Jump to content

FK Partizan 2021/22


Xpert

Recommended Posts

Stanojevic izjavio da je nesporazum kod crvenog kartona i da je hteo da cestita sudiji.

 

Na snimku, pak, izgleda kao da je bilo veoma socnih psovki, no dobro.

 

Uglavnom, katastrofalna, kukavicka partija i mog tima i Partizana veceras, mi smo imali srece i uzeli bod, vi niste. Ali ovakav fudbal je sramota za bilo koji ozbiljan nivo takmicenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Константин said:

Имали сте на крају среће, батађориста вам добио послије меча црвени картон.

п.с. мада немам ништа против да вам буде дугорочно рјешење на клупи:whistling:

I ja se nadam. Važno da je vaš mister odigrao ultra ofanzivno sa 5 bekova i Srnićem.

Jel neko odavde ide na njihovu temu da im vređa trenera i provocira kad izgube? I ovaj nije prvi.

 

Inače, kao pičke smo odigrali. Da sam Zdjelar pola tima bi išamarao.

Ovako to izgleda kad trener počne da sluša navijače...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Константин said:

Имали сте на крају среће, батађориста вам добио послије меча црвени картон.

п.с. мада немам ништа против да вам буде дугорочно рјешење на клупи:whistling:

Kompleksi pucaju 😂😂

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dekifisher said:

I ja se nadam. Važno da je vaš mister odigrao ultra ofanzivno sa 5 bekova i Srnićem.

Jel neko odavde ide na njihovu temu da im vređa trenera i provocira kad izgube? I ovaj nije prvi.

 

Inače, kao pičke smo odigrali. Da sam Zdjelar pola tima bi išamarao.

Ovako to izgleda kad trener počne da sluša navijače...

 

Ја то причам за све Звездине тренере који то заслужују, шта је теби друшкане о каквој провокацији причаш? Када ми не шутнемо у оквир гола 85 минута нема шансе да ми промакне тренер ко год да је, јер то јесте батађористички печат. Српска тренерска струка је црно зло али као што рекох само наставите да подржавате овог демагога, немам ништа против.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Константин said:

 

Ја то причам за све Звездине тренере који то заслужују, шта је теби друшкане о каквој провокацији причаш? Када ми не шутнемо у оквир гола 85 минута нема шансе да ми промакне тренер ко год да је, јер то јесте батађористички печат. Српска тренерска струка је црно зло али као што рекох само наставите да подржавате овог демагога, немам ништа против.

 

Ima Stanoje mnoge nedostatke, ali batađorizam nije jedan od njih. Nismo mi sinoć bili bezopasni po gol zato što smo igrali bata Đorin blok, nego zato što nas je protivnik nadigrao i nije dao da imamo više šuteva i napravimo više šansi. Nadtrčali su nas i nadigrali u većini duela i to im je davalo nadmoć na terenu. Stanoje je čak izašao sa bekom koji je bolji ofanzivno (Živković) umesto Miljkona koji je mnogo bolji defanzivac. I ako si gledao naše utakmice ove sezone, mogao si da vidiš da tu nema batađorizma.

 

Mi smo sada već u evidentnoj krizi i mislim da je uzrok umor i fizička istrošenost. Takmičarska sezona nam je počela u julu, većina igrača sada izgleda vidno tromije i lošije se kreće. Da li je do samih igrača i njihovih limita ili je i struka malo zakazala ne znam, ali rezultat se vidi. Posledično, više niko nije u stanju da uputi precizan pas na 10 m ili da primi loptu kako treba. Tako da cenim da nas čeka ozbiljno mučenje do kraja polusezone.

 

Sve ovo ne umanjuje odličnu utakmicu koju je odigrao Gent. Lepo utegnuta ekipica, što volim da vidim kako 7 igrača trči sprint u odbranu nakon izgubljene lopte i to svi pravilno raspoređeni, ili kako 5-6 sprinta napred kad se otvara kontra. Plus su odlični u duelima, a bogami su i jaki i gabaritni, naročito odbrana. I te svoje prednosti maksimalno koriste.

 

I ne znam šta nam je s tim Belgijancima, nikad nijednu ekipu odatle nismo pobedili.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dekifisher said:

Mi uopšte nismo imali nameru da igramo defanzivno, ali određeni igrači svojom slabom igrom su dozvolili Gentu da nas gazi.

