Jump to content

Plivanje - Tokio 2020


Recommended Posts

Steta za Barnu... ali kapa dole za plivanje.

 

Na 200m slobodno, ocekivano Titmus i to uz OR... Ledecky i Pelegrini bez medalje.

Sta reci za Milaka, kakva dominacija na 200m leptir uz obaranje Felpsovog OR-a... takodje, kapa dole za Japanca, iz staze 8 do srebrne medalje. Drugom Madjaru izmakla medalja za 7 stotinki. Sto se Le Clos-a tice, jednostavno nema on vise snage za 200m, na 100m ce biti konkurentan za medalju a mozda cak i za zlato.

Sto se zena tice, tu ce biti takodje senzacija ako Zhang Yufei ne uzme zlato sutra... bas je dominirala u SF.

 

200m mesivoto za zene i Hosszu, nekako tuzno ali i ocekivano, bez medalje... zlato (mozda malo i neocekivano) u Japan, ostale medalje u USA.

 

Ledecky se dokopala zlata, na 1500m slobodno ipak i dalje nema konkurenciju.

 

Za kraj, stafeta 4x200 slobodno za muskarce gde su Britanci prelomili na 500-600m i onda dominantno do zlata uz ER (falilo 3 stotinke za WR) dok su u borbi za preostale medalje, Amerikanci izgubili od Rusa i Australijanaca.

 

day 4:

USA 4-5-7

AUS 4-1-4

GBR 3-1-0

JPN 2-1-0

CAN 1-2-1

RUS 1-2-0

 

Kinezi za sada dosta slabi, bez zlata uz samo dve medalje (0-1-1) mada to bi trebalo sutra da promeni Zhang Yufei

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Pa ako su takve kvote, sigurno da ima value gadjati Milaka a mozda cak i le Closa.

100 i 200 metara su ipak dva razlicita sveta tako da za neko dodatno misljenje, da vidimo polufinale i kako ce tu da se pokazu u duelima ali ono sto sam video na 200m, bas mi se svidelo kako le Clos izgledao u prvih 100m.

Naravno, tu stoji cinjenica da ni Milak nije zapinjao u prvih 100m jer zna da ima rezerve za drugih 100 dok je kod le Closa suprotna situacija.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ječmendo said:

 

Mislio sam na to koliko je dominantan u odnosu na konkurenciju u svojoj disciplini, bukvalno klasa iznad ostalih. 

Znam, skapirao sam, nego mnogo mi nedostaje u danasnjem plivanju neko poput Spica ili Felpsa, ko ce da bude uspesan u vise kategorija.

Link to comment
Share on other sites

Ako je bilo neke discipline gde Amerikanci verovatno nece uzeti ni medalju, to je onda 800m za muskarce... epilog, uzese zlato :classic_biggrin:

Kakvih poslednjih 50m Finke-a :Hail: na poslednjem okretu bio je negde oko 5. mesta ali je zato poslednjih 50m plivao 26.39 dok su svi ostali plivali preko 28s.

 

Ludilo i na 200m prsno za muskarce, Kamminga pokidao prvih 150m (konstantno oko 2s ispred WR) ali ocekivano pao u poslednjih 50m i Australijanac Izaak dolazi do zlata (uz OR) dok Kamminga jedva spasava i srebro ispred Finca Mattssona.

 

U polufinalima na 100m slobodno za zene Australijanke dominiraju, moguce je da sutra uzmu 2/3 medalje (s tim sto je Emma ogroman favorit za zlato ispred Cate i bice iznenadjenje ako zlato uzme neko drugi). Sto se Sare tice, bilo bi lepo da uzme neku medalju ali bas tesko, dosta jaka konkurencija.

Neverovatno kako je Dressel isplivao kod muskaraca u finalu, jako od prvog do poslednjeg metra uz OR. Na nekih 30-ak metara do kraja Kolesnikov je delovao da ima snage da prelomi trku i gotovo je bio izjednacen sa Dresselom ali mu ipak nije preostalo snage u poslednjih 10m za jacu zavrsnicu pa je na kraju pao na trece mesto a srebro otislo u Australiju.

