Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

7 minutes ago, 1945 said:

@Guru

 

Zaboravih da te pitam taj dan a i sad je zvanicno. Smesan ti je igrac ili?

 

Nije on toliko loš za nekog bekapa ako nemaš za bolje, al' mi je presmešno da ikome Paris Lee može biti "top target". PAO od odlaska Kalatesa u Barsu ne može da se sastavi na pleju, probali ljudi sa Šelvinom Mekom, Kiferom Sajksom, pa malo Sant-Roos glumi pleja, pa T.J. Bray, Kendrik Peri, Jogi Ferel, Jović, Siva... I sada stiže spasilac - Paris Lee. Mada kada pogledam ovu ekipicu pre njega, može se čak reći da je apgrejd... 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Horium said:

 

Da bas cudno sto ne vole zemlju koja ih je vise puta okupirala...

 

Nije uopste cudno, ti si potpuno u pravu. Vec sam pisao da razumem njihov sentiment i da ovo nije neka velika ljubav prema Ukrajini (u pitanju su dosta razliciti narodi) nego odbojnost prema Rusiji. Ono sto bi oni trebalo da shvate je da i u Srbiji postoji velika odbojnost prema politici odredjenih zemalja - bilo je mnogo gresaka u politici Srbije, ali je cinjenica da je Srbija jedina zemlja koja se nasla na udaru odredjenog broja zapadnih zemalja. Tako da bi najbolje bilo da se politicka pitanja ostave za politiku, kako sa nase tako i sa njihove strane.

 

Sto se tice sporta, zaista sjajan uspeh Efesa koji je ovih godina mnogo podsecao na NBA ekipu - dve zvezde, 6-7 radilica oko njih, mala klupa. Real je totalno suprotan primer, oni su i bez tri pleja i Thompkinsa bili u stanju da na teren izvedu 11 igraca. To se videlo i po statistici, ovako iz glave Efesovi poeni su bili 23, 19, 10, 6, 4, 2 i sest nula, dok se jedanaest igraca Reala upisalo u listu strelaca.

 

Laso je izdominirao nakon regularnog dela i ucinio da njegovi igraci pojedu protivnike, ali prosto nisu imali snage da ubace jos neki otvoren sut i to je presudilo. Sve pohvale (osim onog na kraju, to je bas kiks), onako postaviti igru bez pleja, nametnuti svoj ritam, voditi veci deo meca to ne moze svaki trener.

 

Svaka cast i Atamanu na prikazanom, drzao se istog sastava, nije menjao, ostao je sa samo trojicom spolja + roviti Beaubois. Pleiss i Singleton su odradili svoje i doneli pobedu uz Micica i Larkina koji se stavio u sluzbu tima.

 

Nekako je ovo podsetnik kosarke koju zelimo da gledamo (bar ja zelim), umesto NBA rezultata od po 25 razlike za jednu ekipu. Ovde su sve cetiri ekipe zelele pobedu, zelele trofej, to se vidi po rezultatima. U nekom 21. kolu bi rezultat bio 22 razlike za Efes ili 15 za Olympiacos u Barceloni jer koga briga?

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Guru said:

 

Nije on toliko loš za nekog bekapa ako nemaš za bolje, al' mi je presmešno da ikome Paris Lee može biti "top target". PAO od odlaska Kalatesa u Barsu ne može da se sastavi na pleju, probali ljudi sa Šelvinom Mekom, Kiferom Sajksom, pa malo Sant-Roos glumi pleja, pa T.J. Bray, Kendrik Peri, Jogi Ferel, Jović, Siva... I sada stiže spasilac - Paris Lee. Mada kada pogledam ovu ekipicu pre njega, može se čak reći da je apgrejd... 

 

Li je ozbiljan apgrejd u odnosu na Sajksa, Perija i Ferela sva trojica su bili ocajni tamo. Ozbiljnu je on ulogu imao u top8 Monaku i stize kao neka proverena evroligaska opcija dok su ovi bili rizik iz Evrokupa odnosno Nba bez minutaze.

 

Moguce da ce da produze i Sivu i Jovica i tako guraju sa njima trojicom. Nije to uopste lose pokrivena pozicija pleja. Plus tu i Mejkon i Nedovic realno dobra bekovska linija, sigurno znacajno ofanzivno potentnija od nase trenutne. Papajanis i Papateru su odlicni evroligaski igraci i jos da ubodu jednu ozbiljnu cetvorku i eto Pao-a kao ozbiljnog "underdog" tima naredne sezone s obzirom na rezultate par prethodnih, mada ipak su oni El gigant.

