Jump to content

NEKRETNINE U SRBIJI


prenko82

Recommended Posts

6 hours ago, DJORDJE said:

Puno ljudi iz generacije mojih roditelja su se odlucili na taj korak nakon penzionisanja , pre svega iz nuzde, kako bi deci resili stambeno pitanje, a onda su dosle godine kada su ti potrebni lekari, bolnice, terapije. Da je Srbija ravnomerno razvijena drzava , zivot u provinciji ne bi bio veliki problem, ali to nije slucaj, pa se i dalje putuje po 200 km da bi dosao do lekara, ili cekas u lokalnoj bolnici par godina na intervenciju. 

 

Sve zavisi gde se presele. Npr kumova porodica su se preselili u neko fino selo kod Panceva skoro, i keva mu je pre neki dan zavrsila u bolnici (rintala po novoj kuci posto se kuce, problemi sa ledjima gutala table i izgleda neko krvarenje to je utvrdjeno u bolnici). Elem u domu zdravlja u Pancevu su cekali mnogo manje nego sto bi cekali u  Zemunu. Posto su joj nalazi krvi vrlo losi hitan uput za KCS urgentni. 

 

 

E sad podrazumeva se da imas kola kad zivis u takvim mestima jer prevoza jedva da ima. 

 

Naravno ima i znatno gorih primera ali ovaj je vrlo pozitivan. Ja sam bas to pomenuo kad smo se culi ranije, da mi je to cim sta i kako za starije bolesne.

 

Link to comment
Share on other sites

Da sam juče umro ne bih znao da se iz Sremske Mitrovice ili Novog Sada automobilom stiže kao da je helikopter, niti da se po Beogradu putuje kao na taljigama. 'Ajde što nekada ume da bude gužva, ali ispade da u Beogradu pilotiram, a van grada idem volovskim kolima.

Link to comment
Share on other sites

E moji vi, ko nije putovao Resnik - NBGD na posao, ne zna šta su muke. Kojim god prevoznim sredstvom, osim ako ne uspeš da nahvataš voz ka/od NBGD direktno iz Resnika, ali nikada ne znaš kada će da radi, a kada ne. U odlasku je uvek gužva u Topčideru i samo tu provedeš 20 minuta minimum, a u povratku ne znaš šta je gore, da li novi most ili gazela 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Chaos Is Me said:

Ti mi pričaš kao da ja ne vozim skoro svaki dan već 20 godina

 

12 hours ago, Kooineeperk said:

Vozim i ja vec 25 godina

 

E, ja vozim duže od vas dvojice zajedno, preko 50 giduna, ima da bude kako ja kažem. :classic_biggrin:

Prvih 5 godina nisam radio, vozikao se tu i tamo, jutarnje gužve nisam viđao, prespavam ih, popodnevne sam uglavnom mogao da izbegnem, tada je još vredelo da znač neku prečcu ili i zaobilaznicu jer su gužve stvarane na glavnim, magistralnim, licama i na prometnim raskrsnicama, ako koristiš sporedne ulice mogao si da izbegneš neke čepove, barem da ne stojiš dugo u mestu. Naravno, to nije mogčo ni da se poredi sa današnjim gužvama, grad ima duplo više stanovnika, 3-4 puta više automobila po glasvi a infrastruktura poboljšana, možda za nekih 30-40%. esu izgrađene neke ulice i mostovi ali sve to nije dobro ispanirano, nije dobro organizovan saobraćaj, gradilo se stihijski. Kad sam počeo da radim, išao sam sa Dušanovca na Novi Beograd, gazela je bila kao pista, nikad zastoja a mnogo više je novobeograđana radilo na ovoj, balkanskoj, strani nego nas, balkanaca, na srednjeevropskoj, tako da sam godinama išao u suprotnom smeru od gužve. 

