Jump to content

Odbojka - Tokio 2020


Recommended Posts

Kanađani glatko dobili Iran, po meni iznenađenje, nisam očekivao takvu nadmoć, ali nisam gledao meč.

Odgledah veći deo meča Argentina - Francuska, fantastičan odbojka i ponovo vrhunska predstava Gaučosa, posle onakvog pada u 4. setu u kom su uzeli samo 15 poena očekivao sam da opet izgube utakmicu u 5. setu, nažalost 5. nisam ispratio, ali vidim da im se vratilo za poraz od Brazila, ovoga puta 15-13 za njih. Ne igraju baš savršenu odbojku, puno amaterskih grešaka prave, ali pariraju najjačim reprezentacijama, svim srcem sam uz njih u nastavku takmičenja.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva situacija u drugoj grupi, Kina je pred ispadanjem, izgubili su i od Rusije 3:2. Sada je najrealniji scenario da Ruskinje budu cetvrte i ako bude tako onda nas mec protiv Brazila ima jos veci znacaj jer su one sigurno najpozeljniji protivnik. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Del Piero said:

Zanimljiva situacija u drugoj grupi, Kina je pred ispadanjem, izgubili su i od Rusije 3:2. Sada je najrealniji scenario da Ruskinje budu cetvrte i ako bude tako onda nas mec protiv Brazila ima jos veci znacaj jer su one sigurno najpozeljniji protivnik. 

 

 

To smo i u basketu mislili .. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Sjajan ženski turnir. Danas Rusinje preokret, da li će moći i Turkinje.

Inače sada čujem pravilo. U četvrtfinalu se prave četiri šešira. U prvi idu prvoplasirani i tako redom. Onda se žrebom određuju parovi četvrrfinala, pa recimo ako Srbija bude prva u grupi možda ponovo igra sa 4. ekipom iz svoje grupe.

Link to comment
Share on other sites

Postoje razlicite informacije o ukrstanju u QF.

 

Don Juan je gore napisao, a to sam jutros procitao na SK, da mi kao drugi u grupi mozemo igrati protiv treceg iz druge grupe ili iz nase. 

 

Druga opcija koju sam procitao (ona je vazila i za Rio) je da se drugi i treci iz jedne grupe zrebaju sa drugim i trecim iz druge, pa se moze desiti da igraju drugi protiv drugog npr. 

 

Tako da ne znam sta je trenutno na snazi, ali za nas bi bilo mnogo bolje da je prva opcija. Ne samo da bi nam mogla doneti ekipu iz nase grupe koju bi pregazili verovatno (ali mi ovo iskreno nema smisla i zvuci glupo), vec bi tako izbegli Italiju sigurno, a koja nam moze pasti ako se budu zrebali drugi i treci.

 

Rusija/Turska je protivnik po meri u QF, samo da ne bude Italija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...