Slažem se da su vas nadigrali, ali teško da si imao nameru da se nadigravaš kada staviš Šćekića u stratnih 11. Ta ideja sa dva zadnja vezna i seckanjem igre kroz male faulove nije prošla protiv fizički potentne ekipe. I nama je prošle godine Odjidja pravio haos, vidim da je i vas rašrafio, jako snažan i pismen igrač. Bukvalno su vas razbili sa snažnom sredinom!  Ne vidim razloga da igrate toliko povučeno kada oni u napadu imaju Odjidju i Depoitra koji su dosta spori, morali ste biti mnogo agresivniji uz visoku defanzivnu liniju. Linije tima odsečene, nepovezane. Zamisao je bila da se dupliranjem bokova napravi prednost, ali to je izostalo usled činjenice da su vas potisnuli na vašu polovinu, a nije bilo upotrebljivih dugih lopti. Bukvalno su oni uradili vama ono što ste vi trebali njima. Zadnja linija im je fizički dominantna i može pokriti široki prostor, ali su skloni kikseivma kada treba da organizuju napad.

 

Protiv nas su bolje odigrali u BG nego kući, tako da verujem da se sa njima može igrati i tamo. Vidim da su napravili i neke promene, te da su otišli Jaremčuk, Dorš i Bukari (nama haos napravio po levoj defanzivnoj strani).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Liska Manjina said:

Protiv nas su bolje odigrali u BG nego kući, tako da verujem da se sa njima može igrati i tamo.

 

Nismo ni mi nista posebno odigrali protiv njih. Jesmo ih pobedili, ali to 0-2 je bilo u trenutku kad su oni mnogo lose igrali, a mi smo preko Njegosa dali gol u drugom minutu, posle je sve bilo lakse.

 

Ovo sto nasi klubovi igraju je dosta slabo, ali generalo uspeh klubova je evidentan, posebno Zvezde, u zadnjih nekoliko godina, i to mora da se postuje. Svi ti klubovi s kojima igramo su sa nama tu negde po kvalitetu. Evo recimo, sinoc je i Partizan mogao slucajno da da gol, preko Natha na startu drugog poluvremena, i druga bi se pesma pevala. Sve je to treci esalon fudbala, nazalost.

Link to comment
Share on other sites

Šćekić nam je bio najmanji problem. Lazar Marković najveći. Prvo što je brdo lopti izgubio, a drugo što je svojim kretnjama potpuno zatvorio Živkovića, a ta desna strana je trebala da bude osnovna ideja za napad. Ali to se otvorilo tek kad je izašao Marković i ušao Holender. Naravno, nije ni samo Lazar kriv, niko iz sredine i napada nije odigrao svoje. 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim da su izmene, računajući Lutovca, uticale na ocenu o kukavičkoj igri. Štaviše, tad smo nešto kao i zaigrali, dobili na agresivnosti.

 

Takođe, ne vidim ni kako smo mogli da igramo ofanzivnije sa Šćekićem u igri. Rekoh još tokom meča, bukvalno igrač manje na sredini, tako da su mogli lakše da udave ostale.

 

Loše postavljena utakmica i prekasne izmene. Na njihove jače i više igrače smo reagovali sporijom i nepokretnijom sredinom, džabe nam ideje sa Menigom i Živkovićem. Par puta kada smo uspeli da povežemo nekoliko pasova ili se brzo transformišemo izgledalo je mnogo smislenije.

 

Popović se fino razbranio ali je pogubljen povremeno do nivoa katastrofe. Ne mislim samo na ono kada mu je prešla lopte preko noge nego i na dodavanja štoperima kojima je na leđima igrač. Štoperi imaju svoje mane ali im ne zameram previše jer su dosta toga i očistili pod pritiskom a prečesto su ostajali na vetrometini. Sinoć su razotkrili Rikardove mane kad je dalje od gola, a ništa nije mogao kad primi loptu leđima, nema šanse pored onih mrga da se zagradi i prođe. Imao sam rezerve prema Menigu, koje su vremenom rasle, a sinoć me je totalno bacio u bedak. Nije mu pomogla ni naša indolentna igra, ali ne sme da mu se dešava da se onako svađa s loptom u trenucima kad iole ima prostora.

 

34 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Mi smo sada već u evidentnoj krizi i mislim da je uzrok umor i fizička istrošenost. Takmičarska sezona nam je počela u julu, većina igrača sada izgleda vidno tromije i lošije se kreće.

