Jump to content

FK Partizan 2021/22


Xpert

Recommended Posts

Decko ovo je bilo slucajno. Uopste nije hteo ovo da uradi. Momak je danas imao 5-6 ocajnih dodavanja, 3 puta mu je Dundjerski uzeo loptu kao detetu igracku i prosao je 2 puta od cega jednom sasvim slucajno. Mozda ja imam visoke kriterijume, ali stranac mora vise. Mozda ce mu vise odgovarati ekipe koje se nece braniti, ali takvih je u nasoj ligi premalo. Videcemo ga protiv Genta.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nece ovaj Buac jos dugo ostati trener Spartaka. Malo me zacudilo da je poceo bez Nikolica i Milosevica, pa i NM70.
Ostaje zal sto ne dadasmo jos koji gol, ovaj danasnji Spartak je to zasluzio.
Deluje kao da na fali jedan igrac koji bi iz dubine mogao da posalje jednu loptu ala Pirlo. Terzic je utrcavao 2-3 puta, jednom cak i Scekic. Zdjelar ima nogu za to, ali kao da nije verovao.
Dolazi Flora, ocekujem pobedu bez primljenog gola. Onda idemo u Krusevac, tamo uvek bude gusto.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ekipa koja je počela utakmicu mi je u ovom trenutku naš najjači sastav i mnogo mi se sviđa kako igramo. Protivniku s kojom smo se uglavnom mučili mi pravimo deset šansi i 15 šuteva na gol po poluvremenu.

 

Menig je večeras mogao da nakupi asistencija k'o Teodosić, samo da je bilo bolje realizacije. Doduše igra i odbranu k'o Teodosić, nije baš revnosan u pokrivanju svog igrača pozadi, to mi je jedina zamerka što se njega tiče.

 

Terzić se odlično kreće bez lopte, stalno radi, odličan je mali. Mora još da radi na realizaciji, nema mirnoću. Kada je dao gol golman mu umalo nije odbranio iako je imao pola praznog gola sa par metara. Posle toga 1 na 1 sa golmanom, šutira pravo u njega.

 

Za Zdjelara nikad dovoljno pohvala, pravi tata na terenu. Mislim da je sada potpuno spreman i za reprezentaciju.

 

Iskreno, ne pamtim da je Partizan ikada igrao ovako, ovo je uživanje gledati. Nije uopšte bitno što je večeras nejaki Spartak bio preko puta. Godinama sam gledao kako protiv ovakvih Spartaka porađamo svaki gol i svaku šansu. Kako ide lopta, kako se igrači kreću i otvaraju, prave trouglovi, otvaraju rupe u  protivničkoj odbrani, odlično to izgleda. Plus jak presing i insistiranje da se izgubljena lopta odmah ponovo osvoji.

 

Mnogo mi je bilo krivo što smo derbi odigrali onako loše. Opet, naravno da je Zvezda neuporedivo jača od svih ostalih protivnika u ligi, ali do nas je, mi nismo bili ni blizu maksimuma. Verovatno je i utakmica i putovanje na Kipar ostavila traga, možda još ponešto, uglavnom jedna od najgorih utakmica u sezoni, jedino smo na Atlantskom okeanu izgledali gore. Ali ok, idemo dalje, svaka čast za sve što je urađeno i odigrano od početka sezone.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Utisak večeri su ovacije Stanoju sa istoka u poluvremenu.

 

U nekoj meri ima istine ovo što Alek piše o Menigu. Ušao sam na stadion tek u 15. minutu, znam da sam propustio deo njegovih bravura do tog trenutka, ali on je skoro do kraja poluvremena uglavnom izgledao loše. Prvo, ono što je Arsenije već primetio, on bukvalno izgleda ''broj manji'' od ostalih na terenu i kad mu je igrač blizu ili je dovoljno jak nema šta da traži. Takođe, povremeno se čini da ne može da prođe ni stolicu. Sačekaću Gent da vidim koliko može protiv iole jačeg protivnika, protiv Zvezde se uklopio u sivilo poslednjih 20 minuta. Naravno, stoji i to da ima i dosta prednosti - pokretljiv je, predviđa kretanje odbrane i napada, stalno traži loptu, precizno odigrava iz prve u cilju ubrzanja igre, eto, ume lepo i da šutne. Treba još malo vremena i ekipi da ga prihvati, kao da ga povremeno preskaču ili ignorišu.

