Jump to content

KK Borac Čačak, a malo i Žele, Čačak 94


hk1

Recommended Posts

  • 1 month later...

solidno poluvreme, da zvezdu ne ulazi bas sve spolja i rezultat bi bio ok

malina bi mogao od radonje nacuiti kako se kontrolise minutaza, pogotovo igracima izaslim iz povrede

ubacujemo 15 trojki u drugom i dobijamo ovo 😶

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

veceras igrali zele i cacak 94

hala puna, 2000 gledalaca, druga liga srbije  🙂

 

 

dobio cacak94 84:67 i time napravio (uz spartak suboticu) znacajan korak ka kls

zelu ostaje da do kraja pokusa biti treci, pa ako bude kakvih tradicionalnih istupanja, prosirivanja, reorganizacija...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta ce Cacku toliko klubova u borbi za KLS (sto je najvisi nivo u Srbiji)?

 

Jedan NS, Nis ili Kragujevac nemaju vise od jednog kluba koji pretenduje na KLS, a Cacak ima jednog u ABA i dva koji se bore za KLS - da nije malo previse? Uopste je sistem finansiranja sporta u Srbiji veoma poremecen, a narocito se to vidi u kosarci - gradovi koji su najveci imaju skoro pa amaterske klubove, a manji gradovi imaju profesionalne (Valjevo, Cacak). Uz duzno postovanje, da bi se klub takmicio na ABA nivou prvo treba da sredi halu ili sagradi novu, da moze da zadovolji eventualno igranje EC (a mozda cak i EL) - takve uslove imaju Radnicki iz Kragujevca, klub iz Nisa ili Vojvodina. Valjevo i Cacak - pa i ne bas. 

Link to comment
Share on other sites

Najbolje da to kaze neko iz Cacka koji je u toj prici, ali Cacak 94 i Zele se sigurno ne finansiraju iz drzavnog budzeta. Bas drzava ima agendu da gura klubove iz Cacka u vise rangove. 

 

Voli se kosarka tamo i napravila se fina prica. Iskreno nije mi jasno kako si uspeo da napravis nesto lose iz ovoga. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Na drzavnu pomoc sam mislio kada sam pominjao Borac - oni su ocigledno treci klub po godisnjem budzetu u zemlji. I to je u redu, ali bi za neke ABA ambicije morali da srede halu ili sagrade novu. Slicno vazi i za Metalac.

 

Sto se tice drugih klubova iz Cacka, ima i Mladost iz Cacka i svi ti klubovi jednostavno nemaju nekog potencijala da zavrse na najvisem nivou. Tako da je ovo vise kritika preglomazne KLS koja ispada kao da je spojena prva i druga liga - 5 ABA + 16 klubova je jednostavno previse.

 

Po meni to treba modernizovati i svesti broj klubova na neki minimum - recimo ukupno 13 ukljucujuci tu i ABA ligase. Ovako cemo imati situaciju da mozemo za dve godine imati tri kluba iz Cacka u najvisem rangu, dva Radnicka (SPD i 1950), pa neke klubove iz zaista malih sredina i slicno.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

borac potpisao talica iz igokee i ovog novozelandskog kombo beka

https://kkborac.rs/kruz-perot-hant-stigao-u-borac-mozzart/

 

dakle 5 novih igraca u spoljnoj liniji, ranije su potpisali ronaldo plej, manojlovic 2/3 i birds krilo

od starosedeoca ostaje eventualno samo carapic koji je pod ugovorom

 

sto opet znaci da se na curcica i milosevica ne racuna

nadao sam se da ce makar za curcica ostaviti mesta

 

sto se tice visokih, koji su uvek problem za manje klubove, a borcu pogotovo

tomasevic ima ugovor na jos godinu dana, todorovic nazalost takodje, za lesica je bila prica da ga angovaraju da ostane jos godinu

mozzartsport i lokalni portali su preneli vest da je rebraca junior blizu potpisa

od ranije sa ekipom su trenirali pecarski i jedno vreme marko radovanovic, prvom je majka iz cacka, drugi je iz cacka, obojica su igrali za borac

pecarski je gotovo izvesno preskup za borac, radovanovic bi mogao biti solidno resenje uz nekog kuzmicu nalikog centra

ja sam se nadao plavsicu, koji je iz ivanjice

dakle

tomasevic, nikolic

rebraca, radovanovic? + 5ti visoki todorovic/lesic

 

ako dovedu nekog polovnjaka i izbace nikolica iz rotacije nisu normalni

ubedjen sam da ce borcevu sezonu odrediti koliko prostora dobije nikolic

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 stranca na spoljnim pozicijama

posle se cudite zasto nam propada kosarka

 

Opet ce 2 beka amerikanca igrati po 30,35 minuta svaku utakmicu

 

Nevorovatno da nijedan Curcic nece dobiti sansu

jedan ode na koledz,drugi mozda u OKK Beograd

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dovedeš likove koji su već sada etablirani kao mediokroteti da uzimaju minute talentovanim klincima.

