Jump to content

US Open 2021


Darth Steva

Recommended Posts

7 hours ago, Dracarys said:

Po Fedfanovima bi to bilo najpoštenije. Da Federer nije osvojio tri GS u 2017-18, još bih i poverovao.

 

Daleko je Novak od 39-40 godina.

 

Kada je Federer strpnuo 3 GS-a zbog brojki, baš u trenutku kada su se povredili Novak i Endi (na trajno), ne znam zašto ne bi i Novak sad još 2-3 slema, čisto da Rafa ne iznenadi.

 

Upravo to. Pazi molim te, najpoštenije je da svi ostanu na istom broju GS, ne znam samo u čijem sistemu moralnih vrednosti. Najpoštenije je da svako uzme ono što može da zaradi na terenu - ako Novak, Rafa i Federer mogu da osvoje još GS, ne vidim zašto bi ostajali na 20? Ukoliko mladi nisu u stanju da zaustave četrdesetogodišnjeg Novaka, Federera ili Nadala, to zapravo govori o njihovoj dominantnosti a ne da su mladi loši teniseri; možda bi govorilo o tome da je u pitanju četrdesetogodišnji Nišikori. Ali mi pričamo o tri tenisera kakva se nikad više neće pojaviti i čiji je nivo tenisa najviši koji smo gledali.

 

I da, svi znamo čiji prajm tenis je bio najdominantniji kada su ova trojica u pitanju, naravno, ako smo objektivni. Ako smo kvazi-objektivni pričaćemo o nekakvom raspadanju i blamiranju, gde navodno ne smeš da izgubiš od igrača koji je overall lošiji od tebe. I upravo sam odgovorila nekom drugom iskoristivši tvoj komentar, sori 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako mladi teniseri ne mogu da zaustave cetrdesetogodisnje Djokovica, Nadala ili Feda, to ipak govori mnogo vise o mladim teniserima.

 

A neka svako osvoji sto je vise moguce, ja uopste ne zastupam stav da je najpostenije da svi ostanu na 20 slemova, tako da je glupo to prebacivati Fedfanovima.

Link to comment
Share on other sites

Pa govori delimično, ali mnogo više govori o dominaciji ove trojice. To što vi pričate bi bilo istina da oni ne dominiraju turom već više od decenije i da nisu podelili 60 GS za to vreme, pri čemu su dominirali nad svojim ”vršnjacima”.

 

Prema tome ako će sad svaka pobeda Novaka, Federera ili Rafe sada da se meri tako što jbg igraju protiv ovih slabića, šta sad, nebitno - to je duboko pogrešan ugao gledanja na stvar. Pobede i titule zarađuješ na terenu naspram protivnika kog imaš i u uslovima koje imaš, kakvi god oni bili. 

Link to comment
Share on other sites

A šta govori o Novaku, Rafi i Rodžeru to što mlađi od njih mogu da ih dobiju samo na fizičku snagu? 😉  Opet kažem, ako se ponovi ovakva dominacija nekih tenisera možemo pričati o takvoj argumentaciji, ali sumnjam da će se to desiti. Kad imaš takav greatness skoncentrisan u jednoj eri, to mnogo više govori o njima ako se uzme u obzir da ih nisu pobeđivali ni drugi kvalitetni igrači, stariji i iskusniji od NextGen. Da oni jesu pobeđivali, a ovi ne, mogli bismo da kažemo e vidite nisu dovoljno dobri i sl.

Edited by DameTIme
Link to comment
Share on other sites

Znaci da su mentalni patuljci...

 

Evo ti kampanja pre next Gen kampanje

 

kjZJ0ACYUHh1ktL0gxCw_sW3vXNTE0ipCuzNzWtb

 

I ovi su oterali Samprasa, Agasija i ostale u penziju, a po vama ovi su bili raspad sistema, weak era itd. 

Zverev, Cicipas, Medvedev i ostali ce oterati ove u penziju jer ce se ovi povrediti i pobedice ih vreme, nece ih oni prerano penzionisati i to je poenta cele price.

Link to comment
Share on other sites

Oni su ovde bili tinejdzeri do 21 godine svi. U tim godinama jedino se Zverev macevao sa ovom trojicom koji su bili u slicnim godinama kao Sampras, Agasi i co. I svi, apsolutno svi, pa i taj mrtvi Grozan su ih mucili i pobedjivali sa 19-20 godina, a nisu bas svi osvojili slem jer ih je Federer pocistio inace bi se i to desilo. Safin i Hjuit su unistili Agasija i Samprasa u Americi sa sve gadnom publikom na ledjima. Ovi to ne mogu da urade Big 3 ni sa 25 godina.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Tenis je samo fizička snaga, a Novak je sa 34 fizički onemoćao, lol

 

Prvo lepo i pazljivo procitas post, gde ja navodim cetrdesetogodisnje (evo i brojem 40 godina) Nadala, Djokovica i Federera, pa onda komentarises...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Tenis je samo fizička snaga, a Novak je sa 34 fizički onemoćao, lol

