Jump to content

KK Borac Čačak, a malo i Žele, Čačak 94


hk1

Recommended Posts

2 hours ago, bekrinjo said:

Na (zvaničnom) debiju za Promiteas, Hanter Hejl je crno belima u Solunu ubacio 32 poena uz 5 skokova i 6 asistencija...

 

Meni je neverovatno kako njega nije pokupio neki bolji klub, pisao sam o tome ovde, ocekivao sam barem Cedevita ili Buducnost da budu u igri za potpis, a to je onda barem EC nivo, a on na kraju zavrsio u FIBA CL timu... 

Link to comment
Share on other sites

pa nije fiba cl nista losija od eurocupa

hejl je fantastican napadac, ali bas rupa u odbrani

mora to popraviti na neki podnosljiv nivo da bi isao u jaci klub

 

devon daniels poslogodisnji igrac cacka 94, lagano i ocekivano dominira poljskom ligom

za njegami je cudo da ga nije pokupio najpre borac ili neki drugi bolji klub od jebene spojnije

klub iz malog poljskog grada, ne verujem da placaju nesto preterano, ne igraju nista osim prosecne poljske lige...

 

on je dosao u cacak prosle godine posle 10 kola posle njihvogo bas loseg starta imnogo je znacio za ekipu

bas se videlo da ce imati lepu evropsku karijeru

 

https://moravainfo.rs/najveci-promasaj-u-borcevoj-istoriji-kako-u-cacku-nisu-prepoznali-talenat-vlada-divca/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

stvoreni su svi uslovi da ustra drknemo zvezdu

 

borac u "utakmicu u kojoj nema sta izgubiti" ulazi posle 7 dana pripreme i puni samopouzdanja

uz domaci teren, ako pristup bude na najvisem nivou imace borac solidne sanse

 

zvezda sa druge strane, posle teskog poraza u litvaniji imali su samo danas dan za oporavak i nekakvu pripremu utakmice

roster zvezde iako uz partizanov daleko iznad ostatka lige nije najsrecnije slozen, plus je tu dosta novih igraca, sve je jos u fazi slaganja, hijerarhija ekipe nije uspostavljena, neke pozicije su odlicno, drzge jako slabo pokrivene

ako na sve to potcene borac, dodju da otaljaju utakmicu, mogu lako biti u problemu

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

ocekivani problemi u skoku zbog nedostatka cm

ono sto nedostaje, a ne mora je malo tecnija igra u napadu i bolja timska odbrana

previse se pomaze i ispada, a premekano 1 na 1

dobra strana je sto niko nije opterecen faulovima moze mnogo agresivnije u drugom poluvremenu

 

ocekujem vise petorki sa dva ili tri igraca sposobnih da kreiraju za druge, mora segu pre svega da izmisli nesto

ako iz toga ubace i neke otvorene trojke, moze se borac vratiti u egal

Link to comment
Share on other sites

da, daleko najbolji borac od ulaska u aba ligu

za razliku od proslih sezona nema onih mediokriteta koji tripuju da su dzordani (marko radonjic npr)

uboli smo strance pre svega, fizicki sve to mnogo bolje izgleda

 

ovoj ekipi zbog povreda fale kruz koji je projektovan kao prvi suter ekipe i mali nikolic koji bi doneo dodatnu energiju, cvrstinu i pomoc u skoku

vidim mnogi se sprdaju sa rebracom, meni je on ok, jedino sto mu evidentno fali cm za poziciju

vodi se kao 206, ali kazu da u stvarnosti ima tek nesto preko 2 metra

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

Ocekivan poraz, ne moze se bez Segua. Nije Borac Crvena zvezda pa da ima jedno 3 resenja na svakoj poziciji, tako da ne treba kukati nego cekati da se vrate povredjeni igraci.

da, bolno vidljive probleme u organizaciji i realizaciji smo imali

sa druge strane, nista manje ne fali ni nikolic, jeste on klinac i ima nedostatak cm za igru pod kosem, ali svojim talentom, a pre svega pristupom i cvrstinom bi mnogo znacio pod kosem

2 hours ago, Don Dusko said:

@hk1 nastavi da pises. Pravo osvezenje si za forum.