Ja ovo ne razumem kod većine naših igrača. Stanoje ih rotira koliko god može, dosta njih je imalo pauze tokom reprezentativnih ciklusa, dobar deo domaćih utakmica odigraju lagano jer se brže reše... Jasno mi je za nekoliko reprezentativaca koji igraju bez odmora, ali sem Natha ostali nam nisu toliko kritični za sastav tima i opet su umorni. Kako, bre?

 

34 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Lepo utegnuta ekipica, što volim da vidim kako 7 igrača trči sprint u odbranu nakon izgubljene lopte i to svi pravilno raspoređeni, ili kako 5-6 sprinta napred kad se otvara kontra.

Ovo sam sinoć primetio. Jako lepo trče, poštuju kretnje, za trenutak su na suprotnom delu terena u poziciji za napad ili odbranu.

 

Ne bih se odricao prvog mesta, nisu oni vanzemaljci. Jedino što bismo morali mnogo agresivnije da odigramo.

 

Do kraja godine imamo još osam utakmica u prvenstvu (uključujući Vošu, TSC, Čuku...), tri u LK i verovatno još neku u kupu. Nadam se da ćemo skupiti snage za to.

9 minutes ago, Arsenije Pesic said:

a drugo što je svojim kretnjama potpuno zatvorio Živkovića,

Stoji da je bio očajan ali mIslim da nije u ovome bio problem. Pokušavali su ono čime su probijali Soči, ali su ovi em bili jako koncentrisani, em jači u duelima, em su imali dodatnog igrača kao osigurač i kad probijemo, a njega su povlačili iz bezopasne sredine. Pročitali su nas i nadigrali 1/1.

Edited by Barkley#34
slovo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dekifisher said:

I ja se nadam. Važno da je vaš mister odigrao ultra ofanzivno sa 5 bekova i Srnićem.

Jel neko odavde ide na njihovu temu da im vređa trenera i provocira kad izgube? I ovaj nije prvi.

 

Slobodno svrati i do "nase" teme i kazi sta mislis o Stankovicu - niko ne sme nista da ti kaze ako to radis kulturno, argumentovano, u skladu sa pravilima svakako.

 

Isto tako, svraticu i pisacu ovde svaki put kad mislim da imam nesto smisleno da napisem, a da vec nije receno.

 

 

---

Gledao sam sinoc utakmicu paralelno sa EL, pa verovatno nisam video sve detalje, ali ono sto sam video rekao bih da iako ste bili fizicki inferiorni ne bi to bilo tako lose da prilicno niste imali srece i mislim da je to presudilo. Sad, za srecu mozda treba i vise hrabrosti, da se krenulo sa drugim igracima ali to je sad SBBKBB.

 

Cinjenica je da ste primili gol glavom od najnizeg igraca nakon druge sanse, odbrana nije ispratila kako treba, kobna, nesretna greska, koja je materijalizovana. A onda ona precka koju ste imali, kakav projektil, imali su srece da je taman malo golman zakacio da je podigne i ne zakuca se od precke u polje iza gol linije. 

Link to comment
Share on other sites

Jebem ti Rts koji skoro da je isključio ton sa stadiona
Ovakvi postovi treba da se sankcionisu. Ako ti je zasmetao javni servis, koji, pretpostavljam, uredno placas, onda se obrati njima. Nemoj ovde provocirati.
Nikom nije zabranjeno pisati, ali pojedini komentari znaju biti neumesni. Isto vazi i za ovog kome smeta nas trener i njegovo shvatanje fudbala.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

 

Ima Stanoje mnoge nedostatke, ali batađorizam nije jedan od njih. Nismo mi sinoć bili bezopasni po gol zato što smo igrali bata Đorin blok, nego zato što nas je protivnik nadigrao i nije dao da imamo više šuteva i napravimo više šansi. Nadtrčali su nas i nadigrali u većini duela i to im je davalo nadmoć na terenu. Stanoje je čak izašao sa bekom koji je bolji ofanzivno (Živković) umesto Miljkona koji je mnogo bolji defanzivac. I ako si gledao naše utakmice ove sezone, mogao si da vidiš da tu nema batađorizma.

 

Mi smo sada već u evidentnoj krizi i mislim da je uzrok umor i fizička istrošenost. Takmičarska sezona nam je počela u julu, većina igrača sada izgleda vidno tromije i lošije se kreće. Da li je do samih igrača i njihovih limita ili je i struka malo zakazala ne znam, ali rezultat se vidi. Posledično, više niko nije u stanju da uputi precizan pas na 10 m ili da primi loptu kako treba. Tako da cenim da nas čeka ozbiljno mučenje do kraja polusezone.

