Jump to content

FK Partizan 2021/22


Xpert

Recommended Posts

Sve je stvar u glavi. Pa mi smo ih vise napali ovih poslednjih par minuta sa igracem manje nego celu utakmicu. Previse smo ovim pobedama u Evropi umislili da smo ekipa i da ce se protivnik sam dobiti. Bukvalno katastrofalno prvo poluvreme. Menig jos jednom svojim potezima pokazao da je igrac zonaske tehnike. Jovic se uobrazio onim dizanjem u visine, spotovima i milionima, poleteo je. Treba ga spustiti jednom pozajmicom sledece sezone. Ako nista bar u Teleoptik. Pop ce valjda nauciti nesto iz ovih gresaka, a definitivno mora da vezba ispucavanja.
CZv zasluzeno slavila. Ne mogu reci da nam je ova utakmica "zivot znacila", ali mogli smo resiti prvenstvo. Ali i dalje sve od nas zavisi, samo trebamo dobiti sve do kraja.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

 
Sve je trener omašio. Ako već ulaziš sa namerom da ideš na 0 prvo poluvreme, onda staviš Jevtovića a ne Natka. Kad će i da li će neki trener Partizana da skapira da ćelavi Miletić nije bek i NE MOŽE to da igra. Juriš dva gola, vadiš Meniga koji je možda i najbolji igrač od priprema pa na ovamo. Jović igra '90 minuta, pre Terzića, uvodi se Holender koji nije ni za Teleoptik. Nema muda da izađe u 2 poluvremenu sa dva špica nego ga u '80 menja za Rikarda. Zdjelar kriminalan, najgori meč od kako je u Partizanu. Jedan šut u okvir gola, za ceo meč jedna polušansa. Pa više ih Radnik napravio.
Ne znam zašto sam se zalepio za tvoj post inače, valjda da iskukam nekom. Al kad već jesam, čestitam, bolja ekipa je pobedila.
Pa ti ovde nabrojao pola tima, nije valjda trener kriv za sve igrace?!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ok, izgubili smo zasluženo, Zvezda je bila bolja i mogu samo da im čestitam.

 

Bolje i odlučnije su ušli u utakmicu, mi mlako i to je to i onda je kvalitet jasno došao do izražaja.

 

Drugo poluvreme jeste bilo bolje, dobro je da se nismo potpuno raspali posle 2:0, ali nije bilo inspiracije i ideje za povratak u meč.

 

Uglavnom, ne mere bez Miljkona. Idemo dalje.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Alek The Great said:

Sve je stvar u glavi. Pa mi smo ih vise napali ovih poslednjih par minuta sa igracem manje nego celu utakmicu. Previse smo ovim pobedama u Evropi umislili da smo ekipa i da ce se protivnik sam dobiti. Bukvalno katastrofalno prvo poluvreme. Menig jos jednom svojim potezima pokazao da je igrac zonaske tehnike. Jovic se uobrazio onim dizanjem u visine, spotovima i milionima, poleteo je. Treba ga spustiti jednom pozajmicom sledece sezone. Ako nista bar u Teleoptik. Pop ce valjda nauciti nesto iz ovih gresaka, a definitivno mora da vezba ispucavanja.
CZv zasluzeno slavila. Ne mogu reci da nam je ova utakmica "zivot znacila", ali mogli smo resiti prvenstvo. Ali i dalje sve od nas zavisi, samo trebamo dobiti sve do kraja.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

Pa ti ovde nabrojao pola tima, nije valjda trener kriv za sve igrace?!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

Rekao sam da je Stanojević sve promašio. Ako je izašao da se brani i da čuva nulu u prvom poluvremenu, onda staviš Jevtovića a ne Natka. Pa uvodiš Natka u drugom, ako uopšte imaš u planu da nešto uradiš. Ako nemaš, onda ti igra Jevtović celu, a Natko je mogao da ostane u Zemunelu.

Dalje, Miletić, ja ne znam koliko puta treba da dobijemo preko p***e jer ga stavljaju na poziciju gde NE SME, NE ZNA i NE MOŽE da odgovori zahtevima.

Jović pre Terzića, okej, zašto je igrao svih '90, bez ikakvog učinka?

Zdjelar je bio loš, užasan, i ovo je bez dileme njegova najgora partija u dresu Partizana.

Ako misliš da se 0:2 na derbiju juri Holenderom koji traži prostor a prostora naravno da nema jer su se povukli, onda ne znam šta da kažem. 

 

I za kraj, evo ti i sam Stanojević priča kako je sve pogrešio. Samo što je o tome trebao da razmišlja mnogo ranije. 

Link to comment
Share on other sites

 Uzasna postavka, uzasan ulazak u mec i potpuno bezidejni 90 minuta. Stanojevic zestoko podbacio.

