Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Jedno od ruznijih finala ali ne manje uzbudljivo. I Zvezda u Bariju odigrala mozda i najruznije finale ali je uzela titulu. 

Ocajna realizacija i slaba organizacija timske igre pogotovo u Efesu. Svelo se dosta na individualne skilove i inspiraciju. 

 

Cestitke Vasi iako je i Plajs mogao da ponese ovu MVP nagradu. Prevagnulo je sto je Vasa clutcher.

 

Deluje da smo ovo lepo organizovali i opravdali priliku da ugostimo F4. Steta sto nije pristupacnije za domace ljubitelje kosarke. 

Link to comment
Share on other sites

Poslednji napad Efesa trajao oko 45 sekundi. Ovo je teski amaterizam Reala, da naprave dva faula i dodaju vreme za napad Efesu. Na kraju ne naprave faul kad je trebalo, tesko pomracenje Lasa, koji je jos jednom spremio sjajno utakmicu, ali igraci su mu se raspali u sutu za tri poena.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Don Radonja said:

Da samo da postavi igru...Mala stvar...Zar ne?

To im je posao ... ne kažem da nisu bitni.

Igrači moraju biti u fokusu, nikako treneri ... što je u Evropi slučaj, u NBA je to postavljeno kako treba.

Ovde je to na nivou video igrice, ovaj razbio onog ... neozbiljno skroz.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kankkunen said:

To im je posao ... ne kažem da nisu bitni.

Igrači moraju biti u fokusu, nikako treneri ... što je u Evropi slučaj, u NBA je to postavljeno kako treba.

Ovde je to na nivou video igrice, ovaj razbio onog ... neozbiljno skroz.

 

 

Ja ipak mislim da je povezano.Treneri su tu da kroz svoj sistem igre obezbede igracu sto laksih pozicija za poentiranje.I onda ako si kvalitetan igrac normalno da ces iskoristiti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Poslednji napad Efesa trajao oko 45 sekundi. Ovo je teski amaterizam Reala, da naprave dva faula i dodaju vreme za napad Efesu. Na kraju ne naprave faul kad je trebalo, tesko pomracenje Lasa, koji je jos jednom spremio sjajno utakmicu, ali igraci su mu se raspali u sutu za tri poena.

A i ti faulovi su napravljeni pri isteku napada

Link to comment
Share on other sites

Idiot novinar iz Litvanije upitao Vasu o ratu u Ukrajini i da pruži podršku Ukrajini, Ataman upao u priču, rekao da je Vasa umoran i da mora da ide u svlačionicu a da će on odgovarati na pitanja novinara.

Ne volim ga uopšte nakon one izjave o teroristima ali mu za ovo skidam kapu!

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Martin Mystere said:

Idiot novinar iz Litvanije upitao Vasu o ratu u Ukrajini i da pruži podršku Ukrajini, Ataman upao u priču, rekao da je Vasa umoran i da mora da ide u svlačionicu a da će on odgovarati na pitanja novinara.

Ne volim ga uopšte nakon one izjave o teroristima ali mu za ovo skidam kapu!

 

Baš malopre to videh, odlična reakcija Atamana.

 

22 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Uf, meni su oni skroz drugaciji tip igraca pa je bas tesko porediti. Teodosic nikada nije bio physical guy, dok Vasa jeste.

Sta je bolje, tesko je reci. 

 

Egal? Moze? 

 

1625353497175_srbija-portoriko-91879_(1)

 

Iskreno, od ove večeri prednost treba dati Vasiliju. Vreme je da napustimo taj neki mit o Teodosiću. Imam utisak da je on uvek doživljavan mnogo boljim nego što jeste. Ja ga obožavam i smatram da je veći talenat od svih košarkaša poslednjih 15 godina (sem verovatno Jokića), ali sve što je Vasa postigao krvavim radom je daleko epohalnije. Na isti način mi je od jednog momenta Bogdan ispred Tea.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

Poslednji napad Efesa trajao oko 45 sekundi. Ovo je teski amaterizam Reala, da naprave dva faula i dodaju vreme za napad Efesu. Na kraju ne naprave faul kad je trebalo, tesko pomracenje Lasa, koji je jos jednom spremio sjajno utakmicu, ali igraci su mu se raspali u sutu za tri poena.