 

Sve ovo ne umanjuje odličnu utakmicu koju je odigrao Gent. Lepo utegnuta ekipica, što volim da vidim kako 7 igrača trči sprint u odbranu nakon izgubljene lopte i to svi pravilno raspoređeni, ili kako 5-6 sprinta napred kad se otvara kontra. Plus su odlični u duelima, a bogami su i jaki i gabaritni, naročito odbrana. I te svoje prednosti maksimalno koriste.

 

I ne znam šta nam je s tim Belgijancima, nikad nijednu ekipu odatle nismo pobedili.

 

На нашој теми нисам образлагао једном у вези овог 4-2-3-1 којег искључиво играју нпр. батађористи Станоје и Милоје јер никада ништа друго пробали нису. Та формација сама по себи не мора да буде дефанзивна али код наше струке редовно јесте прије свега јер се стављају на позицију задњих везних играчи који напријед не гледају, само сјецкају игру и испомажу задњу линију, а задња линија пређе центар само код прекида. Тако их научио/рекао им тренер, чека се грешка противника па се онда као пробава из контре. А онда зависиш од противника тј. његовог квалитета, тј. хоће ли ти испоручити више него што ћеш ти њему умуљати. Тај фудбал је диносаурус и изумро је у фудбалској Европи. Испратио сам добар дио вашег меча и кретенчина (неки нови млади спикер) са Арене каже након грешке Саничанина (на страну што он не зна), "није његово да износи лопту!? Кретен је фудбалски коментатор али очигледно не гледа с пажњом савремени фудбал. Па баш задња линије учествује у креирању напада  а задњи везни са боковима су редовни у транзицији у оба правца. Е сад што је у нашем фудбалу то раритет, то је друга прича, зато Гентови и многи други против наших клубова и изгледају добро на терену...

Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo ali se ne može na osnovu ove utakmice davati takva uopštena ocena. Stanoje je izjavio da bi hteo da igra sa tri štopera ali prvo treba naći. Bočni igrači su tek kritični. Na sredini je stavljao Natha ali on to više ne može da odigra. Sa Jojićem bi to bolje izgledalo a sa još boljim centralnim parnjakom Zdjelaru bila bi pesma. Nije toliko ni bio problem u iznošenju lopte štopera (koliko god da su grešili) nego što su pritiskani ali ovi ispred i sa strane se nisu otvarali pa se dešavalo da bukvalno nemaju opciju. Ne vidi se verujem na teveu koliko su mahali jedni drugima, raspravljali se i pozivali.

 

Ponavljam, greška je što nismo igrali od početka sa Jojićem, dok Natho ima snage i što nisu ranije promenjeni bokovi kad se videlo da ova dvojica nisu u meču. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Slobodno svrati i do "nase" teme i kazi sta mislis o Stankovicu - niko ne sme nista da ti kaze ako to radis kulturno, argumentovano, u skladu sa pravilima svakako.

Ako je epitet batadjorista kulturan argument onda se stvarno izvinjavam! Ja bih ipak to nazvao seirenjem usled trauma iz prošlosti. Čak i da imam želju da nešto napišem o vašem treneru, to svakako ne bih uradio 10 minuta nakon poraza. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dekifisher said:

Ako je epitet batadjorista kulturan argument onda se stvarno izvinjavam! Ja bih ipak to nazvao seirenjem usled trauma iz prošlosti. Čak i da imam želju da nešto napišem o vašem treneru, to svakako ne bih uradio 10 minuta nakon poraza. 

Traume iz prošlosti,  ? Kakve traume imaju navijaci Zvezde iz prošlosti bas me zanima. Elem, ti si izrazio sumnju u prvenstvo i podržao Stanoja na onoj svakidasnjoj jadikovki od konferencije  a to je takodje nepristojan i ružno i vidim da ti sad ne smeta serija Partizana dok su Zvezdine bile sumnjive. Opusti se, nije čovek nista mislio, razgovara se, diskutuje, izbaci te reči trauma i slično.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Misterija Organizma said:

Traume iz prošlosti,  ? Kakve traume imaju navijaci Zvezde iz prošlosti bas me zanima. Elem, ti si izrazio sumnju u prvenstvo i podržao Stanoja na onoj svakidasnjoj jadikovki od konferencije  a to je takodje nepristojan i ružno i vidim da ti sad ne smeta serija Partizana dok su Zvezdine bile sumnjive. Opusti se, nije čovek nista mislio, razgovara se, diskutuje, izbaci te reči trauma i slično.

