Jump to content

UEFA Europa Conference League


Xpert

Recommended Posts

45 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Strasna atmosfera na Poljudu. Niko u regionu nema ovakvu ljubav kao Dalmacija za Hajduka. 

Lepo zvuči " neka svako dite mrzi partizan"😁

15 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Bravo Zrinjo!

Zrinjski će u grupe možda čak i u LE

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mendez said:

Nekako mi drago zbog Zrinjskog. Oni su jedini u BiH koji imaju šlifa za neki uspjeh. Budžet im je cca 5 mil EUR.

 

Jedini klub koji vode ozbiljni ljudi sa nekim planom i vizijom. Zeljo je finansijski grohnuo zbog raznih ojebina, Sloboda takodjer, moj Celik zbog dugova svojevoljno istupio iz lige i krenuo od najnizeg ranga pa smo sad u drugoj ligi sa puno zdravijim temeljima al daleko je to jos uvijek od nekog nivoa iako imamo najbolju infrastrukturu u drzavi. Finansije su nedovoljne jos uvijek, tu ne znam sta ce izmisliti momci koji sad vode klub. Velez se ko nesto vrti al to je daleko jos. Borac ima pare al su klasicna Dodikova prcija, tesko da se tu iko strucan pita za sportski segment. FK Sarajevo je vjerovatno finansijki najjaci klub u drzavi (sad doveli bivseg igraca Udinesea i Watforda Alberta Penarandu, plata mu je oko milion maraka godisnje sto je za BiH ligu nenormalna cifra) al taj klub je ekstremno toksican i totalno amaterski vodjen godinama unazad. 

Link to comment
Share on other sites

Samo Zrinjski ima obrise normalnog kluba (jak sponzor, marketing, saradnja sa Dinamom i Hajdukom, dobri treneri, Šulenta kao lažni Mamić)..Ovo ostalo je sve nesto na silu, narocito Borac koji je jak na ustrb ostalih klubova i sportova u RS. Tvoji su posteno krenuli i to kako bi malo ko izabrao. Beton liga sa prioritetom deblokade racuna. I vidim danas da su pri kraju. Vjerovatno su momci oboljeli i ostarili 20 godina za tih par godina u klubu. To ko nije radio, ne zna sta je pakao. Sarajevo ima fakticki gazdu ali neki dan citam da se sva njegova davanja vode kao pozajmice. Plus ima problem sto je uvijek okruzen nekim indijancima. Sad je doveo Ibricica za SD pa cemo vidjeti. Za Santosa i Amoah-a sam svojevremeno slao mejlove Zvezdi (dok su jos biliu Rudaru) cisto da ih isprate, pa mozda se procijeni da ima potencijala. Ima i Tuzla City koji je pun keša ali to je bas seoska, šoferska prica. I za kraj bih da se izvinim svima sto spamujem i pisem o necemu gdje mu mjesto nije. Htjedoh samo koju prebaciti sa kolegom. Hvala na razumjevanju.

Edited by Mendez
.
Link to comment
Share on other sites

Kiselo grozdje u Splitu. Imajuci u vidu rezultat. Hajduk bolji, stative, vratnice, sanse. Onaj udarac glavom Livaje pocetkom drugog poluvremena sam video u golu. Atmosfera sjajna na tribinama sjajna. Slicnu atmosferu ocekujem i u Solunu u revansu i neizvestan mec takodje. Paok ce napasti, Hajduk malo povucenije pa ko prezivi pricace.

Link to comment
Share on other sites

Meni Hajduk djeluje kao dosta bolja momčad. Mislim da neće izgubiti u Solunu.

On 8/10/2023 at 9:16 PM, alpaka Bereta Sida said:

Strasna atmosfera na Poljudu. Niko u regionu nema ovakvu ljubav kao Dalmacija za Hajduka. 

Rasprodaju stadion u HNL-u i kad nije Dinamo. Ne znam ko to još ima.

