Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Pa objavljeni su ugovori za nase igrace, i sve to deluje dosta realno i ne vidim zasto nam se isplati da lazemo i isticemo da nam je ovo najskuplji tim ikada ako nije istina.

Dakle:

1.Volters 400-450k, Ivanovic 300-400k, Markovic 300-350k

2. Dobric 300-350k, Lazic 150-200k, Holins 400-450k

3. Kalinic 450k+, Lazarevic 150-200k, Davidovac 200-250k,

4. White 400-450k, Simon 150-200,

5. Kuz 300-350k, Mitar 200-250k, Cirbes 150-200k

Radonja 400-450k

Gusic 50, Popovic 100, ostatak strucnog staba cca 300k.

Uzimajuci prosecen vrednosti, dobija se sve skupa cca 5.2-5.7 miliona eura za igrace i strucni stab, u zavisnosti od Kalinicevog Ugovora. 

 

Za Partizan, za koga se ne zna nista osim informacija koje su pustali strani novinari i onoga sto je logicno, moze da se rekonstruise uz sitna odstupanja:

1. Mur 450k, Avram 400k, Madar 450k(sa obestecenjem)

2. Panter 1.2m, Glas 250k, Trifa 150k,

3. Zagorac 300k, Kuruc 500k, Danguba 300k,

4. Ledej 1.2m, Smajli 500k, Tristan 500k(uz obestecenje),

6. Lesor 500k(nije cela sezona), Koprivica 350k, 

Zeljko i strucni stab 1.5m

Ukupno Partizan cca 8.5miliona.

Mislim da su ovo priblizno realne cifre.

 

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Cavani said:

Pa objavljeni su ugovori za nase igrace, i sve to deluje dosta realno i ne vidim zasto nam se isplati da lazemo i isticemo da nam je ovo najskuplji tim ikada ako nije istina.

Dakle:

1.Volters 400-450k, Ivanovic 300-400k, Markovic 300-350k

2. Dobric 300-350k, Lazic 150-200k, Holins 400-450k

3. Kalinic 450k+, Lazarevic 150-200k, Davidovac 200-250k,

4. White 400-450k, Simon 150-200,

5. Kuz 300-350k, Mitar 200-250k, Cirbes 150-200k

Radonja 400-450k

Gusic 50, Popovic 100, ostatak strucnog staba cca 300k.

Uzimajuci prosecen vrednosti, dobija se sve skupa cca 5.2-5.7 miliona eura za igrace i strucni stab, u zavisnosti od Kalinicevog Ugovora. 

 

Za Partizan, za koga se ne zna nista osim informacija koje su pustali strani novinari i onoga sto je logicno, moze da se rekonstruise uz sitna odstupanja:

1. Mur 450k, Avram 400k, Madar 450k(sa obestecenjem)

2. Panter 1.2m, Glas 250k, Trifa 150k,

3. Zagorac 300k, Kuruc 500k, Danguba 300k,

4. Ledej 1.2m, Smajli 500k, Tristan 500k(uz obestecenje),

6. Lesor 500k(nije cela sezona), Koprivica 350k, 

Zeljko i strucni stab 1.5m

Ukupno Partizan cca 8.5miliona.

Mislim da su ovo priblizno realne cifre.

 

Kalinic 450k? Tesko da je ispod 600k 700k 

Sve ostalo mi deluje okej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Cavani said:

Pa objavljeni su ugovori za nase igrace, i sve to deluje dosta realno i ne vidim zasto nam se isplati da lazemo i isticemo da nam je ovo najskuplji tim ikada ako nije istina.

Dakle:

1.Volters 400-450k, Ivanovic 300-400k, Markovic 300-350k

2. Dobric 300-350k, Lazic 150-200k, Holins 400-450k

3. Kalinic 450k+, Lazarevic 150-200k, Davidovac 200-250k,

4. White 400-450k, Simon 150-200,

5. Kuz 300-350k, Mitar 200-250k, Cirbes 150-200k

Radonja 400-450k

Gusic 50, Popovic 100, ostatak strucnog staba cca 300k.

Uzimajuci prosecen vrednosti, dobija se sve skupa cca 5.2-5.7 miliona eura za igrace i strucni stab, u zavisnosti od Kalinicevog Ugovora. 

