Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

2 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Zasto? Bez zezanja, koji kvalitet vidis kod njega? Mislim, verovatno nije gori od Zirbesa, ali to nije nikakav uspeh...

Pratio sam ga prosle godine u izraelu malo. Ovo je drugi nivo, ali mislim da ima veliki defanzivni potencijal sa atleticizmom koji poseduje i rasponom ruku od 218. Odlican bloker, ofanzivni skakac, moze da preuzme sve u odbrani. Izraelska liga je varljiva, ali bukvalno je stizao igrace i na perimetru i pod kosem. U napadu je sirov, moze da prikuca neke odbitke i dobra je meta za allayoop pas. Uglavnom poene zaradjuje zakucavanjima i to je manje vise to. Jeste sirov, ali nije glup i kapiram da bi radonjic mogao od njega napraviti neku mini defanzivnu zver. Ne kosta puno, pogotovu ako ga otpuste, a i maiku se blizi kraj ugovora. Low risk-high reward rekao bih.

Link to comment
Share on other sites

E jbg ako tako gledas, to se moze reci i za donta halla. Nama macka u dzaku, monaku odlican. Ima ovaj i mase, nije ga bas lako ugurati u prvi red tribina. Ima ogranicenjanu napadu, ali i prostora za napredak na obe strane terena.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam apsolutno frapiran kako dobro igraju Okobo i Jones za Asvel. Prvi je bio u top 3 najgora igrača nba lige, baš ničim nije pokazivao da je taj nivo, a drugi je bio solidan back up u Makabiju, međutim nit je neki atleta, nit je neki plejmejker, nit je neki šuter za 3. 

 

Ovaj Tonijev brat na klupi Asvela radi stvarno odličan posao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, realno *w said:

Potpuno su poludeli u Žalgirisu ove godine. Tačno je Urbonas dobro predvideo situaciju, krenuće porazi, a onda će se udariti po trenerima.

A niko da prizna da je ekipa jednostavna preslaba za EL. Kad pogledaš ekipu od prošle godine, otišlo je 5 od 7 najboljih igrača, a jedan od te dvojice koji su ostali, je povređen.

 

Naravno, sada su se setili i da dovode igrače, ali tek ćemo da vidimo na šta će Vebster da liči. Sve u svemu, biće ovo duga sezona za njih.

 

Bilo je samo pitanje vremena kad če Žalgiris zadesiti ovakva sezona, po mom mišljenju. Oni su ionako stalno tražili te undervalued strance, ili po manjim klubovima, ili ove što su bust-ovali u velikim klubovima. A nekako nije realno da ti iz sezone u sezonu pronalaziš dva vrhunska igrača, kao što je to bio slučaj sa njima. Ove su promašili, i to bi bilo to. Recimo da je nekim slučajem Mudiay proigrao, svi bi rekli, pogledajte kako Žalgiris ima muda da dovuče igrača bez evropskog iskustva direktno u EL. Ovako se Mudiay ispalio ko signalna raketa, i odma priča ide drugim tokom.

Uz to, kao što je več i spomenuto, klubovi kao što su Žalgiris i Zvezda recimo, jednostavno moraju da imaju 5-6 domačih igrača koji če dati doprinos u rotaciji. I zbog manjeg budgeta, a i zbog toga što im je to nekako identitet. Kad se gleda i iz tog ugla, gubitak Grigonisa i Jokubaitisa je stvarno veliki. Posebno što i oni izgleda imaju krizu sa mladim talentima, koji bi mogli da polako odmene ove dinozavre kao što je Jankunas recimo. 

 

No, i ja kao i mnogi ovde mislim da je ključna greška bila zamjena trenera. I tajming, a i koga su zamenili sa kim. Ajde selekcija jeste bila lošija nego ranije, ali tu su si verovatno zakucali zadnji ekser u sezonu.

