Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

Ja na trenutke pomislim da se Zeljko svo ovo vrijeme zajebava, cisto da mu bude zanimljivo sa nekim petorkama i rotiranjem nekih igraca, jer da bilo koji drugi trener ovoliko vremena drzi neke petorke na terenu trazila bi se njegova glava jos nakon par nedelja sezone 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovde je presudila fizička priprema. Zbog problema sa faulovima i umorom Bajić je pravio faul, želeći u poslednjem napadu šut za 3 poena i tako izbegne produžetak. Voler je crko, Starks dok je imao svežinu bio je odličan, pogotovo u trećoj četvrtini. Niz neverovatnih lopti su izgubili. Očajne dve utakmice je Partizan odigrao, doduše protiv Budućnosti je bilo malo bolje, ali ipak na kraju su pobedili što im je najvažnije.

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Kako možeš da napišeš da je Partizan odigrao dve očajne utakmice a dobio ih obe i to protiv Budućnosti i sad Igokee koja nas je školovala u Laktašima?

 

Partizana ne ide šut i to je jedini razlog tesne pobede.

Ne znam da li jinx-ujes u nasu korist, ali meni igra Partizana ninasta ne lici.Da je neki drugi trener na klupi, a ne Zeljko, mislim da bi letelo drvlje i kamenje, ovako su komsije suvise impresionirane sto im je on trener, pa psuju u sebi😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gudura said:

Ne znam da li jinx-ujes u nasu korist, ali meni igra Partizana ninasta ne lici.Da je neki drugi trener na klupi, a ne Zeljko, mislim da bi letelo drvlje i kamenje, ovako su komsije suvise impresionirane sto im je on trener, pa psuju u sebi😀

 

Jok, ozbiljno pišem. Imaš svoj stav i to poštujem, ali oni su se vratili iz ponora u Laktašima a mi smo skinuli gaće posle 20 minuta.

 

Slabi su šuterski i danas su imali sreće da pogode kad je važno, ali deluju disciplinovano.

 

Recimo, situacija gde Zagorac ne šutira u petoj sekundi, a ranije bi ispalio Pero Antić trojku, rekreativno.

 

Možda je Žoc izgubio oštrinu, ali je autoritet ostao. Ime je ostalo.

 

Zvezda jeste jača ali za razliku od ranijih sezona, sad se Partizan mora računati kao kandidat.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

 

Jok, ozbiljno pišem. Imaš svoj stav i to poštujem, ali oni su se vratili iz ponora u Laktašima a mi smo skinuli gaće posle 20 minuta.

 

Slabi su šuterski i danas su imali sreće da pogode kad je važno, ali deluju disciplinovano.

 

Recimo, situacija gde Zagorac ne šutira u petoj sekundi, a ranije bi ispalio Pero Antić trojku, rekreativno.

 

Možda je Žoc izgubio oštrinu, ali je autoritet ostao. Ime je ostalo.

 

Zvezda jeste jača ali za razliku od ranijih sezona, sad se Partizan mora računati kao kandidat.

Pa je li me zajebavas?Uputio je takvu trojku u 4Q.

A pazi sad i mi smo se vratili tu bilo 5-6p razlike pa su odbili(kao i ovde) pa su se dodatno raspali.

Jebiga Terry ocajnu utakmicu su odigrali.

To sto su pobedili ne znaci da su dobru tekmu odigrali.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Istina je da naprave otvorenu poziciju i onda promaše šut.

 

Istina je da igraju odličan half court press

 

Istina je da nas je Igokea odučila od košarke.

 

Šta sam slagao?

Istina je da je Igokea večeras napravila više otvorenih pozicija i da su im nekoliko lopti iscurele iz koša. Partizan je imao daleko manje takvih pozicija. Istina je da Partizan na poslednjih 5 utakmica ABA lige ima oko 20% za 3. A zašto? Pa zato što više kao na početku nemaju pozicije za 3 kao na treningu već ih i protivnici bolje skautiraju. Istina je da Panter nema više onoliko prostora kao na početku sezone, ali će on verovatno doći na svoje.