 

Uz duzno postovanje, ti covece imas 4 template posta, i ides od teme do teme i provlacis jedno te isto vec 4-5 meseci - sta zelis da cujes? Ne smeta nam serija, i svesni smo da su nam FK i KK uprave SNS kadar, nismo srecni zbog toga, sta jos?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Šćekić nam je bio najmanji problem. Lazar Marković najveći. Prvo što je brdo lopti izgubio, a drugo što je svojim kretnjama potpuno zatvorio Živkovića, a ta desna strana je trebala da bude osnovna ideja za napad. Ali to se otvorilo tek kad je izašao Marković i ušao Holender. Naravno, nije ni samo Lazar kriv, niko iz sredine i napada nije odigrao svoje. 

Kako bre najmanji problem kad mu je onaj gruzijac pobegao 10x. A čovek je igrao baš da njega zatvori. Po mom mišljenju ova dva beka ne treba da igraju evropu. Nemamo agresivnost i čak se i hebena Flora naigrala na JNA. Dalje, Rikardo je zver protiv slabijih, ali se juče jasno videlo zašto nije napravio bolju karijeru. Spor je, imali smo par lopti koje su prošle zadnju liniju ali njega su i ovi tromištoperi lagano stizali.

 

12 minutes ago, Misterija Organizma said:

Traume iz prošlosti,  ? Kakve traume imaju navijaci Zvezde iz prošlosti bas me zanima

Mislim da znaš na šta sam konkretno mislio.

16 minutes ago, Misterija Organizma said:

Opusti se, nije čovek nista mislio

Možda bi trebalo da počne, pa onda možemo da se opustimo i diskutujemo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Zašto si perkosov post shvatio kao provokaciju? Vezan je za utakmicu, tj. prenos iste, a on obično ne stavlja dečje prozivke, slagao se ja sa iznetim ili ne.

Navikao sam ja da me " čuvari vatre" prozivaju i kaznjavju i na zvezdinoj temi pa me i ne čudi reakcija na jedan sasvim običan komentar. Zadnji put je isti skočio kao oparen kad sam posle neke utakmice Partizana napisao da imam utisak da pojedini igrači Partizana nisu dovoljno fizicki spremni. Vidim da sad dobar deo forumasa to isto primecuje. Jebiga neko prati fudbal a neko Partizan ili Zvezdu.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Константин said:

 

На нашој теми нисам образлагао једном у вези овог 4-2-3-1 којег искључиво играју нпр. батађористи Станоје и Милоје јер никада ништа друго пробали нису. Та формација сама по себи не мора да буде дефанзивна али код наше струке редовно јесте прије свега јер се стављају на позицију задњих везних играчи који напријед не гледају, само сјецкају игру и испомажу задњу линију, а задња линија пређе центар само код прекида. Тако их научио/рекао им тренер, чека се грешка противника па се онда као пробава из контре. А онда зависиш од противника тј. његовог квалитета, тј. хоће ли ти испоручити више него што ћеш ти њему умуљати. Тај фудбал је диносаурус и изумро је у фудбалској Европи. Испратио сам добар дио вашег меча и кретенчина (неки нови млади спикер) са Арене каже након грешке Саничанина (на страну што он не зна), "није његово да износи лопту!? Кретен је фудбалски коментатор али очигледно не гледа с пажњом савремени фудбал. Па баш задња линије учествује у креирању напада  а задњи везни са боковима су редовни у транзицији у оба правца. Е сад што је у нашем фудбалу то раритет, то је друга прича, зато Гентови и многи други против наших клубова и изгледају добро на терену...

 

Čini mi se da nisi mnogo gledao Partizan ove jeseni.

Link to comment
Share on other sites

Jedna od retkih utakmica gde sam navijao za vas, zbog koeficijenta.. 

Ali moram reci, da se pocev od vaseg trenera pa do pojedinih igraca ponasate krajnje seljacki na terenu... 

Stanojevic postaje veci seljak i od Lalatovica licno. Voleo bih da popiju i on i Markovic suspenziju za ovo ponasanje pa da vide da im ovo nije LingLong liga da se ponasaju ovako.

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...