Link to comment
Share on other sites

Finalna utakmica je sa aspekta kvaliteta bila katastrofalna (za razliku od polufinalnih mečeva koji su bili sjajni). Zaista loša košarka, što i procenti šuta obe ekipe potvrđuju. Kod Reala na momente apsolutno odsustvo bilo koga ko može da zavrti smislen napad. Njihova jedina šansa je bila da uvuku utakmicu u hrkljuš i da njihovi centri tu izdominiraju, na sreću Efesa pojavio se Pleiss i neutralisao Realovu prednost pod košem. Spolja - zna se, šta Vasa i Larkin urade. Nije mi krivo što je Efes uzeo uzastopnu titulu jer su de facto zakinuti u onoj covid sezoni kada su igrali brutalno, ovde su se provukli, sezona na leru, onda Armani u lošoj formi u četvrtfinalu, pa onda dosta dosta sreće na F4 u obe utakmice uz naravno ipak najbolji bekovski tandem u Evropi. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Imaju dvije titule i jedno finale. I ona sezona koja je prekinuta zbog virusa, tada su vjerovatno igrali i najbolju košarku, pogotovo je Larkin radio čuda. Ovo je malo nategnuto sa ocjenom da su najveći tim, ali su definitivno obilježili poslednje 4 sezone u EL. Mogu da dobiju status legendarne i velike ekipe, kao što je i Olimpijakos po mom mišljenju. 

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, realno *w said:

Elem, ko je mislio da se navijači Partizana i Zvezde mrze, taj nije gledao Barselonine i Realove. Način na koji su Barsini fanovi doživeli finale mi je potpuno neverovatan.

Daj pikanterije, sta si se stis'o? Da i mi (crveno-crno-beli) ne budemo najgori barem jednom. 

Link to comment
Share on other sites

Dva dana posle, ja sam i dalje pod utiskom zadnjeg napada Efesa. 

Za 10 godina kad neko bude pogledao završnicu, a da slabo prati košarku, misliće da je Larkin, igrač Reala, imao šut za pobedu i promašio. 

Mislim, tim koji vodi, ima napad do kraja tekme, promašuje šut i uzima titulu. Stvarno wtf Laso. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Elem, ko je mislio da se navijači Partizana i Zvezde mrze, taj nije gledao Barselonine i Realove. Način na koji su Barsini fanovi doživeli finale mi je potpuno neverovatan.

 

Mi se ne mrzimo. Meni je npr omiljeni forumaš iz vašeg tabora.

  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Daj pikanterije, sta si se stis'o? Da i mi (crveno-crno-beli) ne budemo najgori barem jednom. 

 

Pa ništa posebno, ali ostali su svi na finalu i bez prestanka navijali za Efes. Imaju pogrdne pesme za Lasa i Rudija, koji čim udje na teren, već su svi namršteni i kreće vređanje. Bar pola tekme je prošlo u "Puta Real Madrid" koju pevaju uz bar 2 različite melodije. Plus naravno skandiranje Efesu, radovanje svakom košu, zviždanje kada je Real u napadu i to.

 

Ali ajde sve to, nego emocija. Ono tipa Real daje trojku za neku, do tada maksimalnu prednost, oni se hvataju za glavu, samo suze što ne krenu. Onda Efes poveže nešto, euforija, skaču, grle jedni druge.

 

25 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Mislim, tim koji vodi, ima napad do kraja tekme, promašuje šut i uzima titulu. Stvarno wtf Laso. 

 

Prvo mi drug na 4 min do kraja kaže "Real ima samo 1 faul, tu su u prednosti velikoj". Onda mu ja na minut do kraja kažem, da to može biti mač sa dve oštrice.

 

Razumem da je Laso verovao svojoj odbrani, ali jednostavno su morali da prave ranije te faulove. Suludo je bilo očekivati da će tako iskusna ekipa kao Efes uraditi bilo šta drugo, osim šuta na samom isteku napada. Čak i sa čistim skokom, Real bi teško imao bolji šut od neke dalekometne trojke, verovatno iz trka i slično.

 

Priprema Reala za ovaj F4 mi je jedna od najboljih koje sam u životu video, potpuno isecirani protivnici, svi njihovi napadi, ideje, mogućnosti. A onda ovakav zajeb na samom kraju.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Dva dana posle, ja sam i dalje pod utiskom zadnjeg napada Efesa. 

