Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

I dalje ne mogu da se načudim u kojoj meri je, i to u sred sezone, EL unakazila svoj sajt. Ono je neka budala morala da napravi, ali i neka druga budala da odobri, neka treća budala da da zeleno svetlo... Ne pamtim da sam video ovakav downgrade. Pritom me estetski momenat ni ne zanima, ali bukvalno može da se nabroji 15-20 stvari koje su ranije bile moguće, a sada nisu. Pritom ne pričamo o sajtu na kojem treba nešto da kupiš, nego bukvalno ulaziš da bi gledao statistiku i raspored. Deluje kao da su radili ljudi koji ne prate sport i koji nikada nisu ni gledali bilo kakav boxscore, istoriju statistike i sl. Bukvalno sam u neveri -- ranije ukucaš na guglu ime igrača i "euroleague" i uđeš odmah na njegov profil. To više ne može, ali i kada se dovučeš do profila igrača -- ne može da se uđe u prethodne sezone, a onaj istorijski prikaz ne daje tipa prosek po utakmici već apsolutne vrednosti. I takva katastrofa je šta god pokušaš da vidiš na sajtu. 

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kratak prevod najzanimljivijeg dela vesti sa BasketNews-a koju je @Setite se 2011postavio na Zvezdinoj temi.

 

BasketNews prenosi neke nove informacije oko EL i iskljucenja ruskih klubova. Naime, EL je ponudila alternativno resenje sto se tice tabele i rezultata posto su neki klubovi (razumljivo) nezadovoljni trenutnim predlogom da se poniste svi rezultati utakmica odigranih protiv ruskih klubova.

 

Predlozena alternativa je:
- prethodni rezultati protiv ruskih klubova ce ostati kakvi jesu i nece se brisati
- preostale utakmice protiv ruskih klubova ce se samo otkazati i klubovi ih nece dobiti sluzbenim rezultatom 20:0
- pozicije na tabeli ce biti odredjene po procentu uspesnosti a ne po trenutnom pobeda-poraz skoru

 

Takodje po BasketNews izvorima, EL timovi (preostalih 15) ce glasati tokom vikenda da bi odlucili kojom opcijom ce biti zavrsen regularni deo EL sezone.
Naravno izglasana opcija ce biti i odobrena samo ako na kraju ruski timovi i zvanicno budu iskljuceni iz ovogodisnje sezone (krajni rok za odluku je 21. Mart).
Glavni razlog za ovu novu alternativu je cinjenica da ako se poniste svi rezultati protiv ruskih klubova to bi znacilo da je skoro 20% regularnog dela sezone izbrisano.

Edited by Borca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Losmi17 said:

Trinkijeri je bolji fit na tu kosarku koju Makabi igra.

Previse kontrolisano igra Cavi, ali videcemo.

 

Mislim da ako dodje Xavi, da nema ništa od njegovog prilagođavanja indijancima. Ima da igraju kako on svira.

 

Naravno, to im je i najpametnije. I cenim da teško mogu bolji potez da povuku od toga. Šteta za Zenit, koji je pod njim rastao i postao ozbiljan EL klub.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

ova novopredlozena varijanta bi znacila da je lupam Barsa igrala 2x protiv CSKA a Real samo jednom. I onda im se racuna ukupan procenat uspesnosti za tekme koje su odigrali?

 

Nekako mi je to nefer, nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Borca said:

Kratak prevod najzanimljivijeg dela vesti sa BasketNews-a koju je @Setite se 2011postavio na Zvezdinoj temi.

 

BasketNews prenosi neke nove informacije oko EL i iskljucenja ruskih klubova. Naime, EL je ponudila alternativno resenje sto se tice tabele i rezultata posto su neki klubovi (razumljivo) nezadovoljni trenutnim predlogom da se poniste svi rezultati utakmica odigranih protiv ruskih klubova.