 

Partizan igra odličan presing, to je istina, ali ja nisam ni rekao da to nije tačno. Istina je da Partizan u poslednje vreme ima očajan napad.

 

Istina je i da nas je Igokea rutinski dobila, ali ja to nisam napisao da nije tačno. Ja sam samo napisao o očajnim utakmicama Partizana što su oni demonstrirali na delu i što velika većina vidi. Istina je i da smo ih mi rutinski dobili i to su na kraju izvukli prihvatljiv poraz. 

 

Dakle slagao si jednu stvar, a ove ostale stvari ja nisam ni pominjao. Video si samo jednu dobru stvar u igri Partizana, ali to nije dovoljno za trofej. Tako da najbolje da se vratiš na put istine jer laž vodi u ćorsokak.

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Istina je da su oni dobili u Laktašima a mi ne.

 

 

To da, napisao sam da je na kraju to najvažnije. Još da dodam u vezi njihovog napada da na poslednje 5 utakmice imaju po gotovo 15 izgubljenih lopti, što govori o njihovom haotičnom napadu. Oni su za mene i dalje naš najveći rival za trofej. Mislim da su šanse pola-pola. Malo su se i kurčevito navijači ponašali na prvoj utakmici pre svega sprdajući se sa Željkom. Zaboravlja se da je to najtrofejniji evrospki trener i da njegove ekipe u drugom delu sezone izgledaju opako zategnuto. To će on i sada uraditi tako da će biti povuci potegni sa njima.

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Losmi17 said:

Hehe :)))

Patern uvek prisutan.

 

O cemu ti pricas, pa prosle sezone su dobili Partizan u neizvesnoj zavrsnici?

 

21 hours ago, Edward Louis Severson III said:

Kako možeš da napišeš da je Partizan odigrao dve očajne utakmice a dobio ih obe i to protiv Budućnosti i sad Igokee koja nas je školovala u Laktašima?

 

Partizana ne ide šut i to je jedini razlog tesne pobede.

 

Zato sto liga nije "nikad jaca" nego je jadna, bedna i nikakva i jedino kompletna Buducnost i Igokea mogu da dobiju Partizan i Crvenu zvezdu i to na svom terenu.

 

Ne mozes da poredis gostovanje KKCZ u Laktasima jer smo mi imali mnogo bitniji mec protiv Zalgirisa i gledali smo da se sto manje istrosimo i otud onolika razlika, plus smo bili osakaceni povredama i upravo se vracali iz TA posle pobede.

 

Partizan pre ovog meca nije imao utakmicu vec dve nedelje, a nema ni neki tezak raspored u EC.

 

Ovo je Igokea izgubila, a ne Partizan dobio - prvo odlukom da pusti sve one slucajne posetioce u halu, a drugo svojim glupostima na +10.

Link to comment
Share on other sites

Inace, spade knjiga na 3 slova sto se tice potencijalnih osvajaca ABA lige (odnosno na jednu ekipu iz PG koja moze da pomuti vec vidjeno finale).

 

Prosto, Cedevita i Mornar su bolno neozbiljni (jedni 0 ofanzivnih skokova za ceo mec, drugi 6/17 sa linije penala, sve u ovom kolu), ostali su ili finansijski jako ograniceni ili filijale i menadzerski klubovi.

 

Posledica toga je da cak i ovakav Partizan sa ovako losim Punterom i nikakvim igrama ide lagano do 18-1 i do kraja sezone moze da izgubi samo u derbiju, u PG i u Zelezniku.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, goldberg said:

.....

Posledica toga je da cak i ovakav Partizan sa ovako losim Punterom i nikakvim igrama ide lagano do 18-1 i do kraja sezone moze da izgubi samo u derbiju, u PG i u Zelezniku.

Polako s` to gubljenje.

nDaI4ts.gif

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni bas i nije drago sto se jedna regionalna liga (koja je odlican projekat) transformisala u grcku ligu (kad ne bi bilo Buducnosti).

 

Bukvalno ide Partizan sa 9-1, Crvena zvezda sa 9-1, Crvena zvezda B sa 8-2 i svi ostali sa 5 pobeda ili manje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...