Za 10 godina kad neko bude pogledao završnicu, a da slabo prati košarku, misliće da je Larkin, igrač Reala, imao šut za pobedu i promašio. 

Mislim, tim koji vodi, ima napad do kraja tekme, promašuje šut i uzima titulu. Stvarno wtf Laso. 

Ja ne pamtim cudniju zavrsnicu jednog finala. Ovo bi bila cudna zavrsnica za obican mec, a za finale je tek nesto neverovatno. Kao sto kazes u buducnosti ce neko ovo da pogleda i nista mu nece biti jasno. Ima da vraca 5 puta da shvati sta se ovde zapravo desilo. Ja svaki sledeci put kad naletim na taj poslednji napad, sve mi je cudniji i cudniji. Ceo taj posed Efesa je bio kao da Real brani prednost, tako su napravili dva faula i tako su branili poslednjih 17 sekundi. Larkin je sutnuo na 5 sekundi do kraja. U najboljem slucaju Real je mogao da uzme loptu i da opali nesto preko celog terena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, realno *w said:

 

Pa ništa posebno, ali ostali su svi na finalu i bez prestanka navijali za Efes. Imaju pogrdne pesme za Lasa i Rudija, koji čim udje na teren, već su svi namršteni i kreće vređanje. Bar pola tekme je prošlo u "Puta Real Madrid" koju pevaju uz bar 2 različite melodije. Plus naravno skandiranje Efesu, radovanje svakom košu, zviždanje kada je Real u napadu i to.

 

Ali ajde sve to, nego emocija. Ono tipa Real daje trojku za neku, do tada maksimalnu prednost, oni se hvataju za glavu, samo suze što ne krenu. Onda Efes poveže nešto, euforija, skaču, grle jedni druge.

 

 

Prvo mi drug na 4 min do kraja kaže "Real ima samo 1 faul, tu su u prednosti velikoj". Onda mu ja na minut do kraja kažem, da to može biti mač sa dve oštrice.

 

Razumem da je Laso verovao svojoj odbrani, ali jednostavno su morali da prave ranije te faulove. Suludo je bilo očekivati da će tako iskusna ekipa kao Efes uraditi bilo šta drugo, osim šuta na samom isteku napada. Čak i sa čistim skokom, Real bi teško imao bolji šut od neke dalekometne trojke, verovatno iz trka i slično.

 

Priprema Reala za ovaj F4 mi je jedna od najboljih koje sam u životu video, potpuno isecirani protivnici, svi njihovi napadi, ideje, mogućnosti. A onda ovakav zajeb na samom kraju.

 

Jasmin Repeša likes this. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Ergin Atman talked about Will Clyburn and Filip Petrusev with Turkish television NTV.

ON CLYBURN

«We are talking with very good players. We are talking with Will Clyburn and maybe we are close to signing him. Although, it is not finalized yet».

ON PETRUSEV

«His contribution did not meet our expectations this season and we may replace him with another player».

 

Spominju se Dzos Nibo kao  zamena za Petruseva i Satoranski prva zelja ukoliko Micic ode u Nba. Larkin vec u pregovorima oko produzetka ugovora.

 

Barselonina zelja je takodje Satoranski plus Sengelija i Jan Veseli. Izvesno je da ih Brendon Dejvis napusta jer je odbio novi ugovor a jos ranije je bila informacija da je Dejvis prva zelja Armanija. Hajns verovatno ostaje a Dejvis kao zamena za Tarzuskog. Veseli je realan da zavrsi tamo a sto se tice Sengelije nisam siguran jer Virtus isto ima enorman budzet, vec su mu ponudili 1.7 miliona a ako mu Barsa ponudi vise po meni je to preplacivanje a nece ni moci da igra vise od 15 minuta pored Mirotica. Eventualno da planiraju raskid ugovora sa Miroticem u sta sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

Dosta će Efes zavisiti od toga da li će Micić u NBA, ali ako kojim slučajem ostane, uz ova imena koja se pominju, biće prejaki.

Klajburn bi im bio perfektan aset.

 

Ne znam šta da mislim za Moermana i Bubou. ODigrali su solidno regularni deo, ali sa dosta oscijlacija, a onda se poptuno raspali u plejofu i na f4. Ne bih se iznenadio da puste i jednog od njih, ako ne i obojicu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

Dosta će Efes zavisiti od toga da li će Micić u NBA, ali ako kojim slučajem ostane, uz ova imena koja se pominju, biće prejaki.