 

1 hour ago, Nate said:

E jbg ako tako gledas, to se moze reci i za donta halla. Nama macka u dzaku, monaku odlican. Ima ovaj i mase, nije ga bas lako ugurati u prvi red tribina. Ima ogranicenjanu napadu, ali i prostora za napredak na obe strane terena.

 

Rekao bi da je boldovano baš ozbiljan understatement. Sigurno si video njegov šut sa nekih 3 metra od koša neki dan, gde pogađa rub table. Ali dobro, nije sad on jedini takav. Evropa, pa čak i EL je puna tih atletskih petica koje nemogu vola da ubodu. Ali fora je u tome, da takvi igrači mogu dati doprinos u nekim sistemima, dok su bezvredni u nekim drugima. Radonjićev sistem očigledno nije najbolji za ovakve igrače. Dokaz za to je koliko brzo je Terry odletio, kad je Radonjić lani preuzeu tim. A držao je nezadovoljnog JOB-a recimo, iako se ovome očigledno nije ostajalo u Zvezdi. A i pre i posle toga se nismo nagledali takvih centara kod njega. Zašto je to tako, neznam. To bi trebao da nam objasni Radonjić, ili barem neko stručniji na ovom forumu. Ali sad pretrgati se ovde da dokažemo kako ovakvi igrači imaju strašan potencial, samo čoravi Dejo to ne vidi, mislim da je bezveze. Zna on dobro šta mu treba, i sa čime može najbolje da odradi svoj posao.

Krunski dokaz ove sezone je Ognjen Kuzmić. Koji bi, da nema Deje, mogao da igra u Borcu iz Čačka (bez namere da uvredim taj simpatični klub). U tom pravcu mu je i išla kariera, jer smo mogli svi da vidimo koliko je bio pogubljen i bezvredan u nekim drugim sistemima. Bilo je tu i do povreda i do drugih stvari. Ali prvenstveno, Kuzmić je za modernu košarku na vrhunskom evropskom nivou dosta specifičan tip igrača, kojeg če malokoji trener uspeti da iskoristi na najbolji način.  A to možda i nije zato što ti treneri to nebi umeli, nego zato što moraju da pretumbaju svoj sistem, da bi takav igrač uspeo. A to neče da rade, naravno. Isto tako je i sa Floydom, Terryem, Donta Hallom u Zvezdi. I cela ta priča o dobrim igračima, i pogrešnim fit-ovima

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slazem se da radonjic kroz karijeru preferia old school centre sa nesto vise skila i gabarita, ali ne mislim da radonjic ne bi umeo u svoj sistem uspesno ukljuciti i ovakvog small ball centra. Ne vidim zasto bi bio beskorosan u pre svega defanzivno orjentisanom sistemu. Ofanzivno ovakvi centri dosta zavise od saigraca. Terry to nije bio sa jedva 2metra i 90kg (iako je prijavljen na 206)

Link to comment
Share on other sites

Zalgiris vec godinama over-performuje i iz maltene nicega napravi nesto.

 

Bilo je neminovno da ce se desiti jedna sezona gde to nece moci bas tako.

 

Imaju podrsku navijaca i njihove javnosti koja je za pozavideti, i tim pre su me razocarali apsolutno besmislenim potezima kakvi su otpustanje Silera i dovodjenje Zdovca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Osnovni problem su svakako pare. Oni ni tog jednog lidera ne mogu da dovedu nekog proverenog EL igrača, a ne nešto drugo. 

 

Dovođenje Mudijea je bio ozbiljan rizik, naročito u ekipu gde je maltene jedini igrač koji bi bar u najavi, mogao da iskreira nešto. Ali opet kažem, sam podatak da se pričalo da je njegova plata oko 400-500k$, dovoljno govori na tu temu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Chaos Is Me said:

Ja sam apsolutno frapiran kako dobro igraju Okobo i Jones za Asvel. Prvi je bio u top 3 najgora igrača nba lige, baš ničim nije pokazivao da je taj nivo, a drugi je bio solidan back up u Makabiju, međutim nit je neki atleta, nit je neki plejmejker, nit je neki šuter za 3. 

