Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

17 minutes ago, n4l1m said:

 

 

-kae moore najgori amerikinac u kini(koja inace placa stipendije jelte) 27.4ppg 25.2 ipg

-madar draftovan od strane bostona, tu se slazem da nie izabrao njih pre bostona, vec da ga boston nie ni hteo pokupiti odma, sto ne znaci da nie talentovan..

-avramovic 16 ppg u spaniji, iako cigan odbio je ponudu zvezde od 350k koja inace iga el, da bi presao u partizan koji igra ec, verovatno za stipendiju, pogotovo sto je rekao da se nece vracati u srbsku kosarku..

-kuruc je na 8 po nba utakmica imao 17mpg i 6 ppg.. koliko ima u partizanu

-lidej, da slican put kao i white, lidej prosle godine igrao f4 el imao 14 ppg, pa dosao u ec ekipu na dvogodisnji ugovor, a white prosle godine u paou koji je bio na zacelju 7 ppg

-lesor prosle godine mvp eca, a i ove godine je na 5 el utkamica imao 7 ppg na 11 minuta..

-panter je kad je otpusten iz olija i sa prosekom od 3 ppg verovatno i kod nas bio placen milion, kao i sada kad je dosao sa f4 el sa prosekom od 14 ppg

 

daklem niko nije rekao da je nas budzet 2m a njihov 30m, vec da partizan nema nista manji budzet, dapache ima i jaci nego mi..

 

 

 

čekaj, tebi (ni)je jasno da je čitav moj post sprdnja, pa mi još ozbiljno odgovaraš 

 

Moj post ti je gledište nerealnog Grobara, tvoj je gledište nerealnog Zvezdaša, i to je tako, kad već moram da crtam sarkazam i subjektivno izvrtanje stvarnosti kako bi bila dokazana neka poenta.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliki su ugovori svim igračima KKP, ali za neke (konkretno četvorici, znam) To su naravno domaći igrači. Avramović i Dangubić su dobri (mislim da su najbolji drugari), imaju zajedničko društvo, a već par puta sam bio "na bleji" gde i oni.

Redom, Dangubić ima 250k, Trifunović je u rangu 120/150k, Zagorac ravno 300, Avramović je zabo dobar ugovor, između 350 i 400k. Odavno se zna da naš 3D trio na krilu uzima između 650 i 700k. Na to dodati Aleksu i cifra je 1.1M gore dole, više dole nego gore.

Prostom logikom i reputacijom igrača od 18/19 godina koji je došao da se bori za ugovor u predsezoni i to iz Dinamika, Glas daj Bože da ima 50k (ovo je realnost, nema šanse da ima neke veće pare. 

Sve ostalo je u domenu spekulacija, bar sa moje tačke.

 

1. Mur, pričamo o ameru koji je došao iz Kine, ali daj da spomenemo da nije mogao tamo da ostane i skuplja lovu igrajući neobavezan basket, jer ako se ne varam Kinezi su u jednom momentu doneli par nekih pravila po kojima stranci neće moći da igraju (e sad, zaboravih kako je išla priča, i da li je bilo ograničenja u broju, ali mislim da je bilo za sve) Ima sigurno na google informacija na tu temu.

Moja pretpostavka » 350k

 

2. Madar, bez obeštećenja, kapiram da ima između 250 i 300k

 

3. KP uzećemo da je istina što su svi objavili 1.2M

 

4. Kurucs, ne da nema 500k, nego sam siguran da nema ni 400, a ja verujem da je tu za oko 350k

 

5. Ledej, opet ćemo uzeti da su info iz medija tačne, samo nisam siguran jel bila priča 800k ili 1M ali uzećemo ovo drugo.

 

6. Smailagić iz praktično razvojne lige, možda 400k

 

7. Lesor, ako imamo u vidu da je došao u januaru, te da je njegova realna cena za čitavu sezonu između između 500 i 550k, dolazim do zaključka da će za polusezonu inkasirati 250k

 

8. Balša, možda je dobio 150k

 

9. Vukčević, nemam informaciju da je dato obeštećenje za njega (to je priča i koja je izašla u javnost, a ako smo uziMali za merodavno plate KP i ZL, onda možemo i ovo) » došao u januaru, do kraja sezone će uzeti polovinu, dakle najviše 100k

 

Na to da dodamo stručni štab od oko 1.2/1.3M, kad saberemo ove ugovore, dobijemo računicu od 6.5M. 

