Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

Za sada neki utisci:

 

Crvena zvezda - nedostaje dosta igraca (D&D duo totalno van forme, Lazic, White, Zirbes/centar, Hollins), ali se gura nekako. Cak i bez centra bi ova ekipa bila masina za ABA ligu, ali joj se ne da. Bice sve teze dobijati u gostima meceve sa ovolikom kolicinom povreda, pogotovo jer znamo da je sudjenje u ABA ligi uvek blago na strani domacina.

 

Cedevita Olimpija - za sada to funkcionise, ali nisu imali pravi ispit. To ce se desiti u sledecem kolu - ako lagano izgube od umorne i osakacene Crvene zvezde nista od njih, ako uspeju da uvedu mec u egal pa mozda dobiju to ce biti neki novi momenti. Ostajem pri stavu da su na 1 i 5 uzeli preslikane igrace. Sa nekim odbranbenim plejmejkerom i Mathiangom umesto Carmichaela ova ekipa bi bila dosta bolja.

 

Buducnost - lose, lose, jako lose. Em je tim katastrofalno selektiran, em Dzikic nece ili ne moze to da vodi. Mislim, Barovic na 4, pa to ne bi palo napamet ni trenerima u KLS. Bukvalno nemas nikakvu prednost, a Davidovac ostaje sam kao duh u svakom napadu. Zatim ovaj Drobnjak nije za ovaj nivo pa se postavlja pitanje da li je vaznije da se on gura ili sanse Podgoricana da osvoje ABA ligu? Jer, jedno i drugo nece ici, a previse je ovde para baceno da bi se "PO ABA lige i 3./4. mesto" predstavljalo kao nekakav uspeh. Naravno, ni Seeley nije nikakav majstor sa loptom, vec Baron/Feldeine tip igraca, ceka na trojci i kaznjava propust u odbrani.

 

Partizan - bez pravog pleja, bez pravog centra. Za sada bekovi i cetvorke rade svoj posao, ali je ovo prilicno nakaradno sastavljena ekipa. Ne znam zasto je neko projektovao Madara kao ozbiljnu opciju, Izrael ionako nije zemlja kosarke i ne proizvodi neke talente, a ovaj je za sada pokazao samo los osecaj za pas i nudi ono sto tim vec ima - prodor i sut (samo na losijem nivou). Imace muke ova ekipa Partizana na svakom gostovanju da dodje do pobede, pogotovo kad pocne i EC.

 

Igokea - Opet simpaticno sastavljena ekipa prepuna prosecnih stranaca i otpadaka iz ekipa iz Srbije. Protiv Crvene zvezde su bili ekstra motivisani i to je rezultovalo pobedom, ali Bajic bi morao da stavi fokus i na ove manje meceve ako zeli da mu tim ponovi narednu sezonu. Ekipa i nema nesto talenta, ali ima dosta slicnih igraca, njih 10-11 moze da igra, a da ritam ne pada i mozda vec u PG mogu da sruse grogiranu Buducnost.

 

Mornar - Pavicevic je govorio kako je ulazak u drugu fazu EC i 1/2 finale ABA lige veliki uspeh sa nikad skupljim timom. Bice da je toliki kvalitet morao nekako da presudi, sad kad toga vise nema i kada je budzet manji vidi se sav raskos amaterizma vecnog trenera i gazde kluba. Nema nista od Mornara jer oni i nisu ozbiljan klub - oni su prcija dva brata koji se amaterski bave poslom o kojem nemaju pojma i za ovih 0-3 nisu krivi ni igraci ni nedostatak zelje, nego prosto nema trenera na klupi koji ce pomoci da se ostvare barem ocekivani rezultati. Lagano donja polovina tabele, a ne bi bilo cudo ni da se bore za opstanak.

