Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

1 minute ago, gggggggg said:

 

bio je drugi u mvp trci. kasnije u houstonu nije ni bio blizu toga.

 

 

alright, im out.

Ti gledaš surovu statistiku, ja ti govorim o uticaju na igru u plej ofu na utakmici sa TOP2 najboljom ekipom svih vremena.

 

Batler da je imao onako fino posloženu ekipu kao Kavaj, on bi to isto uradio što i Kavaj.

 

Ono što ću opet reći da Deni Grin koji je realno bio 7 igrač tog tima bio sledeće sezone treći najplaćeniji igrač u Lejkersima :smiley2:

 

Ti danas kada pogledaš tu ekipu Toronta, to je bila veoma jaka i veoma dobro popunjena kakvu retko možeš videti. Za razliku od prošlih sezona kada je tu bio derozan su imali velika otkrivenja u vidu Sijakama, FVV, pa onda velikih pojačanja u vidu Grina i Gasola.

 

Batler je bio u Fili, ali oni su bili kao ekipa problem sami sebi, zato je i zbrisao u Majami i dovukao ekipu do finala i izgubio od Brona i AD-a.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mister-no said:
9 hours ago, uini said:
samo melo može da mi sudi

Zanimljiv duel bio Melo vs Galo.. Očekivao sam da se pobiju do kraja. Melo bio nervozan, Galo prgav i prljav kao i obično ali osim malo čarki ništa strašno.

 

da, nadrkani duel gerijatrije, s'tim sto gallo izgleda starije od mela po igri a ima 33.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Horium said:

 

Bukvalno. Doduse meni su recimo Harden, Obrva i Irving dosta gadniji od Lebrona. Za Lebrona sam uglavnom neutralan.

Ako je Irving superstar, onda se ostali bore najviše za srebrnu medalju.

Obrva ima primadona momente, ali osim toga je OK-ish.

Za Hardena sam subjektivan, kao što rekoh.

Lebron je realno jedan od najvećih svih vremena i primjer radne etike i vođenja računa o tijelu, ali je sve džabe, uprkos tome ne mogu da zaboravim kakav je to rukometaš bio (i koliko je nemoćan bio u kompetitivnoj košarci, konkretno na OI u Atini) kad je stigao u NBA i kako ga je Nike mašinerija upakovala u virtuoza igre silu na sramotu. Plus što svom imidžu nije pomogao mijenjanjem franšiza, izigravanjem GM-a, smjenjivanjem trenera i uvlačenjem u dupe komunističkoj partiji Kine.

 

Ma mojne više da me čačkaš na tu temu, ili ode on i iznad trećeg mjesta 😄

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dracarys said:

Ti gledaš surovu statistiku, ja ti govorim o uticaju na igru u plej ofu na utakmici sa TOP2 najboljom ekipom svih vremena.

 

Batler da je imao onako fino posloženu ekipu kao Kavaj, on bi to isto uradio što i Kavaj.

 

Ono što ću opet reći da Deni Grin koji je realno bio 7 igrač tog tima bio sledeće sezone treći najplaćeniji igrač u Lejkersima :smiley2:

 

Ti danas kada pogledaš tu ekipu Toronta, to je bila veoma jaka i veoma dobro popunjena kakvu retko možeš videti. Za razliku od prošlih sezona kada je tu bio derozan su imali velika otkrivenja u vidu Sijakama, FVV, pa onda velikih pojačanja u vidu Grina i Gasola.

 

Batler je bio u Fili, ali oni su bili kao ekipa problem sami sebi, zato je i zbrisao u Majami i dovukao ekipu do finala i izgubio od Brona i AD-a.

Činjenica je da su i Toronto i SA bile odlično podložne ekipe i da i takvim uslovima Kavaj dolazi do izražaja.

CP3 je igrač koji te dovede do vrata, a Kavaj je igrač koji ta vrata otvara.