 

Predlozena alternativa je:
- prethodni rezultati protiv ruskih klubova ce ostati kakvi jesu i nece se brisati
- preostale utakmice protiv ruskih klubova ce se samo otkazati i klubovi ih nece dobiti sluzbenim rezultatom 20:0
- pozicije na tabeli ce biti odredjene po procentu uspesnosti a ne po trenutnom pobeda-poraz skoru

 

Takodje po BasketNews izvorima, EL timovi (preostalih 15) ce glasati tokom vikenda da bi odlucili kojom opcijom ce biti zavrsen regularni deo EL sezone.
Naravno izglasana opcija ce biti i odobrena samo ako na kraju ruski timovi i zvanicno budu iskljuceni iz ovogodisnje sezone (krajni rok za odluku je 21. Mart).
Glavni razlog za ovu novu alternativu je cinjenica da ako se poniste svi rezultati protiv ruskih klubova to bi znacilo da je skoro 20% regularnog dela sezone izbrisano.

I jedno i drugo resenje ce nekoga da ostete, a nekom da donesu boljitak. Npr Bajernu ne leze ruske ekipe i oni imaju 0:3, sto bi se na kraju verovatno pretvorilo u 1:5, a ovako ta dva poraza viska idu u zaborav.


Najpravednije je da postoji taj play-in po bilo kom sistemu pa neka pobedi bolji. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

cim su predlozili, znaci da ce i biti usvojen, a to se vidi i iz prilozenog..

na prve 4 svakako nema uticaj..

stavlja monako u dosta bolji polozaj, nego onaj sa brisanjem utakmicam sa rusima..

a itekako odgovora i bayernu, efesu, kao i makabiju a pogotovo feneru..

mi tu totalno otpadamo, i u sustini monaco, bayern, fener i makabi se bore za 3 od 4 mesta(koje predstavljaju pozicije 6, 7 i 8)..

a to je ocigledno i bio fokus el, da ne iskasape monako, a i da fener vrate u zivot.

 

tako da ono, 80% da nece biti usvojen ovaj model a 100% da hoce.:default_coffee:

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marvin said:

ova novopredlozena varijanta bi znacila da je lupam Barsa igrala 2x protiv CSKA a Real samo jednom. I onda im se racuna ukupan procenat uspesnosti za tekme koje su odigrali?

 

Nekako mi je to nefer, nemam pojma.

 

Oba resenja su neka "kontrola stete" ali izgleda da "vagaju" koje resenje ce najmanje stete napraviti klubovima generalno u smislu pozicije na tabeli.

Edited by Borca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto bi jedan grobar rekao:

 

 

 

Ne moze biti pravedniji ovaj sistem od brisanja rezultata. Iz prostog razloga sto ce recimo neka dva tima da se bore za to ko ce biti u top 8 a jedan tim je imao vise utakmica sa CSKA/Unics/Zenit, koji su defacto jaci timovi od njih, dok je jedan tim imao manje tih utakmica i samim tim manje sansi za poraz (koji umanjuje procenat).

 

Matematika je egzaktna nauka, potrebno je samo da je koriste uceni ljudi, pa makar i pomocu excel tabela. 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Malo sam zaludan, pa cu ovde napisati nesto duze misljenje o situaciji i kako utice na KKCZ. Prva stvar, ako gledamo cisto interese klubova i uporedimo ovu gore tabelu sa tabelom bez rezultata ruskih ekipa, jasno je da daleko vise ekipa profitira iz one prvobitne podele (Zvezda, Makabi, Bajern, cak i Alba u ludom scenariju upada u pricu oko top 8 jer imaju jednak broj poraza kao i mi, a jedan manje od Monaka i Fenera), dok s druge strane gube samo Fener i Monako. Ovih prvih pet odozgo ne racunam, njima sve isto, kao i kod Panate, Baskonije i Zalgirisa. Ako klubovi biraju, mislim da ce se izabrati ova prva solucija.

 

E sad, ako gledamo iz ugla sta kome treba i cuvenih kalkulatora stvari stoje ovako:

Bajernov raspored: Fener (A), Milano (A), PAO (A), Efes (A), Zvezda (H), Real (A)
Makabi: Zvezda (A), Milano (H), Real (H), PAO (A), Asvel (H), Barsa (A)

Monako: Efes (H), Oly (H), Baskonia (H), Milano (A), Alba (H)

Fener: Bajern (H), Baskonia (A), Barsa (A), Alba (H), Pao (H)

Zvezda: Real (H), Makabi (H), Barsa (A), Alba (A), Bajern (A), Zalgiris (A), Efes (H)

 

Sledeci duel izmedju Fenera i Bajerna je mnogo bitan za obe ekipe, ukoliko Bajern tu izgubi, sanse im znacajno padaju ako se odabere druga solucija jer imaju verovatno i najtezi raspored od svih konkurenata. Ako bude prva, onda imaju lepu zalihu od 3 pobede i uz neki veci brejk i PAO su verovatno sigurica. Ako Fener izgubi, ja ne vidim nacin kako ce oni da udju u PO, s obzirom na to da su u medjusobnom skoru gori i od KKCZ i od Bajerna i od Monaka. 

