Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

9 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Pa ako ne vidis interes od toga nema svrhe objasnjavati. Siguran sam da dobro znas i razumijes kao i ja sto tebe razumijem kada kazes da bi uradio drugacije. To su dva pogleda na stvaranje i bitisanje kluba.

 

Ne zaista ne vidim. Kad god je ušao ove godine, Budućnost je padala u igri. Recimo protiv Zvezde je ušao na +7/8 izašao na -4 recimo i Budućnost se posle toga nije uspela oporaviti, a to im je bio najvažniji meč u ovom delu sezone.

 

Ali ok, ako je cilj da se upropasti sezona da bi tamo za par godina dobio igrača kalibra Vladimira Mihajlovića, onda ok, samo napred.

 

 

8 hours ago, Budha said:

Ima nešto između.

 

Ima, ali oni nemaju. Ako im je ovo zaista filijala, ne vidim zašto bi tražili na tržištu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niko njega ne forsira zato sto je neciji sin, brat ili slicno. Momak je ruki u aba ligi. U klubu sa ambicijama. Ima neki svoj portfolio koji bi se mogao ispostovati a to je da je u osvajanju aba 2 lige bio jedan od najboljih igraca, da je kao junior na evroligaskom turniru izbacio jedan Real Madrid, znamo ga iz mladjih reprezentativnih akcija, znamo da ima neku zicu i karakter. Tacno je da to sada ne pokazuje. Tacno je da ekipa pada sa njim u igri, ali igra protiv najboljeg pleja lige Ivanovica, Pulena i ostalih top igraca mora da se plati. I bolje sad da se plati. Njegovo je da igra i pokusa da igra odbranu protiv takvih igraca, da se sto bolje adaptira...momak je uskocio u patike nikole ivanovica koji je sa cobsom cinio jedan od najboljih tandema lige i evrokupa..mora da nadje svoje mjesto pod kosarkaskim nebom...a to hoce li nas kostati koji poraz i to protiv zvezde...gdje je pri nasem vodjstvu odmah doslo do promjene kriterijuma sudjenja i nazalost cijenu toga kao i neiskustva platio je mali Drobnjak ali to je mala cijena...

Uostalom, taj pad u igri nije samo zbog njega jer obicno tada ulaze i drugi igraci sa klupe..

Edited by Nemam_ti_kad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, StefanPG said:

Cilj je da napravimo novog Dzonija. Samo da namjesti svoj stepbek emoji16.png



Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 

 

Napravili ste vi Džonija,ali uz pomoć Miška. Da ga Miško nije uzeo pod svoje i dao mu šansu u Megi pa ga posle poslao u Aek i Capo Orlando na kaljenje teško da bi on danas bio ovakav igrač.

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, realno *w said:

 

Ne zaista ne vidim. Kad god je ušao ove godine, Budućnost je padala u igri. Recimo protiv Zvezde je ušao na +7/8 izašao na -4 recimo i Budućnost se posle toga nije uspela oporaviti, a to im je bio najvažniji meč u ovom delu sezone.

 

Ali ok, ako je cilj da se upropasti sezona da bi tamo za par godina dobio igrača kalibra Vladimira Mihajlovića, onda ok, samo napred.

 

 

 

Ima, ali oni nemaju. Ako im je ovo zaista filijala, ne vidim zašto bi tražili na tržištu.

Nije mi jasno sto se nakaciste od svih igraca bas na Drobnjaka koji ionako nikakvu ulogu u napadu nema a zasto je tako treba pitati trenera ekipe. Kad god je Drobnjak u igri obicno je sa njim i Seeley kod koga je takodje vecinu posjeda lopta i on je uglavnom primarni ballhandler, Drobnjak loptu dobije ili na isteku napada ili kad ne prodje primarna akcija u fazonu snadji se mali. Kakav god da ispadne, gore bi bilo da se bar ne pokusa vidjeti ima li tu materijala za nekog igraca tu a cisto sumnjam da ce bas Igor Drobnjak biti odlucujuci faktor oce li sezona biti uspjesna ili ne. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTwister said:

Nije mi jasno sto se nakaciste od svih igraca bas na Drobnjaka koji ionako nikakvu ulogu u napadu nema a zasto je tako treba pitati trenera ekipe. Kad god je Drobnjak u igri obicno je sa njim i Seeley kod koga je takodje vecinu posjeda lopta i on je uglavnom primarni ballhandler, Drobnjak loptu dobije ili na isteku napada ili kad ne prodje primarna akcija u fazonu snadji se mali. Kakav god da ispadne, gore bi bilo da se bar ne pokusa vidjeti ima li tu materijala za nekog igraca tu a cisto sumnjam da ce bas Igor Drobnjak biti odlucujuci faktor oce li sezona biti uspjesna ili ne. 

 

Vrhunska relativizacije uloge bekap pleja, koji po meni, uz bekap centra, najvažniji igrač sa klupe 😄

 

Ja ću lakše prihvatiti misao da se očekuje da on proigra, nego da ta uloga nije bitna. To pozicioniranje pleja u ćošak je klasični damage control, i to loš. Plus što mislim da će Kobs pregoreti ako 2 puta nedeljno bude igrao 30 minuta.

 

On stvarno jeste igrao fino prošle godine, a i u mlađim kategorijama, ali za sada je to kritično. Videćemo koliko će se prilagoditi u narednom periodu, pošto je očigledno da će dobiti neke minute.

