Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

36 minutes ago, Ridji said:

Potpuno je promašeno tumačenje mog posta, nije suština nikakvo stavljanje jednakosti a zapravo je to najčešće problem u odnosima navijača i klubova, traženje znakova jednakosti, većeg od, manjeg od, znaka pitanja i ko zna kojih matematičkih/logičkih simbola.

Poenta je u zabrinutosti i strahu zbog nečega što se ne dešava u našem dvorištu. Da, gazili su nas kad smo bili slabi i nemoćni, sada ako smo stabilan i ozbiljan klub, kakav uglavnom mislimo da jesmo, jedina briga treba da nam bude kako mi radimo i funkcionišemo.

 

Samo sam reagovao na ovaj deo posta

 

Za ono za šta vičete da je Partizanova mašinerija, na čelu sa DV godinama radila, sad se zapravo vi zalažete samo iz drugog ugla ali kad je naš klub u pitanju onda to ne izgleda i nije tako.

 

Inace sto se mene tice nema nikakve zabrinutosti. Nije je bilo ni u finalu plej ofa, a tek je nema za buducnost. Prosla su ta vremena kada smo mi strepeli od nihovog sistema, uigranosti itd , cini mi se da je zadnja njihova ekipa koja je mogla da nas ugrozi bila ona sa Macvanom,i Pavlovicem. I tako ce biti dugo godina jos , sve dok oni ne pronadju nekog svog Radonju koji ce ne samo da uspostavi sistem nego i da stvori neke druge Luke, Kaline, Dobrice, Dangube, Djenke, tj specificne karaktere koji su u stanju da naprave sampionsku timsku hemiju koja je mnogo vise od prostog zbira individualnih kvaliteta, pored toga sto se svakako radi o vrhunskim kosarkasima. Jasno je da Obradovic to nije, verovatno je njegovo vreme proslo, a i pitanje da li je za to sposoban ili je  adekvatan samo da radi u uslovima no limit budzeta itd. To je opet njihova briga, a mislim da zbog toga kod njih sad i ide ta jaka propaganda i agresivno vrtenje floskula o posebnosti, mitskim dostignucima i slicnim nebulozama, jer su zestoko isamarani od strane kako oni kazu penzosa predvodjenih Radonjom kog su uvek osporavali i omalovazali, i vide da su se ipak malo zajebali oko Obradovica. E sad jebeno im je to priznati jer je to unistavanje dzinovskog sneska koji je gradjen zadnjih 30 godina al jbg tako je kako je. Tako da sto se tice brige , nema brige, imaju oni mnogo vise razloga za brigu od nas:) Posebno ako se potvrdi kao tacno ovo oko trogodisnjeg ugovora.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, 1945 said:

Ovaj Partizanov tim je najskuplji u istorije srpske kosarke.

 

I to se sve desava nakon korona sezone u kojoj su zavrsili na 7. mestu Aba lige i ispali u ranoj fazi Evrokupa. Niti su prodavali karte i sezonske niti su prodali nekog igraca. Pride isplacivali zakasnele ogromne plate raznim Trinkijerijima, Parahuskima itd. Igraca nisu prodali godinama.

 

Zvezdi drzava manje ili vise pomaze isto vec 10 godina, niti je ovoliko koliko je njima sada ikada dala novca ni blizu niti je i ona stara vlast dala Vujosevicevom Partizanu, takodje ni blizu.

 

Sta je problem u tome da se kaze istina da KK Partizan ima najskuplji tim u istoriji pod vlascu SNS-a a svi dobro znaju koliko vladaju svime u ovoj drzavi, pritom se na svim nivoima ponavljala mantra da ih upravo oni unistavaju.

 

Ja licno ne vidim da nas hoce da ugase, ali je cinjenica da su ih isfavorizovali i ne znam sta je tako strasno u tome da se to prizna i porekne istina.

 

Nisu oni kukali kao Kalimero na nepravdu, kukali su da bi iskukali, i sada kad su iskukali sve je u redu i sve se zaboravlja.