Ja Polu npr.ne mogu da zaboravim one izgubljene lopte u odlučujućim momentima finala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

džejms "džemo voli džem" harden;

najveći basket-umetnik među vehabijama. totalno mogu da ga zamislim kako đipi iz kreveta oko pola12 i pusti ranka amortizera

Više ga zamišljam kao Charlie Harpera iz Dva i po muškarca, samo bez brata i bratovog sina. Ili možda kao Hugh Heffnera koji nema taj kompleks da u svakoj prilici mora da naglasi da je bačje.

Muzička podloga svakako neka koja ne rastjeruje manekenke, 'nači više manje ništa što ti i ja slušamo 😉

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, freethrow said:

Ko je gledao Stoktona, ni Paul mu neće teško pasti...

Stoktonov imidž je profitirao od toga što dok je on igrao nisu postojale društvene mreže.

Takođe, igrao je sa Maloneom, koji je ovako retrospektivno jedan od najvećih gadova koji je ikad kročio na parket, tako da čak ne može da bude najgori ni u svojoj ekipi, koliko god se u zadnje vrijeme trudi da to postane.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne, nisam u tom smislu prijavio. Meni je Stockton osetno gotivniji igrač od CP3 (kao i Kawhi, doduše), ali kapiram da je 30 godina malo preveliki timespan za poređenje... 

 

Nego @uini ima li vatre u dimovima koji kažu da se Knicksi lože na Zajona ili je samo klasičan bullshit?

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, freethrow said:

... 

 

Nego @uini ima li vatre u dimovima koji kažu da se Knicksi lože na Zajona ili je samo klasičan bullshit?

 

Spoiler

28933_100544715_naj%20lepse.jpg

 

međutim, uklapa se u potrebu da se napravi nekakav splash i da se nadalje mažu oči fanovima.

bizarno & marketable bi bilo da se nanovo spoje rj barać, rediš & đembo zajon, kao na djuku

 

možda su jedino pelicansi toliko glupi da uzmu randlea ako im se zasladi sa quickleyjem / mcbrideom i/ili nekim pikom / pikovima

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

grešiš torimaux, hardon je genuine weirdo 

 

npr ovako se udvara ženskinjama

 

 

O neeeee, sad mi se pričinjavaju darko glišić i marija obradović u onom spotu kad prave sendviĆe, vjerovatno mi je mjesec februar uništen za intimno druženje sa Beonegricom :cigar:

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dracarys said:

Rastavljanje Voriorsa jedno poluvreme. 

 

Kada je to tačno Kavaj bio najbolji igrač lige?

 

Ja ne znam da li je Kavaj bolji od Batlera, iskreno. Mogao bih da povučem paralelu.

 

Batler Babl pik može da se meri sa bilo kojim pikom Kavaja.

 

Joj brate... 🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Lebron je realno jedan od najvećih svih vremena i primjer radne etike i vođenja računa o tijelu, ali je sve džabe, uprkos tome ne mogu da zaboravim kakav je to rukometaš bio (i koliko je nemoćan bio u kompetitivnoj košarci, konkretno na OI u Atini) kad je stigao u NBA i kako ga je Nike mašinerija upakovala u virtuoza igre silu na sramotu. Plus što svom imidžu nije pomogao mijenjanjem franšiza, izigravanjem GM-a, smjenjivanjem trenera i uvlačenjem u dupe komunističkoj partiji Kine.

 

Nevezano za simpatije i antipatije, pominanje ovoga ti je niđe veze: U tom momentu još nije napunio 20g (Konkretno u Atini je bio na 4 meseca do 20-og rođusa). Ovo ostalo što kažeš savršeno shvatam zbog čega kažeš, ali ovde baš sitničariš blago rečeno. Tek treba da se desi da toliko mlad američki igrač dominira na prvom FIBA turniru na kojem učestvuje (Bar koliko ja znam ne mogu da se setim nijednog amera u tom scenariju). Možda si pre mislio na SP u Japanu 2006 (Gde je igrao više, ali su ameri kao i u Grčkoj, uzeli samo bronzu). 

Edited by Marko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Marko said:

Nevezano za simpatije i antipatije, pominanje ovoga ti je niđe veze: U tom momentu još nije napunio 20g (Konkretno u Atini je bio na 4 meseca do 20-og rođusa).