Po samo novom beogradu se vozilo bez ikakve gužve, par prometnijih raskrsnica, nikad ne čeaš više promena svetla, ako te uhvati crveno sačekš 10-20 sekundi i prolaziš, parking mesta kolko hoćeš, pauk nije zalazio na tu stranu osim da odnese one sa starog dela grada koje je pokupio na paking na Starom sajmištu.

Jurarnje gužve prema NBGD su počele posle 2000 i sve su veće.

@moderacija, možda bi valjalo da se splituje deo o stanju u saobraćaju, iskustvima i idejama, ne samo u Bgd, na posebnu temu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, MeanMachine said:

 

Sve zavisi gde se presele. Npr kumova porodica su se preselili u neko fino selo kod Panceva skoro, i keva mu je pre neki dan zavrsila u bolnici (rintala po novoj kuci posto se kuce, problemi sa ledjima gutala table i izgleda neko krvarenje to je utvrdjeno u bolnici). Elem u domu zdravlja u Pancevu su cekali mnogo manje nego sto bi cekali u  Zemunu. Posto su joj nalazi krvi vrlo losi hitan uput za KCS urgentni. 

 

 

E sad podrazumeva se da imas kola kad zivis u takvim mestima jer prevoza jedva da ima. 

 

Naravno ima i znatno gorih primera ali ovaj je vrlo pozitivan. Ja sam bas to pomenuo kad smo se culi ranije, da mi je to cim sta i kako za starije bolesne.

 

Moj dobar prijatelj je kupio kucu u Centi 2017me za vrlo male pare, 240 kvadrata mislim da je platio nekih 40,000 eura. Nakon penzionisanja se preselio tamo, ali je zadrzao adresu u Beogradu kako bi izbegao da ga salju u pancevaku ili vrsacku bolnicu, koje su barem po njegovim recima ocajne. Prijatelji mojih roditelja su se 90tih povukli u Prolom Banju i odatle su dolazili bolesni za Beograd na razna snimanja, terapije, itd. Cesto su boravili kod nas u stanu, jer kod njihove dece nije bilo mesta.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Div said:

 

 

E, ja vozim duže od vas dvojice zajedno, preko 50 giduna, ima da bude kako ja kažem. :classic_biggrin:

Prvih 5 godina nisam radio, vozikao se tu i tamo, jutarnje gužve nisam viđao, prespavam ih, popodnevne sam uglavnom mogao da izbegnem, tada je još vredelo da znač neku prečcu ili i zaobilaznicu jer su gužve stvarane na glavnim, magistralnim, licama i na prometnim raskrsnicama, ako koristiš sporedne ulice mogao si da izbegneš neke čepove, barem da ne stojiš dugo u mestu. Naravno, to nije mogčo ni da se poredi sa današnjim gužvama, grad ima duplo više stanovnika, 3-4 puta više automobila po glasvi a infrastruktura poboljšana, možda za nekih 30-40%. esu izgrađene neke ulice i mostovi ali sve to nije dobro ispanirano, nije dobro organizovan saobraćaj, gradilo se stihijski. Kad sam počeo da radim, išao sam sa Dušanovca na Novi Beograd, gazela je bila kao pista, nikad zastoja a mnogo više je novobeograđana radilo na ovoj, balkanskoj, strani nego nas, balkanaca, na srednjeevropskoj, tako da sam godinama išao u suprotnom smeru od gužve. 

Po samo novom beogradu se vozilo bez ikakve gužve, par prometnijih raskrsnica, nikad ne čeaš više promena svetla, ako te uhvati crveno sačekš 10-20 sekundi i prolaziš, parking mesta kolko hoćeš, pauk nije zalazio na tu stranu osim da odnese one sa starog dela grada koje je pokupio na paking na Starom sajmištu.

Jurarnje gužve prema NBGD su počele posle 2000 i sve su veće.

@moderacija, možda bi valjalo da se splituje deo o stanju u saobraćaju, iskustvima i idejama, ne samo u Bgd, na posebnu temu.

 

Dok se ne prebaci tema, ne mogu posle da nadjem, a trebalo bi bar da se splituje.....