ne znam dal me "lozis" 😄 ali ja cu svakako nastavitii

 

sad kad su se malo slegli utisci, cini mi se da je ovo jako lose izdanje ponajvise kriv mijatovic, jako lose rotacije, vodjenje utakmice,a ocigledno i priprema same utakmice sto na taktickom sto na psiholoskom planu 

znali smo od sastavljanja ekipe da su salic i todorovic maltene neupotrebljivi i da bi i jedan prosecan aba centar (nivo nikole jankovica npr) umesto njih dvojice, drasticno promenio sliku ove ekipe

ali kad je vec tako kako je, morao bi ovu dvojicu koristiti u nekim kratkim sekvencama od po dva-tri minuta, da odigraju najagresivnije sto mogu, naprave neki faul, eventualno iznude protivnicki, koliko toliko izmore protivnicke centre i olaksaju frenklinu posao

bas je bilo mnogo propusta u vodjenju utakmie, rotacijama svih igraca, ali ta na 5 je nekako najociglednija

 

koliko god nam okolnosti protiv zvezde isle na ruku, nase sampouzdanje, domaci teren, 7 dana za pripremu utakmice, nasuprot zvedinom gustom rasporedu, putu iz litvanije, maltene jednom danu za pripremu protiv nas

danas je apsolutno sve bilo kontra, ekipa ispraznjenja protiv zvezde, samo 4 dana kasnije krece na najdalje gostovanje, protiv silno motivisanog splita i onda na sve to i ranije povredjene kruza i nikolica, razbole se segu i birts, doduse ovaj drugi je igrao, ali je evidentno bilo da nije na nivou iz prethodnih meceva

sve su to objektivne okolnosti da stvari krenu lose, ali nije opravdanje za vecerasnji pristup

narocito u drugom poluvremenu, ocekivao sam da su se u prvom cuvali faulova (frenklin pre svega) zbog krace rotacije i kad se ocekivalo da zaigraju agresivnije, mi smo pod nasim kosem bili jos meksi i  dopustali nebrojeno drugih, pa i trecih napada i potpuno unistili ikakvu mogucnost tranzicije

 

moze ova ekipa mnogo bolje, siguran sam

i dalje ove ima mnogo prilagodjavanja, rebraci, frenklinu i kruzu je ovo prva profesionalna sezona, birtsu prva na ovom nivou (igrao u gruziji,islandu, finskoj), uskokovic ranije nije imao ovoliku odgovornost, talicu prva sezona van igokeee, seguu druga profesionalna sezona i veliki skok iz druge grcke lige, manojlovic ima jako malo seniorskog iskustva itd

sa devet novih igraca u ekipi i tri starosedeoca svakako ce trebati vremena da se sve to slozi

mnogo bi znacilo da se oporave povredjeni da se napokon kompletiramo

ova ekipa ima neke evidentne nedostatke (najvidljivi je nedostatak upotrebljivog snaznog visokog igraca), ali sa druge strane u kompletnom sastavu ima i solidan kvalitet, te veliku "sarolikost" i dubinu

za takvu grupu igraca, u navedenim okolnostima jos je bitnije nego inace koliko su uigrani, kako su "slozeni", da se zna hijerarhija ekipe, ali i da sto vise igraca ima kakvu takvu ulogu i da se sto vise eksploatise ta dubina i na taj nacin omoguci da ekipa 40 minuta igra na pribliznom nivou i podjednako agresivno

ekipa je slozena da igra agresivnu odbranu i da sto vise napada iz tranzicije, bez toga, narocito kad smo kao veceras bez prvog organizatora i egzekutora i dodatno bez prvog sutera, deluejmo bas nemocno napadacki

 

meni ovogodisnja liga kvalitetom ekipa deluje nikad izjednacenija izuzev blizanaca + buducnosti i ovo gore o cemu sam pisao ce odrediti sudbinu i plasman ekipe u tih ostalih 10 ili cak i 11

Link to comment
Share on other sites

hvala

pa mijatovic rece bolest, virus neki

da se birts razboleo odmah posle zvezde, nije treninrao nekoliko dana, a onda juce pred put i segu