Klajburn bi im bio perfektan aset.

 

ako thundersi imaju i dalje prava na njega, neće sigurno, jer za minute koje bi dobio tamo ne može mislim ni nešto više para da dobije nego u evropi.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Borca said:

Naz Mitrou-Long navodno u pregovorima sa Panatinaikosom, takodje ima informacija da bi uskoro mogao da dobije i grcki pasos.
Amedeo Della Valle navodno na listi zelja Bajerna, Monaka i Albe.

Pratio sam malo Brešu, zanimljiv igrač, ima potencijala ... šut mu je klimav al može da pogodi, često u seriji.

Majka mu je Grkinja pa otud i pasoš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

POTRES U EVROPSKOJ KOŠARCI - NBA PRAVI NOVO TAKMIČENJE: Evroliga sa 24 tima, Netfliks, uloga za Bodirogu i jedan USLOV!

 

NBA liga planira da se umeša u odnos između FIBA i Evrolige i već su postavljene neke zanimljive ideje.

 

Spremaju se velike promene u evropskoj košarci. NBA liga je odlučila da se umeša, da reši goruće probleme u odnosu Evroliga/FIBA i da napravi takmičenja koja bi odgovarala svim stranama i reprezentacijama! Tako bi ukratko mogao da se shvati tekst poznatog grčkog portala "SDNA".

Prema informacijama koje stižu iz Grčke spremaju se veliki potresi, o čemu će mnogo više da se priča na sastanku između deoničara Evrolige u sredu na kome bi trebalo da se izabere i naslednik Đordija Bertomeua, spominje se da bi to mogao da bude Dejan Bodiroga.

Dok se to čeka, ovo su detalji svih promena koje bi trebalo da se dogode. U razgovorima učestvuje ni manje ni više nego drugi čovek NBA lige Mark Tejtum, zamenik komesara najjače košarkaške lige na svetu Adama Silvera. Taj detalj možda i najbolje govori o tome koliko je sve ozbiljno.

"NBA liga je već pokrenula takmičenje u Africi i vidi Evropu kao regiju punu potencijala. Uostalom, iz Evrope su došli igrači poput Luke Dončića, Nikole Jokića, Janisa Adetokumba i mnogih drugih. Zbog toga žele maksimalno sve to da iskoriste. Prvi uslov ka tom cilju je smirivanje 'rata' između Evrolige i FIBA, odnosno postizanje dogovora po kom se mečevi reprezentacije ne bi igrali u vreme evroligaških mečeva kako bi oni najbolji mogli da budu deo nacionalnih timova. To je glavni uslov koji je stigao iz NBA", piše u tekstu.

Ukoliko se to ispuni, slede planovi za proširenje Evrolige.

"Spremna je rekonstrukcija svega. Ideja je da se Evrokup spoji sa Ligom šampiona i da to takmičenje organizuje FIBA. U isto vreme cilj je da se Evroliga proširi na 24 kluba, što daje zagarantovanih 46 mečeva za sve učesnike. Po sadašnjim pravilima u elitu je ulazio šampion Evrokupa i eventualno finalista, sada je ideja da se taj broj sa dva proširi na šest. Na taj način bi FIBA dala veći značaj nacionalnim šampionatima", stoji u objašnjenju.

Treći korak - uključivanje "Netfliksa". U sve ovo bi mogla da bude uključena i dobro poznata platforma korisnicima širom sveta...

"Onlajn platforma 'Netfliks' bi sve to mogla da prenosi. NBA liga već planira da tu oranizuje prenose mečeva iz Razvojne lige, iz Afrike, a u to bi bila uključena i Evroliga, sve kako bi se proširilo tržište i kako bi i korisnici u Americi mogli da gledaju evropsku košarku. Ceo ovaj projekat bi mogao da započne već u sredu na sastanku deoničara na kom će biti smenjen Bertomeu. Favorit za njegovo mesto je Bodiroga", zaključuje se u tekstu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nba & Bodiroga....i onda je mrmot zavio čokoladu...

 

Edit: Nije prozivka za Bodirogu, nego ceo taj koncept mi je nerealan gde nba nesto kao ulaže...sto je po meni nonsens jer oni samo isisavaju top igrače i sta im vise treba. Njima odgovara da EL nastavi da tavori jer im nije konkuretna tako. 

Edited by Obi-Wan
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...