Ja sam stanovao na Banovom brdu, a radio na u Zemunu, od Inse još par kilometara...e to su bile u jutarnjem špicu gimnastike. Požekom, pa na most gde saobraćaju samo tramvaji do Bulevara, pored sajma na "Mostar"-auto put, iza SC na NBgd...posle je bilo lakše kad sam se premestio u Batajnicu...kad sam se vratio u Niš, pitao sam se zašto svi voze sporo. Dok nisam prošao kroz Prokuplje.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Constantin said:

 

Dok se ne prebaci tema, ne mogu posle da nadjem, a trebalo bi bar da se splituje.....

Ja sam stanovao na Banovom brdu, a radio na u Zemunu, od Inse još par kilometara...e to su bile u jutarnjem špicu gimnastike. Požekom, pa na most gde saobraćaju samo tramvaji do Bulevara, pored sajma na "Mostar"-auto put, iza SC na NBgd...posle je bilo lakše kad sam se premestio u Batajnicu...kad sam se vratio u Niš, pitao sam se zašto svi voze sporo. Dok nisam prošao kroz Prokuplje.

 

Kako je tada išao 88? Mogao si do Zemuna, pa onda na 84 ili neki drugi autobus. Jednostavnija varijanta je bila 88, pa 17 kod Opštine.

Link to comment
Share on other sites

 
Kako je tada išao 88? Mogao si do Zemuna, pa onda na 84 ili neki drugi autobus. Jednostavnija varijanta je bila 88, pa 17 kod Opštine.
Skoro nikad nisam išao BUS-om. Zato sam i išao onim delom gde idu samo tramvaji. Gužva je bila od semafora skroz do sajma i mostara. Kad sam išao busom, uglavnom sam išao do ZV pa 701-703... mada mi se meša i putovanje do Batajnice...ali kažem, retko, retko kad busom. Previše izgubljenog vremena. Povratak mi je bio vezan uvek preko Banjice...takav je raspored bio jbg.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 8/15/2023 at 5:56 PM, Dracarys said:

Putovali bi u Srbiji iz manjih sredina da kao država imamo pristojnu cenu goriva kao iz prosvećenih sredina, da se do grada stiže lako, bez gužve i da generalno ne vozimo krševe od auta redovno stare po 15-20 godina, a premija bude kada se ulovi neki ispod 10 godina. Uzrok tome je što Srbija ima manju kupovnu moć od recimo Austrije, mora da se odvaja značajna količina novca od prihoda. Ovako u NBG laganeze stančić, auto ti i ne treba pored toliko autobusa sa kojim možeš švercovati najlaganije.

 

Što se tiče montažne kuće, ne znam gde si to pročitao ili čuo da ima za 10k evra čak 50 kvadrata. Jedan kvadrat košta minimum minimuma 350 evra. Za početak parcela koju retko gde možeš naći da je samo ravna površina, već se mora platiti i rušenje objekta, to bi bilo 10-12k evra, sem ako nećeš negde gde je bila prethodno njiva, pa kad spavaš da te probudi traktor na pet metara od kreveta. Takođe, hajde da je samo to, nego treba još brdo novca da se saspe. Na kraju 50 kvadrata kuće nije dovoljno, to je mnogo tesno za porodicu 4+, jer danas niko ne pravi toliku kuću te veličine da bi sutra živeo u njoj sem penzionera.

 

Takođe, vidi se iz posta da ne znaš kako se kreću cene, nije to samo sagradiš kuću, staviš krov i gotovo, to je tek početak, sledeće faze teraju do ludila sa napumpanim cenama i to zna samo onaj koji je pravio bilo kakvu kuću u poslednjih pet godina. Prosečnom čoveku je mnogo bolje da kupi stan, nego da pravi kuću, mnoogo bolje, jer kuća je danas luksuz.

 

Đe su ti potrošeni živci sa ološem od majstora kad pričaš o kući.

