Jump to content

KK Borac Čačak, a malo i Žele, Čačak 94


hk1

Recommended Posts

stariji, nizi, 04 igrao svetsko u19 je otisao na koledz

mladji,visi 05 je zajedno sa nikolicem i milosevicem igrao evropsko u18, otisao u usa u srednju skolu, pa sledece godine koledz

milosevic je otisao na nekakvu akademiju u nemacku

 

razliciti su tipovi igraca, stariji je prodoran, odlican suter, ali zarobljen izmedju pozicija, nema pregled igre za pleja, prenizak za dvojku

stariji, sut mu je slabija strana, mada pogadja kad je najgusce, odlican u odbrani, inteligentan igrac

 

obojica su u nekoj meri ocito bili precenjeni, mada mislim da ce obojica igrati profesionalnu kosarku na solidno visokom nivou

 

nikolic je dosao prilicno niotkuda, "najkvalitetnije sazreva" od cele grupe tih igraca (u startu pre neku godinu  su tu bili i luka andric 04 k/kc, poceo u cacku sezonu, povredio se pa igrao za zele, stefan jankovic 04 c, takodje se ozbiljnije povrdio pa igrao za mladost drugu srpsku, sad su usli u prvu)

 

https://kkborac.rs/dejan-mijatovic-sef-struke-borca-mozzart-verujemo-u-svoj-rad-potrudicemo-se-da-napravimo-iskorak/

 

atletski ovo najbolje izgleda od ulaska u aba1

ako pgoode centra, a nadao sam se kuzmicu, plavsicu,... mogli bi imati vrlo fleksibilan tim

voleo bih videti malo vise cvrstine sto na parketu, a onda i oko parketa

neka petorka capi, manojlovic, birts,nikolic + obecava da je tako nesto moguce

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

njega je pored suta "lansirao" upravo prodor, brz prvi korak

medjutim sa 16,17 fiicki je mogao to izneti, kako je prilazio seniorima sve je veci problem bio da zavrsi na obrucu

u kls prosle sezone je imao bas mnogo promasaja, izgubljenih lopti ispod samog kosa

 

zapravo da, na ovu njegovu konstituciju bi morao biti brzi

 

 

inace cacak94 povukao 4ku pilcevicev dres 😄 , dosao jos jedan (drugi) bek amer i tatic je potpisao stipendijski ugovor

sa druge strane jakov simovic odlazi u usa

 

ogroman je egzodus iz "regije" u usa sto u srednje skole sto u koledz

imace nasi klubovi ozbiljan problem da donekle ublaze

 

 

 

inace iz borca je ove godine od 10 najtalentovanijih kadeta/juniora otislo 8, ostali su nikolic i radovic

ako se toj grupi dodaju tatic i simovic iz cacka94

 

od 12, trojica su jos u cacku 😯

Link to comment
Share on other sites

Fmp i Borac 84 84 u prijateljskoj

 

Divno je gledati 5 stranaca protiv 6 stranaca, bice jos koji do pocetka sezone, posle se cudimo... 

 

Beze znaci deca iz Borca, pametno, svuda je slicna situacija kod nas, svako ko ima priliku treba da ode na koledz, inostranstvo.... 

Link to comment
Share on other sites

On 8/21/2023 at 2:50 PM, hk1 said:

doveli smo jos jednog amera, trebalo bi da pokriva od 3 do 5

fali nam malo visine, ali zato vise nema mlitavosti, ima da kidamo i grizemo kao nikad do sad

5mesto je realnost :s_d:

Sasvim ste fino djelovali ove dvije utakmice u Podgorici. Ne znam da li je ovo bio kompletiran roster. Naravno rano je za procjene svakako...ipak takmicarski mecevi su nesto drugo...kad dodje publika, kad sami mec ima veću vaznost, kad se ne zna kako ekipa reaguje u kriznim momentima...sve se mijenja, ali ovo sto sam vidio je ok bilo. 

Link to comment
Share on other sites

to je to, falio je pavle nikolic koji je sa juniorima bio na turniru u moskvi

u medjuvremenu (pre tih utakmica u podgorici) doveden je salic 

povredio se ovaj bek novozelandjanin

bas steta, kazu 4-6 nedelja, taman da propusti pripreme, a za njega je i inace bilo upitno kako ce se fizicki privici na ABA

dolazi maltene direktno sa koledza, igrao nesto malo na novom zelandu ovo leto

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

potpisao uskokovic na godinu dana

rejtingom svakako jeste pojacanje za borac

sa druge strane gomilaju se igraci, pitanje kako ce to sve funkcionisati

borcu je evidentno u pripremnim falilo suta, pogotovo povredom kruza, koliko ce tu aleksa pomoci ne znam

Link to comment
Share on other sites

vreme je za naplatu dugova 

ako je neko zaboravio, prosle godine borac je zbog bolesti nekoliko igraca zvanicno, a zbog kazne gagica (na prethodnoj u zadru iskljucen i dobio zabranu igranja jednu utakmicu) nezvanicno pokusao odloziti utakmicu kuci sa cibonom

za razliku od drugih klubova, borcu nije ucinjen ustupak, pa je utakmicu igrao sa dva amerikanca, glisicem koji nije ulazio cele sezone i tri juniora

borac u tom sastavu igra preko svih ocekivanja i drzi se u egalu

10ak sekundi pre kraja borac ima napad na -2, promasuju trojku, glisic hvata ofanzivni skok na nekoliko metara od kosa okrenut maltene ledjima ka kosu, izvlaci se na trojku i iz okreta ubacuje 😄 (jednu od dve u sezoni)

jos jednom da boga nema, potvrdjuje smajlagic jer ubacuje tezak sut u preostale 3 sekunde

najjaci momenat je sto je ostalo nekoliko desetinki, dovoljno da stariji 18godisnji curcic sutne preko celog terena i pogodi obruc 😄 