 

Postoje ovde ljudi koji ne zaboravljaju period izmedju 2007. i 2011. kad se tamo davalo puta 4, odnosno njima cetri cetvrtine a nama 0. Postoje i ljudi koji nece zaboraviti poslednje 3 godine gde im se daje gotovo duplo vise sa sve "privatnim" preduzecima. Postoje ljudi i koji u Alimpijevic f4 sezoni se secaju kako smo od iste ove vlasti izduvali za podrsku pa morali da rasprodamo ce tim i ne zadrzimo Radonjica, a udjemo sa mladjanim Alimpijevicem i najlosijim odnosno najjeftinijim timom u poslednjih 8 godina od kada igramo Evroligu.

Zvezdaš sam, ali sam srećan zbog ulaska mordora i robija u El, jer je ta pozivnica pre svega izborena na terenu i doprineće razvoju srpske košarke i mladih talenata iz Slovenije i Izraela !!!!!! Za spas srpske košarke !!!!

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je skroz ok kao navijaču Zvezde da KKP igra EL, zato što mislim da će to biti i dobro po KKCZ.

 

Nema napretka ukoliko nema konkurencije, a nama je lokalna (večita) konkurencija ipak jedina prava i ona po kojoj se prirodno ravnamo.

 

KKP je trenutno skroz SNS projekat, i to je potpuno jasno. Date su pare i garancije za Željka, koji nije doveden da bi statirao, niti da bi vodio neki bedan tim. Već u prvoj sezoni je dobio jak budžet (možda i najveći u istoriji na ovim prostorima što bi predsednik rekao) i u narednoj očekujem još jači - i mislim da na to ne bi uticalo ni da su igrali EC. Dakle, sa te strane, dok je Željko ovde, budžet i roster će se puniti, koje god takmičenje se igralo. Uspešno sprovedena i misija stvaranja narativa Željka i evrotitule, svaka čast Vučiću, itd. Da se ne ponavljam, već sam o tome pisao pred prethodnu sezonu.

 

Što se nas tiče, verujem da su sada svi svesni da ne postoji neka velika prednost u odnosu na Partizan, koji će igrati isto takmičenje i imati verovatno opet veći budžet i na papiru jači roster. Očekujem da zbog toga i mi zapnemo za kvalitetnija pojačanja, da imamo motiv da budemo bolji od njih i u EL - kako na tabeli, tako i na tribinama.. ukratko, pod pritiskom konkurencije i nama dobro poznatog inata, očekujem i bolji sastav, i bolju energiju u dvorani.

 

Najviše će profitirati košarka. Derbiji u koliko toliko korektnoj atmosferi (da li mora neki kontinent karata za goste?), strane sudije (samo ne Slovenci, nadam se), nema laži, nema prevare. Bukvalno neka pobedi bolji u pravičnim uslovima. Ukoliko zadržimo dva predstavnika, skida se i taj pritisak života ili smrti sa PO Aba lige.

 

Mi preuzimamo ulogu blagog underdoga, naročito kad se oni nakrcaju kvalitetnim imenima i kada krene jako promovisanje Željka (ipak je on jedna od vrednijih institucija u EL). Malo mi je i nedostajala ta pozicija, moram priznati.

 

Samo da dovedemo adekvatna pojačanja na par pozicija, da svi budu zdravi, pa da sledeći jun opet budu dva trofeja u Radonjinim rukama, a u Zeljkovim mogu opet dve sise.

  • Like 14
  • Love 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:

Potpuno je promašeno tumačenje mog posta, nije suština nikakvo stavljanje jednakosti a zapravo je to najčešće problem u odnosima navijača i klubova, traženje znakova jednakosti, većeg od, manjeg od, znaka pitanja i ko zna kojih matematičkih/logičkih simbola.

Poenta je u zabrinutosti i strahu zbog nečega što se ne dešava u našem dvorištu. Da, gazili su nas kad smo bili slabi i nemoćni, sada ako smo stabilan i ozbiljan klub, kakav uglavnom mislimo da jesmo, jedina briga treba da nam bude kako mi radimo i funkcionišemo.