 

Popovic krivac za prvi gol i nastavlja sa nesigurnim partijama... Odbrana nesigurna i panicna u dosta navrata. Najgora Zdjelarova partija verovatno od kad je dosao kod nas. Nervozan, gresio, namestio im je drugi gol i zaradio crveni...

Jovic dobija previse sansi u odnosu na partije koje pruza. Terzic zaboravljen. Ne znam sta se desava sa Nathom. Rikardo potpuno odsecen.

 

Jednostavno, ne smemo ulaziti u mec sa stavom da igramo na nulu. Ova ekipa nije u stanju to da igra.

Edited by Xpert
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Povredio se na pripremama.

 

6 minutes ago, Xpert said:

Rikardo potpuno odsecen.

Kad ne idu ostali načini, mi pokušavamo da osvajamo teren preko Rikarda. Pošto je on već drugi put apsolutno počiščen od Dragovića, jer maltene nijedan duel nije dobio, onda ne možemo ni da razvijemo napad ni da ga hranimo loptama, jer, kao što rekoh, ostali načini igre su nam takođe bili zatvoreni.

 

Inače, ne mislim da je Stanoje išao na nulu u prvom. Ali kad je video da CZ počinje sa Sanogom i Srnićem i da će nas pritiskati i kvariti sredinu, što obično mi njima radimo, onda ne može da se suprotstavi sa mekanim ili starim igračima. Moralo je da se odigra čvršće u prvom.

 

Plus što je tim bio strašno bezvoljan, gomila grešaka, saplitanja, klizanja, neodlučnosti. Ličilo mi je na prvo poluvreme u Pragu. Nijednu drugu loptu nismo osvojili, stalno smo je dizali, igrali glavomet... Sve u svemu, užasan meč Partizana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Čestitke komšijama, za klasu su bili bolji.

Nijedan duel nismo dobili. Katai je prebio pola našeg tima, i još rešio utakmicu :Hail:

Ivanić uništio Jojića.

Drugo poluvreme nije merilo ničega, Zvezda lagano zatvorila utakmicu.

Umor se video ali za kukavičluk nije opravdanje.

  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sir Alex Ferguson said:

Kapiten.

spacer.png/Fe

Svaka čast za ljubav prema klubu, ali kapiten je bio najgori akter derbija. Rezime njegovog učinka: Gaženje Kange i rizikuje čist karton, karton zbog prekidanja kontre, kurcobolja kod centaršuta Rodića kod prvog gola, loša reakcija kod drugog gola, barem 5-6 dugih lopti koji su bile miljama daleko od mete, koškanje sa Pavkovom (odgurnuo ga Pavkov, ali ne smeš da padaš na provokacije, već imaš žuti), start sa dve noge na loptu i Kangu, drugi žuti i isključenje. Kapiten je vođa na terenu, a on to nije bio! 

 

Ponovo krećete sa igračem manje (Miletić van pozicije) i Nathom koji nije imao snage zav iše od 30 minuta. Zaista ne znam zašto ne igrate sa parom Miletić-Vujačić i zašto se forsira nesretni Saničanin koji je bio meta našeg presinga, svima je jasno da dečko nema tehniku. Bolje bi bilo da ste pokušali sa malim Živkovićem na beku i Jevtovićem kao dodatnim čovekom na sredini kada Natho nije imao snage za više od pola sata. Naši su ostavljali Miletića samog, džabe njemu fizička sprema kad ne ume ništa sa loptom, još naročito na skučenom prostoru kraj aut linije. Kasnije ste i sa igračem manje preko malog Živkovića pravili višak i otvorili dosta dobrih situacija! Imate RIkarda kao ubitačno metu i vama na klupi sedi momak koji ima odličan centaršut, Rikardo je protiv sebe u skoku imao malo niže štopere i da je bilo više prodora po strani možda bi nešto i uradio. Ovako je ostavljen u sredini i naši štoperi su agresivnom igrom jednostavno pokupili većinu tih lopti, a i konstantno je imao dvojicu na sebi.

 

edit: Koja je svrha bivstvovanja Lole Smiljanića u FKP? Razumem to, potreban je neko stariji kao mentor, ali da li baš to mora da bude Lola Smiljanić? Imate Miletića/Natha/Ostojića/Obradovića/Fejsu... Da ne pričam da ni u prajmu nije bio neki vrstan tehničar pa da ima neko znanje da prebaci na mlađe.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno je, ali nama je Miljković bez konkurencije najbolji desni bek. I bez njega tu je ogromna rupa. On svaku utakmicu protiv ekipa koje nas mogu ugroziti mora igrati.

