Jump to content

FK Crvena Zvezda 2021/2022


tsva

Recommended Posts

Meni je ovo sa trecim mestom i ispadanjem i, LE u LK bezveze. Jeste da ce Evropa duze trajati, ali obezvredjuje znacaj takmicenja. Znajuci nas metnalitet, brzo ce krenuti price i grupa je veliki uspeh, danas svi igraju fudbal, jaki protivnici u LK i slicno.

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice zivkovica, ne mogu reci da sam odusevljen, ali ovaj transfer za razliku od velikog broja ipak ima neku vrednost i potencijal. Zivkovic nije nepoznato ime u evropskim okvirima, jos uvek je realtivno mlad i moze oziveti karijeru. Talenat nije sporan, ima brzinu, solidnu tehniku, ali je kod njega glava uvek bila upitna. Nadam se da je sazreo, pre svega mentalno i da je svestan da nece imati joa puno sansi u karijeri. Pricao sam sa ljudima iz holandije, voljni momenat je jako upitan, on se od 17. godine ponasa kao zvezda i ocekuje da mu nesto padne sa neba. Igrac koji moze ciniti cuda, ali jednostano ne isporucuje koliko bi mogao.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Da li Ligu šampiona obezvređuje to što treće mesto vodi u LE?

Pa zavisi iz koje perspektive gledas. Nama bi to bila premija ali neki mancester siti, junajted pa i jebeni arsenal LE  do polufinala igraju sa trecim timom. Jasno je da je LK napravljena da bi se elitna takmicenja ocistila od boranije i ucinila atraktivnijim bogatim klubovima, a LK je tu da zadovolji fudbalsku sirotinju.

Ispada da moras da budes bas mnogo los da bi zavrsio takmice je u grupi, a ako si malo manje los, nema veze ides dalje igras sa florom i cska iz sofije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wesley Sneijder said:

Dobrodoslica Risariu, neka se pokaze kao jos jedan predstavnik Ajaksove skole kod nas. 

 

 

On je ponikao u Groningenu, u Ajaks se došao sa 18, tako da nije baš klasičan produkt Ajaksove škole.

 

Brine me činjenica da je imao dosta slabu minutažu već dve godine u Kini (delomično kriva korona), a čitam da se njegova ekipa htela otarasiti njegovog ugovora pa su ga držali van terena. I u Kini je primetan opasan pad platežne moći klubova. Tu ligu nikad neću posmatrati kao takmičarski zahtevnu, ali je u sezoni 2019 imao dobar učinak, a tamo ima dosta solidnih igrača. Ne bi trebalo da ima problem sa fizičkom spremom ili bi mu treblao malo vremena da se vrati na zavidan nivo fizičke spreme.

 

Sa druge strane se nadam da je zadržao brzinu i agilnost, uz solidan nivo tehnike to bi moralo biti i više nego dovoljno za naš nivo fudbala. U Kini je igrao isključivo napadača (vrh strele) i koristio brzinu, videćemo kako će to izgledati na domaćim livadama kada protivnik parkira dabl deker. U Evropi bi to mogao biti pun pogodak, pošto nemamo toliko brzog igrača u ekipi. Igra glavom mu takođe nije loša, a iznenadio sam se da je momak visok 187 cm, tako da ako proradi mogao bi biti pun pogodak. Zadnji put sam ga gledao u Belgiji, nije delovao loše. Šta se desilo u poslednje dve godine, zaista ne znam.

 

Ne očekujem previše od njega, a potajno nadam se da smo doveli gastoz verziju Osimena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da verujem da ste vi zaista zadovoljni ovim ,,pojacanje'', ovo je kombinacija Spriidionovica i Lazara Markovica, s tim da je Markovic za njega doktor fudbala, na zalost, jos jedno pranje para preko Mrkelinja koji jos jednom pokazuje svoju nesposobnost. Od decka koji sa 24 godine igra u Kini, ne moze se ocekivati NISTA. Lazetic je vec sad za njega doktor fudbala al avaj. Idemo da se lozimo da ce ovaj da pokida, kako da nece. 