 

Na 200m ledjno, od Pearsola nema nekog dominantnog plivaca u toj disciplini... Rylov se najbolje pokazao u polufinalu tako da deluje kao glavni favorit ali mozda neko i iznenadi.

 

200m leptir za zene, bez iznenadjenja i neizvesnosti... Zhang, uz OR, uzela prvo zlato za Kinu sa skoro 2 sekunde prednosti u odnosu na konkurenciju dok su Amerikanke pokupile preostale medalje.

 

Deluje da ce sutrasnje finale na 200m prsno za zene biti takodje formalnost... Schoenmaker pliva svoju trku uz obigravanje oko WR dok su sve ostale, u najboljem slucaju, bar sekundu iza.

 

Kod muskaraca na 200m mesovito, to niko ziv ne zna sta ce biti sutra u finalu... imam utisak da njih 4-5 moze uzeti zlato.

 

Za kraj dana, stefeta 4x200m za zene, moze se reci i iznenadjenje jer su Australijanke ostale bez zlata ali ono sto je sigurno, verovatno najveci plivacki spektakl na ovim Igrama.

Kina i Austrilija su se konstantno smenjivale na prvoj/drugoj poziciji i onda se Amerikanke (citaj Ledecky) ubacise tu u poslednjih 100m i uzese srebro a da je bilo jos 15m, uze Ledecky i zlato. Na kraju, 3 reprezentacije plivaju ispred WR, Kina dolazi do drugog zlata, USA srebro uz AM rekord a Australiji bronza uz OC rekord.

 

day5:

USA 6-7-8

AUS 5-2-5

GBR 3-1-0

CHN 2-1-1

JPN 2-1-0

CAN 1-2-1

RUS 1-2-1

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, svi pjevaju said:

 

Ima li Cseh šanse po tebi ili je prestar? Nisam znao da nema zlato sa OI, tj. možda i jesam ali sam zaboravio u međuvremenu.

 

 

On je u ona 2-3 sto nemaju sansu 😄 

Jedva da je usao u finale tako da, iako je trka potpuno otvorena ne vidim gde on u roku od jednog dana moze da nadje skoro 2s bolje vreme.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/28/2021 at 11:17 AM, Oi! said:

@Darth Steva Da li je moguće da je Dresel toliki favorit na 100m delfin? 

Gledam kvote, na njega 1.10, na Milaka 6.50, Skuling 25, Le Klo 35... 

 

Le Klo uzima medalju, kvota 7.50

 

Dobili smo odgovor mozda vec u klalifikacijama 😄 le Clos ne moze ni do SF a kamoli do medalje.

Ovde svi idu jako od starta i tacno se vidi da nema vise odakle da izvuce tu dodatnu sekundu za sprint. Bas sam sad proverio vremena, sada je isao brze za 1.5s od prvih 100m u jucerasnjem 200m finalu ali dzabe kad ovde svi idu 2+ sekunde brze (Milak na primer isao 2.86s brze).

 

Milak zivotinja... definitivno ima value ona 6.5 kvota mada i Dressel je pokazao klasu, izjednacio OR u kvalifikacijama.

Bice zanimljivo videti ih u SF i kakva ce vremena da postave a u finalu nas ceka epski duel, u to nema sumnje.

 

 

edit: Nisam znao da su ubacili ovu mesovitu stafetu i na OI... Britanci izdominirali i postavili OR (sto je i logicno jer se prvi put pliva na OI 😄) ali sa samo 30-ak stotinki sporije od WR-a. Videcemo kakva ce im taktika i raspodela biti u finalu, ali ako nemaju Peaty-ja za prsnu izmenu, samo tu gube 2+ sekunde.

Edited by Darth Steva
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Darth Steva said:

 

Dobili smo odgovor mozda vec u klalifikacijama 😄 le Clos ne moze ni do SF a kamoli do medalje.