 

Dobar si post napisao, narocito deo za zvrjanje praznih coskova Pionira,nismo se ni mi kao navijaci pokazali big zna kako. Dokurcila je CZ svima na Jadranu, sto zbog dominacije nasih igraca, sto zbog lajavog Coksa. Sto klubovima, a bogami nije bas teorija zavere reci i sudijama s obzirom da u odnosu na neke rivale imamo mnogo manje domacinsko sudjenje u poslednje vreme ako poredimo meceve kuci. Kukalo se avansno i prosle godine, kalimerisalo na nasoj temi. Ali jbg, mozda stvarno polako prolazi nasa era. Treba samo biti uz ekipu i trenera dogodine, nadam se boljoj selekciji, pa ako budu bolji od nas eto im titula. Znam samo da se nas tim nece predati tek tako i da ce morati zestoko da oznoje dupe za istu. Ako sam nesto voleo u ovogodisnjem timu, to je taj duh zvezdastva koji isijava iz tima i borbenog pristupa. Nasa svlacionica je delovala retko kompaktno, iako je ekipa imala sto mana.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, drakon1 said:

Meni to potpuno neshvatljivo kako oni na to gledaju. Gde to inace ima, ta egocentrika i narcisizam? Pa, sta bi onda trebala Cibona da kaze ("Daj, spasite nas bankrota!")? Ili Jugoplastika? Ili Zvezda u fudbalu ("Ceferin, mi moramo imati zagarantovano mesto u cetvrtfinalu svake godine!")? Sta je ovo, cirkus Medrano ili Colorado?

 

Nije bas tesko za shvatiti. Buduci da je fudbal taj koji generise gro navijaca, oni su do 90-tih bili u najboljem slucaju drugi u selu.

Posle Barija postaje cak i njima jasno da je mesto broj 1 nedostizno ... za njihove potomke takodje.

I onda krece varijanta B, nasa je kosarka ... pazi njihova, koji su golmana trazili 30 + god. 

Sve se to poklopilo sa mracnim 90-tim feat. mracni DV  i eto mantre o posebnosti ... u koju niko sem njih samih i ne veruje 

 

Edited by Plant
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

Iz ove perspektive kad je izjavio ovo u toku sezone, bio je u pravu, nije bilo lako da nas stignu i sa tolikim budzetom.

 

Ove sezone ce dobiti i znacajno vise nego prosle sto cete videti uskoro, a ako ni to ne bude dovoljno, u Zeljkovoj zavrsnoj godini ugovora ce se uci all in.

 

Nemojte posle da vam niko nije rekao...

 

Ja ne kukam samo skrecem paznju na ocigledne stvari koje se i ne kriju od strane drzave. Necu kukati ni ako uzmu titulu dogodine ili one tamo, ukoliko mi iskoristimo sve nase adute i damo svoj maksimum na svim poljima pa i nije sramota izgubili titulu od znacajno skupljeg tima.

 

Sto kaze pesma meni trofej stvarno ne treba da te volim ja, i to bi bila neka sustina svega. Da se manemo pricama o budzetima, drzavi i slicnim stvarima sad pricam o ovome pa ko zna kada opet... Ali samo ne treba biti naivan u celoj ovoj prici i umeti da se cita izmedju redova, a kada neki budu shvatili sve ovo (verovatno ce prekasno shvatiti), pitacu ih tada da li ce biti srecni oko Partizana, toliko.

 

Dosta bi bilo od mene rekao sam sve sto sam imao, pa se cujemo uskoro kada dodju vedrije teme o pojacanjima.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Ridji said:

Potpuno je promašeno tumačenje mog posta, nije suština nikakvo stavljanje jednakosti a zapravo je to najčešće problem u odnosima navijača i klubova, traženje znakova jednakosti, većeg od, manjeg od, znaka pitanja i ko zna kojih matematičkih/logičkih simbola.

Poenta je u zabrinutosti i strahu zbog nečega što se ne dešava u našem dvorištu. Da, gazili su nas kad smo bili slabi i nemoćni, sada ako smo stabilan i ozbiljan klub, kakav uglavnom mislimo da jesmo, jedina briga treba da nam bude kako mi radimo i funkcionišemo.