 

U Zvezdin budzet za plate neću da ulazim, uzeću za istinu onu cifru od oko 5.5M.

 

Da dodam da je bezveze to što računate cele ugovore igračima koji su tu od januara, pa nabijate cifre

 

 

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

ti si svojerucno napisao "kalina 450k+", pa ne znam u koji to zanr moze da stane, ljubavna fantazija? 

 

Imam neke prilicno pouzdane informacije da Kalinic ima 850k godisnju platu.

 

U tom Covicevom izvestaju, za koji verujem da je tacan, ali da nista ne pokazuje jer je tako i napravljen, stoji da postoje "platni razredi"u klubu, pa je tabela tako i predstavljena.

 

Tabela je napravljena tako da i pokazuje sve i ne pokazuje nista. Ne treba se time zamarati.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uini said:

 

ti si svojerucno napisao "kalina 450k+", pa ne znam u koji to zanr moze da stane, ljubavna fantazija? 

Ali sam i napisao 5.2-5.7 budzet u zavisnosti od Kaliniceve plate, ne sporim ja da on ima vise.

Blize milion nego 450k svakako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Cavani said:

 

 

Za Partizan, za koga se ne zna nista osim informacija koje su pustali strani novinari i onoga sto je logicno, moze da se rekonstruise uz sitna odstupanja:

1. Mur 450k, Avram 400k, Madar 450k(sa obestecenjem)

2. Panter 1.2m, Glas 250k, Trifa 150k,

3. Zagorac 300k, Kuruc 500k, Danguba 300k,

4. Ledej 1.2m, Smajli 500k, Tristan 500k(uz obestecenje),

6. Lesor 500k(nije cela sezona), Koprivica 350k, 

Zeljko i strucni stab 1.5m

Ukupno Partizan cca 8.5miliona.

Mislim da su ovo priblizno realne cifre.

 

 

Dobro si ti ovo sračunao, realno.

Napišeš 500k Lesor, u zagradi nije cela sezona a onda sračunaš svih 500k, jer valjda on za polusezonu prima više nego Walters i Holins za celu 😂 Tako dođemo i do zaključka da bi on za jednu sezonu inkasirao 1M, nije loše reputacija Pantera i Ledeja..

 

Pa staviš Glasu 250k, on te pare nije video ni na slici :)

Koprivica 350, bogami ko Ivanović, jače od 3/4 vašeg rostera. Jašta.

Tristan od 500k, pa koliko je to obeštećenje jebemu 😂

Ledeju si uspeo da dodaš još love i izjednačiš mu ugovor za KP

Da ne komentarišem baš sve, ali verujem da ne bi izdržao duže od dan dva u računovodstvu a da ti se ne zahvale na trudu i predanosti 😁

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

Quincy Miller dođe u Zvezdu sa 23 godine, nakon što je vejvovan pred sam početak NBA sezone, tamo je odigrao 69 utakmica (od čega 16 kao starter), imao prosek 13.5 minuta, 4.3 poena i 2.4 skoka i ukupno je zaradio 1.7 miliona dolara.

 

Rodions Kurucs dođe u Partizan sa 23 godine i to početkom jula, u NBA je odigrao 131 utakmicu (od čega 55 kao starter), imao prosek od 16.1 minut, 6.0 poena i 3.1 skok i ukupno je zaradio 5.0 miliona dolara.

 

 

Ovaj prvi je ako se ne varam igrao za 55k mesečno, što je i logično jer je on legit NBA pojačanje, a ovaj drugi verovatno ima tu negde oko 35k, pošto je on mlad i nedokazan prospekt... Onda je samim tim i očekivano da prvi izdominira u Zvezdi u bude izabran u All-Euroleague Second Team, a da se drugi polako privikava na ozbiljnu Evrokup košarku i ima manju minutažu i slabiji učinak nego što je imao u NBA...

 

  • Like 15
  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Instinkt said:

Ne znam koliki su ugovori svim igračima KKP, ali za neke (konkretno četvorici, znam) To su naravno domaći igrači. Avramović i Dangubić su dobri (mislim da su najbolji drugari), imaju zajedničko društvo, a već par puta sam bio "na bleji" gde i oni.

Redom, Dangubić ima 250k, Trifunović je u rangu 120/150k, Zagorac ravno 300, Avramović je zabo dobar ugovor, između 350 i 400k. Odavno se zna da naš 3D trio na krilu uzima između 650 i 700k. Na to dodati Aleksu i cifra je 1.1M gore dole, više dole nego gore.