 

Za Partizan, za koga se ne zna nista osim informacija koje su pustali strani novinari i onoga sto je logicno, moze da se rekonstruise uz sitna odstupanja:

1. Mur 450k, Avram 400k, Madar 450k(sa obestecenjem)

2. Panter 1.2m, Glas 250k, Trifa 150k,

3. Zagorac 300k, Kuruc 500k, Danguba 300k,

4. Ledej 1.2m, Smajli 500k, Tristan 500k(uz obestecenje),

6. Lesor 500k(nije cela sezona), Koprivica 350k, 

Zeljko i strucni stab 1.5m

Ukupno Partizan cca 8.5miliona.

Mislim da su ovo priblizno realne cifre.

 

 

Meni KKP cifre deluju prilično naduvano. Ne znam zaista odakle ideja da Mur i Madar igraju za veće pare od Voltersa, niti da Avram košta više od Dobrića npr. Takođe, smatram da je naivno misliti da je Koprivica u startu skuplji od oba naša centra. Glas 250k, više nego Lazić, Davidovac, Mitrović? Ja se izvinjavam, ali ko je taj dečko. Prvi put sam ove godine čuo za njega, vidim da je pre bio u DInamiku i Primorskoj. Ako bih morao da se kladim, rekao bih da je on najjeftiniji igrač u oba rostera.

 

Iskreno mislim da su rosteri slične vrednosti i da Partizan možda ima jednog ekstra plaćenog igrača više -- Lideja; dok Zvezda ima nešto više igrača srednje klase.

 

Takođe, mislim da u obzir treba uzeti da niko ne igra besplatno, ali ne igraju ni svi samo za keš. Verujem da se nekima obećavaju i funkcije nakon karijere (Simon npr), nekima se poguraju građevinske dozvole za buduće zgrade/komplekse (Deki Stanković), neki dobiju po povlašćenoj ceni BGH2O, neki dobiju dobru lokaciju za kafić.. i to je uglavnom sa domaćim igračima slučaj, tako da verujem da su neki od njih nominalno jeftiniji, a to šta dobijaju dodatno je teško valorizovati. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Cavani said:

Pa objavljeni su ugovori za nase igrace, i sve to deluje dosta realno i ne vidim zasto nam se isplati da lazemo i isticemo da nam je ovo najskuplji tim ikada ako nije istina.

Dakle:

1.Volters 400-450k, Ivanovic 300-400k, Markovic 300-350k

2. Dobric 300-350k, Lazic 150-200k, Holins 400-450k

3. Kalinic 450k+, Lazarevic 150-200k, Davidovac 200-250k,

4. White 400-450k, Simon 150-200,

5. Kuz 300-350k, Mitar 200-250k, Cirbes 150-200k

Radonja 400-450k

Gusic 50, Popovic 100, ostatak strucnog staba cca 300k.

Uzimajuci prosecen vrednosti, dobija se sve skupa cca 5.2-5.7 miliona eura za igrace i strucni stab, u zavisnosti od Kalinicevog Ugovora. 

 

Za Partizan, za koga se ne zna nista osim informacija koje su pustali strani novinari i onoga sto je logicno, moze da se rekonstruise uz sitna odstupanja:

1. Mur 450k, Avram 400k, Madar 450k(sa obestecenjem)

2. Panter 1.2m, Glas 250k, Trifa 150k,

3. Zagorac 300k, Kuruc 500k, Danguba 300k,

4. Ledej 1.2m, Smajli 500k, Tristan 500k(uz obestecenje),

6. Lesor 500k(nije cela sezona), Koprivica 350k, 

Zeljko i strucni stab 1.5m

Ukupno Partizan cca 8.5miliona.

Mislim da su ovo priblizno realne cifre.

 

 

Jeste da je receno da o ciframa pisemo na Tati, a pogotovo da ne pisemo o Partizanovim ovde, ali meni je nerealno da Glas ima vise od Davidovca, Koprivica kao Kuz... za neke stvari mogu da se slozim ali malcice je ipak prenaduvano. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, medobrundo said:

 

Meni KKP cifre deluju prilično naduvano. Ne znam zaista odakle ideja da Mur i Madar igraju za veće pare od Voltersa, niti da Avram košta više od Dobrića npr. Takođe, smatram da je naivno misliti da je Koprivica u startu skuplji od oba naša centra. Glas 250k, više nego Lazić, Davidovac, Mitrović? Ja se izvinjavam, ali ko je taj dečko. Prvi put sam ove godine čuo za njega, vidim da je pre bio u DInamiku i Primorskoj. Ako bih morao da se kladim, rekao bih da je on najjeftiniji igrač u oba rostera.