 

Meni je tvoj originalni post zasmetao na prvo citanje. Zasmetao mi je i broj kolega koji su ga 'lajkovali' 

Lepo je imati nasotjanje da budes 'objektivan', ali ipak bi treblo da se povede racuna o nekom balansu, cinjenicama i sl. Mogao bih da ponovim rec oko koje je bilo nekih polemika - autosovinizam. Meni je na to zalicilo. Mozda gresim. 

O tome da li treba gledati u tudje dvoriste je suvisno pricati, ali postoje varijante. Naravno da treba, ali ne na nacin koji podrazumeva negativne konotacije. Pa i u firmi gledas sta ti radi konkurent i trudis se da mu pariras, budes bolji i ostvaris veci uspeh. Na pojedinacnom nivou, svakako ne treba dizati jos jedan sprat jer te je komsija upravo sustigao sa trecim, ali u biznisu i takmicenju, to je ono sto se radi. 

Tek su se ove godine stekli uslovi da mi i komsije imamo iste budzete jer igramo isto takmicenje, s' tim sto bi i oni i mi od tog budzeta trebalo da platimo dug drzavi.

Ako neko uspe da dovede pravog (ne od drzave narucenog) sponzora iz inostranstva onda je to + na ovo sto drzava daje. 

@1945 je lepo napisao sve, bas ispod ovog tvog posta koji citiram, pa da se ne ponavljam... 

Edited by Inbox
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Laki21 said:

Ovaj post treba pinovati na početku svake strane, da bi svako sa memorijom pileta mogao da se podseti stanja stvari™.

 

već prva rečenica posta za pinovanje previđa da zvezdin tim košta slično kao i partizanov, koji je najskuplji u istoriji.

 

kao što riđi kaže, tokom ovih godina trofeja smo lagano preuzeli manire i logiku baš tog partizana koji nam je toliko išao na živce i tu ne mislim na učinak na parketu;

od krvavih kolena (to je jedino pozitivno), preko povika na sudije (preventivno & post festum), slavljenja "magije" (jer naš trener, po predanju, kao nekada ranije njihov, izmišlja pobede sa ovakvim i onakvim igračima) i konačno, došli smo ovih dana do famozne priče kako partizan ne zaslužuje ovoliki budžet jer ima nula uspeha a zvezda zaslužuje makar malo više od onoga što sada dobija.

 

jedina razlika u celoj priči nema nikakve veze sa nama, navijačima ili klubom kao kolektivom, već isključivo sa pojedincem na klupi kojeg zovu dejan radonjić a mogu i gdin-ćovek, ne bi pogrešili.

 

i upravo pišem ovo zbog memorije pileta koju pominješ, jer verujem da mnogi ovde ne kopiraju svesno the way of dule's partizan, već misle da se sve ovo dešava prvi put. a taj argument "nikada izazivač-zvezda nije imala ovoliki budžet kao izazivač-partizan" je bezveze, jer nikada ni šampion-partizan nije imao ovoliki bužet kao šampion-zvezda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ridji said:

Kakva razmišljanja i stavovi - Partizan dobija na poklon EL -> opasnost za Zvezdu -> propašćemo, hoće da ns unište i ugase. 
 

Prepoštenoj Zvezdi, sagradjenoj na krvi i znoju, te dobrovoljnim prilozima mladih mangupa Beograda, je sudbinom predodredjeno, a u statutu kluba zapisano, da joj pripadaju svi trofeji ove države te da mora uvek reprezentovati Srbiju u najvažnijim takmičenjima…

 

Za ono za šta vičete da je Partizanova mašinerija, na čelu sa DV godinama radila, sad se zapravo vi zalažete samo iz drugog ugla ali kad je naš klub u pitanju onda to ne izgleda i nije tako.

Tačno je, Partizan je dobio nezasluženo mnogo para, Partizan je dobio neopravdano skup tim, Partizan je dobio učešće u EL nezasluženo na terenu. I tačno je, ima to veze sa Zvezdom, ali ne jer ćemo zbog toga propasti već jer smo i mi prolazili kroz iste ili slične stvari, a ponajviše jer smo i još smo dojeni sa iste sise. Da je zaista neke pravde i poštenja i jedan i drugi klub bi zbog ulupanih i bačenih miliona gradjana Srbije, te neplaćenih dugova, poreskih kamata i sl ili bili u trećoj ligi ili bi bili ugašeni. 