Prostom logikom i reputacijom igrača od 18/19 godina koji je došao da se bori za ugovor u predsezoni i to iz Dinamika, Glas daj Bože da ima 50k (ovo je realnost, nema šanse da ima neke veće pare. 

Sve ostalo je u domenu spekulacija, bar sa moje tačke.

 

1. Mur, pričamo o ameru koji je došao iz Kine, ali daj da spomenemo da nije mogao tamo da ostane i skuplja lovu igrajući neobavezan basket, jer ako se ne varam Kinezi su u jednom momentu doneli par nekih pravila po kojima stranci neće moći da igraju (e sad, zaboravih kako je išla priča, i da li je bilo ograničenja u broju, ali mislim da je bilo za sve) Ima sigurno na google informacija na tu temu.

Moja pretpostavka » 350k

 

2. Madar, bez obeštećenja, kapiram da ima između 250 i 300k

 

3. KP uzećemo da je istina što su svi objavili 1.2M

 

4. Kurucs, ne da nema 500k, nego sam siguran da nema ni 400, a ja verujem da je tu za oko 350k

 

5. Ledej, opet ćemo uzeti da su info iz medija tačne, samo nisam siguran jel bila priča 800k ili 1M ali uzećemo ovo drugo.

 

6. Smailagić iz praktično razvojne lige, možda 400k

 

7. Lesor, ako imamo u vidu da je došao u januaru, te da je njegova realna cena za čitavu sezonu između između 500 i 550k, dolazim do zaključka da će za polusezonu inkasirati 250k

 

8. Balša, možda je dobio 150k

 

9. Vukčević, nemam informaciju da je dato obeštećenje za njega (to je priča i koja je izašla u javnost, a ako smo uziMali za merodavno plate KP i ZL, onda možemo i ovo) » došao u januaru, do kraja sezone će uzeti polovinu, dakle najviše 100k

 

Na to da dodamo stručni štab od oko 1.2/1.3M, kad saberemo ove ugovore, dobijemo računicu od 6.5M. 

 

U Zvezdin budzet za plate neću da ulazim, uzeću za istinu onu cifru od oko 5.5M.

 

Da dodam da je bezveze to što računate cele ugovore igračima koji su tu od januara, pa nabijate cifre

 

 

Stekao si upravo najveceg neprijatelja!

Mala pomoc, ime mu pocinje na "K", a zavrsava na "uper".

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Instinkt said:

 

Dobro si ti ovo sračunao, realno.

Napišeš 500k Lesor, u zagradi nije cela sezona a onda sračunaš svih 500k, jer valjda on za polusezonu prima više nego Walters i Holins za celu 😂 Tako dođemo i do zaključka da bi on za jednu sezonu inkasirao 1M, nije loše reputacija Pantera i Ledeja..

 

Pa staviš Glasu 250k, on te pare nije video ni na slici 🙂

Koprivica 350, bogami ko Ivanović, jače od 3/4 vašeg rostera. Jašta.

Tristan od 500k, pa koliko je to obeštećenje jebemu 😂

Ledeju si uspeo da dodaš još love i izjednačiš mu ugovor za KP

Da ne komentarišem baš sve, ali verujem da ne bi izdržao duže od dan dva u računovodstvu a da ti se ne zahvale na trudu i predanosti 😁

Kasnis, slazem se sa svime sto si napisao. Iscitaj postove unazad, stukli smo dole po 100-200k za sve koje si naveo i jos neke.

Opet se dodje do realnijih cca 7.5miliona za Partizan, naspram 5.7 koje je Zvezda objavila kao svoj max budzet.

Slucajno radim i sa brojevima i ne zalim se.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Guru said:

Quincy Miller dođe u Zvezdu sa 23 godine, nakon što je vejvovan pred sam početak NBA sezone, tamo je odigrao 69 utakmica (od čega 16 kao starter), imao prosek 13.5 minuta, 4.3 poena i 2.4 skoka i ukupno je zaradio 1.7 miliona dolara.

 

Rodions Kurucs dođe u Partizan sa 23 godine i to početkom jula, u NBA je odigrao 131 utakmicu (od čega 55 kao starter), imao prosek od 16.1 minut, 6.0 poena i 3.1 skok i ukupno je zaradio 5.0 miliona dolara.