 

Iskreno mislim da su rosteri slične vrednosti i da Partizan možda ima jednog ekstra plaćenog igrača više -- Lideja; dok Zvezda ima nešto više igrača srednje klase.

 

Takođe, mislim da u obzir treba uzeti da niko ne igra besplatno, ali ne igraju ni svi samo za keš. Verujem da se nekima obećavaju i funkcije nakon karijere (Simon npr), nekima se poguraju građevinske dozvole za buduće zgrade/komplekse (Deki Stanković), neki dobiju po povlašćenoj ceni BGH2O, neki dobiju dobru lokaciju za kafić.. i to je uglavnom sa domaćim igračima slučaj, tako da verujem da su neki od njih nominalno jeftiniji, a to šta dobijaju dodatno je teško valorizovati. 

Za Partizan nema nikakvih proverenih informacija, slazem se da je ovih 8.5m gornja granica. Vidim da se svi slazete da Glas ima manje sto u sustini ne menja puno, za Madara sam uracunao i obestecenje, a Mur je lovac na novac sa dobrom statistikom iz Kine i moja pretpostavka. Neka je i milion manje od onoga sto sam napisao, to je opseg 7.5-8.5miliona i to bi trebalo da je nesto sto je realno. Licno, mislim da im je selekcija za pozicije 1 i 3 kriminal.

Ove godine sigurno imaju veci budzet od nas koji imamo najveci ikada.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Cavani said:

Pa objavljeni su ugovori za nase igrace, i sve to deluje dosta realno i ne vidim zasto nam se isplati da lazemo i isticemo da nam je ovo najskuplji tim ikada ako nije istina.

Dakle:

1.Volters 400-450k, Ivanovic 300-400k, Markovic 300-350k

2. Dobric 300-350k, Lazic 150-200k, Holins 400-450k

3. Kalinic 450k+, Lazarevic 150-200k, Davidovac 200-250k,

4. White 400-450k, Simon 150-200,

5. Kuz 300-350k, Mitar 200-250k, Cirbes 150-200k

Radonja 400-450k

Gusic 50, Popovic 100, ostatak strucnog staba cca 300k.

Uzimajuci prosecen vrednosti, dobija se sve skupa cca 5.2-5.7 miliona eura za igrace i strucni stab, u zavisnosti od Kalinicevog Ugovora. 

 

Za Partizan, za koga se ne zna nista osim informacija koje su pustali strani novinari i onoga sto je logicno, moze da se rekonstruise uz sitna odstupanja:

1. Mur 450k, Avram 400k, Madar 450k(sa obestecenjem)

2. Panter 1.2m, Glas 250k, Trifa 150k,

3. Zagorac 300k, Kuruc 500k, Danguba 300k,

4. Ledej 1.2m, Smajli 500k, Tristan 500k(uz obestecenje),

6. Lesor 500k(nije cela sezona), Koprivica 350k, 

Zeljko i strucni stab 1.5m

Ukupno Partizan cca 8.5miliona.

Mislim da su ovo priblizno realne cifre.

 

Mislim da White nema 400-450k a ni Markovic od kad je dosao ovu cifru. Cak ne verujem da Holins ima vise od 350k

 

Sto se tice kkp..Mur daj Boze da ima 300k, Madar ni sa obestecenjem nije ni blizu..

Glas daj boze da ima 120kKuruc ima isto manje, recimo 400k, ne verujem da Smajli ima 500k,mozda 250-300k,a ni Tristan tek i ako nemam pojma koje je obestecenje.Lesor 500k jbte za pola godine, trika nema, o Koprivici je suvisno pricati nema vise od 150k, ako su mu dali vise od 200k onda imaju sifru za 10k Bitkoina 😄 

 

Avram znam da je bio skupu Spaniji, sad bas 400k, on i mozda..

