Jump to content

Košarka - Tokio 2020


Recommended Posts

4 minutes ago, Knipex said:

Meni se uopšte ne sviđa košarka koja se igra na ovoj utakmici. Sve nešto divlje sa improvizacijama. 10 puta mi je zanimljivija i lepša bila Slovenija - Španija.

 

jeste australija generalno u run n gun fazonu ali pričao je na temu igranja protiv usa repki svojevremeno valjda teodosić: 

njihova individualna odbrana je takva da ti je vrlo često najbolja prilika u napadu ona na samom početku, kada odbrana nije još postavljena.

 

zato su ekipe protiv njih uglavnom prinuđene da igraju u ritmu amera. dobra vest za australiju je što ni ne znaju drugačije + su atletski dovoljno sposobni

ali s'obzirom na finiš tj rez prvog poluvremena, jednom kada amerima krene šut a krenuće, game over.

 

svakako dobro poluvreme australije, osim par glupih prodaja na kraju, dobro su odigrali 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na kraju će opet da izvise za medalju, na Australiju mislim.

 

Uozbiljili se Amerikanci i zaigrali mnogo bolju odbranu. Za KD-a prosto nema rešenja. Uz njega su i ostali došli do malo samopouzdanja.

Edited by Knipex
Dodatak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svi uđu napaljeni protiv amera pa to liči na nešto u 1/4 ali kako meč odmiče svuda isti scenario. Jedino su FRA imali sreće da amere šut nije ni krenuo do kraja meča. To teško da će se ponoviti jer su verovatno i oni tempirali formu za četvrtfinale.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Durant je tu tata. On pliva u svakom sistemu, snalazi se najbolje u ovom haosu. Danas je opet povezao desetak poena kad je bilo najteže. Nije ga služio šut za tri, ali je zato midrange radio fenomenalno. Posle su se oslobodili Ameri, krenuli su da sipaju svi, a odbrana Australije je popustila, loše su pokrivali kornere, stalno je neko bio sam.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Oi! said:

Ameri kao da upale motore krajem 2. i pocetkom 3. cetvrtine, serija 20-0 protiv sasvim solidne repke Australije, neverovatno. 

 

sta je tu nevjerovatno, ekipa sastavljena od 12 nba super starova od kojih je jedan mozda i najbolji igrac danasnjice.

 

i to se nikad nece promijeniti jer mogu da sastave nekoliko ovakvih timova, neravnopravna borba. jedino da ih zatekne bas los dan a protivnik da ima ekipu od 12 ozbiljnih igraca sto trenutno ne postoji mimo njih.

Link to comment
Share on other sites

Dosta korektan turnir za Lavinea, on mi je bio glavni kandidat da se pogubi skroz sa Fiba pravilima. Jedan od retkih koji deluju smisleno sve vreme, ne siluje, čeka svoje šuteve, dobro krade lopte. Za razliku od njega, Booker siluje li siluje pa ga krene kad je već sve rezultatski rešeno.

 

Razočaranje turnira def Lillard, kao da je došao u hood da opali malo koju trojku i to je to. Holiday, koliko god znao da bude ponekad vrljav u napadu, ovde je doneo prekopotrebno defanzivno prisustvo i ozbiljnost na spoljnim pozicijama.

 

KD je bog i batina ovde, da ga nemaju bilo bi baš čupavo.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Sector said:

 

sta je tu nevjerovatno, ekipa sastavljena od 12 nba super starova od kojih je jedan mozda i najbolji igrac danasnjice.

 

i to se nikad nece promijeniti jer mogu da sastave nekoliko ovakvih timova, neravnopravna borba. jedino da ih zatekne bas los dan a protivnik da ima ekipu od 12 ozbiljnih igraca sto trenutno ne postoji mimo njih.

Cudi me da ne mogu kos da im daju toliko dugo, svakako stoji da su ubedljivo najbolja ekipa. 

Link to comment
Share on other sites

Zasto je to iznenadjenje? Ozbiljnije igraju citav turnir. Francuzi su meni citav turnir na granici nekog epskog raspada, ali Batum igra kao da je vratio sat 10 godina ranije. Sa njegovom stelt partijom, Francuska bi se otelila da dobije svakoga van Japana i Irana, a kamoli Sloveniju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...