 

cibona je pobedila, ali je borac dobio dozu samopouzdanja

 

a onda u poslednjem kolu, cibona gostuje mztu koji je poravnat sa borcem, ali mu zbog losijeg skora treba pobeda za opstanak

cibona igra na pola gasa, desava se ona cuvena kontra u kojoj igrac cibone sam masi ceo obruc, mzt lagano dobija

borca ispadanja spasava sopstvena velicanstvena pobeda u podgorici 

 

na sve to, za ove tri borceve sezone, sticajem okolnosti borac jos uvek nema pobedu protiv cibone, po tri poraza kuci i u gostima za 0:6

 

https://kkborac.rs/en/pavle-nikolic-pred-okrsaj-sa-cibonom-elan-je-prisutan-u-ekipi-nadamo-se-pobedi/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

povredjen je jos od one druge pripremne utakmice protiv buducnosti

tad se pisalo o nekih 4-do 6 nedelja pauze

taj period istice sad negde, ali propustio je gotovo cele pripreme, prvi put je u evropi, pitanje je kad ce se na njega ozbiljnije moci racunati

 

a danas su izbacili fotke sa zvanicnog fotkanja, tu je on, medju 14 borcevih zveri 🙂 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

inace, pominjao je trener pre neki dan da je i tomasevic nesto lakse povredjen

valjda nije ni igrao onu poslednju pripremnu u trebinju

ne znam dal ce igrati sutra

na stranu sto je bio mvp onog turnira u sirokom, ovo mu je treca sezona u borcu, primetno je sazrevanje kakao vreme prolazi, ovo bi mogla biti (i) njegova sezona

za ocekivati je da nam startna makar na pocetku sezone bude ronaldo, carapic, birts, frenklin, rebraca

Link to comment
Share on other sites

vidim malopre vest, radovan djokovic karijeru nastavlja nia manje ni vise, nego u brazilu! 😄

bas je retkost da neki evroplajnin zavrsi tamo

steta za njega, bio je odlican u onim aba 2 sezonama, ali kasnije sto zbog limita, sto zbog povreda, bio je sve losiji

 

talic i uskokovic ako ostanu zdravi ce biti bas veliki napredak u odnosu na ono sto su prethodnih godina donosili djokovic(i) i kocovic

 

Link to comment
Share on other sites

kako smo igrali, solidnih +7

ima dobrih naznaka, ali trebace ovde jos uigravanja

upadljvo mali broj asistencija

 

ocekivano dobri u skoku i trcanju, pogotovo protiv cibone u ovom sastavu

Edited by hk1
Link to comment
Share on other sites

ne znam sta da mislim o ovom danas
pobeda je svakako najvaznija, ali daleko od toga da je igra bila sjajna
bas se vidi da je ekipa neuigrana, sa 10 novih igraca 
dobro trce, odbrana na momente, posebno od jedne grupe igraca deluje jako dobro

ali se tako cesto prelako ispadalo
skok dobro kontrolisemo
znalo se da ce birts tu biti od pomoci iz drugog plana i frenklin primarno jer su i pored nedostatka cm izuzetno skocni, ovaj drugi narocito
ne secam se da sam video mnogo skocnijih igraca u aba ligi tokom godina
segu se propisno ispromasivao i nije uspevao da razigra ekipu
srecom je frenklin kupio gomilu otpadaka, a uskokovic povezao
salic ce moci posluziti da ubaci ponesto protiv ekipa nivo cibone, ali je i cak protiv njih u odbrani bio krater, ne moze da preuzima, preterano je spor
a tek sa todorovicem u paru je besmisleno, ne znam koja je bila ideja mijatovicu tih par minuta da ih drzi zajedno
rebraca nedorecen

 

frenklin i birts definitivno najvise pokazali

morace ovo mnogo bolje, ali itekako ima rezerve i u ovim momcima sto su igrali, a tu su jos i manojlovic koji nije ulazio, povredjeni hunt koji bi uskoro trebao zaigrati i pavle koji je takodje bio u trenerci van 12 iz nekog razloga

najvaznije da je probijena psiholoska barijera, bice sa te strane donekle lakse

videcemo protiv mege, koja je potpuno drugacija ekipa od cibone, za razliku od proteklih sezona ovaj put ne bi trebali imati atletsku prednost u velikoj meri

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@hk1 Mislim da si pravo osvezenje za ovaj forum - trebaju nam sto vise navijaca ostalih klubova u regionu, pa da mozemo da pisemo i o njima. Nadam se da ces cesto svracati ovde. :thumbsup:

 

Sto se tice meca, gledao sam sve do momenta kada se Arena iskljucila iz prenosa (kakav neprofesionalizam :ajme:), lepa atmosfera, domacin vidno bolji, ali nekako to nisu mogli da pokazu sve do kraja treceg perioda. Franklin izdominirao, Uskokovic plesao na terenu, dobar utisak su ostavili i Tomasevic, Carapic i Birts. Onaj Segu je brz, ali se bas ispromasivao.

 

Cibosi ocajni, nece se dobro provesti ako se nekako dogegaju do kraja sezone. Trener Vulic iskljucen jer je upao na teren trazeci faul pod kosem, ne znam sta mu bi da tako reaguje.

 

Kako god, ubedljivo najlaksa utakmica za Cacane, videcemo vec protiv Mege kakav je potencijal ove ekipe.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...