 

 

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Cavani said:

Za Partizan nema nikakvih proverenih informacija, slazem se da je ovih 8.5m gornja granica. Vidim da se svi slazete da Glas ima manje sto u sustini ne menja puno, za Madara sam uracunao i obestecenje, a Mur je lovac na novac sa dobrom statistikom iz Kine i moja pretpostavka. Neka je i milion manje od onoga sto sam napisao, to je opseg 7.5-8.5miliona i to bi trebalo da je nesto sto je realno. Licno, mislim da im je selekcija za pozicije 1 i 3 kriminal.

Ove godine sigurno imaju veci budzet od nas koji imamo najveci ikada.

 

Ako se igramo, ovo je neka moja procena

 

Volters, Ivanović i Marković : Mur, Avram i Madar = Zvezda + 200K

Holins, Lazić i Dobrić : Panter, Glas i Trifa = Partizan +400k

Kalina, Lazarević i Davidovac : Zagor, Kurucs i Danguba = Zvezda + 400k

Vajt i Simon : Lidej i Smajli = Partizan + 600k

Kuz, Mitar i Cirbes : Lessort, Koprivica i Tristan = Partizan + 300k (na nivou sezone, nisam računao parcijalno)

 

Suma sumarum nekih 700k na strani Partizana. Možda je to i 500k, možda i 1M, ali u rangu jednog top igrača kao što je Lidej.

 

Ne vidim kako si došao (vidim, ali ne smatram da je realno) da je taj gep u budžetima 3 miliona (5.5 vs 8.5). 

 

Da postavim logički i ovako -- ti maltene, na osnovu cifri u svom prvobitnom postu, tvrdiš da Partizan bez Pantera, Lideja i Lesorta (da kažemo da su oni 3M) košta isto koliko i Zvezdin prvi tim? Složićeš se da je to malo sumanuto 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uini said:

 

PG - wolters - džoni - pefi su > milijardu puta bolji od madara, moorea i avramovića (a siguran sam da i cena na tržištu to jasno pokazuje)

SG - hollins - lazić - dobrić < punter - glas - trifunović -> samo zbog puntera ali hollins i lazić brišu njegov učinak defanzivom. dobrić je u ovom trenutku i bolji i skuplji igrač od ove dvojice kada se stave na gomilu

SF - kalinić - lazarević > kurucs - dangubić - rade . i igrački i novčano

PF - white - davidovac - simonović < leday - smailagic - tristan (ja bih stavio egal ali zbog novca i trenutne forme whitea (koji kapiram da je drugi najskuplji igrač zvezde aka nije jeftin), neka bude ovako.

C  - kuzmić - luka = balša - lessort. mislim da su kuzmić i luka značajno bolji ali ajde zbog love neka budu egal (mada mislim da smo i tu egal)

 

..sve u svemu, na reputaciju su imho, bolji na dve pozicije i to samo zbog dva nosioca tima. ali to je teorija a ne praksa.

niti je kvalitet na njihovoj strani, niti cene kada se gleda đuture.

 

7 hours ago, uini said:

 

isto kao i što su hollins-dobrić- lazić jeftiniji od puntera-glasa-trifunovića.

kalinić = punter, to je ta neka slična cifra. hollins, lazić i dobrić nisu jeftini igrači, samo im je punter milijunaš matchup.

 

7 hours ago, uini said:

 

izvor mi je moja zdrava pretpostavka;

wolters je priznat euroleague igrač, džoni priznat aba league igrač a marković kao i wolters, samo što je penzos.

 

tako da tvoj post, uz svo dužno poštovanje, ne može da me ubedi kako tu nismo puno puno skuplji.

 

na stranu što se pravimo da lazić, hollins i dobrić, između ostalih, igraju za stipendije i ručak u menzi. to nam se valjda dopalo kod vujoševića, pa da nastavimo tradiciju.

 

au brateu, ozbiljno si pomesao zabe i babe..

prvo, fakat je da je partizanov tim i skuplji a i po individirualnom kvalitetu i talentu, ispred zvezde.

e sad ono sto njih jebe, to je sto je kosarka pre svega timski sport a ne skup boljih pojedinica.

ti si svoje zakljucke o platama, doneo na osnovu toga sto je ra iz svog tima izvukao skoro maximum, dok je robija "ugusio" gotovo svakog igraca.

 

sto se tice zvezde, otisla su 3 od 4 najvaznije igraca iz prosle sezone, loyd, walden i noko,a sto se tice dolazaka..