 

Ovaj Tonijev brat na klupi Asvela radi stvarno odličan posao.

Okobo i Jones postizu 45% poena Asvela a uz to se i Lighty povrijedio na par mjeseci, pa je pitanje koliko ce biti to odrzivo u nastavku sezone.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, realno *w said:

Osnovni problem su svakako pare. Oni ni tog jednog lidera ne mogu da dovedu nekog proverenog EL igrača, a ne nešto drugo. 

 

Dovođenje Mudijea je bio ozbiljan rizik, naročito u ekipu gde je maltene jedini igrač koji bi bar u najavi, mogao da iskreira nešto. Ali opet kažem, sam podatak da se pričalo da je njegova plata oko 400-500k$, dovoljno govori na tu temu.

 

 

Ne znam, ali mi se cini da se taj koncept pokazao boljim od ekipa iz donjeg doma koje su dovodile "proverene" EL igrace.🤔 Imali su fantasticne zabode godinama unazad.

Jbg ne mozes uvek da pogodis, mudiayov potpis je bio problematican od pocetka

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nate said:

Ne znam, ali mi se cini da se taj koncept pokazao boljim od ekipa iz donjeg doma koje su dovodile "proverene" EL igrace.🤔 Imali su fantasticne zabode godinama unazad.

Jbg ne mozes uvek da pogodis, mudiayov potpis je bio problematican od pocetka

 

Pa ako imaš dobru domaću osnovu možeš bez toga, ako ne, a svejedno dovedeš "mačke u džaku", onda će se kad tad desiti potop.

 

Evo zamisli ovu ekipu Žalgirisa sa Lojdom umesto Mudieja, te dodatkom bar jš jednog visokog, dokazano upotrebljivog na tom nivou, kao što je bio Rubit prošle godine. 

 

Ili kao što su sezonu pre toga imali Lideja, kojeg su doveli posle solidne sezone u OIliju, a još imali odličnu osnovu sa Grigonisom, Ulanovasom, te Milaknisom. Čak je i Lendejl došao posle sasvim dobre sezone u Partizanu i Evrokupu, nije baš EL, ali se dokazao u Evropi.

Link to comment
Share on other sites

Domaća osnova Žalgirisa je prilično jadna. Jankunas, Milaknis i Kalnietis su pravi veterani, Lekavicius je igrač toplo hladno a Ulanovas nije ni blizu nivoa prije odlaska u Fener. Odlazak Jokubaitisa ih je sigurno poremetio u tom smislu, kao vođa neke nove generacije. 

 

Druga stvar, ko je mogao da očekuje da će Mudiay biti predmet sprdnje u EL. Ipak je bio neki faktor u NBA za razliku od Okoba recimo koji je eksplodirao ovdje. Eto nema garancije definitivno kad su u pitanju Ameri bez staža u Evropi. 

Link to comment
Share on other sites

Pa jeste ovo sramotno, ne gostuje Barci poslednji na tabeli ACB lige nego 3. ili 4. tim u Spaniji.

 

Ali dobro, samo neka umisljaju da su NBA samo jer malo malo pa neko odvali nekog 30 razlike, bice da je u tome caka, kao i u gomilanju nepotrebnih meceva.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Umalo da padne negativni rekord Evrolige, Fener ubacio 3 poena za cetvrtinu. Neki Turcin dao jedini kos iz igre na minut do kraja, niko ne moze da se sastavi.

 

Milano je opasan. Svejedno nisu smeli ovo da si dozvole

 

Apropo koša spomenutog turčina, meni je izgledalo kao da je loptu primio dok još nije establishao poziciju unutar terena, posle protrčavanja kroz čeoni out. Sudije se smilovale

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...