Jump to content

Rusija - zemlja cuda


dude

Recommended Posts

29 minutes ago, drungarija said:

Nepogresivi ajde ti objasni sto je poceo rat, ali onako u tvom stilu, pa se javi ponovo za jedno godinu dve da kazes da si bio u pravu, ponovo u tvom stilu.

 

Iz napisanog gore se vidi da ja i uz beskonacno strpljenje, enciklopedijsko znanje i najbolju mogucu volju (a sva tri posedujem) ne mogu da ti objasnim nista, jer je u tebi problem, a na to ne mogu da uticem na moju beskonacnu zalost.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

Iz napisanog gore se vidi da ja i uz beskonacno strpljenje, enciklopedijsko znanje i najbolju mogucu volju (a sva tri posedujem) ne mogu da ti objasnim nista, jer je u tebi problem, a na to ne mogu da uticem na moju beskonacnu zalost.

Ti imas ozbiljan problem u komunikaciji sa ljudima. Vidim da ti je to strano.

 

O tvojoj paranoji i teoriji duplih profila da ne pricam...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dzoneee said:

И добро јел је коначно руска логистика решила мистерију да је запад организовао напад или им треба још времена? 🤔

Treba vremena smisliti dobru priču i namestiti još neke stvari, nije baš tako lako. 

Link to comment
Share on other sites

Nemam ja nikakav problem u komunikaciji, dupli profil nisam imao nikad i nigde (ako ne racunamo smurfovanje da nosim manje spretne drugare u video igricama dok sam ih igrao), vec bas zbog toga sto nikakav problem u komunikaciji nemam i bas zbog i zbog iskustva koje imam lako mogu da procenim kada vredi, a kada ne vredi nista pokusavati.

 

A da trosim vreme da nesto dokazujem i poentiram radi virtuelne pobede me je odavno proslo. A i da nije, bar treba da bude nekakav izazov, ovde bi to bilo ravno nivou dokazivanja ravnozemljasu da je Zemlja okrugla jer ovakve gluposti, i to, pazi sad, primarno nisam cak mislio ni na tebe (sam si se prepoznao i javio), koje se mogu procitati na prethodnim stranama, stvarno mogu da uporedim iskljucivo sa teorijom o ravnoj zemlji jer je to neki nivo logike, zapazanja i poznavanja sveta oko sebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, drungarija said:

Nema, on ima iskljucivo pravo da napadne suverenu zemlju i prodje bez posledica, to je specijalna vestina NATO saveza. Rusija takvu vestinu nema.

 

 Kao sto i ti imas retoricko pravo na zamenu teza ali sta vredi kad ne umes da je iskoristis i na kraju gradis argument protiv svojih stavova. Ne ide i medjunarodno pravo i sfere uticaja. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Drug Crni said:

Pa nije zgoreg da ponovim davno napisanu misao: da smo nakon 1948.ostali pod sovjetskim uticajem,generacija mojih roditelja bi živela mnogo lošije,ali bi moja generacija imala perspektivu normalnog života. Jer bi ruska čizma ipak vremenom počela da žulja vrat.

 

Убедљиво најгора околност која се догодила Србији након Другог светског рата била је та што СФРЈ није упала у Варшавски пакт. Део источног блока неколико година јесте била колико ме сећање нешто служи, али СФРЈ није била део Варшавског пакта. Е то је огромна грешка, чак и већа грешка него што нисмо изабрали НАТО након његовог формирања по мени. 

 

Тачно је да смо упали у Варшавски пакт наше деде и очеви не би могли да путују возом до Пољске, Чешке, Румуније и да им се ругају како су бедни и јадни и да им носе жваке и чарапе да продају, али данас не само да би се склонили од Руса и имали исто мишљење о њима какво имају Румуни, Чеси, Пољаци, већ сам прилично убеђен да не би било више ни странака попут СПС-а, РСС-а а самим тим не би ни СНС био ни у најлуђим сновима.

Edited by dzoneee
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dzoneee said:

Убедљиво најгора околност која се догодила Србији након Другог светског рата била је та што СФРЈ није упала у Варшавски пакт. Део источног блока неколико година јесте била колико ме сећање нешто служи, али СФРЈ није била део Варшавског пакта. Е то је огромна грешка, чак и већа грешка него што нисмо изабрали НАТО након његовог формирања по мени. 

