Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

54 minutes ago, n4l1m said:

sta laprdas ti, kog poteza zvezde?

to sa ukrajinskom zastavom, nije nikakva oficijalna preporuka, niti moze da bude, jer se direktno kosi sa clanom 3, stava 14, da se politka ne mesa u sport.

sto dalje implicira, da ovde treba zalgiris kao klub da bude kaznjen.

ne znam samo zasto, pored ukrajinske nisu stavili i zastavu  jemena, il je rat samo u ukrajini?

da ne govorim, sto kao satro su za prestanak rata u ukrajini, a na utakmici koja nije ratiste, izbacuju navijace zvezde i ukljanjaju srpBske zastave.

 

more nabijem ja na kurac te moraliste i borce za pravdu.

 

 

Zbog poteza Zvezde da odbije da se priključi pozivu za zaustavljanje rata u Ukrajini.  Jer vidiš, ta ista Euroleague je izbacila iz svog takmičenja sve ruske timove nakon što je počela ruska agresija na Ukrajinu. Tako da je to sve odavno prestalo da bude samo sport.   A Zvezdi ako se to ne sviđa neka se prijavi da naredne sezone igra rusku ligu, taman degenerici mogu pre svake utakmice da mašu ruskim zastavama do mile volje. 

 

 

 

 

Edited by Skyglider
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skyglider said:

 

Zbog poteza Zvezde da odbije da se priključi pozivu za zaustavljanje rata u Ukrajini.  Jer vidiš, ta ista Euroleague je izbacila iz svog takmičenja sve ruske timove nakon što je počela ruska agresija na Ukrajinu. Tako da je to sve odavno prestalo da bude samo sport.   A Zvezdi ako se to ne sviđa neka se prijavi da neredne sezone da igra rusku ligu, taman degenerici mogu pre svake utakmice da mašu ruskim zastavama do mile volje. 

 

 

 

 

Ovo nije tačno, odnosno vrlo je maliciozno i bezobrazno tvrditi da Zvezda nije htela da se priključi osudi rata u Ukrajini jer su na prethodnim utakmicama Zvezde pre početka bili prisutni baneri sa natpisom "Stop the war" i te banere su držali igrači Zvezde. Beli baner sa crnim natpisom, neutralan. Ovde je problem bio jer je natpis bio na Ukrajinskoj zastavi što može da se protumači kao svrstavanje na stranu Ukrajine. Ako je odlučeno da se bude neutralan onda se tako i ponaša u bilo kojoj prilici. To što neki na ovom forumu smatraju da treba da se podrži Ukrajina ili Rusija se kosi sa odlukom države i kluba da se zauzme neutralni stav. Kraj priče.

Edited by Knipex
Slovo
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Sta li si ta ovde zapeo? Je li doneta zvanicna odluka da mora da se drzi ta poruka na svakoj utakmici? Nije! Ima li nekih sankcija predvidjenih za to? Nema! Drvi se tu danina dok belosvetski jebivetri gledaju kako da dostignu novi nivo licemerja trgujuci sa Putinom i preganjaju se koja ce firma otici iz Rusije, a koja ostati.

Pa od svih tih govnarija tebe pogodila Zvezda. Ma nemoj! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

eto prilike covicu da dogodine ispuni svoj dugogodisnji san

all white, all domestic ekipa

bez tetovaza, ili ako bas mora onda pravoslavni krst preko cela, hilandar na ledjima

kupujmo domace i igramo vtb ligu

 

velike steta samo sto je aleksandr lipovij ukrajinac, odlicno bi se uklopio u jednu takvu ekipu

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Bas dosta ljudi masi poentu debelo, 'Stop the war' je u ovom trenutku poruka koja je ocigledno upucena Rusiji. Ta poruka sama po sebi zauzima stranu, kakva god pozadina bila iza, sigurno se niko ne obraca Ukrajini sa - prestanite da budete napadani od strane Rusije.

Tako da argument 'moze poruka - ne moze zastava' nema previse smisla.