Ovde svi idu jako od starta i tacno se vidi da nema vise odakle da izvuce tu dodatnu sekundu za sprint. Bas sam sad proverio vremena, sada je isao brze za 1.5s od prvih 100m u jucerasnjem 200m finalu ali dzabe kad ovde svi idu 2+ sekunde brze (Milak na primer isao 2.86s brze).

 

Milak zivotinja... definitivno ima value ona 6.5 kvota mada i Dressel je pokazao klasu, izjednacio OR u kvalifikacijama.

Bice zanimljivo videti ih u SF i kakva ce vremena da postave a u finalu nas ceka epski duel, u to nema sumnje.

 

 

edit: Nisam znao da su ubacili ovu mesovitu stafetu i na OI... Britanci izdominirali i postavili OR (sto je i logicno jer se prvi put pliva na OI 😄) ali sa samo 30-ak stotinki sporije od WR-a. Videcemo kakva ce im taktika i raspodela biti u finalu, ali ako nemaju Peaty-ja za prsnu izmenu, samo tu gube 2+ sekunde.

 

 

U toj mešovitoj štafeti je prsno najznačajnija izmena, jer muškarci plivaju mnogo brže od žena, odnosno prave se najveće razlike. 

 

Osnovna ideja je : prsno, leđno - muškarci, delfin i kraul - žene. 

 

Mada Rusi to već godinama ne mogu da shvate i stavljaju Jefimovu u štafetu, pa se posle čude kako nisu osvojili medalju. 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Tatjana Šonmejker - WR na 200m prsno 2.18:95 - kakva trka Tatjane i kakvih poslednjih 50m, neverovatno, King druga, Lazor treća. 

 

Milak 50.31 novi OR na 100m delfin, kakva polufinalna trka, kapa dole majstore, ali kako gledam dalje sve sam više oduševljen, Dresel obara Milakov rekord u sledećoj trci, ne zna se ko je bolji, žestoka konkurencija kao i uvek u ovoj disciplini, novi OR 49.71, Švajcarac Ponti jedino vreme ispod 51 u finalu, znaš li nešto više Stevo o ovom momku?

 

Šta radi Rilov na 200m leđno, zaista dominira kao Milak na 200m delfin, dominantno celu trku je vodio, za pola dužine tela i novi OR 1.53:27, drugi Marfi, treći Britanac Grinbenk. 

 

Još jedan OR na 100m slobodno za žene, Ema Mekkion, 51.96, srebro ide u Hong Kong, novi azijski rekord za Hogi 52.27, treća još jedna devojka iz Australije, Kejt Kembel sa vremenom 52.52. 

 

Fantastični Wang na 200m mešovito, Kina uzima zlato - vreme 1.55:00, srebro Velika Britanija, Dankan Skot - 1.55:28 i bronza za Švajcarsku i Žeremija Desplanšea - 1.56:17.

Edited by Oi!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Oi! said:

Tatjana Šonmejker - WR na 200m prsno 2.18:95 - kakva trka Tatjane i kakvih poslednjih 50m, neverovatno, King druga, Lazor treća. 

 

Milak 50.31 novi OR na 100m delfin, kakva polufinalna trka, kapa dole majstore, ali kako gledam dalje sve sam više oduševljen, Dresel obara Milakov rekord u sledećoj trci, ne zna se ko je bolji, žestoka konkurencija kao i uvek u ovoj disciplini, novi OR 49.71, Švajcarac Ponti jedino vreme ispod 51 u finalu, znaš li nešto više Stevo o ovom momku?

 

Šta radi Rilov na 200m leđno, zaista dominira kao Milak na 200m delfin, dominantno celu trku je vodio, za pola dužine tela i novi OR 1.53:27, drugi Marfi, treći Britanac Grinbenk. 

 

Još jedan OR na 100m slobodno za žene, Ema Mekkion, 51.96, srebro ide u Hong Kong, novi azijski rekord za Hogi 52.27, treća još jedna devojka iz Australije, Kejt Kembel sa vremenom 52.52. 