 

Mega - Jos jedna generacija Mege koja igra leprsavo, sa puno talenta i bez pritiska rezultata. To ce doneti opstanak, ali to nece doneti pobedu nad nekom ekipom koja se ocajnicki bori za plasman u PO (da li za 1., 2., 3. ili 6. mesto). Idealno mesto za svakog mladog igraca (Simanic je najbolji primer - procvetao je ove sezone) i trenere tipa Milojevica/Jovanovica koji ne znaju da igraju na rezultat, ali znaju da rade sa igracima.

 

Cibona - mozda i otkrovenje sezone, ali da sacekamo kako ce parirati Partizanu. Podsecaju na hrvatsku verziju pokojnog KK FMP koji je isto imao mlade igrace i po koju iskusniju radilicu i igrao bez opterecenja, a zavrsavao u vrhu tabele. E sad, Cibona nema bas toliko talenta koliko je tada imao FMP, a smetace im i hrvatska A1 liga koja se igra uporedo sa ABA ligom. Bice potrebno da se ovi nebitniji igraci (Radovcic, Majcunic, Vrankovic, Mustapic) probude i pokazu neki doprinos. Petorka Gnjidic - Vildoza - Gegic - Prkacin - Reuvers uz mladog Brankovica i malo starije Dreznjaka i Nakica nece moci dugo da vuce, to se vidi vec sada.

 

Zadar - Mozda je ovo sezona u kojoj ce Zadar ispasti? Bukvalno se klub urusava iznutra, navijacka grupa se vise bavi ustaskim povicima i svadjom sa Marcinkovicem nego podrskom klubu, ekipa ima samo 9 seniorskih igraca i bas tanku bekovsku liniju, a dva glavna igraca su im skoro pa penzioneri. Mora ovde jos jedno pojacenje, da li Onuaku tip igraca ili Justice tip igraca, malo je to kvaliteta cak i sa Marcinkovicem.

 

Split - Uzasno selektovana ekipa koja ce se grcevito boriti za opstanak (hvala Bogu pa se ispada iz lige inace bi egzistencija pola klubova u njoj bila sasvim besmislena). Stranci nemaju kvalitet, na 4-5 imaju cetvoricu slicnih igraca (Bajo, Kedzo, Vuko, cak se i slicno zovu, uz Zganeca), nema tu akcija, nema asistencija, bekovi pripaljuju trojke cim vide slobodni prostor. Oni i Zadar trenutno deluju ubedljivo najlosije.

 

Krka - korektno to izgleda, za sve je zasluzan Stipcevic, a i pametno sastavljena ekipa sa jednom skakackom masinom na 5 (za ultra siromasne) i jednim skorerom na 2. Za njih ce biti bitno da drze domaci teren po svaku cenu, a u gostima sta urade. Vec protiv Zadra bi trebalo da se vrate na 2-2 i to je mec istine za ovu ekipu Krke. Poraz bi bio kiks i znak da imaju velikih problema sa psihickom pripremom utakmice, a mozda i da je rezultat u prethodna dva kola bio samo kratkotrajan bljesak.

 

Borac - Vazna pobeda u Baru. Nece Cacani moci da pariraju najjacim ekipama, ali ce biti tvrd orah za sve ostale i ne bi trebalo da imaju problema oko opstanka. Za nesto vise je potreban kvalitet koji Borac u ovom trenutku nema.

 

FMP - Iskusna ekipa koja ce umeti da igra na rezultat i to ce doneti standardno 9. ili 10. mesto za ovu ekipu. Verovatno ce i odlazak Covica usloviti da igraju dosta kompaktnije, a bonus bi bio da mladi igraci iz Crvene zvezde dobiju minute koji su im potrebni da bi se videlo da li su kadri da se popnu na stepenik vise.