 

Sa druge strane, slozicu se da bilo koja politicki stav ne treba da bude propagiran kroz sport. Meni licno je imbecilno i izbacivanje ruskih klubova, sacinjenih mahom od Amera, i to sto je moja firma obustavila saradnju sa nekim ruskim kompanijama, sve mi je to uzasna generalizacija, i kaznjavanje ljudi koji ne smeju da snose odgovornost za to sto njihov 'vladar' radi.

 

Sportista sme da bude i govno od coveka sa ko zna kakvim stavovima, i da te neke stavove cuva za sebe, a da bude vrhunski sportista i dalje, to pravo ne treba da im se oduzima, jer je njihov posao da se loptaju i zabavljaju narod.

 

Edited by fillam
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Čovic jeste dzukela, ali nije nekakav rasista ili slicno. Tamnoputi igraci su ovde uvek dobro bili primljeni. Cak je govnarima brknuo prstom u oko dovodjenjem Omica i Kaline.

2 minutes ago, fillam said:

Bas dosta ljudi masi poentu debelo, 'Stop the war' je u ovom trenutku poruka koja je ocigledno upucena Rusiji. Ta poruka sama po sebi zauzima stranu, kakva god pozadina bila iza, sigurno se niko ne obraca Ukrajini sa - prestanite da budete napadani od strane Rusije.

Tako da argument 'moze poruka - ne moze zastava' nema previse smisla.

 

Sa druge strane, slozicu se da bilo koja politicki stav ne treba da bude propagiran kroz sport. Meni licno je imbecilno i izbacivanje ruskih klubova, sacinjenih mahom od Amera, i to sto je moja firma obustavila saradnju sa nekim ruskim kompanijama, sve mi je to uzasna generalizacija, i kaznjavanje ljudi koji ne smeju da snose odgovornost za to sto njihov 'vladar' radi.

 

Sportista sme da bude i govno od coveka sa ko zna kakvim stavovima, i da te neke stavove cuva za sebe, a da bude vrhunski sportista i dalje, to pravo ne treba da im se oduzima, jer je njihov posao da se loptaju i zabavljaju narod.

 

Danilu Medvedevu branis da koristi reket, Dmitriju Medvedevu prakticno placas reket.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

 

Razvijanje zastave na tribinama je takođe deo pre game i game protokola.  Uprava je tada mogla da zabrani unošenje džinovske ruske zastave na tribinama i da im kaže: nećemo nikog da podržavamo u sukobu niti da se svrstavamo ni na jednu stranu.  Šta ima da se razvijaju ruske zastave u sred Beograda, jel Srbija možda ruska gubernija ?  Ali je problem kad se razvije ukrajinska zastava na kojoj je napisano "Stop War".   

 

Netačno. To što se dešava na tribinama nikako nemože biti u istoj kategoriji sa oficijelnim protkolom na terenu.

 

Navijačka grupa koja podržava klub, i sam klub, nisu jedno te isto. I po nekim pitanjima če imati različite stavove. Tako da se klub kao klub nije svrstao na nijednu stranu. Navijačka grupa je to uradila. 

 

U teoriji da, klub kao organizator događaja bi morao da kontroliše te stvari. U praksi, teško je za upravu zvezde, partizana, ili nekog drugog evropskog kluba sa jakom navijačkom grupom da im zabrani šta če oni u koreografiji da izvedu. 

A i pitanje je zašto bi nešto branili ako se ne radi o govoru mržnje. Razvili su rusku zastavu kao podršu samostalnosti donjetske i luganske republike. Dal je Marseille bio kažnjen kad su njihovi navijači podržali samostalnost kosova. Pa nije. Da ne ulazimo uopšte u smiselnost toga da u dve iste situacije zagovaraš različite stvari, pošto logike nema. Samo navodim sličnu situaciju.