Dve ili tri sezona nam hala u EL zvrji poluprazna, arenu više ni ne uzimamo jer znamo da nećemo da je popunimo, ali odjednom sada se po svaku cenu ne sme izgubiti EL sledeće sezone jer biće kraj sveta, zli blizanac će stavljati tačku na crveno-beli svet.


I da, tačno je i to da je DV pionir u sejanju mržnje medju svetovima, ali ona se boga mi dobro primila i uzgajala u mnogim Zvezdaškim glavama.

Sve je ovo tacno, samo treba da vidimo ko u toj celoj euforiji cestitanja, palamudjenja o srpskoj kosarci i slicnom ima koristi od njihovog igranja EL. Sem KKP, niko.

Koristi srpske kosarke? Najpre ono startno. Silni prozori zbog zna se cega, pa ce i ono malo domace sitnime koja se slucajno zadesi u KKP biti nedostupna za te egzoticne kvalifikacike. Drugo, pa niko iole razuman ne veruje u bajke da Želja uopste interesuje srpska kosarka. Covek koji je svoj ego stavio ispred onakvih asova u reprezentaciji koje je on sakupio, sada ce da dozvoli da u klubu nego njemu nesto oderedjuje i uslovi ga da gura domace igrace i slicne budalastine. Njemu Zagor protiv bezveznih ekipa ove godine nije uspeo do obruca da dobaci, iskusni evroligaski Danga najuren zbog limitiranosti, Tristan igrao manje nego Simke kod nas... I sada ce da dozvoli da mu Tristan igra protiv Danstona i drugih ala.

Medijska euforija oko Zelja i srpske kosarke identicna euforiji o Vucicu i interesu srpskog drustva, bdp bajkama...

Dva kluba u evroligi. Eno, u Grckoj imaju dva sto godina, pa im reprezentacija cveta, kao i u Turskoj.

Ono sto je mnogo bitnije je to sto KKCZ nema nikakvu korist od ovoga. Slozili smo se da ce oni imati vise para nego mi. Drzava plus razni Norderusi i Moredrusi, kako li se zovu više te budalaštine... Nisu svi revolverasi koje samo parr zanimaju, kao sto su Panter i Ledej. Postoje mnogi koje zanima samo EL i nema para za koje ce se lomatati po Bursama, Hamburgerima... Hoce da igraju EL, da napredaju, budu u najbitnijem izlogu zbog dalje karijere... Sada, kada oni igraju EL i imaju vece pare, mogu da dovedu koga hoce i da ponude vise od nas. Da su prosle godine igrali, da li bi Dzoni mozda otisao kod njih? Ko zna.

Ovo je megalomanski projekat, tipa bgd na vodi. Jeste sve to trulo, ali kreatori toga ce jos dugo biti na ovim pozicijama. Zbog vlastitog ega i manijankalnosti neve tek tako dopustiti propast toga.

Jos nesto, tek cemo videti medijsku ekspoataciju ove njihove price. Pa samo prosle godine su najave njihovih utakmica i pobede protiv nikad cuo ekipa bile ispraceniije od nasih pobeda nad Olijem, Realom...

Ako je nesto dobro, to je da cemo ozbiljno prici svemu, na vreme sklapati tim, zajebati tvrdoglavost...

  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, uini said:

 

i upravo pišem ovo zbog memorije pileta koju pominješ, jer verujem da mnogi ovde ne kopiraju svesno the way of dule's partizan, već misle da se sve ovo dešava prvi put. a taj argument "nikada izazivač-zvezda nije imala ovoliki budžet kao izazivač-partizan" je bezveze, jer nikada ni šampion-partizan nije imao ovoliki bužet kao šampion-zvezda.

 

Nije, to je tacno ... druga su vremena, dobri domaci igraci ne rastu bas na grani.  Ali je imao druge varijante da iste privoli u svoje jato. Bolje da ih i ne spominjemo ...

Onda na to doda par stranaca ... koji, kako je vreme pokazalo, i nisu bili jeftini. Uz obavezno miniranje konkurencije, na bilo koji nacin ... najcesce politicki. Moglo im se ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Ono sto je mnogo bitnije je to sto KKCZ nema nikakvu korist od ovoga. Slozili smo se da ce oni imati vise para nego mi.

