Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

koliko vidim, tu je neki novinar izneo svoje licno misljenje - ne bih to nazvao nekim pritiskom

pre svega zato sto taj novinar nema polugu kojom bi bilo koga prisilio na nesto

a pritisak javnosti kao takve je neka druga stvari, i prisutan je u sportu svakodnevno

neko obraca paznju na to neko ne

poenta je da ne mora

Nisu samo novinari u pitanju ... al OK. džaba krečim.

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ali kakve veze ima krim iz proslosti sa individualnom odlukom nekog igraca koji u ovom trenutku igra tamo?

krim je bio pre 8 godina

sta je trebao npr. shengelia da uradi...da se teleportuje u 2014, potpise za CSKA tada, pa ih onda napusti zbog krima da bi u tvojoj knjizi bio moralno dosledan?

mislim toliko masite fudbal sa tom istorijom da mi je prosto neverovatno

 

Rusija se nije promenila od 2014. do sada. CSKA se nije promenio. I tada se znalo koje su aspiracije Rusije. 

 

Sve je to licemerno. Ja sam rekao - ne treba mesati sport i politiku. Ako si vec dosao, ostani i igraj. Ako ti je zivot ugrozen ok onda bezi... to je druga stvar. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da treba biti malo samoziv i da sezona treba da se zavrsi po svaku cenu, jer je kovid urnisao normalan zivot na planeti 2 godine i mislim da je besmisleno sada ponovo zaustavljati zivot zbog sukoba dve drzave, ostatak sveta malo da odjebe iz cele price i da gleda u svoje dvoriste.

Da,znam da ovo nije samo sukob dve drzave i da je mnogo vise u igri, i da su ovo sve globalni interesi, niti sam malo dete, niti sam naivan, ali zar nije bilo dosta majku mu?! EL moze da prezivi bez 3 ruska kluba, i Zalgirisa u krajnjem slucaju, ako ova cetiri tima budu mogli i hteli da igraju sledecih mesec dana, super, ako ne, sve utakmice registrovati sa 20:0 za protivnika, i to je to.Tabela ce na kraju pokazati svoje.

A zaustavljati zivot, pa i sport u krajnjem slucaju na globalnom nivou, nakon korona nenormalnosti poslednje dve godine, je pogubno po covecanstvo.

Sere mi se od gomile trendsetera i novopecenih aktivista, koji propagiraju jos jednu "godinu pod ledom" za covecanstvo, boje internet u zuto-plavo itd...a do pre 5 dana nisu znali gde je Ukrajina, a kamoli ko je tamo na vlasti. Ista ta EL (ili neka slicna), se igrala '99 kada su nama padale bombe po glavama, i ni pod razno svet nije stajao zbog toga. Sada je ocigledno misljenje, a uzrocno posledicno i stav, kao dupe, svako ga ima🙄

Edited by Gudura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema sta da se mudruje, ruski timovi se povlace iz EL ove sezone, brisu se rezultati sa ruskim timovima, automatski se otvaraju slotovi da se mozda i nadoknadi neka utakmica i to je to.

 

Sledece sezone, najpre da sve bude mirno, CSKA se vraca jer ionako ima licencu, a Zenit i UNICS, pa ne znam, neka odigraju jedan dvomec. 

Link to comment
Share on other sites

BTW ovako nesto je glupost...

 

 

Ovde pricamo ne samo o timovima vec i o individualnim sportistima kojima je to cime se bave citav zivot, od toga verovatno i zive. Ako propuste neka bitna svetska takmicenja to ce biti veoma lose za njih, mozda ce izgubiti i sanse da se kandiduju za neke olimpijade ili slicno. A mnogima je mozda to neka od poslednjih prilika.

 

A sta je njihove krivica? To sto imaju pasos agresorske drzave? Idiotluk! 

A obrazlozenje je jos idiotskije - sportisti iz Ukrajine ne mogu da ucestvuju pa zato ne treba da ucestvuju ni ovi iz Rusije i Belorusije. 

 

 

Ja mogu da razumem nesto ovako:

 

Ali da jedan MOK trazi da se svaki ruski i beloruski sportista izbaci iz takmicenja kao kakav dopingovani sportista, to stvarno nema smisla. 

 

--------

6 minutes ago, pantelia said:

Uglavnom se rezultati ne brisu ako je proslo 2/3 yakmicenja, ne znam vazi li to za EL.

 

Brisanje ili registracija svakog meca (i onih odigranih) sa 20:0. 

 

Inace nema smisla, jer neko je mozda odigrao 3 utakmice sa Rusima a neko vec 5 (i mozda je 4 izgubio). Pa sad ovaj tim sa 3 utakmice dobije gratis pobede, a ovaj sto je odigrao 5 dobije samo jednu. 