 

9 hours ago, Arsenije Pesic said:

Iskreno, ne pamtim da je Partizan ikada igrao ovako, ovo je uživanje gledati. Nije uopšte bitno što je večeras nejaki Spartak bio preko puta. Godinama sam gledao kako protiv ovakvih Spartaka porađamo svaki gol i svaku šansu. Kako ide lopta, kako se igrači kreću i otvaraju, prave trouglovi, otvaraju rupe u  protivničkoj odbrani, odlično to izgleda. Plus jak presing i insistiranje da se izgubljena lopta odmah ponovo osvoji.

Mislim da sve to ide iz neverovatne strpljivosti koju imamo u igri. Ne ona jalova, kada lopta bezidejno kruži, nego stalno bockamo odbranu dok jedna lopta ne prođe, a pritom ne padamo u nervozu. Baš su puni samopouzdanja, Stanoje odlično koristi dvadesetak igrača, doteže i tera ih da ne staju. Nažalost, posledica toga su sve primetnije razlike u kvalitetu igrača i da ne mogu svi da isprate sve, ali sa tim moramo da živimo.

 

9 hours ago, Arsenije Pesic said:

Za Zdjelara nikad dovoljno pohvala, pravi tata na terenu. Mislim da je sada potpuno spreman i za reprezentaciju.

Baš me zanima kako bi se snašao u reprezentativnom, jačem okruženju, gde bi saigrači pokrili njegove povremene greške ili bi sprečili da do njih dođe, a unapedili bi njegove vrline.

 

9 hours ago, Arsenije Pesic said:

Mnogo mi je bilo krivo što smo derbi odigrali onako loše. Opet, naravno da je Zvezda neuporedivo jača od svih ostalih protivnika u ligi, ali do nas je, mi nismo bili ni blizu maksimuma. Verovatno je i utakmica i putovanje na Kipar ostavila traga, možda još ponešto, uglavnom jedna od najgorih utakmica u sezoni, jedino smo na Atlantskom okeanu izgledali gore.

Čak i takvi smo u dobrom delu meča bili dominantni (ima nešto i do Zvezdinog potpunog raspada), ali se potpuno slažem, baš šteta. Sinoć sam opet prevrtao po glavi kakvu smo šansu propustili da se odlepimo.

 

Na kraju, lepo je videti da se Pantiću igra fudbal. Nije uradio ne znam ni ja šta ali je baš izgledao srećno na terenu. Značiće to u nastavku prvenstva. I da, Natho je bukvalno bog za ovu ligu.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Barkley#34 said:

U nekoj meri ima istine ovo što Alek piše o Menigu. Ušao sam na stadion tek u 15. minutu, znam da sam propustio deo njegovih bravura do tog trenutka, ali on je skoro do kraja poluvremena uglavnom izgledao loše. Prvo, ono što je Arsenije već primetio, on bukvalno izgleda ''broj manji'' od ostalih na terenu i kad mu je igrač blizu ili je dovoljno jak nema šta da traži. Takođe, povremeno se čini da ne može da prođe ni stolicu. Sačekaću Gent da vidim koliko može protiv iole jačeg protivnika, protiv Zvezde se uklopio u sivilo poslednjih 20 minuta. Naravno, stoji i to da ima i dosta prednosti - pokretljiv je, predviđa kretanje odbrane i napada, stalno traži loptu, precizno odigrava iz prve u cilju ubrzanja igre, eto, ume lepo i da šutne. Treba još malo vremena i ekipi da ga prihvati, kao da ga povremeno preskaču ili ignorišu.