Bila je gomila američkih univerzitetskih igrača koja se u tom životnom dobu peglala bez ikakvog kompleksa sa najboljima iz ostatka svijeta, recimo MJ protiv Praje Dalipagića, David Robinson protiv prime Sabonisa, Bogues protiv koga Dražen nije mogao da spusti loptu, ili posebno Zli Zo na SP 1990., koji je bio u stanju da se sam poroka protiv Divca kao već legit NBA igrača i ništa lošijeg Savića i da im u polufinalu da 28 poena, sedam više nego njih dvojica zajedno.

Edited by Beonegro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

And now for something completely different, John Collins me za srce grize (skoro) svakom partijom od početka sezone, nakon što sam se zaljubio u njega u prošlom PO kao učenica drugog razreda srednje frizerske škole u vlasnika Golfa TDI.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Beonegro said:

Bila je gomila američkih univerzitetskih igrača koja se u tom životnom dobu peglala bez ikakvog kompleksa sa najboljima iz ostatka svijeta, recimo MJ protiv Praje Dalipagića, David Robinson protiv prime Sabonisa, Bogues protiv koga Dražen nije mogao da spusti loptu, ili posebno Zli Zo na SP 1990., koji je bio u stanju da se sam poroka protiv Divca kao već legit NBA igrača i ništa lošijeg Savića i da im u polufinalu da 28 poena, sedam više nego njih dvojica zajedno.

 Ti i dalje brkaš/zaboravljaš godine igrača: Robinson je na OI u Seulu imao već pune 23, u LA '84-te MJ je imao 21 ipo, Muggsy '86-te u Španiji isto 21 ipo, Alonzo je na SP '90-te imao 20 ipo, a Divac 2 god više. "U tom životnom dobu". Za kraj ono glavno - Ne samo da su druge reprezentacije bile daleko bolje 2000-ih nego '80-ih (Tj smanjile razliku u odnosu na USA), nego su amerima u toj situaciji tih ranih i srednjih '00-ih, ili igrali 2nd/3rd tier, ili premladi. (Razume se, što je prolazilo 20-ak god ranije nije više bilo dovoljno). NBA zvezde i superzvezde u primeu su baš, baš izbegavale repku tih nekoliko takmičenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Marko said:

 Ti i dalje brkaš/zaboravljaš godine igrača: Robinson je na OI u Seulu imao već pune 23, u LA '84-te MJ je imao 21 ipo, Muggsy '86-te u Španiji isto 21 ipo, Alonzo je na SP '90-te imao 20 ipo, a Divac 2 god više. "U tom životnom dobu". Za kraj ono glavno - Ne samo da su druge reprezentacije bile daleko bolje 2000-ih nego '80-ih (Tj smanjile razliku u odnosu na USA), nego su amerima u toj situaciji tih ranih i srednjih '00-ih, ili igrali 2nd/3rd tier, ili premladi. (Razume se, što je prolazilo 20-ak god ranije nije više bilo dovoljno). NBA zvezde i superzvezde u primeu su baš, baš izbegavale repku tih nekoliko takmičenja.

Мислим да су тек 2008 отишли у најјачем саставу

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Marko said:

Ti i dalje brkaš/zaboravljaš godine igrača: Robinson je na OI u Seulu imao već pune 23, u LA '84-te MJ je imao 21 ipo, Muggsy '86-te u Španiji isto 21 ipo, Alonzo je na SP '90-te imao 20 ipo, a Divac 2 god više. "U tom životnom dobu". Za kraj ono glavno - Ne samo da su druge reprezentacije bile daleko bolje 2000-ih nego '80-ih (Tj smanjile razliku u odnosu na USA), nego su amerima u toj situaciji tih ranih i srednjih '00-ih, ili igrali 2nd/3rd tier, ili premladi. (Razume se, što je prolazilo 20-ak god ranije nije više bilo dovoljno). NBA zvezde i superzvezde u primeu su baš, baš izbegavale repku tih nekoliko takmičenja.