 

sa druge strane, vec idu komentari kako nije u pitanju bolest nego problemi sa kasnjenjem plata, doduse to su komentari po lokalnim portalima i lako moguce da neamju dodira sa realnoscu

pominjem to jer videh seguovu objavu na instagramu, gde vozi trotinet 😄

ali, onako navijacki, najiskrenije se nadam da to nije potvrda ovog gore, uostalom ko zna kad je fotka uslikana

 

kruz se povredio jos na drugoj pripremnoj, protiv buducnosti, tad se govorilo 4-6 nedelja pauze, ali evo prodje vec skoro dva meseca

a "mali" nikolic bukvalno pred sam pocetak lige, davao je izjavu pred prvu utakmicu bukvalno dan pre, kod njega je misic u pitanju

 

moguce da ce vec protiv igokee svi biti na terenu

 

Link to comment
Share on other sites

kad pomenuh kasnjenje plata, ove godine je opstina opredelila najvise novca do sad, medjutim nisu ispostovali to u potpunosti za proslu sezonu i onda je za ovu sezonu budzet bio solidno manji

daleko su od transparentnog poslovanja, ali koliko imam informacije situacija nije sjajna, ali nije ni kriticna, imaju solidan broj lokalnih sponzora (i vlasnici mozzarta su cacani) pa krpe nekako

 

inace, rekonstrukciju hale vise niko i ne pominje

ne znam dal ce biti izbori lokalni u cacku u decembru pa se mozda neko seti pro forme cisto

a 2019 su po ko zna koji put najavili, otisli i korak dalje i promenili vlasnistvo nad halom i uradili neki projekat, pricalo se cini mi se o roku od dve godine, onda je krenula korona i kao sto rekoh, niko i ne pominje

 

a za bilo kakav iskorak borca, a ubrzo cini mi se i za ostajanje na ovom nivou nova hala je apsolutno neophodna

 

tuga me uhvati kad gledam npr one litvanske hale u gradovima slicnim ili manjim od cacka, o zadru tek da ne pricam

sa druge strane, znamo svi na kakve budalastine se ovde trose pare kad su sportski objekti u pitanju i kako se grade visestruko skuplji stadioni u mestima gde niti ima profesionalnih klubova, niti interesovanja da se ti stadioni popune makar u pristojnom broju

 

pisao sam vec, ponavljam se verovatno, borac je u nekim stvarima na prilicno visokom nivou (gledajuci regionalno, a narocito u okviru srbije), a sa druge strane neke stvari u i oko kluba su na nedopustivo amaterskom nivou

cacak 94 koji je klub novijeg datuma, ispred kog su po popularnosti i tradiciji u cacku daleko ispred borac, zele, pa cak i mladost je u nekim stvarima, npr marketingu daleko ispred borca

 

klupska kosarka(muska) u cacku je na najvisem nivou ikada (5 klubova, u svakom rangu takmicenja po jedan, to nema niko osim bg, cak ni novi sad, plus stalni uspesi mladjih kategorija, sto borca, sto mladosti, a uskoro verovatno i cacka 94), cacak je takodje infrastrukturno daleko bolje povezan nego ranije (dva autoputa i aerodrom na 25 km od grada), ali imam osecaj da bi sve to uz nesto drugaciji pristup, narocito kad bi se prevazisli neki lolakni sukobi i stini interesi, moglo relativno lako biti jos na daleko visem nivou

Link to comment
Share on other sites

 miletov podcast sa vlasnikom cacka 94

 

neverovatan covek i jako pozitivna prica

pisao sam vec da iako je cacak 94, mlad klub i tek treci ili cetvrti po popularnosti, pa i (dosadasnjem) znacaju za cacansku kosarku, opet su u mnogim stvarima daleko ispred i borca

ovaj covek je definitivno glavni razlog zasto je to tako

 

jako mi je drago sto ga je zivot odveo u cacak i sto ovo sto radi radi u cacku

eto srece da se u nasoj kosarci pojavi sto vise ovakvih entuzijasta

ako je entuzijasta adekvatan izraz, covek je vrhunski profesionalac, ali to sto radi u kosarci radi iskljucivo iz ljubavi

apsolutno dobitni recept

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...