Jump to content

US Open 2021


Darth Steva

Recommended Posts

Tesko onom za kog navija Njujorska publika :lol_2: 

Koliko su puta odmogli Rodji i Sereni :classic_sad:

Ovaj put Lejli i Novaku... 

Novaka je pojela trema, a i fizicki umor mu dosao glave. Nisu mu trebale OI, Nina pogotovu. 

Ne verujem da ce vise biti prilike za "pravi" Grand Slem, ali za slemove svakako hoce. U svakom slucaju uradio je nesto sto niko nije i ne verujem da hoce, nanizao sva 4 Slema na 3 razlicite podloge. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

:lol_2:

6 minutes ago, Milica said:

Ne verujem da ce vise biti prilike za "pravi" Grand Slem, ali za slemove svakako hoce. U svakom slucaju uradio je nesto sto niko nije i ne verujem da hoce, nanizao sva 4 Slema na 3 razlicite podloge. 

 

 

 

...nalupao Feda na W 3 puta, Nadala na RG 2 dupli karijerni, dupli masters...

 

Njino zadovoljstvo-odbijen Gradnd Slam

Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da je Đoković preboleo poraz onog trenutka kad je plakao pred poslednji gem. Neće se ništa promeniti tu, napadaće i dalje svaki GS i sledeći put kad igra sa Medom biće kao da igraju prvi put. Zverev mu je naneo težak poraz na OI i uticalo je na Novaka tačno 0% za polufinale USO 😄

 

Edited by Nicklord
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

imao je 2 opcije:

- da preskoci OI i spremi se kako treba za USO

- da napadne oba

 

U prvom slucaju, pogotovu da je osvojio USO, ostalo bi pitanje da li je trebalo da igra OI, u drugom imamo ovo sada - da nije osvojio ni jedno. Kockao se i izgubio. Tako je to. Da je imao kristalnu kuglu, tj. da je znao kakav ce biti rezultat drugog izbora, verujem da bi preskocio OI (ne samo mix dubl). Mada, kakva je budala (patriota :classic_rolleyes: ) mozda ni ne bi iako bi znao da bi ugrozio GS. (pominjao je posle na KZS da mu najvece zadovoljstvo predstavlja i igranje za svoju zemlju - verujem da ce igrati DC na kraju godine :twak: )

 

Inace, sinoc je nesto kao zatvoren krug: prvo GS finale je odigrao na USO s Sharapovom na tribinama (doduse u svom boxu) kada su mu posle poraza rekli kako je izgubio titulu, ali je osvojio srca NY. Ispostavilo se da je NY vrlo brzo "povukao ovu ponudu", sto se Novaka tice nikada ga vise nisu prihvatili s toplinom, ni kao underdoga, ni kao ostarelog sampiona (prva kola ove godine). Uvek je bilo razloga da se ne navija za njega. U tom smislu nisu ni zasluzili da dozive nesto tako jedinstveno kao sto je the GS.

 

Ne verujem da ce Novak igrati IW, to je vec za 3 i po sedmice, sto bi ponovo prelazio okean. A sad mu prvo treba odmor i dobro punjenje baterija, pa onda ponovo pripreme. Plus je Stefan krenuo u skolu, a Novak je na srpskom delu KZS rekao da mu mnogo nedostaje to sto ne provodi dovoljno vremena s decom. Verovatno je i to bio jedan od razloga za suze, sto zna da je i to zrtvovao zbog CYGS (nije bio tu kad je Stefan krenuo u 1. razred) i da nije uspeo da ga osvoji.

Bilo bi pametno da odigra Bec kao pripremni turnir, pa onda Pariz i Torino i da time zavrsi sezonu.