Vele kod nas ako vidiš čovjeka da priča sam sa sobom ili je poludio ili kuću pravi.

E da, i kasnije održavanje. I gomila para i ponovo majstori. 

Ni vikendicu! Renta kućice za odmor rulles. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 12/5/2023 at 5:15 PM, shonke said:

Ja sam možda preterao sa 35-40 min ali 50 min je realno iz NS do blokova. Pod odredjenim uslovima, ok, ali odredjenim uslovi su i za BG.
Ja npr gledam da mi put traje manje vremena. Trenutno mi je brže da odem kući obilaznicom pa na bubanj potok nego preko gazele a ima 20km više. I to ne par minuta nego i po 25 minuta brže (prema gmaps a on mi cesto daje procenu u par minuta greške max).

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 


Evo prolazna vremena moje supruge koja putuje svaki dan bez izuzetka na relaciji Novi Sad - Konjarnik/plavi most. Krene u 9:00h za Bg, a nazad za NS krece oko 16:45-17:00h. 

 

Izuzetno retko je uhvati guzva, i od kapije kuce do ulaza u formu joj treba 55-56-60min, a nazad cca 65min. 

 

Izmedju naplatnih rampi strogo 130kmh, a van naplatne 150-160kmh. 
Sluzbeni, nov, brz auto, nikad se nije zalila i sa lakocom putuje evo vise od 5 godina. 
 

mogu samo da zamislim kakva bi to prolazna vremena bila da radi na nbg umesto kod plavog mosta. 
 

Sve u svemu , nista nije savrseno. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Trenutno na putu ka hrv kao ka nišu postoji više kamera koje mere prosečnu brzinu. Za 142 i za 154km/h prosečne brzine 100% naplaćuju kazne (ne pitajte kako znam [emoji22]).
Sigurno imaju iste kamere i na putu ka HU ali nisam testirao naplatu.

Na stranu to, mislim da je previše heavy ritam svakog dana skoro 200km tamo vamo do posla i nazad. Još kad pogledaš da žena nije kod kuće pre 18h, gde je tu život?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 40Wins said:

@Kooineeperk

 

Doduse mislim da su se muceni Kinezi sami zapalili, jer je ono vrh neuslovno. 

 

 

 

Ja sam vec kaparisao LUX penthouse na toj parceli, pa vi vidite... 

 

Salu na stranu, nije bas ni toliko za salu, nadam se da nema povredjenih a za materijalno ce se vec nekako snaci. To bi bilo to sto se tice tog "trznog centra", ne znam koliko im je gotov onaj novi pa da se polako sele. 

 

A tu, ako je iole pameti, zasaditi drvece i napraviti igralista i parkove. 

Link to comment
Share on other sites

Novi je gotov, ne znam kad će useljenje ali trebalo bi skoro.

 

Ovo je, ako nije bio krajnji nemar, neko video priliku da se pokupi lova od osiguranja.

 

A o parkovima i igralištima, kako peva Stiven Tajler, Dream on... Na istom mestu u Bloku 45 se uzdižu dve stambene soliterčine od 10-15 spratova poznatih zemunskih naprednjaka braće Stojanović. Ne sumnjam da još neka braća jedva čekaju preseljenje Kineza i sve po 'ladu da ga ne poznadu prenamenu zemljišta, građevinske dozvole i sve ostalo što s tim ide...

Link to comment
Share on other sites

Sretnem na nekoj korpo NG zurci pre mesec dana bivseg kolegu kog nisam video 4 godine i kaze mi uzeo stan u Bloku 70, al mu je mali, ceka da se sklone Kinezi pa da kaparise veci na tom mestu, nisam ga preterano slusao, al lik kao da je objasnjavao i kakve ce kvadrature i rasporedi da budu. 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Stiletto said:

Novi je gotov, ne znam kad će useljenje ali trebalo bi skoro.

Taman da proslave kinesku novu godinu uz jednu zurku i vatromet i useljenje. Samo da i njega ne zapale.