 

Fantastični Wang na 200m mešovito, Kina uzima zlato - vreme 1.55:00, srebro Velika Britanija, Dankan Skot - 1.55:28 i bronza za Švajcarsku i Žeremija Desplanšea - 1.56:17.

 

Kao sto rekoh juce, Schoenmaker pliva svoju trku protiv WR dok se ostale bore oko ostalih medalja.

Ne mogu da gresim dusu, King je isto plivala brutalnu trku (prvih 150m skoro konstantno za duzinu tela ispred WR) ali nije bilo realno ocekivati da ispliva celih 200m u tom ritmu.

 

Ne mnogo, na 200m je propustio finale ali ocigledno da mu je ovo omiljena disciplina.

Strasan je Milak, u finalu nas mozda ocekuje i najveci duel ovih Igara. Iz polufinalnih trka Caleb deluje kao favorit zbog dosta boljih prvih 50m, imao je vise od pola sekunde prednosti u odnosu na Milaka tu i to ce odluciti i finale ako Milak ne popravi vreme.

 

Rylov na kraju dominantno do zlata. 

 

Na 100m slobodno za zene, Australijanke pokupise 2 medalje, Emma ocekivano zlato a za Cate sam ocekivao da bude srebro ali nije bilo snage u zavrsnici. Sara po vremenu ne toliko daleko od medalje ali realno jeste, ocajnih prvih 50m.

 

Zanimljiva trka na 200m mesovito... da sam morao da stavim pare ne nekoga verovatno bi to bio Duncan Scott ali zasluzeno Kinez. Steta sto Seto ostade bez medalje. Sto se Laszloa tice, bar je bio u finalu i tamo nije bio posledni... dovoljno od njega u poznim godinama.

 

Bice dobro finale 200m ledjno za zene, navija se za Emily ofc, ali Amerikanke su tu... sve je otvoreno.

 

day6:

USA 6-9-9

AUS 6-2-6

GBR 3-2-1

CHN 3-1-1

RUS 2-2-1

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne zna se gde ce biti veca ludnica na 50m slobodno da li kod muskaraca ili zena... kod muskaraca Dressel deluje da ima tu jednu brzinu vise od ostalih i definitino je glavni favorit ali to je 50m, svasta moze da se desi a kod zena se bas ne zna nista.

U kvalifikacijam Emma najbolja uz OR ali ima sigurno jos 5-6 devojaka u 20-30 stotinki sto ravnopravno konkurisu za medalje.

 

Ooozbiljne probleme imali USA i AUS da se kvalifikuju za finale mesovite 4x100 stafete... Italijani najbolje delovali a nakon toga Rusi i Britanci. Sama cinjenica da je moguce da prisustvujemo stafeti u kojoj USA i AUS ne uzimaju medalju mi deluje neverovatno.

U istoj stafeti kod zena dosta "normalnija" situacija... USA i AUS ce uz Kanadu odlucivat o zlatu.

Edited by Darth Steva
Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2021 at 1:58 PM, Jurgen said:

 

 

U toj mešovitoj štafeti je prsno najznačajnija izmena, jer muškarci plivaju mnogo brže od žena, odnosno prave se najveće razlike. 

 

Osnovna ideja je : prsno, leđno - muškarci, delfin i kraul - žene. 

 

Mada Rusi to već godinama ne mogu da shvate i stavljaju Jefimovu u štafetu, pa se posle čude kako nisu osvojili medalju. 

 

Opa, evo čak i moćni tim USA nije uspeo da shvati ovu jednostavnu jednačinu.

 

Njihova plivačica je u prsnom uzgubila 65.09-56.78=8.31 sekundu u odnosu na Pitija. Dok je recimo Dresel u kraulu bio samo 65.09-56.78=5.01 sekundu brži. Naravno ostali su bez medalje. Gde mogu da se prijavim za glavnog stratega plivačkog tima USA? :roflmao:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...