 

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Smailaga could be the next Zagor sto se patetike tice. Decko od kad je dosao u KKP bas daje neke "please, love me" intervjue i u istom maniru kaci postove na insta (jos gore kad se uzme u obzir da je decko cigan, da je cak bio i u Kotez ekipi), mada je dobar igrac, nema sta. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/25/2021 at 3:42 AM, Devil In My Pants said:

Ne bih se bas slozio. Duo Rid i Vajli je trenutno najbolji u ABA na mesto centra, plus Nikolic.

 

Mislio sam na situaciju u kojoj nema Reeda, sa njim su svakako jaci.

 

23 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Treba nam Drobnjak kako bi nam

 konacna pobjeda bila jos sladja 😎....Elem, ja potpuno shvatam zasto  neko vidi Vinalesa umjesto Drobnjaka i razumijem to, ali ja da se pitam to ne bih uradio. Jednostavna odluka NE. Vjerujem i Dzila da pitaju i on ce pristati ali klub treba da stiti svoje interese a po meni je interes kluba da Drobnjak ostane tu. Mislim da smo i ovako konkurentni vecini ekipa u Aba. Kao sto Kalinicu prijaju minuti i sloboda mozda i Cobsu prijaju minuti i sloboda i mozda je bas Drobnjak fit za njega. Da li cemo uzeti titulu ili igrati polufinale,finale...svakako nema carobnog stapica za titule, niko ne moze garantovati. Tim je ipak skup kosarkasa koji najbolje igraju zajedno a ne i najboljih igraca. 

 

Lepo reci da ti kosarku posmatras kao hobi i da te KK Buducnost mnogo ne interesuje nego samo hoces da vidis da li ce od ovog ili onog CG igraca biti nesto.

 

Mozemo i mi tako, daj da se ne dovodi Wolters, Uskokovicu po 20 minuta i Borisi 20 minuta na 4 pa da vidimo od cega su, strpljenja i slicno.

 

Razlog zasto reagujem je zato sto liga nema bas nikakvog smisla ako ce klub koji trosi milione evra svake sezone da se ponasa malo kao konkurent za trofeje, a malo kao Mega, pa daj Drobnjaku da se igra, a Cobbs je valjda sa Marsa i moze da pegla 30 minuta.

 

To je zapravo glavni razlog zasto nikad nista ne uspevate ni vi ni Cedevita, zato sto razmisljate kao golman u kaznenom - "moja je lopta, a ipak ne, vracam se ja na gol" i dok se okrenes lopta je u mrezi.

 

Dakle, ako je cilj samo CG reprezentacija i zadovoljenje zelja ljubitelja kosarke - igrajte kao Mega sa mladim igracima i pomirite se da nikad necete videti trofej ABA lige - ali ste zato sacuvali pare. Ili, bacite milione, ali dajte se ne sprdajte sa likom koji nema ni sut, ni prodor ni neki pregled igre, kao da je Mega pa daj da ga forsiramo da CG repka dobije jos jednog pleja. Eno Sutjeske pa neka tamo bude drugi plej.

Link to comment
Share on other sites

Za nesto vise od sada pocinje 6. kolo u ABA ligi:

 

Igokea (3-2) - Cedevita Olimpija (2-3):

Sudar ekipa koje pretenduju da se nadju u PO, a Cedevita bi trebalo da ima i znatno vece ambicije (obzirom na ulozen novac u ekipu). Igokea je imala kiks u Zelezniku, ali je zato dobila Crvenu zvezdu u svojoj hali i deluje da ce retko ko odnositi 2 boda iz Laktasa. Cedeviti Olimpiji gori pod nogama, situacija u ABA ligi im se primice katastrofalnoj (skoru 2-4 koji je imao i Alonso i njegova gomila promasenih pojacanja) i oni moraju ovde da idu na pobedu. Naravno, to ne znaci da ce i uspeti u tom naumu, ali svakako je 50-50.

 

Borac (2-3) - Partizan (5-0):

Dosta se pise o Partizanu kao jedinom neporazenom timu u Evropi, a u tom pisanju se nekako precutkuje cinjenica da je raspored bio takav da bi svaki poraz bio senzacija. Lepa prilika za Cacane da pozdrave Zeljka Obradovica, Aleksu Avramovica i podrze svoj klub u prvom gostovanju Partizana koje ce se igrati pred publikom. Dobio je Borac u ABA ligi oba puta danasnjeg protivnika prosle sezone, ali ovo je neuporedivo jaci tim pa bi i poraz jednocifrenom razlikom bio zadovoljavajuci za Cacane. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, NikadProtivKaline said:

sta je arena premium?

 

Arena Premium 1, 2 i 3 su 3 nova kanala gde ce verovatno ici sve najzanimljivije sto ima od prenosa utakmica (mozda neki "pandan" Nova Sport kanalu koji je ubacio konkurent).

Uz te su dodati jos neki kanali pa sada Arena ima ove kanale na raspolaganju (14 ukupno):

 

Arena Premium 1

Arena Premium 2

Arena Premium 3

Arena 1

Arena 2

Arena 3

Arena 4

Arena 5

Arena 6

Arena 7

Arena 8

Arena 1x2

Arena Fight

Arena Esport

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...