 

složili se oni koji misle da partizan i ove sezone ima puno veći budžet od zvezde.

ja npr mislim da će budžet oba kluba biti sličan, kao uostalom i ove sezone, jer sve to dobijaju od države, niko tu nije neki biznis-genije, uključujući i doktora čovu.

 

imaće zvezda koristi od igranja partizana u EL, zato što niti jedna tekma neće moći da se shvati olako.

nema kalkulacija, jer nismo nominalno bolji samo zato što igramo euroleague, već ćemo to morati da dokazujemo iz kola u kolo.

 

u takvom kontekstu, u kojem je pažnja podignuta na maksimum, očekujem i konstantniju igru i posledično više pobeda.

 

takođe se radujem derbijima na najvišem takmičarskom nivou a i pokazivanja u praksi kako navijači mogu da poštuju osnovne postulate prikladnog ponašanja kada im klubovi i država zaprete.

 

nisam bio ovako radostan unapred za neku sezonu, ne pamtim.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

složili se oni koji misle da partizan i ove sezone ima puno veći budžet od zvezde.

ja npr mislim da će budžet oba kluba biti sličan, kao uostalom i ove sezone, jer sve to dobijaju od države, niko tu nije neki biznis-genije, uključujući i doktora čovu.

 

imaće zvezda koristi od igranja partizana u EL, zato što niti jedna tekma neće moći da se shvati olako.

nema kalkulacija, jer nismo nominalno bolji samo zato što igramo euroleague, već ćemo to morati da dokazujemo iz kola u kolo.

 

u takvom kontekstu, u kojem je pažnja podignuta na maksimum, očekujem i konstantniju igru i posledično više pobeda.

 

takođe se radujem derbijima na najvišem takmičarskom nivou a i pokazivanja u praksi kako navijači mogu da poštuju osnovne postulate prikladnog ponašanja kada im klubovi i država zaprete.

 

nisam bio ovako radostan unapred za neku sezonu, ne pamtim.

Pa dobro, ako Morederuse i ostale ljubitelje kkp zanemaris, da, imacemo iste budzete. Pa ce na njihovog trenara i ova dva f4 revolverasa koji kostaju jebemliga koliko, da se dodaju jos nekoliko slicno cifrolikih koji takodje od pelena maštaju da radevsa najboljim trenerom univerzuma...

A paralelno sa tim ce tegeltijskoforumski aktivisti da postavlaju podatek da Kalina ima za ovi sezonu dupliran ugovor i da iznosi milion i osamsto, Dzoni takodje, da su Deda i Ognjen ostali iako ih pola Evrope trazi, a ostali su zbog ogromnih pare, jelte...

I sve tako cemo stici da smo tu negde sa budzetima... Vec vidjeno

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, berti said:

Pa dobro, ako Morederuse i ostale ljubitelje kkp zanemaris, da, imacemo iste budzete.

 

jel' postoji negde info da je nordeus sponzor ili neki donator partizana?

nisam nešto primetio ni na dresovima, niti okolo neke brendove koji nisu državni, minus kladionice.

 

mislim, svaka čast ako pronađu dodatni novac preko poklona države, ja bih voleo i da čović uradi tako nešto ili više, kada je već takav majstor samoupravljanja ali valjda ta firma želi i da dobije nešto od tih para, nekako mi je čudno da su dali lovu inkognito, to se kosi sa bazičnim zakonima biznisa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Inbox said:

Meni je tvoj originalni post zasmetao na prvo citanje. Zasmetao mi je i broj kolega koji su ga 'lajkovali' 

Lepo je imati nasotjanje da budes 'objektivan', ali ipak bi treblo da se povede racuna o nekom balansu, cinjenicama i sl. Mogao bih da ponovim rec oko koje je bilo nekih polemika - autosovinizam. Meni je na to zalicilo. Mozda gresim. 