Kad se priča o politici u sportu, ja sam za ista pravila za sve. Ako nema politike u sportu, onda je nema za nikoga. A ne da zapadna propaganda mašinerija odlučuje šta može a šta nemože. Pa tako onda BLM i Ukrajina može, a Čaviću fino suspenzija.

 

Nije problem transparent stop war sa ukrajinskom zastavom. Nego je problem kad ti neko na silu uvaljuje svoje mišljenje. Mi smo po ovom pitanju neutralni, i imamo pravo na to. Kad je švicarska neutralna, to je pametna politika, ali zato srbin nema pravo na to, ili kako?

 

White i njegova žena imaju pravo na svojo mišljenje, a i da ga javno iznesu. Ali isto tako ne vidim ništa pogrešno u tome da se dovede u pitanje dvoličnost tih ljudi. Jer jbg, malo je nekonzistentan taj pacifistički stav gde kažeš "I stand with Ukraine", a ovamo čutiš na činjenicu da vojska tvoje države pruža podršku Savdskoj Arabiji u bombardovanju Jemena.

Mada, u ovom slučaju možda i ne ide za dvoličnost nego za čisto neznanje. Iznenadio bi se ako je gospođa ikad čula za državu Jemen, još manje da se tamo odvija neki rat u koji je umešana vojska njene države.

 

Neko če ovo nazvati whatabout-izmom. Nemam problem s tim. Kad se nešto nemože nazvati lažima, onda treb smisliti neku drugu reč sa kojom če se pokušati obezvrediti neki argument.

 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, L' Imperatore said:

Kad je švicarska neutralna, to je pametna politika, ali zato srbin nema pravo na to, ili kako?

samo sto ni svajcarska ovde nije neutralna

https://www.aa.com.tr/en/europe/switzerland-imposes-same-sanctions-as-eu-on-russian-leadership-for-moscows-war-on-ukraine/2518394

 

vojna neutralnost ne znaci biti protiv vrednosti za koje se ceo civilizovan svet zalaze

svajcarci su pametan narod i ovako nesto ne treba da im se crta

srbi su ocigledno pametniji

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, NikadProtivKaline said:

eto prilike covicu da dogodine ispuni svoj dugogodisnji san

all white, all domestic ekipa

bez tetovaza, ili ako bas mora onda pravoslavni krst preko cela, hilandar na ledjima

kupujmo domace i igramo vtb ligu

 

velike steta samo sto je aleksandr lipovij ukrajinac, odlicno bi se uklopio u jednu takvu ekipu

 

Promasio si potpuno, Radonjic je selektirao sastav za ovu sezonu a ne Covic. Imao je apsolutnu slobodu u izboru igraca.

Link to comment
Share on other sites

Zapad ce da deli lekcije, a u medjuvremenu ce da nastavi da kupuje gas kojim Rusija finansira rat i dostavljace naoruzanje Ukrajini, umesto da se trazi bilo kakav kompromis.

Do poslednjeg Ukrajinca, samo da ne padne temperatura ispod 22 u sobi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, L' Imperatore said:

 

 

White i njegova žena imaju pravo na svojo mišljenje, a i da ga javno iznesu. Ali isto tako ne vidim ništa pogrešno u tome da se dovede u pitanje dvoličnost tih ljudi. Jer jbg, malo je nekonzistentan taj pacifistički stav gde kažeš "I stand with Ukraine", a ovamo čutiš na činjenicu da vojska tvoje države pruža podršku Savdskoj Arabiji u bombardovanju Jemena.

Mada, u ovom slučaju možda i ne ide za dvoličnost nego za čisto neznanje. Iznenadio bi se ako je gospođa ikad čula za državu Jemen, još manje da se tamo odvija neki rat u koji je umešana vojska njene države.

