja da će on baciti taj pas, iako je udvojen. 

 

Generalno, mislim da dobar ljudi nije svestan u kojoj meri on nosi Denver, bukvalno sam uveren da ova trenutna ekipa, bez njega, ne bi imala 10% pobeda, a oni se bore za 4. mesto i imau 57% pobeda.

 

 

 

 

 

2 minutes ago, Ace Rimmer said:

Jokić bukvalno da bilo s kim igra bi uveo tim u playof. Osim Gordona ovi ostali su svi neki random igrači do 10 mil po sezoni.

 

 

Gordon je sve bolji, stvarno deluje da radi sve ono što smo očekivali, da vrhunski koristi te Nikoline lopte.

 

Ostali njah...  Kampaco kriminalan, Rivers tek ponekad iskoristi prostor koji ima. 

 

Videćemo šta će biti od Koste. Zanimljiv lik, kad udje u ritam, baš težak za čuvanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, da, Gordon je izašao iz kanala i sad već igra sa samopouzdanjem, čak mi se ponekad učini da nije isključivo pravolinijski igrač. E sad da li je lik koji će da vozi do kraja na tom pozitivnom talasu ili je emo koji će da proda kad dođe tvrdo, to još ne znamo, a meni je nekako i dalje sumnjiv.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Barkley#34 said:

Znam da pomalo smara hajp oko Jokića, ali moram ovo da dodam - sinoć dok je igrao u 1/4 (za devet i po minuta na terenu) je pogodio ili asistirao za 27 od prvih 29 poena Denvera. Kvoterbek, kažem ja.

 

Od ostalih vesti, Sansi vezali deset u nizu. Rešpekat.

 

Brate, da je Amer ne bi smarao hajp, a kamo li što pišemo o našem čoveku.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Gordon je koristan igrač, ali je kroz cijelu karijeru sklon šuterskim raspadima. Ne bih se ja previše uzdao u njegovu napadačku produktivnost.

Za kompletan Denver njegov šuterski učinak nije posebno bitan, nego se ja plašim da će da se demotiviše i za druge stvari kad ga ne ide u napadu, a ako on ne isporučuje na visokom nivou u odbrani i u skoku, to je već neprihvatljivo.

Link to comment
Share on other sites

Sta znam, meni deluje kao neko ko je u potpunosti svestan svoje uloge i ne ide dalje od opanaka, sto bi se reklo. Kod njega je najveci problem zdravlje. 

 

Lepa pobeda sinoc, mnogo je lakse kad se pogadja i Jokic ne mora sve sam. Svidja mi se Bones kao plej u drugoj petorci, Denver je uhvatio zalet a imaju lak raspored do kraja. Uz sve probleme Jute, moze se napasti top 4 i ove sezone, sto bi bio ogroman uspeh. Na kraju, najbitnije je da se Dzamal vrati zdrav i da uhvati formu do PO, a ako se prikljuci i MPJ, moze svasta da se desi. 

 

 

1 minute ago, uini said:

kako ide sa forbesom sharpshooterom, nisam pratio?

jel cela stvar napreduje vrlo lepo il' jok?

Pa onako, uigrava se i dalje. Dovoljno je sto ga ne brane 3 metra ispod bloka, vec sad je napredak u odnosu na ono sto je Facu igrao ove sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Pa onako, uigrava se i dalje. Dovoljno je sto ga ne brane 3 metra ispod bloka, vec sad je napredak u odnosu na ono sto je Facu igrao ove sezone.

 

ne mogu da vidim sličnosti u ulozi facua i forbesa nimalo

forbes je šuter otvorenih pozicija sa nulama u ostalim segmentima. facu je najslabiji u šutu a ujedno prinuđen da igra više nego što može

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...