 

Od toga jedan lik je igrao islandsku ligu, drugi koledž ligu na Novom Zelandu, treći dolazi iz moćnih liga Finske, Ukrajine i Bosne.

 

Od toga dva pleja što si doveo su ti visoka 180 cm 😅😅

Mali Milošević je već bolji od njih a što se tiče iskustva su na istom jer nigde nisu igrali profesionalnu košarku tog nivoa jedino ako su Islandska i Finska liga ušle u viši ešalon košarke.

 

Ali skroz je trendy imati stranca 😍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Del Piero said:

Obojica Curcica su bila prilicno inferiorna protiv svojih vrsnjaka ovog leta. Ne znam na osnovu cega mogu kompetitivno da igraju ABA ligu. Super je gurati mlade igrace, ali ne po svaku cenu. Borac bi bez tih stranaca davno bio u ABA2.

 

 

Dve godine nisu igrali,stagnirali su

 

eto Pavle Nikolic,ako ne bude redovno igrao,uz redovnu minutazu,

tako cete i za njega da pricate

 

Ovde u Srbiji,mladi igraci u svim klubovima čame na klupi ili tribinama

i onda posle nekoliko meseci dobiju priliku minut,dva i to je to

a kosarkaska javnost(navijaci)ocekuje nemoguce od njih

 

do pre 5 godina,maltene nije bilo uopste stranaca u nasoj kosarci,

bilo je puno ekipa de su igrali mladi igraci i pravili su se i rezultati,a i igraci

(Borac,Hemofarm,FMP.....)

Zvezda,Partizan tek po koji stranac

 

pa da li bi Bogdanovic postao to sto jeste,

da je na svojoj poziciji imao 2 preplacena amerikanca kao konkurenta

zavrsio bi kao Gregor Glas,

Glas je slovenac pa moze da nadje tamo klub,

 

Ogroman broj stranaca,unistio nam je kosarku,pre toga vaterpolo idruge sportove

hrvati su EU,pa ne srljaju sa strancima u fudbalu,kosarci,vaterpolu

a mi koji nismo zelimo eu pravilo o strancima,i da ih imamo sto vise

Nije dobro ni EU pravilo u fudbalu(prosto mi smo u EU stranci),

ali u fudbalu imas vise igraca,i tu prosto moraju da izlaze igraci

 

Sta je dobio Borac od Aba lige,

jedini mladji srpski igrac koji je dobio priliku je Pecarski

Ilija Djokovic je sedeo na klupi,uspeo je da nadje angazman u inostranstvu,i tamo se snasao,i  to je to

 

Srpska kosarka i u KLS i u Aba,na razigravanje osredjih koledz stranih kosarkasa i pocinjanje njihovih karijera

jokicev klub vec doveo 4 stranca za Kls,kao i Metalac

nasi klubovi prepuni stranaca(nekako i da razumem blizance)

ali FMP ,Mega(ove godine nece biti toliko),Borac đ

 

Jedina ekipa koja jos uvek daje sansu domacim mladim igracima je Dinamik i donekle Igokea

 

posle se cudite sramotnim porazima u kvalifikacijama

 

 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

bilo bi dobro kad bi ljudi pisali postove potrkrepljene sa malo vise cinjenica

 

stariji curcic je igrao celu sezonu za cacak 94, sa promenljivim uspehom (sto je sasvim ocekivano za mladog igraca)

ali sa obzirom da je igrao tako na kls nivou, jasno je da nije imao sta traziti na aba parketima

ove godine je projektovan da igra za borac, medjutim zbog promena koje su usledile u koledz kosarci, dobio je ugovor na nivou najplacenijih borcevih igraca

uz sve ono sto koledz kosarka nudi, sasvim razumna odluka da ode

ja i inace smatrram da su koledzi najbolja stvar za mlade kosarkase, pogotovo one koji nisu top talenti