Edited by Kooineeperk
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja bih samo skrenuo paznju na to koliko se Kevin Pangos sje8ao ove sezone 😄

 

 

Salu na stranu, voleo bih da vidim da se EL (i EC normalno) zavrse na terenu, pa makar bez ruskih klubova. Nisu (svi) stanovnici Rusije krivi za ovo sto se dogadja, ali jbg mnogo manje bole sankcije nego bombe po glavama 😞

Edited by Marvin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Marvin said:

Ja bih samo skrenuo paznju na to koliko se Kevin Pangos sje8ao ove sezone 😄

 

 

Salu na stranu, voleo bih da vidim da se EL (i EC normalno) zavrse na terenu, pa makar bez ruskih klubova. Nisu (svi) stanovnici Rusije krivi za ovo sto se dogadja, ali jbg mnogo manje bole sankcije nego bombe po glavama 😞

Meni je nerealno djelovala citava prica oko njega i NBA jer realno nema sto da trazi tamo al kad je Campazzo jebeni posao moze i on. Sad jbg nije da mu se nije bilo otvorilo da igra neku ulogu i minute al to se vidjelo odma da nece funkcionisati na nacin na koji je predvidjeno.

Situacija oko ruskih klubova ce postati losija prije nego sto ce se poboljsati u trenutnoj situaciji. igrace poput Clyburna, Milutinova, Hacketta, Barona, Mickeya i slicne mozemo vec smatrati FA. Sasvim je legitimno razmisljati kako oni vjerovatno nece biti iste potrosacke moci u narednom periodu pa kako god ta EL bude izgledala ubuduce, sa njima ili bez njih.

Link to comment
Share on other sites

Ако избацују Русе онда јбг ил нек бришу све утакмице пре овог кола са русима и ове што следе, ил свима победе за све. Најглупљи потез би био да само ово што следи не рачунају, онда на крају неће све екипе ни имати исти број одиграних утакмица.

 

 

 

Избацише их из ЕЛ и ЕК, ако се не поправи ситуација поништавају све одиграно са Русима и све што би се одиграло

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

jas ocekivao da ce se sve ruske ekipe izmestiti u bg, sto bi mozda i bio slucaj da arena nije zauzeta, tu bi se i vucko ubio od para em bi ispalo da radi uslugu za njih jelte...

 

lm, tesko da ce se l prekidati el zbog 3 ruska tima, al sa druge strane ne postoji ni posten model po kojem moze ovo da se ishendluje za sve ucesnike..

nije legitimno  ni da se poniste utakmce koje su igrane sa njima, a  nije posteno ni da se timovima koji treba da igraju sa njima, unapred dodele pobede, pogotovo sto bi neko imao 1, neko 3-4 utakmice sa njima..

a tesko i da ce el izaci u susret i pomeriti rusima utakmice za mesec dana..

 

tako da ono,   najpostenije bi bilo da se ruski timovi izmeste izvan rusije, da bi se stekli uslovi za kakva takav regularan zavrsetak el, ovako sledi teski cirkus.. 

i da ga jebes ako najmanje zlo ne bi bilo da se el prekine, al od toga ovaj put nece biti nista.

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

Odluke oko EL/EK
1. Suspenduje se ucesce ruskih klubova u EL (CSKA, Uniks, Zenit) i EK (Lokomotiva Kuban)
2. Nastavice se sa nadgledanjem situacije, ukoliko se situacija ne promeni u pozitivnom smeru, sve utakmice regularne sezone protiv ruskih timova ce biti ponistene da bi se napravile nove tabele u oba takmicenja

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

БАРСА : 17-4
РЕАЛ : 16-5
АРМАНИ : 15-6
ОЛИ : 14-10
МОНАКО : 10-12
ЕФЕС : 11-8
ФЕНЕР : 9-12
БАЈЕРН : 12-9
МАКАБИ : 10-10
АЛБА : 7-12
АСВЕЛ : 7-15
БАСКОНИЈА : 7-13
ПАО : 6-14

ЗВЕЗДА : 8-12

 

 

Ако нисам нешт зајебао, ово су скорови ако се поништи све са русима

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je nemoguće da ruski timovi nastave takmičenje jer recimo Lokomotiv Kuban mora da potpiše novih 8 igrača koji će naravno biti domaći i onda će u svakoj narednoj tekmi biti duplo slabiji protivnik što je tehnički neregularno u odnosu na timove koji su već izgubili oba susreta sa njima.

Još veći problem je lokacija za odigravanje njihovih domaćica jer je u Beogradu to neizvodljivo zbog gustog rasporeda, već priličnog broja odloženih susreta i manjka termina.

Dovoljno je da pored Žalgirisa još samo jedan tim odbije da igra sa njima i eto belaja.

 

I da se sutra objavi da rusi napuštaju Ukrajinu, to će biti proces sigurno duži od mesec dana...a za par dana će svi ameri da raskinu ugovore sa uskim timovima.

Uz svu trenutnu suzdržanost EL i želje da se iznađe neko rešenje mislim da je i njima jasno da rusi neminovno ispadaju i svi rezultati se brišu.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...