Novak je 60% nekadasnjeg Novaka fizicki i postojali su teniseri koji su spremniji od toga, na primer Marej, Simon, Ferer, to name a few. Niko od ovih ostalih, u prime godinama, nije ni blizu te fizicke spreme, tako da nije do Novaka, do njih je. I da, jeste sramotno da te covek u 34 godine nadjaca, a ti imas 25.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dracarys said:

Znači ti znaš da gledaš i u budućnost šta će biti kada Novak bude imao 40

 

Ako ga teniser koji bude tada imao 25 godina fizicki ne nadjaca, onda je to sramota za tog igraca, nije tada sve do Djokoviceve spremnosti.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Novak je 60% nekadasnjeg Novaka fizicki i postojali su teniseri koji su spremniji od toga, na primer Marej, Simon, Ferer, to name a few. Niko od ovih ostalih, u prime godinama, nije ni blizu te fizicke spreme, tako da nije do Novaka, do njih je. I da, jeste sramotno da te covek u 34 godine nadjaca, a ti imas 25.

Pa i Agasi je u 36-oj igrao finale USO, što su dozvolili igrači weak ere da dođe do toga, ako gledamo tom logikom?

1 minute ago, Boxy said:

 

Ako ga teniser koji bude tada imao 25 godina fizicki ne nadjaca, onda je to sramota za tog igraca, nije tada sve do Djokoviceve spremnosti.

Ima malo i do spremnosti, jer Nadal i Đoković su fizički najspremniji teniseri u istoriji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prosto su big 3 godinama terali sebe da budu bolji i s toga te pobede u tim godinama, dostigli su sam vrhunac nivoa tenisa.

 

I ne, ne može biti mentalni patuljak neko je TOP 5 na svetu u nekom sportu. Gubiti od velike trojke ne znači da si mentalni patuljak.

 

I koja je uopšte poenta rasprave? Umanjiti važnost Novakovih poslednjih nekoliko trofeja kao što neki umanjuju važnost Fedovih i tako dokazati da je GOAT(čisto teniski gledano) priča i dalje otvorena?

 

@Boxy

 

Slažeš li se da je Novak čisto teniski gledano GOAT? A Federer neko ko je najveći po legacy i time što je započeo nestvarnu eru ove trojice?

 

 

 

 

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

Just now, MilošVB said:

Prosto su big 3 godinama terali sebe da budu bolji i s toga te pobede u tim godinama, dostigli su sam vrhunac nivoa tenisa.

 

I ne, ne može biti mentalni patuljak ko je TOP 5 na svetu u nekom sportu. Gubiti od velike trojke ne znači da si mentalni patuljak.

 

I koja je uopšte poenta rasprave? Umanjiti važnost Novakovih poslednjih nekoliko trofeja kao što neki umanjuju važnost Fedovih i tako dokazati da je GOAT(čisto teniski gledano) priča i dalje otvorena?

 

@Boxy

 

Slažeš li se da je Novak čisto teniski gledano GOAT? A Federer neko ko je najveći po legacy i time što je započeo ovu nestvarnu eru?

 

 

 

 

 

Ne, jer ne znam sta ti znaci "teniski cisto gledano"?

Ja mogu da kazem da je Djokovic najtrofeniji, GOAT ce uvek biti Federer, zbog svega sto je uradio za tenis i na samom teniskom terenu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

 

= mladi koji dolaze su slabiji

Dakle, u ovoj generaciji koja je rodjena 90-tih, nije se pojavio niti jedan Marej.

Da li su slabiji mi to ne možemo tačno znati, ali prema eye testu, možemo proceniti da je BIG3 najsavršeniji teniseri u istoriji i da bez problema mogu igrati na visokom nivou do 35-e.

 

Nema jačeg igrača od Endija. Govoriš kao da je Endi ne znam ko. On bi u svako drugoj eri imao 10-15 GS titula.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Boxy said:

 

Ne, jer ne znam sta ti znaci "teniski cisto gledano"?

Ja mogu da kazem da je Djokovic najtrofeniji, GOAT ce uvek biti Federer, zbog svega sto je uradio za tenis i na samom teniskom terenu.

Ovo boldovano je "čisto teniski gledano".

 

Meni je nestvarno da neko ovo i dalje misli. 

 

Pa ja bih neke 2018. u svako doba dana i noći priznao da je Fed u tom trenutku GOAT u svakom smislu.

 

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Da li su slabiji mi to ne možemo tačno znati, ali prema eye testu, možemo proceniti da je BIG3 najsavršeniji teniseri u istoriji i da bez problema mogu igrati na visokom nivou do 35-e.

 

Nema jačeg igrača od Endija. Govoriš kao da je Endi ne znam ko. On bi u svako drugoj eri imao 10-15 GS titula.

 

To ne mozes da znas, ali se u 10+ godina nije pojavio niti jedan igrac koji bi bio konstantan, koji bi bio stalni no.4 ako ti je lakse.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...