 

Тачно је да смо упали у Варшавски пакт наше деде и очеви не би могли да путују возом до Пољске, Чешке, Румуније и да им се ругају како су бедни и јадни и да им носе жваке и чарапе да продају, али данас не само да би се склонили од Руса и имали исто мишљење о њима какво имају Румуни, Чеси, Пољаци, већ само прлично убеђен да не би било више ни странака попут СПС-а, РСР-а а самим тим не би ни СНС био ни у најлуђим сновима.

To su samo pretpostavke, a i ja lično nisam žalila.

Vi možda imate zemlje koje su protiv Rusije, ali su duboko konzervativne u najgorem smislu te reči i tu mislim na Poljsku i Mađarsku.

Zapravo, ispraviti se i reći, politika tih zemalja je takva, kod Poljaka se udara na prava žena, Mađari kopiraju Ruse po pitanju LGBT prava a obe zemlje su duboko religijske i islamofobne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

То нема баш везе са овим што сам ја написао.

Иако се слажем ово и за Пољску и Мађарску. Ја нисам ни рекао да Пољска има исте "европске вредности" као рецимо Норвешка, Белгија. Уосталом то нема никакве везе. Швајцарска није део те фамозне ЕУ, није ни Норвешка и лично знам да већини држављана тих земаља ни мало није криво због тога, шта више нису за улазак њихових држава у ЕУ. Али их то не спречава да буду уређене државе какве Пољска, Мађарска или Румунија неће никада бити. Овде се скроз погрешно гледа на то шта је то у ствари ЕУ. 

 

Моја поента је искључиво била да је Москва држала под контролом и Југославију да би се временом држављанима те државе Москва смучила и да би тражила неку алтернативу. Да ли је то запад, Кина, Џибути или Сингапур апсолутно је небитно. Ми о Русији имамо митове, ми не знамо како је бити под њиховом чизмом а то је велика разлика између нас и Пољске, Чешке, Словачке, Балтика, Румуније.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

Nemam ja nikakav problem u komunikaciji, dupli profil nisam imao nikad i nigde (ako ne racunamo smurfovanje da nosim manje spretne drugare u video igricama dok sam ih igrao), vec bas zbog toga sto nikakav problem u komunikaciji nemam i bas zbog i zbog iskustva koje imam lako mogu da procenim kada vredi, a kada ne vredi nista pokusavati.

 

A da trosim vreme da nesto dokazujem i poentiram radi virtuelne pobede me je odavno proslo. A i da nije, bar treba da bude nekakav izazov, ovde bi to bilo ravno nivou dokazivanja ravnozemljasu da je Zemlja okrugla jer ovakve gluposti, i to, pazi sad, primarno nisam cak mislio ni na tebe (sam si se prepoznao i javio), koje se mogu procitati na prethodnim stranama, stvarno mogu da uporedim iskljucivo sa teorijom o ravnoj zemlji jer je to neki nivo logike, zapazanja i poznavanja sveta oko sebe.

Imas ti zestok problem sa ljudima, virtuelnu pobedu si sam sebi trijumfalno dodelio pre sat vremena nepotrebnim oglasavanjem. Sto se duplog profila tice i tu su trijumfalno dosao do zakljucka da imam dupli profil posle par razmenjenih poruka , sta ces valjda ti mozak ubrzano radi usled silnog enciklopedijskog znanja pa si kadar da to prepoznas brzinom munje. Nekad je stvarno mucno citati sta pises. 

 

 

9 minutes ago, boxcube said:

 

 Kao sto i ti imas retoricko pravo na zamenu teza ali sta vredi kad ne umes da je iskoristis i na kraju gradis argument protiv svojih stavova. Ne ide i medjunarodno pravo i sfere uticaja. 

Odgovor je bio ironican posto pitanje nema smisla jer je tampon zona ista za obe strane.

 

Vi objasnjavajte rat rastucim ruskim fasizmom, potrebom za osvajackim ratovima i ispravkom istorijskih nepravdi (ne uporedjuje se dzabe sa Hitlerom) a ja cu narusavanjem sfera uticaja, pa ko bude bio u pravu nek se javi trijumfalno (kao Mek) za par decenija.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Istini za volju ni ja nisam nigde pomenula EU.