 

Ono je baš bilo wtf. Da na 17 sekundi do kraja i 14 sec na shot clocku ne praviš faul, je neverovatan propust

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DameTime said:

Iskreno, od ove večeri prednost treba dati Vasiliju. Vreme je da napustimo taj neki mit o Teodosiću. Imam utisak da je on uvek doživljavan mnogo boljim nego što jeste. Ja ga obožavam i smatram da je veći talenat od svih košarkaša poslednjih 15 godina (sem verovatno Jokića), ali sve što je Vasa postigao krvavim radom je daleko epohalnije. Na isti način mi je od jednog momenta Bogdan ispred Tea.

Vasa sve postigao krvavim radom, a Teu sve bogom dano. Mozda Milos nije najveci radnik, ali je i on morao da odere dupe da dodje do nivoa do kojeg je dosao, pa je tek onda ubacio u ler.

 

Vasini uspesi daleko epohalniji? Vasa dve titule, F4 MVP x2, MVP EL jednom, prva petorka jednom, druga petorka dva puta.

 

Milos jedna titula, jednom MVP (sa 23 godine), tri puta prva petorka, tri puta druga petorka. Potcenjuje se ovde koliko je Milos bio konstantan tokom godina. Osam jakih sezona u EL, Vasa je tek na pola toga. Teo da nije otisao u NBA ili bar da se vratio u EL iz NBA ili bi vec bio ili bi bio blizu da bude najbolji asistent ikada u Evroligi, a u top5 ili top3 po poenima.

 

I ako cemo o uspesima treba dodati i reprezentaciju. Dovukao nas do finala EP sa 22 godine, dva puta uzastopno ubedljivo najbolji plejmejker na svetskom prvenstvu, srebro na OI, itd. 

 

Teodosic je jedan od nasih najboljih igraca ikada, jedan od najboljih plejmejkera u Evropi ikada i jedan od najvecih genijalaca koji su ikada krocili na parket. Da je mogao vise da postigne mogao je, ali ne postoji nikakav mit o njemu.

  • Like 14
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Vasa sve postigao krvavim radom, a Teu sve bogom dano. Mozda Milos nije najveci radnik, ali je i on morao da odere dupe da dodje do nivoa do kojeg je dosao, pa je tek onda ubacio u ler.

 

Ja uopšte nisam rekla ovo, ne znam zašto mi stavljaš ove reči u usta. Teodosić je svakako radio, ali poenta je da je imao još veći plafon od ovoga što je postigao, a nije dostigao više upravo zbog nedostatka rada. 

 

1 minute ago, Del Piero said:

 

Vasini uspesi daleko epohalniji? Vasa dve titule, F4 MVP x2, MVP EL jednom, prva petorka jednom, druga petorka dva puta.

 

Milos jedna titula, jednom MVP (sa 23 godine), tri puta prva petorka, tri puta druga petorka. Potcenjuje se ovde koliko je Milos bio konstantan tokom godina. Osam jakih sezona u EL, Vasa je tek na pola toga. Teo da nije otisao u NBA ili bar da se vratio u EL iz NBA ili bi vec bio ili bi bio blizu da bude najbolji asistent ikada u Evroligi, a u top5 ili top3 po poenima.

 

Kako je na pola? 😄 Kad već spominješ NBA, Teo se vratio u Evropu upravo zato što nije imao i nema nikakve radne navike. 