 

Mislim da je o Menigovoj duel igri pisao dekifisher, ja to nisam pominjao. Šta znam, naravno da ima mane, recimo dodao bih i to da nisam još uvek siguran koliko mu je slabija leva noga, ako je to nešto drastično brzo će biti pročitan. Ali čovek je praktično od prvog pojavljivanja na terenu uspeo da unapredi našu igru u napadu, iako je došao na gotov i uigran sastav i tek treba da se skapira sa saigračima. Pa neka i ostane na tome da neće biti previše učinkovit protiv jačih protivnika (a ja mislim da hoće), neka i bude dobar samo za ove slabije, nemam ništa protiv što smo dobili igrača koji će da iskreira pet šansi protiv slabijih protivnika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Protiv ovih sinoc bi i Luka napravio 5-6 sansi. Poenta je da Menig bude dobar kad je najpotrebnije. Kad za nekog placas obestecenje i dolazi iz eredivizije ocekuje se da pravi razliku na terenu i protiv jacih ekipa. Zato sam i napisao da hocu da ga vidim protiv Genta, a nadam se, malo kasnije, i jacih protivnika. Jeste on sinoc dao gol i imao dve asistencije, ali je imao poprilican broj gresaka. A kad god je trazio loptu uglavnom je dobijao.
Inace ne komentarisem protivnike, ali ono sinoc je bio sraman pristup Spartaka. Jesu oni tu napravili blok sa 10 igraca i delovalo je u pocetku da ce se lopta tesko provuci, ali ta odbrana je bila staticna. I onda onaj Buac izjavi kako je ovo njihov maksimum?!!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Treba biti realan i prihvatiti da smo apsolutni favoriti u cetvrtak. Oni jesu sampioni svoje zemlje, ali to je Estonija. Tim sastavljen samo od domacih fudbalera od kojih je polovina u konkurenciji za repku. Uz Levadiju dominiraju u svom prvenstvu i daju 3 gola po utakmici. Na putu do grupne faze ispali su od Legije u kvalama za LS i po statistici uopste nisu bili inferiorni sa 2 minimalna poraza, ispali od kiparskog sampiona Omonije u kvalama za LE gde su za nijansu bili losiji tim i duplom pobedom protiv Samroka izborili grupnu fazu LC. Znaci nisu bas slucajno upali u grupe s obzirom da obe ekipe od kojih su ispali igraju grupnu fazu nekog evro takmicenja.
I pored svega toga ocekujem laganu pobedu u cetvrtak. Mi smo u dobrom momentu, krenuti jako od samog starta i sto ranije postici gol.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bez obzira na Spartak, fino je to izgledalo juče. Meniga da proučavamo situaciju po situaciju, našli bi mi tu dosta situacija gde je mogao bolje da reaguje, ali ako gledaš celokupni utisak - to je konstantni pritisak za protivnika sa te strane. 

 

Elem, kada su ga dovodili, bilo je da može i na ovu poziciju od juče, a može i sami špic. Meni deluje da je on baš taj krilni napadač, da mu sami špic ne bi prijao. Naročito ne u domaćici, koja je kao stvorena za ovakve igrače kao što je Rikardo.

 

Koliko god da me raduje strašna forma Rikarda, toliko se pribojavam da previše zavisimo od jednog igrača.

Link to comment
Share on other sites




Elem, kada su ga dovodili, bilo je da može i na ovu poziciju od juče, a može i sami špic. Meni deluje da je on baš taj krilni napadač, da mu sami špic ne bi prijao.


Pa gde je neko video da spic kod kornera svoje ekipe stoji van sesnaesterca? On je juce imao takvu defanzivnu rolu, da svojom brzinom sprecava eventualne kontre protivnika. Mada ako Holender moze na spica moze i Menig.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...