Ali možemo da zahvalimo

14 minutes ago, dzoneee said:

То нема баш везе са овим што сам ја написао.

Иако се слажем ово и за Пољску и Мађарску. Ја нисам ни рекао да Пољска има исте "европске вредности" као рецимо Норвешка, Белгија. Уосталом то нема никакве везе. Швајцарска није део те фамозне ЕУ, није ни Норвешка и лично знам да већини држављана тих земаља ни мало није криво због тога, шта више нису за улазак њихових држава у ЕУ. Али их то не спречава да буду уређене државе какве Пољска, Мађарска или Румунија неће никада бити. Овде се скроз погрешно гледа на то шта је то у ствари ЕУ. 

 

Моја поента је искључиво била да је Москва држала под контролом и Југославију да би се временом држављанима те државе Москва смучила и да би тражила неку алтернативу. Да ли је то запад, Кина, Џибути или Сингапур апсолутно је небитно. Ми о Русији имамо митове, ми не знамо како је бити под њиховом чизмом а то је велика разлика између нас и Пољске, Чешке, Словачке, Балтика, Румуније.

samo sebi tj našim politikantima što nismo postali razvijena tolerantna zemlja, a preživeli smo onakav rat (ww2).

I to znamo sigurno, bez pretpostavki.

E pa ja sam odgovorila, to menjano neću sad.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dzoneee said:

Моја поента је искључиво била да је Москва држала под контролом и Југославију да би се временом држављанима те државе Москва смучила и да би тражила неку алтернативу. Да ли је то запад, Кина, Џибути или Сингапур апсолутно је небитно. Ми о Русији имамо митове, ми не знамо како је бити под њиховом чизмом а то је велика разлика између нас и Пољске, Чешке, Словачке, Балтика, Румуније.

Da je sreće da smo bili deo varpavskog pakta po d kontrolim SSSR danas bi mogi da cbvetamo kao Moldavija, Tadžikistan, Kazahstan Uzbekistan Jermenija Belorusija i zavidele bi nam Švajcarska i Holandija kojim ase Moskva nije smučila.

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dzoneee said:

То нема баш везе са овим што сам ја написао.

Иако се слажем ово и за Пољску и Мађарску. Ја нисам ни рекао да Пољска има исте "европске вредности" као рецимо Норвешка, Белгија. Уосталом то нема никакве везе. Швајцарска није део те фамозне ЕУ, није ни Норвешка и лично знам да већини држављана тих земаља ни мало није криво због тога, шта више нису за улазак њихових држава у ЕУ. Али их то не спречава да буду уређене државе какве Пољска, Мађарска или Румунија неће никада бити. Овде се скроз погрешно гледа на то шта је то у ствари ЕУ. 

 

Моја поента је искључиво била да је Москва држала под контролом и Југославију да би се временом држављанима те државе Москва смучила и да би тражила неку алтернативу. Да ли је то запад, Кина, Џибути или Сингапур апсолутно је небитно. Ми о Русији имамо митове, ми не знамо како је бити под њиховом чизмом а то је велика разлика између нас и Пољске, Чешке, Словачке, Балтика, Румуније.

I Poljska, ali i Francuska, Grcka ( o Baltickim zemljama i da ne govorimo) iskljucivo su nacionalne drzave, á sta je u stvari EU to niko

bas danas i ne zna. Uglavnom za ove iz bivseg Varsavskog pakta ( ali i ne samo njih) krava muzara, a za ove druge fino mesto da se

oduze svojim izandjalim politicarima. Von der Layen je osoba koju n iko nikada nije bira, a bila m inmistarka za socijalu dok je nije

syebala., a onda ministarka odbrane i tu je nemackoj vojsci napravila nadgrobni spomenik da bi je Merkel i Makron izvukli kao zeca

iz sesira i naredili svojim politicarima u EU da je biraju, a tako ce biti i ove godine.

 

Inace je zanimljiv odnos Moskve i ljudi iz bivseg DDR-a.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Cavani said:

Da li se zna nesto vise o motivima napada, da li je bila islamska verska zaludjenost ili ima i politicke prirode?