Link to comment
Share on other sites

Lazetić nije ni blizu klase kakvim ga predstavljaju... Da bi igrač od 17 godina mogao da igra u bilo kojoj profesionalnoj ligi a da ne statira, pa i ovoj našoj, treba da bude ozbiljan biser a takvi ne rastu baš na dreveću... Olako se ovde raspredaju bajke o klincima a dosta ljudi ne poznaje proces tranzicije iz juniorskoh u seniorski fudbal i koliko je to komplikovano... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

Ja ne mogu da verujem da ste vi zaista zadovoljni ovim ,,pojacanje'', ovo je kombinacija Spriidionovica i Lazara Markovica, s tim da je Markovic za njega doktor fudbala, na zalost, jos jedno pranje para preko Mrkelinja koji jos jednom pokazuje svoju nesposobnost. Od decka koji sa 24 godine igra u Kini, ne moze se ocekivati NISTA. Lazetic je vec sad za njega doktor fudbala al avaj. Idemo da se lozimo da ce ovaj da pokida, kako da nece. 

Polako sa tim hvaljenjem, i ja bih voleo Mbabea ali ne vredi,  što se Markovića tiče, videli smo kakvu je karijeru napravio. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Redstar0356 said:

Ja ne mogu da verujem da ste vi zaista zadovoljni ovim ,,pojacanje'', ovo je kombinacija Spriidionovica i Lazara Markovica, s tim da je Markovic za njega doktor fudbala, na zalost, jos jedno pranje para preko Mrkelinja koji jos jednom pokazuje svoju nesposobnost. Od decka koji sa 24 godine igra u Kini, ne moze se ocekivati NISTA. Lazetic je vec sad za njega doktor fudbala al avaj. Idemo da se lozimo da ce ovaj da pokida, kako da nece. 

 

I Mislav Oršić je bio sa 24 u Kini. Sa 26 u Koreji. Danas, u 29-oj vredi 12 miljona evra.

 

Ne dođe svako do uspeha istim putem. Neko sazri kao igrač kasnije. Neko sazri kao čovek kasnije. Nekoga saseku povrede, nekoga luda glava. Neko još nije našao pravu sredinu/situaciju za sebe, gde može da ispuni svoj potencial. Ima tu mali milijon faktora.

 

Ono, meni je jasno zbog čega smo svi skeptični kada Mrkela i Drkela dovode nekoga. Njihov track record sa pojačanjim je užasan, ali opet treba sagledati svaki situciju posebno i proceniti svakog igrača za sebe. Ako je Živković koliko toliko spreman i željan fudbala, biće naš najbolji napadač, barem dok ne dođe (ako dođe), onaj iz Moldea.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, L' Imperatore said:

 

I Mislav Oršić je bio sa 24 u Kini. Sa 26 u Koreji. Danas, u 29-oj vredi 12 miljona evra.

Bruno Petković je najbolju sezonu u Seriji B imao kada je postigao celih 7 golova, a sad je prvi napadač reprezentacije Hrvatske.

 

Vardi je sa 24 igrao za Halifaks/Di Natale je sa 24 igrao seriju B/Kaputo isto tako, sada je reprezentativac Italije

 

Drogba je u 25-oj igrao Ligu 2 i dao 5 golova

Edited by Liska Manjina
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Liska Manjina said:

Bruno Petković je najbolju sezonu u Seriji B imao kada je postigao celih 7 golova, a sad je prvi napadač reprezentacije Hrvatske.