 

23 hours ago, Stiletto said:

Ovo je, ako nije bio krajnji nemar, neko video priliku da se pokupi lova od osiguranja.

Kazu da je grejalica, a ko ce ga znati. Ne znam koja kuca je i smela ono da osigura, eto im ga sad. 

 

23 hours ago, Stiletto said:

A o parkovima i igralištima, kako peva Stiven Tajler, Dream on... Na istom mestu u Bloku 45 se uzdižu dve stambene soliterčine od 10-15 spratova poznatih zemunskih naprednjaka braće Stojanović. Ne sumnjam da još neka braća jedva čekaju preseljenje Kineza i sve po 'ladu da ga ne poznadu prenamenu zemljišta, građevinske dozvole i sve ostalo što s tim ide...

 

22 hours ago, 40Wins said:

Sretnem na nekoj korpo NG zurci pre mesec dana bivseg kolegu kog nisam video 4 godine i kaze mi uzeo stan u Bloku 70, al mu je mali, ceka da se sklone Kinezi pa da kaparise veci na tom mestu, nisam ga preterano slusao, al lik kao da je objasnjavao i kakve ce kvadrature i rasporedi da budu. 

 

S tom razlikom da je Stojanovic posedovao to zemljiste i trebalo je samo da podmaze gde treba da bi mu se dozvolila gradnja kao nadogradnja na postojeci objekat. Nabacio lik nekih 7+Potkrovlje spratova na objekat koji je imao PR+1. 

 

Blok 70 je drugacija prica jer je zemljiste drzavno sa pravom koriscenja lokala od strane zakupaca. S obzirom da lokali nestaju, nema ni sta da se koristi, ugovori ce verovatno na tom osnovu prestati da vaze, a videcemo sta ce biti sa zemljistem. 

 

Videcemo sta ce vlast reci... i koja vlast? :whistling:

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

S tom razlikom da je Stojanovic posedovao to zemljiste i trebalo je samo da podmaze gde treba da bi mu se dozvolila gradnja kao nadogradnja na postojeci objekat. Nabacio lik nekih 7+Potkrovlje spratova na objekat koji je imao PR+1. 

 

A to zemljište su dobili u posed tako što su gradu ustupili prethodnu lokaciju servisa, na okretnici 18-ice u Zemunu. Na tom mestu su sada stambene zgrade. Dvaput pogađaj ko je bio investitor tih zgrada i uzeo lovu od prodaje stanova. :classic_biggrin:

 

Veruj mi, poznajem oba brata Stojanovića, Miroslava i Mirka, kao i sinove im Ivana i Bojana ko zlu paru. Radio sam s njima još osamdesetih, kad su dva brata rodom iz Fališa kod Foče imali tek malu autolimarsku radionicu. Onda su preko zemljačkih veza upoznali Tomu Nikolića. Ostalo je istorija.

Edited by Stiletto
Link to comment
Share on other sites

@Stiletto ma ne kazem da nije mutljavina, samo im je bilo lakse nego sto ce sada biti za Blok70 🙂 ne znam gde su bili ranije, nikad nisam vozio Skodu 🙂 ali ovo sto su dobili u zamenu je svakako bolje (naravno ako je ar za ar). 

 

Kako to bre svi krenu od limarske radionice, pa steknu bogatstvo? To su ti nasi milioneri iz garaze. A ne oni americki... IT, aplikacije, marketing, picke materine... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Šta će značiti eventualna gradnja, rekonstrukcija generalštabaŽ?

Još jedno poklanjanje najskupljeg gradskog resursa, zemljišta, još jedno ruženje grada, Još jedan udar na gradsku infrastrukturu, još jedno uništavanje zaštićenih spomenika kulture i ambijentalne celine.

Možda, veća ponuda stanova i lokala pa tim realnije cene. Naravno, to je najmanje verovatno, nikome nije u interesu da gradi da bi oborio cene, naprotiv. Ko će onda biti kupac stanova, poslovnog prostora?

 

general-tab.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...