-prvo walters je bio treci plej u unixu, i dosao je posle skromne sezone tamou

-white je bio back up u paou, i imao je najbolje receno, skromnu sezonu

-ivanovic jeste jedan od boljih bekova u abi, ali bez i jedne ponude od strane el tima

-holins, slicno kao i white, 2-3 bek u rotaciji, sa veoma skromnim ucinkom

-luka iz future sa skromnim partijama

-o zirbesu svaka rec je suvisna

-i kalinic kao jedini igrac koji  bi mogao da zavrsi sa ozbiljnom ulogom u nekom top el timu, al opet ni priblizno sa ulogom koju ima u zvezdi

 

sto se tice partizana, koji by the way igra eurocup dosli su:

-panter na 2 godine, kao najbolji strelac svog tima na proslogodisnjem f4 el

-le day na 2 godine, koji je uz pantera bio u top 3 strelca ekipe koja je igraca f4 el prosle godine

-kuruc iz nba sa preko 130 utakmica i prosekom od 6ppg

-"placenik" moore, koji zna se kakve ugovore vija

-lesor proslogodisnji mvp ec-a, sa nekoliko el sezona..

-pa onda smajlagic, koprivica plus extra talenti madar, tek o vukcevicu da ne govorim itd..

 

sto se tice ovog dela

Quote

 

PG - wolters - džoni - pefi su > milijardu puta bolji od madara, moorea i avramovića (a siguran sam da i cena na tržištu to jasno pokazuje)

SG - hollins - lazić - dobrić < punter - glas - trifunović -> samo zbog puntera ali hollins i lazić brišu njegov učinak defanzivom. dobrić je u ovom trenutku i bolji i skuplji igrač od ove dvojice kada se stave na gomilu

SF - kalinić - lazarević > kurucs - dangubić - rade . i igrački i novčano

PF - white - davidovac - simonović < leday - smailagic - tristan (ja bih stavio egal ali zbog novca i trenutne forme whitea (koji kapiram da je drugi najskuplji igrač zvezde aka nije jeftin), neka bude ovako.

C  - kuzmić - luka = balša - lessort. mislim da su kuzmić i luka značajno bolji ali ajde zbog love neka budu egal (mada mislim da smo i tu egal)

 

 

pg:

-sto se tice cene wolters-dzoni-pefi < avramovica, moorea, madara, doduse neznatno, al je tako..

-sto se tice visina plata, od ovih 6 igraca, redosled je sledeci, najvecu ima avramovic, moore, walters, pefi, ivanovic, madar

-e sad druga stvar sto pod radonjom zvezdin trio izgleda daleko bolje i korisnije od tria iz kog robija nije izvukao ni 20%

 

sg:

-sto se tice cene hollins - lazić - dobrić < punter - glas - trifunović, i to debelo, posto sam panter ima vecu platu od navedenog zvezdinog trojca zajedno

-opet kao i u iznad pomenutom pasusu, radonja debelo sije robiju po izvucenom maximumo iz igraca, cak i vise nego sto je u slucaju na pg pozicijama..

 

sf:

-sto se tice cene, ovde si debelo pogresio, posto kalinić - lazarević < kurucs - dangubić - rade, iako kalinic ima ozbiljan ugovor za nase uslove, no i dalje daleko manje od panter i lideja..

kuruc je ozbiljno preplacen, rade u ovoj godini ugovora ima 400k, a ni dangubic ne igra za stipendiju ko sto se pripoveda..

-o kvalitetu, naseg dvojca, suvisno je pricati

 

pf:

- u novcanom smislu, ovde je ozbiljna razlika u parama na strani partizana, white - davidovac - simonović < leday - smailagic - tristan.. dovoljno je reci da smajlagic ima jaci ugovor nego white, a o ugovoru leday, sve je vec receno..

-u igrackom smislu, kad se pogledaju imena sa jedne i druge strane, desna strana bi trebala da pojede levu, ali to naravno nije slucaj, opet najvece zaslugom radonje..

 

c

-ovde cu dodati i cirbesa, sto svakako ne manje stanje kuzmić - luka-cirbes<lesor -balsa-miletic

-sto se tice igracke strane dakle sa jedne strane cirbes abu dabi, kuz koji  se celu proslu sezonu raspadao, i kome se ugovor revidirao nakon onog incidenta, gde je uopste cudo da je uspeo i da nastavi da se bavi sportom, i luka koji je bio planiran da bude druga opcija i na  4 i na 5.. vs mvp proslogodisnjeg sc-a i talentovani balsa, a tu je i miletic..