 

 

Ali zato je stav 90% Srba i Srbije dobar, a on glasi

,,Sram bilo Nato i alijanse, setite se 99-te, evo sad  Jemen sramota...Kokaaj Putine,  pokazi ko je gazda"  

Dakle, mi sad mozemo da budemo neutralno al' trazimo od sveta da osudi bombardovanje  Jemena i 99-e.  Ne vidim kako smo manje licemerni od njih 

 

Poenta je da smo svi licemeri na neki svoj nacin, kako nama odgovara i kako smo ubedjeni da je ispravno 

Edited by Redstar0356
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NikadProtivKaline said:

samo sto ni svajcarska ovde nije neutralna

https://www.aa.com.tr/en/europe/switzerland-imposes-same-sanctions-as-eu-on-russian-leadership-for-moscows-war-on-ukraine/2518394

 

vojna neutralnost ne znaci biti protiv vrednosti za koje se ceo civilizovan svet zalaze

svajcarci su pametan narod i ovako nesto ne treba da im se crta

srbi su ocigledno pametniji

Voleo bih da cujem da li je problematicnije ponasanje Srba koji se prave pametni i Zvezde u ovoj situaciji ili ponasanje hohstaplera koji u najvece trguju sa Rusima i placaju im gas. Sta je odvratnije, sta vise pomaze Rusiji da nastavi rat. Da li su ti koji su pametniji od Srba trguju sa dzelatom zbog vlastite pameti ili zbog jebenih interesa cima jasno pokazuju da ih sustinski boli kita za Ukrajunu. Ako mislis da ce patnje stati pateticnim performansima sirom sveta, a da za to vreme trgovina gasom cveta, onda... 

6 minutes ago, Redstar0356 said:

Ali zato je stav 90% Srba i Srbije dobar, a on glasi

,,Sram bilo Nato i alijanse, setite se 99-te, evo sad  Jemen sramota...Kokaaj Putine,  pokazi ko je gazda"  

Dakle, mi sad mozemo da budemo neutralno al' trazimo od sveta da osudi bombardovanje  Jemena i 99-e.  Ne vidim kako smo manje licemerni od njih 

 

Poenta je da smo svi licemeri na neki svoj nacin, kako nama odgovara i kako smo ubedjeni da je ispravno 

Valjda je jasno da ukazivanje na poganost i licemerje zapada ne znaci podrsku Putinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, berti said:

 

Valjda je jasno da ukazivanje na poganost i licemerje zapada ne znaci podrsku Putinu.

Kod mozda 10% ljudi u Srbiji, kod 90% ljudi znaci. Pogledaj samo kako su buknule Z majice, onaj skup podrske Rusije. Srbija nije samo forum Vox ili Twitter, strancima ne izgleda tako kako ti opisujes. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, berti said:

Voleo bih da cujem da li je problematicnije ponasanje Srba koji se prave pametni i Zvezde u ovoj situaciji ili ponasanje hohstaplera koji u najvece trguju sa Rusima i placaju im gas. Sta je odvratnije, sta vise pomaze Rusiji da nastavi rat. Da li su ti koji su pametniji od Srba trguju sa dzelatom zbog vlastite pameti ili zbog jebenih interesa cima jasno pokazuju da ih sustinski boli kita za Ukrajunu. Ako mislis da ce patnje stati pateticnim performansima sirom sveta, a da za to vreme trgovina gasom cveta, onda... 

Valjda je jasno da ukazivanje na poganost i licemerje zapada ne znaci podrsku Putinu.

problematicnije mi je ponasanje srba

 

ovi drugi trguju sa djavolom posto jednostavno trenutno nemaju alternativu, ne mogu da pristanu da im se gradjani smrznu na zimu

dakle iz cisto pragmaticnih razloga, sto i jeste odlika pametne nacije

cim se steklu uslovi odjebace ih za stalno

 

srbi trenutno na taj nacin nisu ugrozeni, vec se loze na agresora zato sto...srbi

mislim meni licno je neverovatno da narod koji je prosao kroz sta je prosao '99 sada podrzava kada se to isto desava nekom drugom

kada pogledam oko sebe bukvalno se osecam kao vanzemaljac u svojoj zemlji

a kad pogledam sta se danas/juce i ovde vecinski pise...rekao bih da sam padobranac i na ovom topiku

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 5
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

Kod mozda 10% ljudi u Srbiji, kod 90% ljudi znaci. Pogledaj samo kako su buknule Z majice, onaj skup podrske Rusije. Srbija nije samo forum Vox ili Twitter, strancima ne izgleda tako kako ti opisujes. 

