Jump to content

Plivanje - Tokio 2020


Recommended Posts

Britanci idzominirase 200m slobodno... steta sto je Popoviciju izmakla medalja za 2 stotinke.

Na 100m ledjno kod zena, Kaylee ocekivano uz OR (falilo 3 stotinke da popravi svoj WR) dok kod muskaraca Rusi potvrdili klasu (Rylov se cuvao za finale) dok je Murphy samo treci. Imala su oba Rusa WR do poslednjih 10 metara ali im je izmakao na kraju... tako da, samo ER.

 

Na 100m prsno kod zena, lepa Julija ostade bez medalje... to je jedino sto je bitno u toj disciplini :D 

 

U polufinalima, Hoszu jedva prodje u finale na 200m mesovito dok je le Clos podsetio na stare dane u 200m delfin (pogotovo u prvih 150m) ali ipak je Milak i dalje glavni favorit za zlato (uz obaranje bar Felpsovog OR rekorda) 

 

day 3:

USA 3-3-6

AUS 3-1-3

GBR 2-1-0

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Može i ruski bilans medalja?

 

Rilov, Kolesnikov, Marfi - 100m leđno

Kolesnikov, Miresi, Minakov -  50m leđno

 

Ako je to, to za sada:

 

day 3:

USA 3-3-6

AUS 3-1-3

ROC 2-1-1

GBR 2-1-0

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Pazi....dovoljno je odradio. Nije imao snage za više, ali prvih 70-80 metara je bio sjajan.

 

Kako ne, nisam očekivao da će se plasirati u 1/2 finale, ali grupa je zaista bila jaka, njegova i sledeća sa 2 Italijana i Dreselom. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Neme said:

Pa da je plivao u prvoj grupi, opet bi bio peti po vremenu.

Da vam kažem nešto drugari, miriše ovo meni lepo na neko iznenađujuće finale. :classic_cool:

 

Isto, Barna pliva fenomenalno, ništa preveliko ne očekujem, ali ne bi me čudilo. Srećno mu bilo. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledah sada reprizu trke na 200m slobodno, momak iz Koreje izgoreo u prvih 100m, fantastični Britanci u poslednjih 200m. Svaka čast i Šeferu na finišu.

Šefer 1:44:68

Popovići 1:44:66 

Fantastičan momak iz Rumunije, takav performans i tako malo mu je falilo da osvoji medalju, biće on čudo u plivačkom svetu. 

Nego primetio sam dosta publike, otkud sada to?

 

Kakva trka Mekkjun i OR na 100m leđno, umalo i SR da obori, nestvarno, Australija stvarno ima dobru školu plivanja, posle demonstracije sile Titmus, sada i ovo zlato na 100m leđno za žene 👋

Link to comment
Share on other sites

200m-leptir.png

 

Prokomentarisao bih još i ova sjajna polufinala, Milak ima najbolju tehniku, sa kakvom lakoćom pliva, skoro 3 sekunde je brži od pratilaca i teško da ga neko može ugroziti u borbi za zlato. Čad Le Klo je dao svoj maksimum i bio 1. u grupi, ali čini mi se da mu je ovo krajnji domet, nadam se da će osvojiti medalju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I ja se nadam da ce le Clos da uzme medalju ali tesko, bas je bio na ivici u polufinalu. 

Imao sam utisak da je umirao poslednjih 30 metara i na prvom mestu iskljucivo moze da zahvali savrsenoj tehnici pri ulasku u cilj, da je tu malo zakazao bio bi tek 3-4. u svojoj grupi.

 

Milak zlato a ostale dve medalje, da moram pare da stavim, rekao bih da idu u Brazil i Madjarsku

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...