-no i ovde kao i na svim ostalim pozicijama, najveca je zasluga radonjica, zasto njegovi "osrednji kvalitetom igraci" izgledaju daleko bolje od pretplacenih "dragulja"..

centraski par kuz-luka, je na papiru ubedljivo najlosili el par, unazad  5 godina najmanje for sure..

:default_coffee:

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, medobrundo said:

 

Ako se igramo, ovo je neka moja procena

 

Volters, Ivanović i Marković : Mur, Avram i Madar = Zvezda + 200K

Holins, Lazić i Dobrić : Panter, Glas i Trifa = Partizan +400k

Kalina, Lazarević i Davidovac : Zagor, Kurucs i Danguba = Zvezda + 400k

Vajt i Simon : Lidej i Smajli = Partizan + 600k

Kuz, Mitar i Cirbes : Lessort, Koprivica i Tristan = Partizan + 300k (na nivou sezone, nisam računao parcijalno)

 

Suma sumarum nekih 700k na strani Partizana. Možda je to i 500k, možda i 1M, ali u rangu jednog top igrača kao što je Lidej.

 

Ne vidim kako si došao (vidim, ali ne smatram da je realno) da je taj gep u budžetima 3 miliona (5.5 vs 8.5). 

 

Da postavim logički i ovako -- ti maltene, na osnovu cifri u svom prvobitnom postu, tvrdiš da Partizan bez Pantera, Lideja i Lesorta (da kažemo da su oni 3M) košta isto koliko i Zvezdin prvi tim? Složićeš se da je to malo sumanuto 🙂

 

200w.gif

 

Vajt i Simon skuplji za 600k od Ledaja i Smajlija?! Verovatno si mislio obrnuto. Osim ako Simon ne vredi jedno miliJon. 😄 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, n4l1m said:

 

sto se tice zvezde, otisla su 3 od 4 najvaznije igraca iz prosle sezone, loyd, walden i noko,a sto se tice dolazaka..

-prvo walters je bio treci plej u unixu, i dosao je posle skromne sezone tamou

-white je bio back up u paou, i imao je najbolje receno, skromnu sezonu

-ivanovic jeste jedan od boljih bekova u abi, ali bez i jedne ponude od strane el tima

-holins, slicno kao i white, 2-3 bek u rotaciji, sa veoma skromnim ucinkom

-luka iz future sa skromnim partijama

-o zirbesu svaka rec je suvisna

-i kalinic kao jedini igrac koji  bi mogao da zavrsi sa ozbiljnom ulogom u nekom top el timu, al opet ni priblizno sa ulogom koju ima u zvezdi

 

sto se tice partizana, koji by the way igra eurocup dosli su:

-panter na 2 godine, kao najbolji strelac svog tima na proslogodisnjem f4 el

-le day na 2 godine, koji je uz pantera bio u top 3 strelca ekipe koja je igraca f4 el prosle godine

-kuruc iz nba sa preko 130 utakmica i prosekom od 6ppg

-"placenik" moore, koji zna se kakve ugovore vija

-lesor proslogodisnji mvp ec-a, sa nekoliko el sezona..

-pa onda smajlagic, koprivica plus extra talenti madar, tek o vukcevicu da ne govorim itd..

 

Koliko je meni ovo jako, potpuni shuffle, hajde da pokušam nešto slično, bez nekog sad gledanja u statistiku.

 

Zvezda dovela:

 

Kalinu, koji je maltene MVP finala EL i kao prvo krilo igrao finale OI sa Srbijom - a danas nije ni za pedalj slabiji igrač

 

Vajta koji je bio starter u Zalgirisovoj F4 sezoni - dakle kao poručen za Radonju, a nakon toga naplacivao to u bogatim EL klubovima (Armani, PAO)

 

Holinsa, koji je bio bitan šraf Zenita koji je jedva izbačen od moćne Barselone. Čovek imao 30 plus utakmice, čak i toj Barsi u eliminacijama ubacio 20 plus. A napad mu nije najveća prednost.