 

1 minute ago, Del Piero said:

Teodosic je jedan od nasih najboljih igraca ikada, jedan od najboljih plejmejkera u Evropi ikada i jedan od najvecih genijalaca koji su ikada krocili na parket. Da je mogao vise da postigne mogao je, ali ne postoji nikakav mit o njemu.

 

Apsolutno smatram da postoji mit (rezultatski), to da je genije i virtuoz stoji, ali na osnovu eye testa, talenta, potencijala i nečega što volimo da gledamo. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

 

Ja uopšte nisam rekla ovo, ne znam zašto mi stavljaš ove reči u usta. Teodosić je svakako radio, ali poenta je da je imao još veći plafon od ovoga što je postigao, a nije dostigao više upravo zbog nedostatka rada. 

To koliko je Teo radio i koliko je mogao je sada nebitno. Imas njegove uspehe i imas Vasine uspehe. Vasini uspesi ne mogu nikako da budu daleko epohalniji.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

To koliko je Teo radio i koliko je mogao je sada nebitno. Imas njegove uspehe i imas Vasine uspehe. Vasini uspesi ne mogu nikako da budu daleko epohalniji.

 

Nije nebitno jer je to razlog zašto je od sinoć za mene Vasilije ispred Teodosića. Ko je očekivao da Vasa bude dva puta uzastopno šampion EL + MVP F4 - super. Ali sećam se komentara na njegov račun i nema trika da je 90% ljudi očekivalo da će postati to što je postao. Dok se Teu konvencionalno zaboravljaju loše sezone, partije i promašaji kroz karijeru, zato što ga svi volimo, njegova košarka je lepa za gledanje i sl. Kod mene to neće moći tako da sori Teo ❤️

Link to comment
Share on other sites

Ako su ti bitni komentari i ocekivanja, ko je ocekivao da Teodosic bude MVP Evrolige sa 23 godine kada je sezonu ranije igrao jedva 10 minuta po mecu? Kakvi li su tada bili komentari.

 

Sta se to Teu tacno zaboravlja, a sta se kome tacno pamti? 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drperce said:

 

Litvanski novinari teska govna

Svaka cast Atamanu. Posle one nesrecne izjave kada je ubijen Jagoda, uvek se ponasao normalno i davao korektne izjave.

Ovaj nazovi novinar bi bilo kakvu Vasinu izjavu nekako predstavio kako.je vec smislio u svojoj tintari. Provociranje onomad u Kaunasu, provociranje u Bgd... Idemo dalje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, DameTime said:

 

Ja uopšte nisam rekla ovo, ne znam zašto mi stavljaš ove reči u usta.

 

ako napišeš da je vasa sve stekao krvavim radom a da je teodosić najtalentovaniji posle jokića, jasno impliciraš kakva je radna etika ovog drugog. 

pri tome, to uopšte nije problem, jer teo zaista nije neki gym rat, već ne vidim razlog da se buniš zbog logičnog zaključka do koga sam i ja a verovatno i drugi došli.

 

što se vase tiče, postigao je sigurno više nego što su fanovi basketa očekivali nakon sporog starta profesionalne karijere.

međutim, treba reći i da su on i miljenović još kao klinci klinci bili projektovani kao talentovani plejmejkeri i da je vasa, kao dudino kumče, (srećom i za košarku i za njega) u startu dobio mnoge prilike i opcije koje neki random talentovani igrač i ne bi.

 

što je takođe potpuno okej, pogotovo kada gledamo in hindsight šta je sve postigao i kako je završio ovu euro-sezonu.

ipak, ako pričaš "o mitu o teodosiću" a onda kažeš da je "vasa sve postigao krvavim radom", zapravo romantizuješ i vasinu situaciju iz najboljih namera ( :

 

u svakom slučaju, niti jedan vrhunski igrač ne može da bude tamo (na vrhu) 5 ili 10 godina bez požrtvovanja i rada.

neko je radniji, neko ne toliko ali su svi oni ozbiljni profesionalci i veliki talenti naravno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...