Vujačić je takođe najbolji naš štoper.. Mrtva trka između Saničanina i Miletića ko je kritičniji, nestvarno da ne mogu da se snađu u prostoru, očajne amaterske procene lopte, a ni loptu ne mogu da iznesu bez paničnog ispucavanja i gađanja Rikarda.. a mnogo je jajarama iz uprave da daju lovu za Svetozara, bar jednog pismenog defanzivca da imamo koji zna da spusti i iznese loptu. Da ne pričam što je još uvek bonus, pa bi i to olakšalo stvari. 

Ako izdržimo do derbija bez kiksa, postoje šanse da izvučemo nerešeno protiv Zvezde na domaći teren. A ako se to desi, imamo prava na jedan kiks, tj jedan remi u PO i opet smo šampioni. Teška priča, ali narednih 6 mečeva je presudno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Liska Manjina said:

Svaka čast za ljubav prema klubu, ali kapiten je bio najgori akter derbija. Rezime njegovog učinka: Gaženje Kange i rizikuje čist karton, karton zbog prekidanja kontre, kurcobolja kod centaršuta Rodića kod prvog gola, loša reakcija kod drugog gola, barem 5-6 dugih lopti koji su bile miljama daleko od mete, koškanje sa Pavkovom (odgurnuo ga Pavkov, ali ne smeš da padaš na provokacije, već imaš žuti), start sa dve noge na loptu i Kangu, drugi žuti i isključenje. Kapiten je vođa na terenu, a on to nije bio! 

 

Ponovo krećete sa igračem manje (Miletić van pozicije) i Nathom koji nije imao snage zav iše od 30 minuta. Zaista ne znam zašto ne igrate sa parom Miletić-Vujačić i zašto se forsira nesretni Saničanin koji je bio meta našeg presinga, svima je jasno da dečko nema tehniku. Bolje bi bilo da ste pokušali sa malim Živkovićem na beku i Jevtovićem kao dodatnim čovekom na sredini kada Natho nije imao snage za više od pola sata. Naši su ostavljali Miletića samog, džabe njemu fizička sprema kad ne ume ništa sa loptom, još naročito na skučenom prostoru kraj aut linije. Kasnije ste i sa igračem manje preko malog Živkovića pravili višak i otvorili dosta dobrih situacija! Imate RIkarda kao ubitačno metu i vama na klupi sedi momak koji ima odličan centaršut, Rikardo je protiv sebe u skoku imao malo niže štopere i da je bilo više prodora po strani možda bi nešto i uradio. Ovako je ostavljen u sredini i naši štoperi su agresivnom igrom jednostavno pokupili većinu tih lopti, a i konstantno je imao dvojicu na sebi.

 

edit: Koja je svrha bivstvovanja Lole Smiljanića u FKP? Razumem to, potreban je neko stariji kao mentor, ali da li baš to mora da bude Lola Smiljanić? Imate Miletića/Natha/Ostojića/Obradovića/Fejsu... Da ne pričam da ni u prajmu nije bio neki vrstan tehničar pa da ima neko znanje da prebaci na mlađe.

Ovaj Partizan može da parira jakim protivnicima samo ako je u glavi i fizički namešten na max. Prilično je poražavajuće bilo videti sve suprotno juče. Uostalom, ako najstandardniji igrač, Zdjelar u svemu odigra kontraproduktivno za tim, kao što si lepo opisao, šta očekivati od ostalih. Meni je čak najgore to što Stanoje nije primetio ili nije priznao sebi u kakvom mu je stanju ekipa pre meča. Ako su crkli posle jedne jače utakmice i ako im ovaj derbi nije dovoljan motiv onda do k. Previše sudaranja, saplitanja, napucavanja... koncentracija u minusu. I reakcija posle gola je bila očajna, dodatno su potonuli, odmah je Katai izašao sam ispred golmana. Najgore odigrana utakmica u sezoni, pored onih 20-25 minuta iz prvog derbija i horora u Portugaliji, protiv Santa Klare.

 

Napisao sam posle utakmice, protiv Sparte je uspelo sa Miletićem na boku (a nije bio loš), iako imam tikove od tog eksperimenta pretprošle sezone, pa je Stanoje pokušao i ovaj put da proda tu foru. Možda bi i uspelo da su oni ispred iole nešto odigrali. I ja sam pre meča bio za to da počne Jevtović a da Natho uđe u drugom. kada ste se raširili, možda je tad bilo vreme da on bocne loptu kroz linije, ovako nije postojao na terenu. 