 

Voltersa, rich white boy-a, koji je igrao u dva prebogata kluba u poslednjim sezonama (Makabi i Uniks). Još nas zna iz prvog mandata, sigurno je zacepio i veću cenu da bi se osigurao ako platimo manje plata.

 

Ivanović, uz sve pretnje u CG, prelazi u ljutog rivala, da bi bio treći plej - to mora da je masno plaćeno.

 

Dobrić, kojeg je tražila Barselona, produžava ugovor sa nama, da ni ne pominjemo koliko to košta. Mogao je Lojd da se zadrži.

 

Markovića neću ni da spominjem. Pljačkao Virtus, sad malo pljačka nas, taj nigde nije igrao a da se nije dobro naplatio.

 

Luka - dobro, tu ne znam stvarno šta da lupim, on stvarno ne može biti skup. 

 

 

Što se tiče Partizana

 

Odlučili da uštede na pleju - doveli Mura, anonimusa koji se vucarao po proseku Izraela, Italije i Francuske, a onda bio verovatno najgori Amer u istoriji kineske lige. Koliko takav može da košta, još nedraftovan.

 

Madar. Da je valjao, svakako bi ga uzeo Makabi. Nedonošče, servira se priča od strane Informera da je najveći izraelski talenat pored živog Avdije. Toliko je kasno izabran na draftu da je i on prespavao.

 

Avramović, nedovoljno dobar za Unikahu, ni Estudijantes se nije pretrgao da ga sačuva. Bukvalno došao luk da upozna svog sunarodnika Željka i da se nada da će ga ovaj povesti sa sobom dalje.

 

Kurucs - očigledan problem u glavi, krenuo solidno u NBA ligi, svake godine sve gore, nijedan tim nije hteo da mu ponudi ugovor, a ozbiljnim ekipama u EL ne trebaju dijabole.

 

Glas - on je plaćen kroz Range Rover, osnovna oprema, manuelna klima, čelične 15" felne. Bolji voze komunalci.

 

Lidej - nije jeftin, sličan razvojni put kao White, ali svako ko je video ovaj neskok šut nije ni pomislio da ga dovede. Armani je shvatio da mu treba iskorok, lagano ga pedalirali.

 

Smajli - maskota u GSWu, Nedović ostavio dublji trag. Shvatio da nema šta da radi u NBA, a zna se za koga se navija u Kotežu. Vučić obećao kanalizaciju njegovima.

 

Tristan - šta reći o prospektu oko kojeg Real nije ni trepnuo, a pustio ga. Standardno ishajpovan u našim novinama, da vredi nešto, valjda bi ostao u Madridu.

 

Lesort - nudio se svima u EL, niko ga nije hteo. Kad ga je i Zvezda odbila, pristao da za siću igra za KKP. Hoće da osvoji još jednom EC, da mu to bude odskočna daska.

 

Panter - dobro, on je stvarno skup. 

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Veca je razlika od 1m u igrackom kadru. 

Zar Simon ne volontira ove godine?😁

Mader je igrac za kojim je bila opsta pomama prosle godine, a Ivanovic je jedinu EL ponudu u karijeri dobio od nas (ne racunam Buducnost i tu jednu sezone), tako da verujem da je Partizan morao da isprsi veliku platu za Madera i ona ne sigurno veca od Dzonijeve.

@medobrundo ako ne trolujes, propisno si se izlupetao onda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Don Radonja said:

Ocigledno troluje ako mislis na poslednji post.

 

pa sta da napise na "wolters dosao iz eurocup ekipe" (najpre kao drugi a onda i treci plej) - bukvalno mi dodje da mu dam soma dinara ako ga sretnem na ulici (kad mi stigne plata, razume se). 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Igor_ said:

Kalinic 450k? Tesko da je ispod 600k 700k 

Sve ostalo mi deluje okej.

Nije ok da Lazic bude u istom cenovnom rangu sa Lazarevicem,  ne zvuci mi realno da je tako malo placen, kao ni da ima toliko nizi ugovor od Dobrica

 

P.S. Ne znam ni sto ulazim u ovu pricu, smorila me za medalju, ajmo malo o kosarci, na krilima lepog uspeha, malo da prodiskutujemo o uzbudljivom nizu utakmica koje nas ocekuje, i gde mozemo da se ponovo primimo na EL😀

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...