Govorim u svoje ime i ime mnogih koje poznajem. Svi oni ne mogu da smisle Putina i ovo sto radi, kao sto su svi ubedjeni da su ovde, kao i u ogromnoj vecini svetskih kriza, Ameri upetljani do guše.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

problematicnije mi je ponasanje srba

 

prvi trguju sa djavolom posto jednostavno trenutno nemaju alternativu, ne mogu da pristanu da im se gradjani smrznu na zimu

dakle iz cisto pragmaticnih razloga, sto i jeste odlika pametne nacije

cim se steklu uslovi odjebace ih za stalno

 

srbi trenutno na taj nacin nisu ugrozeni, vec se loze na agresora zato sto...srbi

mislim meni licno je neverovatno da narod koji je prosao kroz sta je prosao '99 sada podrzava kada se to isto desava nekom drugom

kada pogledam oko sebe bukvalno se osecam kao vanzemaljac u svojoj zemlji

a kad pogledam sta se danas/juce i ovde vecinski pise...rekao bih da sam padobranac i na ovom topiku

Ako posmatras pragmaticnost, onda se i Zvezda ponasa pragmaticno, narocito u fudbalu. Naravno, zbog gasproma, cak idu price da ce mozda i u kkcz da stigne lova odatle.

Drugo, taj gas treba i nama, ne samo Evropi.

A trece, sto je najbitnije, jeste osnovna greska u shvatanju da ljudi vole to sto se desava Ukrajincima i da je rezon da kad mogu Ameri da ubijaju, zasto ne mogu i Rusi. Preovladjujuci stav, bar kod svih koje znam, jeste da je Putin krvnik, ali da je ovde debelo upetljan zapad, da su navukli Ukrajinu, da su im.obecavali sve a nece im dati nista. Samo ludaci mogu da se raduju pogibiji ljudi i patnjama Ukrajinaca.

Ja ne znam kako tebi ne smeta licemerje gde su necije zrtve totalno nebitne, pa se cesto maltene omalovazava pominjanje Jemena i 99. Pa ja sam kacio ovde onu izjavu Olbrajtove koju nisu nasli za shodno ni da pomenu perjanice gornjih spratova.

Reci ce neko da to nema veze sa Ukrajinom. Nazalost, u ovom prekomponovanju sveta sve je povezano i sve dolazi na naplatu, nazalost u krvi.

Jos jednom, ne moze kriticar bezobrazluka zapada biti u startu podzavatelj Putinovog masakriranja Ukrajine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

samo da dodam, posto se mnogi u svojim tiradama ovde pozivaju da klub zbog zvanicnog stava drzave nije hteo da podrzi stop the war

zvanicni stav drzave je da se rusiji ne uvode sankcije

isto tako zvanicni stav drzave je da osudjuje agresora u ovom sukobu

dakle mogli su i stati iza poruke i ne narusiti zvanicni stav drzave

 

samo sto ja mislim da se ovde ne radi o tome...vec pre svega o nezameranju mandrilima sa tribina

sto je stara prica, ali i dalje vrlo porazavajuce

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fillam said:

Bas dosta ljudi masi poentu debelo, 'Stop the war' je u ovom trenutku poruka koja je ocigledno upucena Rusiji. Ta poruka sama po sebi zauzima stranu, kakva god pozadina bila iza, sigurno se niko ne obraca Ukrajini sa - prestanite da budete napadani od strane Rusije.

Tako da argument 'moze poruka - ne moze zastava' nema previse smisla.


