Jump to content

Odbojka - Tokio 2020


Recommended Posts

Baš su se nudile Amerikanke u trećem setu, ali naše izgleda nisu htele da se cimaju više. Terzićev potez sa Bušom je stvarno WTF. Čovek je čekao ceo meč, totalno nerezonski. Ali i da je zamenio, ne bi se ništa promenilo, jer mi nismo ličili na sebe danas. Izašli smo da izgubimo. 

 

Bilo bi dobro sa psihološke strane proučiti kvalitetne raspade naših sportista na OI u završnicama... Bilo je već reči o tome... Možda bude od koristi...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, McLeod said:

Jbg, zaboravio sam da imamo SNS uhleba za selektora. Koliko je taj covek srecan, razjebao je pola onog originalnog tima, kostao nas bar 5 medalja i i dalje jase.

 

Imamo li nekog boljeg strucnjaka u zenskoj odbojci? Meni je Terzic i van te SNS price odbojan i antipatican. Znam da imamo sjajne mlade kategorije i da odbojkaski savez generalno fino radi.

Link to comment
Share on other sites

To oko Terzića je davno ispričana priča, meni je drago što čovek uprkos svim kritičarima 20 godina vodi reprezentaciju i što je jedan od glavnih šrafova u toj mašineriji, pa se reprezentacija održava skoro dve decenije u samom vrhu, uz osvojenu titulu na SP, srebro u Riju, zlata na EP....Nisu propustile ni jedne OI od Pekinga. 

Od uvek ga neko ne miriše iz nekog razloga, i uvek su objašnjenja druga i različita, nekad je to bio Tadić, pa onda činjenica da je oženjen tetkom Novaka Đokovića, pa sad eto čitam da ga eto i SNS drži na mestu selektora.

Znaš, Srbija je mala zemlja generalno, kada se uzme recimo ženska odbojka koja se igra na skoro svim kontinentima i kada se boriš protiv mnogo bogatijih i organizovanijih država, svaki postignuti rezultat je uspeh, bikvalno svaka medalja. Onda dođeš u situaciju fa pogledaš sve unazad i vidiš da samo muška vaterpoko i zenska odbojkaškansu stalno ili na samom vrhu ili pri vrhu. Pa ko je još ostvario takve rezultate u Srbiji, pa i u bivšoj SFRJ? Samo još hrvatski rukometaši i niko drugi.

Ali otići će jednom i Terzić, pa onda ćemo videti. Nema veze.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Sve ste rekli za Busu, bila je očajna, a do sada na turniru su i ona i Milenković igrale napadački iznad svog reprezentativnog standarda te se tako donekle nadomestio Brankicin nedostatak a sa Tijane je skinut sav teret i pažnja protivnika. Čak da je Busa samo u napadu bila katastrofalna, a na prijemu dobra,opet ne bismo imali puno šansi. Ali ovako sa ocajnim prijemom, lošim servisom pa i lošim srednjacima, Rašić je bila katastrofa, bukvalno nije bilo ni malo neizvesno. Ne sećam se da sam gledao skoro da je neka ekipa bila bez sansi, ako ne računamo mečeve protiv levata.

No dobro, glavu gore i u borbu za bronzu. Jedina dobra stvar ovako ubedljivog poraza je da lakše mogu da se okrenu toj utakmici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Brankica je bila polomila prst pre par meseci i imala je neku tešku operaciju. Mislim da se ona nije ni oporavila ali su je vodili na OI jer je deo ove ekipe. Još jedan "Turista" među našim olimpijcima ali ona je bar važna za atmosferu pa nije za zameriti.

Link to comment
Share on other sites

Ipak nisu zalutali, od onog meča sa nama sam prepoznao kvalitet u toj reprezentaciji. 

Svaka čast Argentincima, sam plasman u 1/2 finale je bio ogroman uspeh. Pobediti Italiju i Brazil, sjajno. 

Kritikovao sam ih za izgubljene mečeve u 5. setova, ali onda dobijaju 2 najvažnija meča upravo u 5 setova. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Rusi ispustili 22:18 u prvom setu.

 

Kakav pad u igri, a tek 2. set. 

Znaju Rusi da okrenu ovakve mečeve, za sada egal u 3. setu. 

Šta sam rekao, 23-20, ide ovo u 4. set.

Moooože as, ajmo Baćuške.

Edited by Oi!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...