Opet promašena tema, ne postoji nastojanje, niti ima potrebe ka time, za objektivnošću, ili “objektivnošću”. Uostalom u izvornom postu sam i napisao da KKP nije igrama i rezultatima zasluzio ni toliko para niti mesto u EL. 
Samo mi smeta kukanje kako smo mi zbog toga ugroženi i kako ćemo propasti. 
A upravo 1945 na kog se pozivaš iako šatro ne kuka upravo to radi 

 

8 hours ago, 1945 said:

Nemojte posle da vam niko nije rekao...

 

Ja ne kukam samo skrecem paznju na ocigledne stvari koje se i ne kriju od strane drzave.


Ove dve rečenice najbolje pokazuju a u potpunoj su suprotnosti jedna sa drugom.

 

Šta da nam niko nije rekao, da je Partizan dobio više para od Zvezde i više od onoga sto je na terenu opravdao? Pa znaju to svi.

Ali ne, ovde se misli na neko upozoravanje da je klub u opasnosti šta li već…


A na to kako je i Zvezda nekad dobijala pare iako ih toliko nije zasluživala uvek ide argument Partizan je više. Generalno argumenti i rasprave vezano za ovu tematiku Zvezda Vs Partizan se svode na to da li je veći lopov onaj koji je opljačkao 5 banaka ili onaj koji je opljačkao 15. A to što su oba lopovi nema veze…

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, uini said:

mislim, svaka čast ako pronađu dodatni novac preko poklona države, ja bih voleo i da čović uradi tako nešto ili više, kada je već takav majstor samoupravljanja ali valjda ta firma želi i da dobije nešto od tih para, nekako mi je čudno da su dali lovu inkognito, to se kosi sa bazičnim zakonima biznisa.

 

Pa jbg, zavisi kog biznisa. Na pr. onaj sa bananama trazi da se malo propere ... a kud ces bolje od prave sportske price. 

Nije valjda Don Radojica dzabe krecio ?

 

https://sportal.blic.rs/kosarka/evropska-kosarka/radojica-nikcevic-ubijen-predsednik-kk-partizan-pablo-eskobar-knele/2022042102395685669

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, medobrundo said:

Meni je skroz ok kao navijaču Zvezde da KKP igra EL, zato što mislim da će to biti i dobro po KKCZ.

 

Nema napretka ukoliko nema konkurencije, a nama je lokalna (večita) konkurencija ipak jedina prava i ona po kojoj se prirodno ravnamo.

 

KKP je trenutno skroz SNS projekat, i to je potpuno jasno. Date su pare i garancije za Željka, koji nije doveden da bi statirao, niti da bi vodio neki bedan tim. Već u prvoj sezoni je dobio jak budžet (možda i najveći u istoriji na ovim prostorima što bi predsednik rekao) i u narednoj očekujem još jači - i mislim da na to ne bi uticalo ni da su igrali EC. Dakle, sa te strane, dok je Željko ovde, budžet i roster će se puniti, koje god takmičenje se igralo. Uspešno sprovedena i misija stvaranja narativa Željka i evrotitule, svaka čast Vučiću, itd. Da se ne ponavljam, već sam o tome pisao pred prethodnu sezonu.

 

Što se nas tiče, verujem da su sada svi svesni da ne postoji neka velika prednost u odnosu na Partizan, koji će igrati isto takmičenje i imati verovatno opet veći budžet i na papiru jači roster. Očekujem da zbog toga i mi zapnemo za kvalitetnija pojačanja, da imamo motiv da budemo bolji od njih i u EL - kako na tabeli, tako i na tribinama.. ukratko, pod pritiskom konkurencije i nama dobro poznatog inata, očekujem i bolji sastav, i bolju energiju u dvorani.

 

Najviše će profitirati košarka. Derbiji u koliko toliko korektnoj atmosferi (da li mora neki kontinent karata za goste?), strane sudije (samo ne Slovenci, nadam se), nema laži, nema prevare. Bukvalno neka pobedi bolji u pravičnim uslovima. Ukoliko zadržimo dva predstavnika, skida se i taj pritisak života ili smrti sa PO Aba lige.

 

Mi preuzimamo ulogu blagog underdoga, naročito kad se oni nakrcaju kvalitetnim imenima i kada krene jako promovisanje Željka (ipak je on jedna od vrednijih institucija u EL). Malo mi je i nedostajala ta pozicija, moram priznati.