Zna se svasta i nista. Ocigledno su ovi atentatori uhapseni, a radi se o cetvorici gastarbajtera iz Tadzikistana

i prica se da su to krvoprolice bili placeni. Jedan od njih cije su slike objavljene vise lici na nekog postanskog cinovnika

iz Moskve ( svetlo smedj, finih crta lica) nego na ISIS teroristu cije smo fizionomije uvek gledali.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala. Dakle ne zna se jos politicka pozadina i ko je nalogodavac, ako sam razumeo. Nije mi jasan motiv Isisa za napad ako je tako, u Ukrajini rat nema veze sa islamom, Rusija je cak podrzala i mislimane u Gazi. 

Link to comment
Share on other sites

Kako ti nije jasno ? Jel ti smatraš ISIS ruskim saveznikom ? Rusija je u svim konfliktima u kojima je ISIS učestvovao ili još uvek učestvuje bila protiv njih. Čak postoji i ISIS-Kavkaz koji je direktno protiv Rusije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Hvala. Dakle ne zna se jos politicka pozadina i ko je nalogodavac, ako sam razumeo. Nije mi jasan motiv Isisa za napad ako je tako, u Ukrajini rat nema veze sa islamom, Rusija je cak podrzala i mislimane u Gazi. 

U Gazi da, ali nikako u svojoj drzavi Ruska Federacija. I to sve i nema veze ko koga podrzava.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, boxcube said:

 

 Kao sto i ti imas retoricko pravo na zamenu teza ali sta vredi kad ne umes da je iskoristis i na kraju gradis argument protiv svojih stavova. Ne ide i medjunarodno pravo i sfere uticaja. 

 

Medjunarodno pravo je farsa i ne važi za imperije (Ameriku, Kinu i Rusiju) kao i sve ostale priveske koji imaju nuklearno naoružanje. Štap koje ove tri imperije koriste da bi disciplinovale neposlušne u njihovim sferama uticaja. Imperija koja se u istoriji manifestuje kao volja za moć i međunarodno pravo koje implicira nekakvu međunarodnu pravdu su u direktonoj koliziji. Što ne znači da svet ne treba prihvatiti onakvim kakav on jeste, stoički, inače se lako sklizne u autoviktimizaciju, tu omiljenu srpsku disciplinu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Kako ti nije jasno ? Jel ti smatraš ISIS ruskim saveznikom ? Rusija je u svim konfliktima u kojima je ISIS učestvovao ili još uvek učestvuje bila protiv njih. Čak postoji i ISIS-Kavkaz koji je direktno protiv Rusije.

Naravno da ne smatram.

Isis i nema saveznike medju civilizovanim svetom, ali to nije odgovor na motiv napada. Recimo taj Isis Kavkaz bi onda mogao da da kontekst.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

Da je sreće da smo bili deo varpavskog pakta po d kontrolim SSSR danas bi mogi da cbvetamo kao Moldavija, Tadžikistan, Kazahstan Uzbekistan Jermenija Belorusija i zavidele bi nam Švajcarska i Holandija kojim ase Moskva nije smučila.

Baš veliki promašaj,ali eto..desi se i najboljima ponekad..

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, robespierre said:

 

Medjunarodno pravo je farsa i ne važi za imperije (Ameriku, Kinu i Rusiju) kao i sve ostale priveske koji imaju nuklearno naoružanje. Štap koje ove tri imperije koriste da bi disciplinovale neposlušne u njihovim sferama uticaja. Imperija koja se u istoriji manifestuje kao volja za moć i međunarodno pravo koje implicira nekakvu međunarodnu pravdu su u direktonoj koliziji. Što ne znači da svet ne treba prihvatiti onakvim kakav on jeste, stoički, inače se lako sklizne u autoviktimizaciju, tu omiljenu srpsku disciplinu.