 

 

Ovaj prvi je ako se ne varam igrao za 55k mesečno, što je i logično jer je on legit NBA pojačanje, a ovaj drugi verovatno ima tu negde oko 35k, pošto je on mlad i nedokazan prospekt... Onda je samim tim i očekivano da prvi izdominira u Zvezdi u bude izabran u All-Euroleague Second Team, a da se drugi polako privikava na ozbiljnu Evrokup košarku i ima manju minutažu i slabiji učinak nego što je imao u NBA...

 

 

A da ja tebe pitam... A ObraEffect?! A?! Cutimo? Cuuutimoo...

 

😄 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Instinkt said:

Ne znam koliki su ugovori svim igračima KKP, ali za neke (konkretno četvorici, znam) To su naravno domaći igrači. Avramović i Dangubić su dobri (mislim da su najbolji drugari), imaju zajedničko društvo, a već par puta sam bio "na bleji" gde i oni.

 

Jel ste pricali o nekim ribama il samo o njihovim platama? 

  • Like 5
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

ti si svojerucno napisao "kalina 450k+", pa ne znam u koji to zanr moze da stane, ljubavna fantazija? 

Па по табели оној је написао 450к +. Није рекао да Калина има тачно 450к, јел толко тешко схватити

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Урош19 said:

Па по табели оној је написао 450к +. Није рекао да Калина има тачно 450к, јел толко тешко схватити

 

ako je projektovano do 500k, jednako je neshvatljivo 

 

a 450k+ beskonacno, ne znaci nista 

 

al ne mogu vise, dosadno mi je ( :

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Урош19 said:

Па по табели оној је написао 450к +. Није рекао да Калина има тачно 450к, јел толко тешко схватити

 

Mogao je da stavi 1 igrac od 0 do 100k evra

 

15 igraca 100k+.

 

Ali nije bas toliko bezobrazan.

 

Fakat je da te tabele za go kurac ne sluze.

 

EDIT: Odnosno sluze, izvinjavam se, sluze da se mi svadjamo dok nas jebu i jedan i drugi.

Edited by Edward Louis Severson III
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Instinkt said:

@Cavani

 

Pa opet je previše, prosto nemaš gde da namakneš ni blizu 7.5M. 

 

@Tamburinjo

 

Nije se ni pričalo o platama, ali zajednički su nam prijatelji/društvo. 

Oženjen sam, pričalo se o dimnjenom šaranu za posnu slavu ako ti znači 😁

 

 

Mur 350k, Avram 400k, Madar 400k(sa obestecenjem)

2. Panter 1.2m, Glas 100k, Trifa 150k,

3. Zagorac 300k, Kuruc 500k, Danguba 300k,

4. Ledej 1m, Smajli 400k, Tristan 450k(uz obestecenje),

6. Lesor 350k(nije cela sezona), Koprivica 200k, 

Zeljko i strucni stab 1.4m

 

Ukupno cca 7.5miliona.

Da li ti ovo deluje realnije ili bi jos korigovao?

Nije toliko ni bitno, za mene je ocigledno  da Partizan ima visi budzet, ali svako ima pravo na svoje misljenje. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Cavani

 

Pa čekaj, iz informacija koje imamo, a služimo se dostupnim, za Vukčevića nije plaćeno obeštećenje. Dobio je papire, tražio je da ide. Kako je bio pod ugovorom, Real se nije protivio očigledno ali je stavio u ugovor stavku da kad god bude otišao iz KKP sve pare odlaze Realu. Ili misliš da smo platili i oveštećenje i još će nam uzeti pare kad bude odlazio? Imaš sličnu situaciju sa Nakićem, ali on je nebitan pa neću pisati o tome.

 

Ako Lesor uzima 350k za pola sezone, onda je to za sezonu 700k, što je nemoguće i neće dobiti nigde, pogotovo ne u januaru. 

 

Rekao sam već da Dangubić ima 250, a da Glas nema šanse da ima 100k kao igrač koji je došao praktično na probni ugovor, odnosno došao je da se nametne u predsezoni ako može. Pa ko još daje za projektovanog 14 igrača 100k a da iza sebe ima Dinamik i 18 godina.

 

Opet kažem, vi za Holinsa i Waltersa dajete 400 (dokazane EL i EC igrače), a mi za Kurucsa 500 a čovek poslednje 2 sezone više bio po sudovima nego što je igrao košarku.

Obeštećenje za Madara ne računam u payroll budget.

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

Ma ne vazi se tabela nema Dijamantidisa u njoj.

