Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

49 minutes ago, uini said:

slušanje bill simmonsa nakon ovakvog raspleta može da se pokaže i kao moj hajlajc današnjeg dana 😐

 

The Ringer’s Bill Simmons is joined by Joe House to discuss the Warriors defeating the Celtics to become the 2022 NBA champions, Steph Curry’s Finals MVP performance, why the Andrew Wiggins trade may have swung the series, Warriors head coach Steve Kerr, takeaways for the Celtics, and more.

 

https://www.theringer.com/the-bill-simmons-podcast/2022/6/17/23171507/an-impressive-warriors-title-currys-pantheon-jump-and-tatums-finals-swoon-with-joe-house

 

Lol Simons je low-key slan "These warriors are not a dynasty" how yes no. Lepo ga kuca zvani House pitao pa sta su onda. 6 finala u 8 godina, i 4 trofeja.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Jako me intrigira sledeća sezona i koga ćemo sve moći da zadržimo. Iako sam verovao u ekipu, nisam verovao u neke stavke koje su se ispostavile kao dobre - apsolutno nisam verovao da je moguće da Klej ima ovoliku ulogu u ekipi koja uzima prvenstvo. Nije bio vrhunski, imao je dobre i loše utakmice, nije kao pre u odbrani, ali rispek za Kerra koji je znao da samo sa njim takvim kakav je ima neke šanse. Wiggins je najavljivao prošle godine, a pogotovo tokom ove sezone, da može da bude disciplinovan i pametan igrač, Poole je po meni superstar koji ima dosta mana, Drejmond dođe i ode ali nekako i kad igra kao najgori idiot možeš da očekuješ da će da izvuče ozbiljnih nekoliko minuta. Ali Klej je izdržao kao, po meni, najslabija karika ekipe - ovde se zanemaruje činjenica da je u svim ranijim šampionskim godinama Klej bio otprilike AllNBA nivo beka u napadu i odbrani, a sada je možda 30% od tog igrača. Masterclass Kerra, najboljeg trenera u NBA.

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Saće Klejara da digne nivo, nece biti onaj stari, ali ce biti bolji nego ove sezone. I Pul i Vigins ce jos da napreduju, Miloje ce opravi Vajzmena i ima jos vise da izdominiraju sledece sezone.

 

Edited by Snjofko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, freethrow said:

Jako me intrigira sledeća sezona i koga ćemo sve moći da zadržimo. Iako sam verovao u ekipu, nisam verovao u neke stavke koje su se ispostavile kao dobre - apsolutno nisam verovao da je moguće da Klej ima ovoliku ulogu u ekipi koja uzima prvenstvo. Nije bio vrhunski, imao je dobre i loše utakmice, nije kao pre u odbrani, ali rispek za Kerra koji je znao da samo sa njim takvim kakav je ima neke šanse. Wiggins je najavljivao prošle godine, a pogotovo tokom ove sezone, da može da bude disciplinovan i pametan igrač, Poole je po meni superstar koji ima dosta mana, Drejmond dođe i ode ali nekako i kad igra kao najgori idiot možeš da očekuješ da će da izvuče ozbiljnih nekoliko minuta. Ali Klej je izdržao kao, po meni, najslabija karika ekipe - ovde se zanemaruje činjenica da je u svim ranijim šampionskim godinama Klej bio otprilike AllNBA nivo beka u napadu i odbrani, a sada je možda 30% od tog igrača. Masterclass Kerra, najboljeg trenera u NBA.

 

Pul tek treba da postane ono sto moze imho. Ovaj plejof je pokazao da treba jos da sazre.

 

Svetla strana za Dubse je da mislim da ce se Klej vratiti bolji nego sto je bio sad, mada realno nekih 70-75% svog prajma mu je plafon.

 

Vigins je sine qua non za Ratnike imho. Taman su ga opravili u championship igraca, glupavo bi bilo da ga se odreknu.

 

Problem za GSW je supporting cast, mislim da ce GPII, Oto Porter Jr pa i Luni zeleti svi vrecu™.

 

Jedino Blejicu vidim kao nekog kome je okej da ima min ugovor u slucaju da ostaje sa ratnicima.