 

Drungarija se pozvao na medjunarnodno pravo, napali suverenu zemlju, dok je pre toga zagovarao koncept interesnih sfera. Ne ide i jedno i drugo. Medjunarodno pravo nije u potpunoj suprotnosti sa imperijom koja zavodi red, to jest sa monopolom sile. Prava unutar svake od drzava cak zavise od monopola sile koja moze da deluje pri krsenju prava. Ono sa cime je medjunarodno pravo u suprotnosti je "multipolarni svet" ovaj sadasnji ili  onakav kakav opisiju "analiticari" nase scene kad prizeljkuku povlacenje SAD sa medjunarodne scene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, robespierre said:

 

Medjunarodno pravo je farsa i ne važi za imperije (Ameriku, Kinu i Rusiju) kao i sve ostale priveske koji imaju nuklearno naoružanje. Štap koje ove tri imperije koriste da bi disciplinovale neposlušne u njihovim sferama uticaja. Imperija koja se u istoriji manifestuje kao volja za moć i međunarodno pravo koje implicira nekakvu međunarodnu pravdu su u direktonoj koliziji. Što ne znači da svet ne treba prihvatiti onakvim kakav on jeste, stoički, inače se lako sklizne u autoviktimizaciju, tu omiljenu srpsku disciplinu.

 

Medjunarodno pravo ne postoji. Bar ne u onoj formi kojom se ovde nama ispira mozak. Znate ono "protivpravno bez odobrenja Saveta Bezbednosti 1244 blablatruc".

 

To je mantra kojom je uspesno ispran mozak the narodu.

 

Postoje medjunarodni ugovori i medjunarodne konvencije na koje se obavezuju drzave potpisnice. Ali kao sto vidimo i u tim slucajevima gde je vrlo jasno i eksplicitno navedena svrha sporazuma, na sta se potpisnice obavezuju i kako se sprovodi - cesto se ne postuje.

 

Tako imamo medjudrzavni ugovor sa medjunarodnim garantima najviseg reda, kao recimo onaj koji uredjuje odnose novonastalih drzava Rusije i Ukrajine, a tice se mnogih stvari, od nuklearnog arsenala, pa sve do garancije granica, koju vidimo da je Rusija zgazila, iako je i sama potpisnica istog.

 

I ima takvih primera dosta. Zasto je to tako, odgovor je jednostavan - nepostojanje mogucnosti da se primeni sankcija za nepostovanje sporazuma u klasicno pravnom smislu. Znate ono, prekrsite zakone drzave u kojoj se nalazite i drzava primenjuje sankciju prema vama, bilo novcanu, bilo zatvorsku kaznu. Ovde je to nemoguce jer su subjekti same drzave i onda monopol sile ne postoji per se, vec se uspostavlja ili ekonomskim i politickim merama (sankcije svake vrste) ili ratom.

 

Zbog toga medjunarodno pravo ne moze da postoji u klasicnom smislu, cak i da postoji neobavezujuci organizovan sistem normi kao sto svaka razvijena drzava ima za domace pravo. Ni to ne postoji jos uvek, a verovatno i nece.

 

Stoga je termin "medjunarodno pravo" potpuno besmislen i sluzi samo da se ovde budale zaludjuju i ispira ono malo mozga koje je ostalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cavani said:

Hvala. Dakle ne zna se jos politicka pozadina i ko je nalogodavac, ako sam razumeo. Nije mi jasan motiv Isisa za napad ako je tako, u Ukrajini rat nema veze sa islamom, Rusija je cak podrzala i mislimane u Gazi. 

 

Zar je i otakda potreban motiv ISISu za teroristicke napade, bilo gde, posebno u Rusiji,  ako znamo istoriju sukoba Rusije ( ili exSSSR) sa muskimanskim republikama i represiju koju su vršili nad muslimanskim stanovnistvom.

 

2 hours ago, Selina said:

Zna se svasta i nista. Ocigledno su ovi atentatori uhapseni, a radi se o cetvorici gastarbajtera iz Tadzikistana

i prica se da su to krvoprolice bili placeni. Jedan od njih cije su slike objavljene vise lici na nekog postanskog cinovnika

iz Moskve ( svetlo smedj, finih crta lica) nego na ISIS teroristu cije smo fizionomije uvek gledali.

 

 

Navodno je samo 1 od njih taksista iz Samare ( koja je nekih cca 1000km istocno od Moskve ). Da i meni bode oci slika na koju misliš, ali FSB je u stanju svašta da uradi/objavi da pokusa da zataška svoju nesposobnost.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...