 

Vardi je sa 24 igrao za Halifaks/Di Natale je sa 24 igrao seriju B/Kaputo isto tako, sada je reprezentativac Italije

 

Drogba je u 25-oj igrao Ligu 2 i dao 5 golova

Dejan Lekić je igrao sa 24 Srpsku ligu, a već za dve sezone je bio u Primeri 😁

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ma samo se vi tesite gde su igrali Vardi, Drogba, Orsic i ekipa, niti jednog od njih nije skautirao Mitar Mrkelan nitu si dosli da se tale sa nekim Terzicem.  Za ove novce sto dobija Spiridon vol.2 je mogao doci ovaj iz Moldea koji je koliko vidimo u formi i daje golove konstantno.  Lako se  prelazi preko ovih brljotina i onda se svi posle Serifa pitamo ,,Ju kako ovo, sto ovo, uprava odlazi''. Prodje se raspadnuti Kluz i nastavi se ista politika sa pojacanjima ali sad smo u fazonu ,,Ajde neka mozda bude dobar''. Tako se pricalo za Spiridonovica, tako se pricalo za Srnica da ce malo da trenira i da moze da pomogne kao covek zadatka, za Krstovica da je talenat i za gomilu prethodnika gde su svi videli da ne znaju nista al ajde, MOZDA bude nesto..  Pamcenje kao u zlatne ribice.

Link to comment
Share on other sites

Tako možemo za svakog igrača da pričamo, pa i za tog iz Moldea. I njega je skautirao Mrkela. I s njim će Terza da se tali. Daje golove? Pa davao ih je i Jevtović u Norveškoj, pa je bio promašaj. 

 

Niko nije oduševljen što se dovodi igrač koji nije igrao sezonu-dve, ali isto tako, niko ne želi da ga pljuje po defaultu.

Jedna od velikih menadžerskih kombinacija je bio i Radonjić, pa eto...isplatio nam se.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Tako možemo za svakog igrača da pričamo, pa i za tog iz Moldea. I njega je skautirao Mrkela. I s njim će Terza da se tali. Daje golove? Pa davao ih je i Jevtović u Norveškoj, pa je bio promašaj. 

 

Niko nije oduševljen što se dovodi igrač koji nije igrao sezonu-dve, ali isto tako, niko ne želi da ga pljuje po defaultu.

Jedna od velikih menadžerskih kombinacija je bio i Radonjić, pa eto...isplatio nam se.

Pa dobro, Jevtovic je bio ok, greska, nije se prilagodio, nije dovoljno dobar, kurac palac. Imao neki rezime iza sebe, davao golove. Ovaj nit daje golove, nit igra, nit je ikad znao nesto.  

Link to comment
Share on other sites

С обзиром на политику спортског сектора увијек постоји скепса према новајлији који долази из Кине са упитном формом. Међутим, чињеница да Звезда јесте одлично мјесто за рехабилитацију каријере. Ришаиро Живковић је био таленат а да ли је у стању да рехабилитује каријеру највише је до његове главе, колико је спреман да ради и колику има жељу да покаже да није за превремну пензију. То је највећи упитник, а биће утакмица да то покаже и видјеће се то релативно брзо...

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

Pa dobro, Jevtovic je bio ok, greska, nije se prilagodio, nije dovoljno dobar, kurac palac. Imao neki rezime iza sebe, davao golove. Ovaj nit daje golove, nit igra, nit je ikad znao nesto.  

Ma znam ja šta ti pričaš. Postoje velike šanse da i on bude jedan od mnogih promašaja, samo nije previše skup pokušaj, ako sam lepo ispratio.

 

Samo kažem da ljudi prvo čekaju da ga vide na terenu. Nije mator, navodno bio talenat, postoji bar neka šansa da može da vaskrsne, bar za naše potrebe. Ne verujem ni da bi se Pavkov naigrao negde preko u njegovim godinama.

 

Ni ja ne očekujem da će to biti igrač od koga ćemo zaraditi 10 miliona, ali da ravnopravno deli minute sa Pavkovim...mislim da nije nerealno da se desi.

 

@Konstantin

Čisto da uzmem iz tvog posta, viđao sam i ranije...a i ja sam tek pre neki dan skontao. Naš novi fudbaler se zove RišaIRo, a ne Rišario : D 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...