 

Inace poslednja cetvrtina na 08:46 Kuz masi zicer, iscurela lopta iz obruca...steta

Ista cetvrtina 08:10 kadar na Novicu, pogled koji pokazuje koliko tuguje i koliko mu je tesko, nesto sto mnoge legende sa obe strane brda nisu pokazale ni u naznakama, ja to stvarno cenim.

 

Partizan ima 2 nedelje da trenira, mocice da racuna na sve igrace, bice daleko odmorniji od Zvezde, kao domacin, bice u prilici da nam uzme skalp.

 

Siguran sam da ta utakmica nece liciti na predhodne dve, jedina prednost Zvezde  bice imperativ pobede, posto je prvo mesto tesko dostupno konkurentima.

Nerealno je ocekivati da ce Bud i Part pobediti sve do kraja, i mece jer imaju medjusobni okrsaj, dok Zvezdi jedan brejk dal u Pg ili u Bg zavrsava sig posao. Na njima je pritisak.

 

Link to comment
Share on other sites

Ma koga briga za budete dok mi njih servisiramo uredno. Ma čak i da ne , ova rasprava o istima mi ima smisla samo u kontekstu koliko je ko opravdao uložena sredstva dosad. Nebitno tko ima više , teren je najmerodavniji. A tu smo zasad mi gazde. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Instinkt said:

@Cavani

 

Pa čekaj, iz informacija koje imamo, a služimo se dostupnim, za Vukčevića nije plaćeno obeštećenje. Dobio je papire, tražio je da ide. Kako je bio pod ugovorom, Real se nije protivio očigledno ali je stavio u ugovor stavku da kad god bude otišao iz KKP sve pare odlaze Realu. Ili misliš da smo platili i oveštećenje i još će nam uzeti pare kad bude odlazio? Imaš sličnu situaciju sa Nakićem, ali on je nebitan pa neću pisati o tome.

 

Ako Lesor uzima 350k za pola sezone, onda je to za sezonu 700k, što je nemoguće i neće dobiti nigde, pogotovo ne u januaru. 

 

Rekao sam već da Dangubić ima 250, a da Glas nema šanse da ima 100k kao igrač koji je došao praktično na probni ugovor, odnosno došao je da se nametne u predsezoni ako može. Pa ko još daje za projektovanog 14 igrača 100k a da iza sebe ima Dinamik i 18 godina.

 

Opet kažem, vi za Holinsa i Waltersa dajete 400 (dokazane EL i EC igrače), a mi za Kurucsa 500 a čovek poslednje 2 sezone više bio po sudovima nego što je igrao košarku.

Obeštećenje za Madara ne računam u payroll budget.

 

Cisto razgovora radi, nije ni pregovaracka pozicija ista za klub koji igra evroligu i koji igra evrokup, tako da nije ni malo nemoguce niti cudno da evrokup tim mora dosta vise da se "opruzi"da bi doveo kvalitetne igrace. Mislim da cemo se sloziti oko toga.

 

Inace, Mathiass Lessort igra za 400k godisnje. Tako da mu vi dajete negde izmedju 200 i 250k.

 

Ali mi i dalje nije jasno sta pokusavate da postignete ovim nagadjanjem budzeta. Partizan mozda zaista ima skuplji tim od Zvezde, ali to ne znaci da Zvezda nije mogla da dovede jos jednog centra ili jos nekog pride, samo znaci da su ispregovarali bolju cenu jer igraju atraktivnije takmicenje.

 

Taj termin "budzet"u nasem slucaju je jako rastegljiva kategorija. Ni mi ni vi nemamo pare u kasici prasici vec kukamo i molimo vucica da nam odobri placanje igraca koje trazimo. I onda se to rasteze i placa kako ko zakuka. Valjda vam je svima jasno da u nasoj zemlji finansiranje profesionalnog sporta sluzi samo za postizanje socijalnog mira.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, uini said:

 

ako je projektovano do 500k, jednako je neshvatljivo 

 

a 450k+ beskonacno, ne znaci nista 

 

al ne mogu vise, dosadno mi je ( :

Ма Калина по мом мишљењу има између 700 и милион. Сиг је у другим екипама могао милион добити, ал је и сам рекао да је и гледао да буде ближе кући и породици због цовида па зато постоји могућност да није баш милион него мало мање. Мада није толико ни битно. Него сам одговорио да је врв написано тако због поделе на табели. Не верујем да неко стварно мисли да Калина игра за 500 хиљада. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...