 

pavle i  matija su igrali na dvojnu za zele u drugoj ligi

igrali dobro, pogotovo pavle, izuzetno napredovao, kasnije igrao onaj zavrsni deo kls za borac, imao dobru minutazu i ove godine ce biti deo borceve aba ekipe

sta ce sa matijom biti ne znam, nije zreo za aba, najbolje bi bilo da igra za cacak 94 ili neki drugi kls klub, pominjala se uzicka sloboda

 

jedini sa kojim je prosle godine napravljena greska je mladji curcic

zajedno sa starijim je poslat na dvojnu u cacak 94, dobio neku minutazu, ali iz meni potpuno nepoznatog razloga iskljucivo kao plej, sto nije njegova pozicija, nije se snasao, cacak bio u seriji poraza, on se i povredio i posle nije uopste igrao seniorsku kosarku, iskljucivo juniorsku ligu za borac

igrao je onaj juniorski turnir za megu, moguce da ce preci kod njih pa igrati za okk, kao sto je neko napisao

ja bih voleo da ostane, ali da li ima trenutno kvalitet za aba nisam siguran, verovatno bi bolje bilo da dobije ozbiljnu minutazu u kls

 

u borcu je kapiten todorovic iz cacka, tu je i bivsi kapiten carapic koji je celu karijeru u klubu

on je deo generacije 96 kojoj pripada i radovanovic ec borac, fmp, cedevita za kog sam pisao da bi se mogao vratiti

iz te generacije su i kocovic, matija popovic, ivan gavrilovic svi su oni proteklih godina igrali za borac, uspesno kls i aba2, ali kad se preslo na aba nivo jednostavno nisu imali kvalitet

cacak je grad od sad vec manje od 100  000 stanovnika, nije nepresusan izvor talenata, nije svaka generacija talentovana

izmedju 96 i  ovih sad 04/05 o kojima sam pisao tu su i 99/00/01 micovic crna gora, bumbic star ns, miloje susic vrsac, aleksa susic i aleksa krsmanovic zele, srdjan krsmanovic dunav/okk koji su trenutno neki kls, eventualno aba2 nivo, ali nisu (jos) dovoljno dobri za aba

 

cacak trenutno ima klubove u svim rangovima takmicenja borac aba, cacak 94 kls, zele druga liga, mladost (pionirski sampioni srbije, godinama unazad odlican rad sa mladima) se vratila u prvu srpsku ligu, morava je druga srpska liga

 

od igraca sa strane pored pomenutog pecarskog, tu je i tomasevic vec dve godine unazad, solidno je napredovao i ove godine bi trebao biti jedan od najbitnijih borcevih igraca

sad je doveden manojlovic iz fmp

jbg, borac i cacak nisu tako atraktivni da kupe top talente, vec ove koji obecavaju

 

stranci se dovode jer imaju veci kvalitet od domacih igraca, vrlo je jednostavno

cak i ovi borcevi stranci su dosta mladi ronaldo 99 je prosle sezone u prvoj godini evropske ksoarke bio najbolkji strelac grcke druge lige, kruz je 00, igrao je i hejl na novom zelandu pre dolaska u borac pa je postao prvi strelac aba lige

najlakse se sprdati sa izborom igraca najsiromasnijih klubova lige

 

nisu problem nase kosarke stranci vec neregularnost takmicenja

blizanci koji su svet za sebe, maakr se tako drzava odnosi prema njima u odnosu an druge klubove, zvezdina filijala i menadzerski klub, to su nasi aba klubovi pored borca

a onda ide kls, koja je sprdacina u toj meri neregularna liga da je trenutno pdo istragom fiba

 

ja se nadam da ce istraga dati rezultata, da ce prestati sa namestanjem, sto bi onda sa ovim ulaganjem u joker, spartak, zlatibor, vojvodinu, cacak 94, pa i metalac, radnicki uz ove koliko toliko stabilne bg klubove mladost,dinamik, okk beograd moglo dati jedno pre svega regularno, ali i solidnog kvaliteta takmicenje 

 

samo regularno takmicenje moze izroditi kvalitetne (mlade) igrace

Edited by hk1
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto changed the title to KK Borac Čačak, a malo i Žele, Čačak 94
On 8/5/2023 at 12:42 AM, goldberg said:

@hk1 Kako to izgleda po pozicijama za sada?

ronaldo, talic                  milosevic

carapic, KPH                  curcic

birts, manojlovic

tomasevic, nikolic

rebraca, ???, todorovic

 

otprilike ovako, mada ne volim to slaganje po pozicijama, toga je sve manje u kosarci