Makabi ima 4 veoma teske utakmice i 2 zicera, a verovatno im je ova tekma sa KKCZ presudna. Ako to izgube, moraju da dobiju realnih 4/5, imajuci u vidu da su i oni slabiji u medjusobnom skoru sa ove tri gorepomenute ekipe.

Monako ima najjednostavniju racunicu, pobeda nad tri donjoplasirane ekipe + 1 brejk im 100% donosi plej-of, svaki poraz preko toga ih kosta za po 30% sansi 

Zvezda je slicna prica, ako ostane ova prva solucija, ovde mora realnih 4/7 uz nesto povoljnije rezultate (po mogucstvu da jedna od tih cetiri budu nad Makabijem). Opet, sa 5/7 Zvezda gotovo sigurno prolazi dalje. Ukoliko bude bila druga solucija, vazi ista pravila samo sa po jednom pobedom vise posto ce toliko Zvezda da izgubi menjanjem pravila. 

 

Na kraju, bitno je reci da sve ovo varira i da dzabe ja sad sve ovo napisah kad se situacija menja iz dana u dan, ali eto, visak vremena i inspiracije donosi vase utroseno vreme na citanje ovog referata 😄
 

P.S. da se ne zaboravi - sramna odluka evrolige!!!

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

EL svakako mora da donese odluku jer timovi treba da znaju na cemu su i ne mozemo da imamo dve tabele. 

 

Ne znam sta je ideja sa onim rokom datim Rusima do 21. marta. Je l' si ih izbacio ili ih nisi izbacio? Sigurno je vecina stranih igraca otisla iz zemlje, poceli su i transferi. Sta oni tacno ocekuju da se desi do tog dedlajna? Sankcije se ne ukidaju tek tako. Takodje formulacija da ruski timovi imaju rok do 21. marta da se vrate u ligu je zabavna. Kao da su sami istupili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Del Piero said:

EL svakako mora da donese odluku jer timovi treba da znaju na cemu su i ne mozemo da imamo dve tabele. 

 

Ne znam sta je ideja sa onim rokom datim Rusima do 21. marta. Je l' si ih izbacio ili ih nisi izbacio? Sigurno je vecina stranih igraca otisla iz zemlje, poceli su i transferi. Sta oni tacno ocekuju da se desi do tog dedlajna? Sankcije se ne ukidaju tek tako. Takodje formulacija da ruski timovi imaju rok do 21. marta da se vrate u ligu je zabavna. Kao da su sami istupili.

Produzavaju zato sto se nadaju da ce se Rusi vratiti jbg, kapital je veliki...

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Del Piero said:

EL svakako mora da donese odluku jer timovi treba da znaju na cemu su i ne mozemo da imamo dve tabele. 

 

Ne znam sta je ideja sa onim rokom datim Rusima do 21. marta. Je l' si ih izbacio ili ih nisi izbacio? Sigurno je vecina stranih igraca otisla iz zemlje, poceli su i transferi. Sta oni tacno ocekuju da se desi do tog dedlajna? Sankcije se ne ukidaju tek tako. Takodje formulacija da ruski timovi imaju rok do 21. marta da se vrate u ligu je zabavna. Kao da su sami istupili.

 

Izvesno da je to završena priča, bar kada je reč o ovoj sezoni. Taj navodni rok do 21.03. je samo pro forme, da se šatro ispoštuje neka procedura i da se to upakuje na kulturan način kako bi se bar malo zamaskirala i našminkala sramota sa ovim izbacivanjem. Možda i sa pravne strane prave sebi odstupnicu, ne znam kakvi su ugovori između klubova i Evrolige, pogotovo ovih sa desetogodišnjom licencom. U principu odluka je doneta na višim instancama, bord EL nije mutav na rusku lovu. Ali moraju se povinovati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...