 

Samo da dovedemo adekvatna pojačanja na par pozicija, da svi budu zdravi, pa da sledeći jun opet budu dva trofeja u Radonjinim rukama, a u Zeljkovim mogu opet dve sise.

Ovaj post bi nadovezao ili spojio sa mojim prvim od juče na zadatu temu. 
 

Mi želimo da igramo EL kompetitivno, želimo da budemo ravnopravni sa najjačim klubovima i da ih pobedjujemo. Zato mi dodatno nije jasna ta bojazan od KKP, ako hoćeš i planiraš da pobedjuješ Real, Barselonu, Efes… neće onda biti problem biti bolji i od Partizana

Link to comment
Share on other sites

Sa Barsom i Realom smo ratovali samo na terenu. Oni nisu krsili propise pa nam otimali Bogdanovica, oni nisu drzali vrata od svlacionice i tukli sudije, njima nije cilj bio da mi ne postojimo... Rast njihove konkurentnosti i snage prati jacanje njihive teznje da nas nema ili da budemo svedeni na to ta treniramo i radimo jos jace, pa nekada i nesto osvojimo. Nikakva paranoja vec samo  secanje na nesto sto se dogadjalo. Ima li.nesto sto nam govori da nece biti drugacije. Drzava ih nenormalno gura, onakva bitanga na celu saveza, treba li analizirati medije... Oni ladno nece da igraju domace prvenstvo a dobijaji zilione od te iste drzave. Da nisu mozda to cinovi partizanstine, nekog bunta? U crtanim fimu, da. Samo ocigledni pokazatelj da mogubsta hoce jer drzava stoji iza njih stopostotno

Sta mi imamo na nasoj strani? Radonja, domaca baza... Bojim se nedovoljno.

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

jbg, i vi pisete kao da ne zivite ovde

sta je bojazan?

pa bojazan je da ce neko, na silu uguran tamo, bahati SNS projekat, koji raspolaze sa dosta vise novca, zauzeti nase mesto

eno marca pise da imaju 3x veci budget. verovatno nije bas 3x, ali znacajno vise da

da li se u toj kuknjavi preteruje - da

ali bojazan je legit 

 

s druge strane, stoji i ovo da to mozda natera i nase da budu bolji, konkurentniji

svi smo kukali da se sve ove godine sklapa roster samo sa ciljem da bude najbolji u ABA, bez nekih ambicija za nesto vise

mozda se to sada promeni

ali plasim se, da smo u toj borbi za novac vec izgubili

uostalom, videcemo vrlo brzo, da li oni nastavljaju sa milionskim potpisima, a mi trazimo isluzene EL rage kojima je pala cena...ili cemo dovesti i nekog EL igraca u naponu snage(gudura?)

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Ridji said:

Ovaj post bi nadovezao ili spojio sa mojim prvim od juče na zadatu temu. 
 

Mi želimo da igramo EL kompetitivno, želimo da budemo ravnopravni sa najjačim klubovima i da ih pobedjujemo. Zato mi dodatno nije jasna ta bojazan od KKP, ako hoćeš i planiraš da pobedjuješ Real, Barselonu, Efes… neće onda biti problem biti bolji i od Partizana

Zato sto ce sad lakse da privole igrace kvalitetnije uz pare nego kad su igrali Cipiripi kup. Takodje, iduce sezone ce nam biti verovatno jos teze da uzmemo Aba, Zeljko ce sigurno ispraviti velike greske u selekciji. Njihov tim ce da raste i napreduje kroz El iz svih tih utakmica sa kvalitetnim rivalima. 

Bez obzira sto ima ovde ljudi koji misle da je posenilio, na kraju ove sezone se videlo koliko je u stvari malo falilo da se sve okrene. Ok, bilo je i sudijskih gresaka, slazem se, ali ko kaze da ih nece biti opet na nasu stetu, a uz sve to Kkp bude jos jaci nego ove sezone?

 

 

Plasim se da ove godine ako opet pogresimo u selekciji ne dozivimo brodolom, a to je naravno gubitak Abe i El. Ljudi, sad se mora odraditi prelazni rok kao nikad pre. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...