 

carapic, tomasevic, todorovic su pod ugovorm od prosle sezone

vise  bih voleo da 5ti visoki bude lesic nego todorovic, todorovic je veliko telo sa solidnim sutem za 3 i to je otprilike to

za lesica se pisalo da ga nagovaraju da odlozi kraj karijere, on je blizak malini, dugo je i stanovao kod njega, da je malina trener izvesno bi ostao, ovako ne znam

on jeste krater u odbrani, ali i dalje itekako moze doprineti u napadu i bio bi neka vrsta mentora ovim mladjim visokim

a da ostane ovakav sastav i  sa todorovicem i lesicem, misim da nije resenje, jer bi borac opet imao ogromne probleme sa fizickom inferionoscu

npr mega i cedevita su to prosle godine bas eksploatisali protiv borca (blizance ne pominjem jer su posebna kategorija)

 

vec sam cini mi se pominjao pecarski trenira sa borcem, majka mu je iz cacka, ali on je izvesno preskup

radovanovic je iz cacka takodje se pominjao

mada bi, u teoriji verovatno ponajbolje resenje bio uros plavsic sto je igrao za atlantu letnju ligu, on je komsija iz ivanjice

"dugacak" 216 visok, doneo bi preko potrebnu zastitu obruca, kontrolu skoka...

u teoriji naravno, pitanje je kako ce se snaci u evropskoj kosarci (ako je uopste zaigra)

 

 

u svakom slucaju, mnogo novih igraca, ovih dana treba da krenu pripreme, trebace vremena da se sve to uigra

a moraju spremni uci od prvog kola, jer je raspored dosta laksi za razliku od prethodnih sezona i napokon bi se mogla odigrati jedna opustenija sezona, gde se nece uci serijom poraza i kroz celu ligu "hvatati vazduh"

ako se veze par pobeda na pocetku, bice i publike i one cuvene atmosfere koja je falila proteklih sezona i dobre energije u ekipi i svega sto to nosi

uzgred, prvo kolo u cacak dolazi veliki proslosezonski duznik cibona, red je da se domacinski docekaju :s_d:

 

i jos nesto, moraju, kako znaju i umeju dobiti ravnopravno sudjenje makar u cacku

zaista nisam od onih koji su ubedjeni kako je njihov tim uvek ostecen i retko se osvrcem na sudije, svestan tezine njihovog posla i na kraju krajeva same cinjenice da svi grese

ali proteklih sezona je bilo bas apsurdnih situacija, gde se u cacku debelo navlacilo za goste i to goste koji po rejtingu ni na jedan nacin nisu iznad borca

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, hk1 said:

ronaldo, talic                  milosevic

carapic, KPH                  curcic

birts, manojlovic

tomasevic, nikolic

rebraca, ???, todorovic

 

otprilike ovako, mada ne volim to slaganje po pozicijama, toga je sve manje u kosarci

 

Na ovom nivou mozemo da pravimo ovakve rostere jer retko koji igrac moze kvalitetno da pokrije vise pozicija.

 

U svakom slucaju, opet ce zavisiti sve od skautinga ovih stranaca.

 

23 hours ago, hk1 said:

carapic, tomasevic, todorovic su pod ugovorm od prosle sezone

vise  bih voleo da 5ti visoki bude lesic nego todorovic, todorovic je veliko telo sa solidnim sutem za 3 i to je otprilike to

 

ako se veze par pobeda na pocetku, bice i publike i one cuvene atmosfere koja je falila proteklih sezona i dobre energije u ekipi i svega sto to nosi

uzgred, prvo kolo u cacak dolazi veliki proslosezonski duznik cibona, red je da se domacinski docekaju :s_d:

 

Da, Todorovic je bas los - za one koji su igrali fantazy, majstor da obesmisli cak i onih njegovih 12 kredita (toliko malo kosta) sa svojim partijama tipa 0/3 sut za 3, 0/1 sut za 2, 5 napravjenih faulova.

 

Sto se tice atmosfere, nadam se da ce na svim utakmicama biti domacinska i da ce se navijati za Borac, sto vise takvih terena to bolje za ligu i nas gledaoce.

 

23 hours ago, hk1 said:

i jos nesto, moraju, kako znaju i umeju dobiti ravnopravno sudjenje makar u cacku

zaista nisam od onih koji su ubedjeni kako je njihov tim uvek ostecen i retko se osvrcem na sudije, svestan tezine njihovog posla i na kraju krajeva same cinjenice da svi grese

ali proteklih sezona je bilo bas apsurdnih situacija, gde se u cacku debelo navlacilo za goste i to goste koji po rejtingu ni na jedan nacin nisu iznad borca

 

Na koje klubove mislis?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...