On 8/10/2023 at 11:25 PM, alpaka Bereta Sida said:

 

Jedini klub koji vode ozbiljni ljudi sa nekim planom i vizijom. Zeljo je finansijski grohnuo zbog raznih ojebina, Sloboda takodjer, moj Celik zbog dugova svojevoljno istupio iz lige i krenuo od najnizeg ranga pa smo sad u drugoj ligi sa puno zdravijim temeljima al daleko je to jos uvijek od nekog nivoa iako imamo najbolju infrastrukturu u drzavi. Finansije su nedovoljne jos uvijek, tu ne znam sta ce izmisliti momci koji sad vode klub. Velez se ko nesto vrti al to je daleko jos. Borac ima pare al su klasicna Dodikova prcija, tesko da se tu iko strucan pita za sportski segment. FK Sarajevo je vjerovatno finansijki najjaci klub u drzavi (sad doveli bivseg igraca Udinesea i Watforda Alberta Penarandu, plata mu je oko milion maraka godisnje sto je za BiH ligu nenormalna cifra) al taj klub je ekstremno toksican i totalno amaterski vodjen godinama unazad. 

Mislim da je Jakir dosta zaslužan za uspjehe koje Zrinjski postiže ove sezone. I što će se, ako uđe u grupe, odvojiti od ostatka BiH klubova.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam sve utakmice Hajduka od početka, dakle od Superkupa sa Dinamom, i vidi se da imaju neki ekstra gruv, kao da od ove sezone očekuju neki preokret.

 

Okej igraju, prave dosta šansi ali dosta i promašuju, ali odbrana mi ne uliva neko ogromno poverenje. Pa i kad bi neko video rezultat u poslednjem kolu protiv Slavena, mislio bi da je bila laganica, ali svega je tu bilo.

 

Hot take: lakše će FKP odigrati protiv Sabaha u Beogradu nego Hajduk protiv Paokare u Solunu.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Pa imajući u vidu rezultat iz prve utakmice, u kojoj su jedni izgubili, doživevši prilično ozbiljan poraz u kome su lako mogli i gore da prođu, a drugi nisu izgubili i mogli su samo bolje da prođu posle svih propuštenih šansi.

 

A ti što su izgubili su se suočili sa pritiskom, pa čak i bojkotom najvernijih navijača kao da su ispali od Mačve, iako niti su igrali sa Mačvom, niti su još ispali... I bez obzira na to što su od mnogih već prežaljeni, što se mene tiče, mislim da FKP neće ni ispasti... Dok za Hajduk nisam siguran, iako prva utakmica, rezultat i sama igra sugerišu da Hajduk, koji je pogađao stative i prečke, ide sa većom šansom u Solun u odnosu na šanse koje se pripisuju Partizanu nakon njihove užasne igre u Azerbejdžanu.

 

Pri tome, jedni su uz pun stadion izgledali kao tim sa nekom misijom, a druge očekuje prazan stadion i turbulencije raznih vrsta ako stvar ode u ćoravu stranu. Na kraju krajeva, jedni jure mnogo, drugi ne jure ništa...

 

Naravno, sasvim je moguće da grešim jer smaram da će Partizan proći, odnosno moguće je da će Sabah iskoristiti to što domaćin mora da napadne da bi stigao 0-2, pa će pocepati odbranu FKP iz kontre i polukontre da ovi neće znati na koju stranu napadaju, ali zato i jeste hot take.  

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Kakva kriminalna odbrana Hajduka. Imali su svoje šanse ali baš nedorečeni nekako. Sve u svemu, zanimljivo je gledati ove hrvatske i grčke duele. 
 

Samo dokaz koliko ovaj deo Evrope vapi za nekom zajedničkom ligom. Bilo bi derbija svaki vikend i bukvalno bi bilo zanimljivo pogledati pola kola a ne samo svoj tim. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Мџе said:

Kakva kriminalna odbrana Hajduka. Imali su svoje šanse ali baš nedorečeni nekako. Sve u svemu, zanimljivo je gledati ove hrvatske i grčke duele. 
 

Samo dokaz koliko ovaj deo Evrope vapi za nekom zajedničkom ligom. Bilo bi derbija svaki vikend i bukvalno bi bilo zanimljivo pogledati pola kola a ne samo svoj tim. 

Dokle više da se ponavlja da nema zajedničke lige zato što je nema nigde u Evropi, i super je što je nema pošto ovako u grupe idu i TSC i Čuka i Balkani i Zrinjski i skoro sve grčke ekipe a bogami i bugarske. A nabeđeni velikani neka gledaju history kanal

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...