 

SC Derby - Buducnost bi mogla da gleda da novac koji im je na raspolaganju ulozi u neko pojacanje, umesto da placaju trojicu prosecnih stranaca da imaju glavne uloge u njihovom drugom timu. Svrha i uspeh ove ekipe bi trebalo da se meri po minutima i rastu Tisme, Ivisica, mozda da se vidi da li Kamenjas moze da zaigra za prvi tim, a ne da se neki Vinales ispucava pa sve da to donese i koju pobedu vise ili nastavak bitisanja u ABA ligi. Cini mi se da ne znaju sta cine, kao ni Crvena zvezda sa FMP dugi niz godina.

Edited by goldberg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1. Seljačko ponašanje Igokee u pogledu cena ulaznica koje su koštale 40 KM, čak četiri puta skuplje nego protiv drugih protivnika. Svake godine majmunišu sa tim stvarima, a ove godine se otišlo još korak dalje. Lokalnoj populaciji su delili karte besplatno kako bi uspeli navući barem stotinu domaćih navijača, a ostale izgleda treba oderati maksimalno. Jebiga, može se kako hoće, ali ne koliko hoće.

2. Odličan posao koji radi sportski sektor Igokee na čelu sa Vukom Radivojevićem. Imaju oni solidan budžet ali iznova uspevaju pronaći kvalitetne strance, te pokupiti sve kalitetno domaće (ex Yu) što propuste velike ekipe. Na sve to treba dodati i solidne mlađe kategorije koje uspevaju izbaciti ponekog kvalitetnog igrača.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Je li 40KM dođe 20eura? To je onda skandalozna cijena.

Da, malo jače od 20 eura. Inače je redovna cena 5 eura, kada se igraju druge utakmice. Dakle četiri puta skuplje! Stoka!

 

Iz prve ruke znam da su hteli staviti 100 maraka cenu, ali da je Radivojević intervenisao. To je sve na insistiranje Bajića, kao "osveta" za ponašanje naših navijača u majstorice PO od prošle godine.

 

edit: Da ne bude zablude, valja napomenuti da se "naši" stvarno jesu ponašali kao dileje. Stvaramo neprijatelje bez ikakve potrebe.

Edited by Liska Manjina
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Liska Manjina said:

Da, malo jače od 20 eura. Inače je redovna cena 5 eura, kada se igraju druge utakmice. Dakle četiri puta skuplje! Stoka!

 

Iz prve ruke znam da su hteli staviti 100 maraka cenu, ali da je Radivojević intervenisao. To je sve na insistiranje Bajića, kao "osveta" za ponašanje naših navijača u majstorice PO od prošle godine.

 

edit: Da ne bude zablude, valja napomenuti da se "naši" stvarno jesu ponašali kao dileje. Stvaramo neprijatelje bez ikakve potrebe.

Legitimni potez da zastite neki njihov interes koji prepoznaju. Bukvalno se slicne stvari desavaju decenijama svuda. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Legitimni potez da zastite neki njihov interes koji prepoznaju. Bukvalno se slicne stvari desavaju decenijama svuda. 

To se zove usrana diskriminacija gde se lokalnom stanovništvu nešto daje džabe, a ostatku građana se naplaćuje. Da ne pričamo o tome da je seljačka praksa. Zašto tako nešto ne uradi Olimpija ili Krka?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To je klub (Igokea) koji je povezan sa porodicom koja je vlast u Republici Srpskoj. A vlast je recimo bila u stanju da zmuri na činjenicu da je bolesnicima davan tehnički kiseonik umjesto medicinskog koji je lijek. Godinama je to činjeno. Statistika kaže da je najveća smrtnost u Evropi od koroncuge u RS.

Sponzorstva kluba su na osnovu tihe prinude i principa ako nisi sa nama protiv nas si. Tako da ovih 40KM il ti 20eur je sitnica za sta su oni spremni.

 Odvojio bih sportski dio te priče kao uspešan,ne simpatisem sve to lično, ali to je moj problem.

