Jump to content

FK Crvena Zvezda 2021/2022


tsva

Recommended Posts

Steta, Degenek usrao utakmicu. Ne razumem, verovatno ga je povuklo instiktivno, ali mora da bude pametniji. Da je bio 80i minut, onda ok, ovako unistis utakmicu svojoj ekipi.

 

Pored Degeneka, sudija se svim silama da ogadi utakmicu. Crveni nije sporan, sve ostalo jeste. Na 11 faulova smo imali 6 zutih i 2 crvena, da smo igrali sa palicama, manje kartona bismo dobili. 

Kod Gobeljicevog centarsuta lopta nije izasla, pomocni nije bio u liniji ali je ipak mahao?! I kao posledica toga, ovaj smrad daje Gobelji drugi zuti. Tendecionzno sudjenje, gde je svaki nas faul zuti karton, gde Kanga ni ne podigne nogu a on sudi faul na bacanje njihovog igraca, sa druge strane njihov kapiten udari i loptu i Pavkova u glavu i nikome nista...

 

Mnogo mi je zao sto Dragovic nije dao ono na kraju, zbog njega, ali i zbog Danaca koji u trenutku dok Pankov pomaze njihovom igracu ne izbacuju loptu nego idu na gol.

 

Sa druge strane, klupa nam je blagi ocaj, nema ko da udje u igru i promeni ritam. Nemamo ni jednog mladog igraca koji moze da iznenadi, da napravi visak. 

 

Da se dobije Ludogorec i ako Braga ne izgubi u Danskoj, mi smo u drugoj fazi LE. Moglo se i do prvog mesta, ali ko nas vodi i ovo nam je puna kapa.

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, pantelia said:

Da li sledece sezone isto nemamo predstavnika u Uefa kupu, nego idemo u Ligu Konferencija, a Nepobedivi u LS?

 

Pobednik Kupa ide u 3 kolo Lige Evrope naredne sezone, pod uslovom da osvajač Lige Konferencija iz ove sezone obezbedi sebi LŠ ili Ligu Evrope kroz domaću ligu. 

Ukoliko se to ne desi, osvajač Kupa ide od 2 kola Lige Konferencija. 

 

A titula polako klizi niz ruku, ekipa je dosegla max u onom dvomeču sa Milanom. Nosioci bez motiva, većina prešli 30, prelezni rok po običaju odrađen katastrofalno. 

 

Što se tiče utakmice, jedna od najmaleroznijih utakmica još od revanša sa Ekerenom 1997.  Kiša i tad i juče, tada smo imali problema sa sastavom i promašivali šanse, stative i prečke sa golobradim Drulićem i Mićićem, a sada debilni crveni karton iz ničega. U tih prvih 10ak minuta smo delovali dosta dobro i mirisalo je na nekih 1 0 rutinskih. 

Cilj je bio da se izbori evropsko proleće, to će verovatno biti ispunjeno, ali zato domaću ligu teško da će Dejan da osvoji sa ovakvom kompozicijom tima i nivoom borbene gotovosti i motivacije celog tima.

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kazu da se Mister hvata za glavu na treninzima gledajuci kolika je neznalica Holandez Žile. Pa pita li se on za nesto, gleda li te bilmeze koje Drkela planira da dovede ili ih samo vidi na treningu.

A stoka jos uvek pominje Bronovickog...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Što se tiče utakmice, jedna od najmaleroznijih utakmica još od revanša sa Ekerenom 1997.

Dok smo se vozili do stadiona kažem klincima i kolegi da uopšte nemam dobar osećaj i da me sve podseća na Žerminal. Tada sam bio na istoku. Bio bolestan posle utakmice nedelju dana što fizički što psihički...

 

Napisah sinoć, neverovatno glup potez Degeneka. I da je dao gol danac imali bi 80 minuta pred sobom da uradimo nešto. A veliko je pitanje da li bi ga dao koliko su "efikasni" u napadu. Uopšte nisam impresioniran njima i njihovom igrom. Odlično smo otvorili utakmicu, videlo da smo imali plan. Za tih desetak minuta oni nisu 2 puta prešli centar i onda kiks štopera i glup potez okrenu stvari za 180 stepeni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Crvena karta je sasvim  promenila tok meca, tu nema sta da se prica, pritom su Danci jako organizovan i dobar tim i nije bilo uopste lako realno ih ugroziti u okolnostima igraca manje, zal ostaje sto bas Dragovic nije postigao onaj gol u 96.minutu,  pre svega zbog tog momka bih se radovao.

Naravno, fizicki sinoc nismo mogli da im ispariramo na najvaznijim delovima terena, jos kad se tome dodaju standardno katastrofalni pasovi van linija i njiima u noge nije bilo sta da se trazi. Eventualan bod bio bi kuca al jbg.

Teren jako tezak za igru, sto Laki napisa Kataijua sinoc to apsolutno nije moglo da baci u neku njegovu brzinu, uz to momak je dugo odsustvovao... Nakon crvenog prevelik defanzivni teret pao je na Kangu te je i njemu bilo tesko da odigra svoju ulogu.