Ma jok, to je isto proseravanje, možda neko na zapadu i misli da upućuje Rusiji, ili NATO-u koji treba da se umeša pa prekine, ali Srbija, koja po svaku silu želi da glumi neutralnost će i to da tretira kao neutralan izraz: Zaustavite rat u smislu e aj nemojte više da se bijete, vi ste drugari. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skyglider said:

 

Zbog poteza Zvezde da odbije da se priključi pozivu za zaustavljanje rata u Ukrajini.  Jer vidiš, ta ista Euroleague je izbacila iz svog takmičenja sve ruske timove nakon što je počela ruska agresija na Ukrajinu. Tako da je to sve odavno prestalo da bude samo sport.   A Zvezdi ako se to ne sviđa neka se prijavi da naredne sezone igra rusku ligu, taman degenerici mogu pre svake utakmice da mašu ruskim zastavama do mile volje. 

 

 

 

 

dzabe ti to pratis baki, kad ti veze sa vezom nemas..

pa ne finansira rat zvezda i srbija, rat ti finansiraju i profitiraju iz njega, upravo ti koji i rade najvecu medijsku propagandu, a to su amerika i clanice nato zemalja..

i ti sad dosao ovde da seres kako zvezdu treba izbaciti iz el i kako je zvezda kriva za rat, a ne spominjes niti vidis i zrno krivice u americi i natou, koji prodaju oruzje i rusima i ukrajincima..

sto se onda isti ti ameri i nato kad su toliki pravednici, ne umesaju i ne pomognu ukrajini?

sto bi se mesali, kad im je ovako dupe sigurno, dok se rusija i ukrajina, dve bratske zemlje kolju,  i kad beru cist kes od prodaje oruzja jednima i drugama, a sve pod geslom, samo da rata ne bude..

mooooooooooooooooorrreeee, znas ti sta.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, NikadProtivKaline said:

samo sto ni svajcarska ovde nije neutralna

https://www.aa.com.tr/en/europe/switzerland-imposes-same-sanctions-as-eu-on-russian-leadership-for-moscows-war-on-ukraine/2518394

 

vojna neutralnost ne znaci biti protiv vrednosti za koje se ceo civilizovan svet zalaze

svajcarci su pametan narod i ovako nesto ne treba da im se crta

srbi su ocigledno pametniji

 

Istina. Ovde sam ih iskoristio sam za primer, jer obično služe kao neki simbol neutralnosti, zbog nekih odluka u svojoj istoriji.

 

Pa i mi se zalažemo za istu stvar, samo na svoj način. Oni drže zastavu, mi držimo transparent. Razlika mala, a za krajnji rezultat apsolutno nebitna. 

 

 A taj "civilizovani" svet kad uspe da sapere krv nedužnih civila sa svojih ruku, iz njihovih mnogobrojnih "oslobodilačkih" akcija, tad ih možemo uzeti za primer. Do tada, neka hvala...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, n4l1m said:

dzabe ti to pratis baki, kad ti veze sa vezom nemas..

pa ne finansira rat zvezda i srbija, rat ti finansiraju i profitiraju iz njega, upravo ti koji i rade najvecu medijsku propagandu, a to su amerika i clanice nato zemalja..

i ti sad dosao ovde da seres kako zvezdu treba izbaciti iz el i kako je zvezda kriva za rat, a ne spominjes niti vidis i zrno krivice u americi i natou, koji prodaju oruzje i rusima i ukrajincima..

sto se onda isti ti ameri i nato kad su toliki pravednici, ne umesaju i ne pomognu ukrajini?

sto bi se mesali, kad im je ovako dupe sigurno, dok se rusija i ukrajina, dve bratske zemlje kolju,  i kad beru cist kes od prodaje oruzja jednima i drugama, a sve pod geslom, samo da rata ne bude..

mooooooooooooooooorrreeee, znas ti sta.

 

Tako je, ja nemam veze sa vezom ali zato polupismeni bezveznjaković poput tebe koji verovatno živi sa roditeljima i od njih zavisi ima veze sa vezom i zna sve.   Ajde sikter tamo i idi vidi dal ti je mama spremila večeru. 

 

 

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...