Robinson je igrao i na SP u Madridu i sa nepunih 21 bio u idealnoj petorci prvenstva u konkurenciji zemlja-jakih Sovjetskog Saveza i Jugoslavije, dvije ekipe iz kojih bi danas kombinovano 10 igrača igralo u NBA.

MJ je bio na nekoj turneji po Jugoslaviji 1983., sa 19 godina, pa je postrojavao naše reprezentativce, prvo po visini, pa onda po dužini brkova. Doduše, Praja mu je dao 40 (on je imao najljepše brkove), ali i MJ njemu oko 30.

I ja ne pričam o tome da igrači tog uzrasta (ili neka bude godinu stariji) nisu bili pogubljeni u kompetitivnoj košarci kao pile u tri hektara, pričam o likovima koji su dominirali protiv the best of the rest.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Урош19 said:

Мислим да су тек 2008 отишли у најјачем саставу

 

Da, tada je to bio taj "Redeem Team". Colangelo konačno izdejstvovao šta je bilo potrebno: Kobe se napokon smilovao da zaigra za repku (na turniru napunio 30), + Wade, Lebron, Melo, Paul, Howard, Bosh, Kidd, Deron, Tayshaun... Za Boozera i Michaela Redda sam morao da guglam da su bili tada na OI 😄 Ono kako su tada Španci odigrali u finalu, pa ponovili nešto slično 4 god kasnije u Londonu je, bar što se mene tiče, ubedljivo najbolji otpor neke repke bilo kom (pravom) Dream Teamu, i eventualno glavni argument (plus onih nekoliko EP i 2 SP) onima koji tvrde da su Španci istorijski najbolja repka ne računajući amere.

 

1 hour ago, Beonegro said:

Robinson je igrao i na SP u Madridu i sa nepunih 21 bio u idealnoj petorci prvenstva u konkurenciji zemlja-jakih Sovjetskog Saveza i Jugoslavije, dvije ekipe iz kojih bi danas kombinovano 15 igrača igralo u NBA.

MJ je bio na nekoj turneji po Jugoslaviji 1983., sa 19 godina, pa je postrojavao naše reprezentativce, prvo po visini, pa onda po dužini brkova. Doduše, Praja mu je dao 40 (on je imao najljepše brkove), ali i MJ njemu oko 30.

I ja ne pričam o tome da igrači tog uzrasta (ili neka bude godinu stariji) nisu bili pogubljeni u kompetitivnoj košarci kao pile u tri hektara, pričam o likovima koji su dominirali protiv the best of the rest.

 

Again: Ne ide poređenje konkurencije i situacije koju su ameri imali tokom '80-tih, sa onim iz '00-ih. Dupe i oko. MJ je ugledao svet 17.2.1963, dakle imao je 20 '83, '82 je bilo ono Europe vs USA, znam još za ono u Zadru isto '82, no nebitno.  

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marko said:

Again: Ne ide poređenje konkurencije i situacije koju su ameri imali tokom '80-tih, sa onim iz '00-ih

EDIT: nije lijepo ovo što sam ti bio napisao na prvu, izvinjavam se, ovamo na poslu nisu neki pročitali nešto na šta sam izgubio pola dana da izvučem podatke, there will be blood, ali to nije opravdanje da kenjam ljudima po forumu.

Dakle, ne slažem se sa tvojom tvrdnjom, objašnjenje zašto stiže malo kasnije.

Edited by Beonegro
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Beonegro said:

Još samo 98 puta to ponovi i možda postane istina. Missim, nisam fan Goebbelsa, ali te ništa ne košta da isprobaš njegovu tvrdnju.

 

Stvaaarno?! U jbt, al' si mi rekao 😁 

Ne, ok, stvarno je reprezentativna košarka bila mnogo raznovrsnija i teže je bilo osvojiti ili doći do medalje onda nego u XXI veku. Još malo da pojačaš argumente, pa možeš da odmeniš Asterionovo guslanje o Yugo košarci, i to na NBA temi sezone '21/'22.

Inače, ovo je negde bukvalno logika svakog drugog matorca koji danas priča o basketu i sportu generalno. 

 

 

 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...