Svakako nam za to 2.mesto koje je ralnije od 1.treba pobeda protiv Ldogoreca i pogled na rez u Danskoj gde Braga nece tek onako da se proseta.

Ekipa nam je u slobodnom padu, tako deluje i pitanje je da li mister dr Deki zna sta i kako, meni deluje da ne zna. Naravno, kako sam napisao sinoc je crveni Degeneka odredio tok desavanja, nismo ni mogli videti kako bi to delovalo u drugacijim okolnostima.

Edited by Manoly
Link to comment
Share on other sites

Kritikujem Stankovica odavno zbog toga sto se ne suprostavlja kriminalnom tandemu koji ce ga na kraju najuriti iz kluba. Nije reafovao kad su mu doveli ove kljusine pa sad iskreno i nema mnogo prostora za promene. Jos su tu i korona i povrede.  WDioni,Falco,Rišairo, Srnic na klupi a treba da promene tok utakmice, nece da moze nikako. Sad ce naravno da se kuka na sudiju, na Degeneka( kriv je naravno) a glavni problem nikako da resimo. Greske fudbalera se desavaju i do neke granice se i mogu tolerisati. Greske prilikom odabira pojačanja se ne trebaju tolerisafi a kod nas bogami traju vec poodavno.

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Kazu da se Mister hvata za glavu na treninzima gledajuci kolika je neznalica Holandez Žile. Pa pita li se on za nesto, gleda li te bilmeze koje Drkela planira da dovede ili ih samo vidi na treningu.

A stoka jos uvek pominje Bronovickog...

 

 Igra FM pa onda trazi dobre domace strance:default_coffee: Zivkovic je bio i wonderkid u prethodnim verzijama:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, bio sam suviše besan da bih pisao nešto sinoć, sada malo hladnije glave. Izgubili smo od ekipe koja nije jača od nas i koja je prosečna skandinavska ekipa kojoj, a to je paradoks kada pogledaš Zvezdu, višak prave mladi igrači zbog brzine i dobre transformacije. Jednostavno smo počeli suviše visoko i dozvolili smo da nam igrač primi loptu gde nije smeo da primi, pa pretrči našu odbranu i onda potez Degeneka koji bi možda bio opravdan da je neki 80-ti minut.

Jako velika šteta, da smo igrali 11-11 imali bi veliku šansu za pobedu.

Nije naravno sve izgubljeno treba dobiti Bugare, koji jesu najslabija ekipa u grupi i onda videti šta nam ta pobeda donosi. Ja duboko sumnjam da Danci mogu da dobiju Bragu.

 

Idemo dalje, šta je bilo bilo je.

Link to comment
Share on other sites

Jbg, sinoc je bas bila utakmica u kojoj prosto nista ne ide. Moralo je i to da dodje, realno nas prati sreca u ovim evropskm mecevima zadnjih godina. 

 

Degenek totalno malouman potez napravo. Sve ste elaborirali. Na startu utakmice kad je 11 na 11 i 0:0, s kim god da igras u onoj stiuaciji ne pravis penal prosto. Pitanje je dal bi uopste i bio gol, umeo je Borjan da ima neke sulude odbrane godinama unazad, klizav teren, ko zna... Gobeljic prosto nije zasluzio crveni, bas bezvezezna tendencija.

 

Sudija nas je jebuckao celu utakmicu, onakvu tendenciju bas dugo nisam video i nije mi ni slucajna kad se uzme u obzir da je ovo za Midjitland bila maltene do or die utakmica. Oni su dobra ekipa, mladi, brzi, interesantni za gledanje, ali ne bih rekao da su bolji od nas. Mi u odnosu na te ekipe realno imamo iskustvo koje je dragoceno, sigurniji smo na lopti, manje gresaka pravimo i zato je paradoks da sinoc onako izgubimo. Onaj mali Ikaksen je odlican igrac, Evander isto, generalno su interesantni.

 

Slazem se sa vecinom komentara ovde, spora smo ekipa, ali to ne moze mnogo da promeni jedan igrac, osim ako ne legne kao dupe na nosu, sto je bio slucaj sa Radonjicem. Prosto smo specificna ekipa, ocigledno se i stranci teze uklapaju, ali mi je fascinantno da mi svkai prelazni rok dovodimo balast kog gledamo posle mesec dana da se resimo. Tako je bilo sa Falkom koji je svoje odigrao, a placen je masno, pa i sa Dionijem gde se ti kockas i dovodis ocigledno nedovoljno dobrog spica da ti odluci o sudbini tokom leta, a evo sad i za ovim Zivkovicem koji ima ozbiljne probleme sa tehnikom. Svakako je morao pre Bena da udje, pogotovo kad su ovi napadali, brz je, mozda bi i doneo nesto, mozda i ne bi, ali ili probaj i koristi takve igrace u evropskim utakmicama ili reci NE kad treba da dodju. Ovako trpi Zvezda. I onaj Ohi ce kod nas da zaboravi da igra fudbal.