 

Živković je loš pozadi, i u drugom ste pravili šanse preko njega, iako bi Miletić i Vujačić bili mnogo bolji štoperski par u teoriji (a onda vidiš kako Katai preskače Vujačića i ajd' zdravo). Ne znam, kako su loše izgledali pitanje je da li bi bil koja druga postavka uspela. Možda je trebalo zabunkerisati se kao u Gentu, sa tri štopera (nije to u osnovi bunker taktika ali jeste u našoj izvedbi). Natho je sa Zdjelarom bio dobar u Gentu odmah ispred njih, pa je možda moglo to, pa da se traži neki beg Meniga. Uz to, da se pokuša sa izmenama i promenom formacije u drugom. Opet, i u toj opciji nam visi strana na kojoj ste najjači. 

 

Lola igra na debilnoj poziciji tatinog sina koji nema ni trunke sramote što i dalje glumi fudbalera, kakav mentor. :classic_biggrin: Ćale mu ima neke pare, mislim da je bitan i u esenesu. Pričalo se da je čak platio neko od prvih gostovanja u sezoni, valjda u Soči, jer je klub u ''sjajnom'' finansijskom stanju. Dovoljno da sinu kupi mesto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

 

Lola igra na debilnoj poziciji tatinog sina koji nema ni trunke sramote što i dalje glumi fudbalera, kakav mentor. :classic_biggrin: Ćale mu ima neke pare, mislim da je bitan i u esenesu. Pričalo se da je čak platio neko od prvih gostovanja u sezoni, valjda u Soči, jer je klub u ''sjajnom'' finansijskom stanju. Dovoljno da sinu kupi mesto.

 

Čisto iz radoznalosti, koja je poenta kupovine mesta fudbaleru koji je tatin sin, i ima brdo love? Zar nije logičnije da ga ubaci u upravu pa da lapaju na veliko, umesto što mora i na treninge da ide.. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Instinkt said:

 

Čisto iz radoznalosti, koja je poenta kupovine mesta fudbaleru koji je tatin sin, i ima brdo love? Zar nije logičnije da ga ubaci u upravu pa da lapaju na veliko, umesto što mora i na treninge da ide.. 

Voli dete da se druži i igra fudbal, a gde ćeš bolje nego u timu koji se bori za titulu. Odgovornost nikakva a možda upišeš još neki pehr u cv.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

 

Čisto iz radoznalosti, koja je poenta kupovine mesta fudbaleru koji je tatin sin, i ima brdo love? Zar nije logičnije da ga ubaci u upravu pa da lapaju na veliko, umesto što mora i na treninge da ide.. 

 

Ne mogu sada da izguglam, ali tipa bio je (ili jos uvek jeste) neki arapski princ, ili barem neki prebogati rodjak nekog arapskog vladara, koji je "profesionalno" igrao fudbal. Nema pojma, ali voooooooli. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ne mogu sada da izguglam, ali tipa bio je (ili jos uvek jeste) neki arapski princ, ili barem neki prebogati rodjak nekog arapskog vladara, koji je "profesionalno" igrao fudbal. Nema pojma, ali voooooooli. 

 

Istina, Faik Bolkijah, sin princa Bruneja 😄

Bio malo i u Lesteru, sta ima veze 😅

Al on je jos klinac, tipa dvaes i neki mali kusur ljeta, pa ono hobi. Zna se sta je Lolin hobi, viski, marlboro i starlete.. Pa mi nije jasno kako balansira taj nocni zivot i jutarnje treninge. Koji ce mu to, ako je cale neka glavica u naprednoj

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Voli dete da se druži i igra fudbal, a gde ćeš bolje nego u timu koji se bori za titulu. Odgovornost nikakva a možda upišeš još neki pehr u cv.

 

A ni 100-150K € ( lupio sam )  nije za baciti 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Instinkt said:

 

Istina, Faik Bolkijah, sin princa Bruneja 😄

Bio malo i u Lesteru, sta ima veze 😅

Al on je jos klinac, tipa dvaes i neki mali kusur ljeta, pa ono hobi. Zna se sta je Lolin hobi, viski, marlboro i starlete.. Pa mi nije jasno kako balansira taj nocni zivot i jutarnje treninge. Koji ce mu to, ako je cale neka glavica u naprednoj

E taj 🙂 hvala. 

 

Zato i nisam nasao, ja mislio da je neko iz UAE ili Saudijske Arabije. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2022 at 1:14 AM, Instinkt said:

 

Istina, Faik Bolkijah, sin princa Bruneja 😄

Bio malo i u Lesteru, sta ima veze 😅

Al on je jos klinac, tipa dvaes i neki mali kusur ljeta, pa ono hobi. Zna se sta je Lolin hobi, viski, marlboro i starlete.. Pa mi nije jasno kako balansira taj nocni zivot i jutarnje treninge. Koji ce mu to, ako je cale neka glavica u naprednoj

 

Lola nije tatin sin, vec tastov sin. Zena mu je kcerka direktora parking servisa - Andrije Cupkovica, clana svih stranaka koje su na vlasti od 90ih do danas. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...