Link to comment
Share on other sites

Pa zbog toga svega je i legitiman potez. Ima kkcz dosta navijaca u lakstasima kao i svuda. Ljudi koji vode klub nece da, tj hoce makar privid domaceg terena....jedan od nacina je da podignes cijene karata za gostujuce navijace. Sta je tu cudno sto ljudi stite svoj interes. Mozda sam ja lud, ali ja da sam na njihovom mjestu isto bih radio ako imam iole takmicarske ambicije. Hoces da gledas zvezdu a i bilo koji drugi klub,  tu kod kuce i da navijas protiv lokalnog tima, plati brate...sto je problem. Ne znam zasto bi oni izigravali neko postenje kad ista kkcz posalje one robijase da iz prvog reda vrijedjaju njih u pioniru od kad izadju na zagrijavanje. 

Link to comment
Share on other sites

To je čist fašizam. To što je Zvezda u jugoslovenskim okvirima uvijek imala najviše navijača nije nikakav grijeh. Ljudi su slobodni da navijaju za bilo koji tim, totalno je nebitno koje su nacije ili vjere, nebitno je na kojem mjestu žive. Sad treba neko da liječi komplekse zato što nema dovoljno navijača u svom gradu, a gostujući klub u tom gradu ima dosta navijača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

 

i gde se jos na svetu radi nesto slicno?

 Real barca skuplje karte za goste. Ofk BG - galatasar skuplje karte za goste. Voša -partizan, navijaci fkp mogu samo na juznu tribinu. Aek bajern skuplje karte za goste....mislim o cemu se radi. Jeste diskriminacija u bukvalnom smislu ali ovaj svijet pociva na diskriminaciji...i od svih diskriminacija ovo su najprihvatljivije. Diskriminacija je da timovi nemaju iste budzete npr...ako cemo bukvalno.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

 Real barca skuplje karte za goste. Ofk BG - galatasar skuplje karte za goste. Voša -partizan, navijaci fkp mogu samo na juznu tribinu. Aek bajern skuplje karte za goste....mislim o cemu se radi. Jeste diskriminacija u bukvalnom smislu ali ovaj svijet pociva na diskriminaciji...i od svih diskriminacija ovo su najprihvatljivije. Diskriminacija je da timovi nemaju iste budzete npr...ako cemo bukvalno.

Gostujući navijači? Šta ti to znači? Ako imaš šal KKCZ onda tebi ide druga cena? Ja razumem razliku u cenu između sezonskih i pojedinačnih utakmica. Ovo ne razumem! Ja sam na kraju uzeo ulazncu od nekog klinje iz Laktaša za 10 KM, klub im podelio po 10 komada, u fazonu povedite drugare i porodicu. Deca došla i preprodala navijačima Zvezde. Ništa oni nisu postigli tim potezom.

 

Seljačka posla, bez obzira o kome se radi.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

 Diskriminacija je da timovi nemaju iste budzete npr...ako cemo bukvalno.

zapravo nije...ali bukvalno

 

dok sa druge strane ti prodajes jedna isti proizvod(utakmicu) za razlicitu cenu, na osnovu toga u kom gradu kupac zivi

to vrlo verovatno nije uopste ni legalno

mozes eventualno da dignes cenu karte za sve, pa da domacim na neku foru dajes neki popust...mada je i to klimavo

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Misterija Organizma said:

Pa to je Nenad Centro(Marfin)banka Stefanović kojem je tata kupio mesto u prvom timu Partizana.

Kad je propao u Partizanu, a tata više nije bio direktor banke, ta kupovina se pretvorila u gadan kredit.

Edited by pavijan2
Link to comment
Share on other sites

Cedevita pravi faul jer gubi dva razlike i FMP ima loptu skoro do kraja utakmice, a ovi sviraju nesportski faul jer igrac nije isao na loptu:hammer:

 

Zanimljiv ovaj trener FMPa, izgledaju stvarno dobro na terenu. Sa druge strane Golemac ne izgleda neko ko drzi tim pod kontrolom, mada Pulen i Keene su stvarno divljaci, a ni Jaka nije daleko.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...