 

Dragovic odrzao cas fudbala, strasan je igrac u pitanju, ne znam kolko ce da ga drzi ovo lozenje, ali jedini nas fudbaler koji bi mogao negde jace da igra. Ivanic standardno, cim je tvrdo, on pokaze da nije nivo Kataija i Kange koji nam jebase majku sinoc, pogotovo ovaj drugi. Sta je on pokusao glavom, sto je uopste dirao. Takodje, obrni okreni nama Pavkov najbolji spic vec cetiri godine, sto je ocaj. On je sinoc dobar bio, mislim moze covek da spusti loptu, da se zagradi, ima taj kvalitet, ali brate moramo boljeg napadaca igrati, ovo je dekadentno suvise. A zbog sportskog sektora i toga sto ne umemo da iskopamo nekog Le Taleka, Donalda, Boacija iz prvog mandata - tapkamo u mestu vec neko vreme i slicna je situacija kao i u KK, kao da smo udarili u plafon i tu cemo da se motamo, dok nas ne prestigne konkurencija ili jednostavno ne dozivimo neki blam i neocekivano ispadanje, sto u okvirima Srbije znaci propast otprilike. 

 

Svakako smo u ok situaciji, mi u Portugalu ne bi dobili Bragu. Ovako je realno da pokupimo to drugo mesto i koljemo se sa treceplasiniram iz LS. Bugare prosto moramo da dobijemo. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pk godinama i fudbalskom stazu mi smk iskusnija ekipa od Danaca aki ja terenu nije delovalo tako. Nisu se naši iskusni igraci pripremili za uslove i teren na kojem se igra iako je kisa padala ceo dan i znalo se kakav je teren. Drugo i još tragicnije je sto iako iskusni naši igrači ne znaju da prepoznaju kriterijum suđenja vec teraju po svom kao da im sudi Čokanica iz Novog Sada. O sigurnim pasovima, iznuđivanju faulova da ne priča. Sinoc bi jedan Falčineli izvukao barem 10 faula u zoni odakle se moze lepo centrirati. Pavkov se borio ali on nema taj fudbalski trik. Dosla je utakmica gde je sve što se nije uradilo  ili se nekvalitetno uradilo izađe na videlo. Nije još smak sveta ali ovo je druga zestoka opomena u zadnjih 15 dana. Za ološ znam da nece promeniti svoj nacin rada ali se ipak nadam da ima još ljudi u Zvezdi i oko nje kojima je ovo lose poslovanje preslo svaku granicu. Dok se terza i mrela ne najure nema boljitka za FKCZ

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mi imamo generalno problem sa ekipama koje su fizički sposobne da istrče čitavu utakmicu i udaraju jak presing .... a takve su skoro pa sve ekipe sa kojima se sastajemo u Evropi ...

Mi smo tada u velikom problemu,čak i u slučaju kada je neka takva ekipa po hvalitetu našeg nivoa,pa čak i slabija ...

Što nas opet dovodi do domaćeg prvenstva ... Danci igraju kako igraju jer su na to prinudjeni unjihovom prvenstvu, mi opet imamo luksuz da budemo brzi kao puževi,sa dušom u nosu tamo negde posle sat vremena igre jer nam "hvalitet" "nikada boljeg i regularnijeg " prvenstva to dozvoljava ...

A onda dodješ u evrotakmičenje i čudiš se zašto povlačenje dresova,žuti i crveni kartoni ...

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne bih izvlačio bilo kakve zaključke o našoj igri na osnovu sinoćne utakmice. 

Jedino što me iznerviralo je kako su se Danci bolje snašli na onakvom terenu. Možda jer su u prvom poluvremenu napadali na stranu gde nije bilo onih bara, pa se lakše adaptirali. Mi smo konstantno igrali "bambi na ledu" fudbal". Toliko nesigurni kad smo blizu šesnaesterca da smo samo pokušavali da šutnemo, pa kako god. Katai je prednjačio u tim "balerina šutevima". 

 

Šteta, baš mi se gledao fudbal sinoć, da se odmerimo sa Dancima, pošto su nas razvalili igrom tamo. Jebena kiša nije padala danima onako, a neće ni narednih očigledno.

 

Midtjiland brz, ali je baš trebalo da ih bijemo. I sa igračem više su najbolje šanse pravili iz naših kikseva. A i taj gol smo bukvalno dali sami sebi.

 

Da sad operemo Bugare i da se nadamo da Braga ne izgubi i obezbedimo nastavak LE, pa onda da se pošibamo sa Portugalcima za prvo mesto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, berti said:

Ovi bilmezi su izgleda pogodili i pomocnog sudiju. Izgleda da je doslo vreme da nas najure iz Evrope.

U svakom slucaju ce nas Uefa razapeti, al tako ocigledno i treba kad Zvezda ima ovako mudru i pravdoljubivu publiku. Ko nas jebe..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...