Stvarno se nadam da nece igrati DC, apsolutno nema vise razloga da to igra, Janko i Viktor ne igraju vise, nek se mladju sad bore ako hoce, a ne duguje nista ni establishmentu da im podrzi projekt. No verujem da ce se i tu pojaviti, da podrzi Viktora kao selektora :classic_rolleyes:

Edited by wwww
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Odvratnog li turnira. Neko, ne secam se ko, je rekao da mrzi ovaj turnir jer vam stalno lete avioni iznad glave, jer vas gusi dim i stipaju oci od pecenih kobasica pored stadiona i terena... Publika je posebna prica, samo fali jos Springstin da istrci na teren u gem pauzi i zasvira.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicklord said:

Meni se čini da je Đoković preboleo poraz onog trenutka kad je plakao pred poslednji gem. Neće se ništa promeniti tu, napadaće i dalje svaki GS i sledeći put kad igra sa Medom biće kao da igraju prvi put. Zverev mu je naneo težak poraz na OI i uticalo je na Novaka tačno 0% za polufinale USO 😄

 

 

Nebitna je psiha (slažem se da je odma' preboleo poraz) već forma, fizičko stanje organizma.

Mislim (a možda i grešim) da je mlaćenje na OI dovelo do toga da Noksa nema dovoljno vremena i da se "odmori" i da se pripremi za US Open; da odigra jedan pripremni turnir, pa nek' je i Vinston Salem. Na žreb se nije moglo uticati, verovatno bi bilo isto teško, ali: bez OI, sa pripremnim turnirom je sigurno bolji scenario za tempiranje forme baš za drugu nedelju US Opena, pa bi možda lakše ulazio u "zonu", možda bi završio SF u 4 seta, možda bi bolje riternirao i manje grešio, možda bi prvi servis bolje radio u finalu (po meni, glavni razlog poraza).

 

Uvek je od 2018, od kad je kao fokus na slemovima, skoro uvek je odigrao pripremni turnir, pa slem (2019. nije igrao ništa između RGa i Vimbldona), to mora da je bitno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Stvarno je bilo krajnje vreme da Danil dobije bolju promociju, koliko je već dugo broj 2 a većina medijskog kolača ide Zverevu i Cicipasu. Baš mi je drago što je pre njih došao do titule.

 

Dobiće, ne brini, samo polako. Inače slatko mi je kako se veza između njega i Novaka izražava i kroz to što dele sponzora. 😄 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, stray_cat said:

OI su ogromna greška, nebitno i da je osvojio oba zlata. Noksa je rodoljubiva/patriotska budalica, dobro je što će sad i Pariz 2024. da čeka, a usput i poneki slem da osvoji.

 

Koliko god da navijamo i volimo Novaka mislis da je igranje na OI prevashodno vodjeno potrebom da donese zlato Srbiji? 
Iskreno mislim da pre svega vidi na to kao nesto sto jos uvek nije osvojio u karijeri pa da tek onda dolazi taj patriotski razlog. 
Sto nije nista lose.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Znao sam da ce biti krive OI... kako je osvojio RG provlaceci se ceo turnir, tako je sad izgubio, nista bolji nije bio u Parizu niti spremniji nego ovde. Imao je sasvim dovoljno vremena da se odmori posle OI takodje.

 

Covek ima 34 godine, ja sam malo stariji od njega pa mi je nekad tesko da ustanem ujutru, a daleko od toga da sam u zivotu bio neaktivan, amaterski sam se bavio sportom, isao u teretanu svaki dan 10+ godina.

 

Pravo je cudo sto je i ovoliko blizu i ovoliko spreman i dobar, on kao i Kristijano Ronaldo prkosi fizici i biologiji, ali ne moze doveka.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stray_cat said:

Imao je on vremena da se odmori posle OI, ali nije imao vremena i da se odmori i da se spremi za US Open. Proverio sam, Rođa je AO 2017, sa 35,5 godina osvojio bez pripremnog turnira, pre toga nije igrao pola godine

 

Relativizacije i racionalizacije su moguće, naravno.

 

Igrao je HC

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...