 

Ps. Moram da priznam da su ove zalopojke Simonsa nad kletom sudbom Kelta ultra zabavne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vrlo je moguće da ulete povrede izazvane ovoliko snažnim finišom, da neki igrači jednostavno dobiju nerealno visoke ponude, da menadžment poludi i da odluči da se odrekne nekoga koga ne bi trebalo... Ipak, koliko sam skapirao, Čejs Centar je suludi generator kinte i Lejkob nema, za sada, problem da plaća najveće moguće penale, dok dobija titule i stavlja GSW u rang Čikago Bullsa i Lakersa i Seltiksa. Having said that, zastrašujuće mi deluje mogućnost razvitka Kuminge, Mudija i Wisemana i Poolea, koji da igraju u nekoj drugoj ekipi bi bili hajpovani kao jedno od najperspektivnijih mladih jezgara cele lige. Neverovatan splet srećnih okolnosti, dobrog biranja i dobrog menadžmenta. 

 

Čestitke Bostonu, borili su se i izašli krvavi iz Istoka na kojem su pokrljali sve najjače ekipe u direktnom duelu. Meni - nama ostaje da možda žalimo za duelom protiv Finiksa, za koji sam sa ovom naknadnom pameću i perspektivom, nešto sigurniji da bismo imali više nego solidne šanse.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Najveći "what if" ovog plejofa je definitivno povreda Middletona. Pitanje kako bi to izgledalo protiv kompletnih Bucksa.

 

Celticsi su u dobroj poziciji, ovo boli ali je deo procesa sazrevanja, prolazili su ga i veće face od Tatuma. 

 

Sviđa mi se u Simmonsovom podcastu uporedba ovih Warriorsa sa 2014 Spursima, koji su se vratili iz knock downa od prethodnih sezona i onog izgubljenog finala i razmontirali Lebronov Heat da se nikad više ne sastavi sjajnom pripremom, kretanjem, šampionskim dnk i mnogo inteligentnijom košarkom od rivala. Naravno, taj Heat je bio impresivniji rival za skinuti ga nego ovi Celticsi, ali nije loša paralela. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi @freethrow trebalo da se prvo i osnovno zahvali Minesoti na postojanju, da nije te najnesposobnije franšize na svetu (uz Sakramento, da ih ne zapostavim), ništa od ovoga ne bi bilo moguće za Voriorse. 

Quote

1    5    Ricky Rubio    PG     Spain    Minnesota Timberwolves 
1    6    Jonny Flynn    PG     United States    Minnesota Timberwolves
1    7    Stephen Curry*    PG     United States    Golden State Warriors

Quote

Love represents an ideal fit for Golden State. But even a brief rundown of the way he could single-handedly elevate the Dubs to serious contention is enough to make clear why allowing Thompson to be a sticking point seems funny at best and insane at worst.

 

The Warriors are either crazy like a fox or just plain crazy.

Quote

The Warriors sent Russell, Jacob Evans and Omari Spellman to the Minnesota Timberwolves for Andrew Wiggins, a 2021 first-round pick (which became Jonathan Kuminga at pick No. 7) and a 2021 second-round pick.

Kakav kombo.

 

Inače, uvek je lepo kada Kris Pol izduva ili zeleni goblini popiju po nosu, tako da ovaj dan nije loš.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Jako me intrigira sledeća sezona i koga ćemo sve moći da zadržimo. Iako sam verovao u ekipu, nisam verovao u neke stavke koje su se ispostavile kao dobre - apsolutno nisam verovao da je moguće da Klej ima ovoliku ulogu u ekipi koja uzima prvenstvo. Nije bio vrhunski, imao je dobre i loše utakmice, nije kao pre u odbrani, ali rispek za Kerra koji je znao da samo sa njim takvim kakav je ima neke šanse. Wiggins je najavljivao prošle godine, a pogotovo tokom ove sezone, da može da bude disciplinovan i pametan igrač, Poole je po meni superstar koji ima dosta mana, Drejmond dođe i ode ali nekako i kad igra kao najgori idiot možeš da očekuješ da će da izvuče ozbiljnih nekoliko minuta. Ali Klej je izdržao kao, po meni, najslabija karika ekipe - ovde se zanemaruje činjenica da je u svim ranijim šampionskim godinama Klej bio otprilike AllNBA nivo beka u napadu i odbrani, a sada je možda 30% od tog igrača. Masterclass Kerra, najboljeg trenera u NBA.

 

izdrzavanje klaya (ove sezone) je verovatno kontekstualni uspeh. 

mislim da bi sunsi i bucksi feat middleton dobili dubse u seriji al ko ih yebe kad su ispali, tako da su dubsi legit prvaci, kao i bucksi prosle ili lakersi one tamo ili raptors itd 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...